PDA

Pogledaj punu verziju : Chat



miljance
05.03.07., 02:56
Od danas je na forumu pusten u rad i chat.
Krajnje je jednostavan za upotrebu, ali koristan ukoliko želite da pričate u real time okruženju.

Pristupa mu se prostim klikom na 'dugme' chat http://www.teraristika.org/forum/Themes/BlackDaySMF1/images/english-utf8/chat.gif odmah pored kalendara.

Svim korisnicima želimