PDA

Pogledaj punu verziju : Albino jez



zarko
04.03.07., 02:14
video sam kod ortaka danas albino jezica...
nema papire , ali je albino i kupio ga od odgaivaca. tkao da predpostavljam da je CB.
hoce da ga proda sad jer iskrsli poslovi.
probacu da ga slikam da vidite to cudo
fenomenalan je i pitom
uf fenomenalan

ja sma cuvao jeza 20ak dana jer je imao iscasenu nogu pa sma ga pustio ....i eto sete u grudima. setio sam se zebancije stare...mnogo su dobri
daj mi Boze kucu da cuvam sve

kimo
04.03.07., 02:32
daj mi Boze kucu da cuvam sve


:lol: Neću da komentarišem...

Super su oni, neka nešto napišu ovde Ivica i Marica, moji drugari, oni su pod nick-om teo, imaju 2 ježića, jedan je albino- mužjak, a ženka je normal, jako su ludi i pušteni su im po stanu 24h, znaju gde da kakju i sve, strava su :D

zarko
04.03.07., 15:57
ne znam dali su to domaci jezevi ili nesto drugo?
slabo se ja razumem u to

nenad
10.03.07., 01:00
To su africki jezevi, posebna vrsta koja je vestacki stvorena, koliko mi se cini. Ima ih ovde u prodaji, a isti odgajivaci proizvode i njih i lasice.
Inace su super.

zarko
10.03.07., 02:59
hmmm da li treba papiri za njih?
znas li ?posto su vestacki ma sta to znacilo

nenad
10.03.07., 03:31
Meni su rekli da je to posebna vrsta, nastala u nekoj laboratoriji, verovatno ukrstanjem nekih africkih vrsta.
Cuo sam da se kod nas uzgajaju u Vrbasu, da ima farma, ali ne znam koliko je to tacno. Mislim da ne trebaju papiri za njih,
ali mogu da ti se raspitam.

svarog
10.03.07., 18:15
Zare juce sam bio kod Mikija u radnji kod Sojke, ima jezeve, dva komada.
Jedan je albino(mozda i nije ,beo je) drugi je obican, sivi. Bas su mladi, kostaju kod njega 6.500din.
Bas su super, on bas nije umeo nesto da mi kaze o njima kao ni o mnogim drugim stvarima kada ga pitas!!!
Imaju nekako krupnije bodlje i nekako redje, ili ja nikada nisam video mladog jeza!
Idi vidi super su!!!!! :D
Planiram da si uzmem jednog MOZDA!!!
Bas bi voleo!!!

teo
11.03.07., 15:30
Cao!Ovde ponosni vlasnici africkih jezeva!
Vekovima se koriste kao hrana i lek u africkim i azijskim zemljama,tako da o stvaranju vrste u laboratoriji nema ni govora.
Papirologija je,naravno,najbolje resena u Americi(odgajivacnice,izlozbe...),nismo sigurni da kod nas ima registrovanih odgajivaca.
Inace POTPUNO SU FANTASTICNI!!!Decaka-BOCKA-imamo skoro dve godine,a devojcicu-CICU-nekih 6 meseci.
Nasi jezevi zive kao ravnopravni sustanari-spavaju u dzemperu ispod radnog stola,klopaju i vrse nuzdu u kavezu koji je stalno otvoren.Nocne su zivotinje,tako da akcja krece uglavnom posle dvojke ili kad namirisu klopu.
Najbitnije je da uvek imaju ciniju sa svezom vodom,klopaju apsolutno sve (ne preporucuje se ista hrana vise od tri puta nedeljno).Koliko ce biti komunikativni zavisi od karaktera same jedinke (nas decak je vrlo samostalan,dok je devojcica prava maza).
Kod nas(u Srbiji) ne mozete naci nikakve informacije o njima,ali imate gomilu stranih sajtova,samo ukucajte HEDGEHOG u bilo kom pretrazivacu.Za sve ostale,iz iskustva,informacije slobodno pitajte!
Pokusavamo da postavimo fotke,nadamo se uspesno.
Red je da pomenemo i nasu ostalu decu-crvenouha kornjaca i osam tarantulica,ali o njima u za to prikladnim temama.

teo
11.03.07., 15:54
http://img168.imageshack.us/img168/7161/dsc00053wu6.jpg
http://img144.imageshack.us/img144/7585/dsc00375xe4.jpg

teo
11.03.07., 16:04
http://img236.imageshack.us/img236/7539/dsc00370xn9.jpg

nenad
11.03.07., 17:03
Super su vam jezevi! Inace, meni je prodavac u radnji rekao da je to malo modifikovana vrsta africkog jeza, ali moguce da je ta prica
izmisljena, kao i mnoge druge koje mozes da cujes u pet-shopovima. :D Ako je neko zainteresovan da ih kupi, mislim da ih ima Mladen iz Beograda,
po povoljnijim cenama, pa nek se javi da mu dam broj.

zarko
11.03.07., 17:28
ma ima ih
ima lik koji ih navono kupuje od uzgaivaca u srbiji.nisu mnogo skupi i nabavljivi su ,jako jako slatki :)
mozda 3000 4000 din

kolika je cena u bgu?

svarog
11.03.07., 20:09
Teo prijatelju jel imaju neki poseban miris, tj. dali smrde ::)? Dali odbacuju bodlje nesto kao linjanje ili timarenje (neznam kako se to zove kada se menjaju bodlje). jel mogu da se nesto kao malo socijalizuju i to! Sta radis po pitanju zimskog perioda? oni bejahu spavaci(dali je to potpuna hibernacija), jel neophodno da utonu u san ili posto su afrikanci to kod njih nije slucaj!
Sve nam kazi sta znas iz licnog iskustva, posto ga imas dve godine!!!

teo
11.03.07., 21:25
Nemaju nikakav miris(piljevinu u kavezu im promenimo jednom nedeljno),nuzdu vrse uvek na istom mestu(u nasem slucaju u kavezu) i to organizuju potpuno sami bez ikakve obuke,ne pustaju nikakve zvukove,nesto malo bodlji im opada kad su jako mali,potpuno normalno funkcionisu tokom cele godine-nema zimskog sna,ne grickaju kablove i namestaj ali ce bez problema da se zavuku i u najmanju rupu,torbu,carapu.....Lose procenjuju visinu,tako da ako hoces jeza slobodno pustenog na gajbi,otvaranje vrata od terase apsolutno ne dolazi u obzir.Trebalo bi da dobro funkcionisu u terarijumu koji ne mora biti jako veliki(tacne dimenzije moras proveriti na nekom od stranih sajtova).Nasi su doduse toliko razmazeni da ne podnose zatvaranje bili koje vrste.
POTPUNO SAVRSENI LJUBIMCI!

Filip
29.05.07., 01:49
Mnogo su dobri ovi jezevi, albino izgleda kao Satana :)
Africki jezevi bi trebalo da su rod Hemiechinus, ovi mi izgledao kao evropski obicni jez...
Inace, ko ih prodaje? Moze neki kontakt? Kako podnose zimu? Mogu li napolje u basti da ostanu?
Pozzzz
Filip

Kuni
07.06.08., 00:37
Ja imam malisana oko vikendaje na izvolite, nisu albino i nisu na prodaju, al zasluzuju da se vide.
http://img78.imageshack.us/img78/3839/img1453lc6.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/6899/img1403pc2.jpg

Aleksandra Jovicic Vrcko
03.02.13., 02:26
ma ima ih
ima lik koji ih navono kupuje od uzgaivaca u srbiji.nisu mnogo skupi i nabavljivi su ,jako jako slatki :)
mozda 3000 4000 din

kolika je cena u bgu?
zanima me odakle je taj covek i da li ih prodaje? ja bih volela da kupim dok je jos mladunce. Inace ja sam iz Novog Sada

nickme
08.02.13., 02:31
Samo jedno pitanje za teo, kako idete nocu u wc a da ih ne nagazite :o ?

P.S. Nisam video da dva posta na gore su stara 5 godina :D

MidnightStar
02.09.13., 15:44
ja sam zainteresovan da kupim ježića. ajde mi molim te prosledi broj i fb link tog tipa za koga si rekao da radi sa njima na skrunic21@gmail.com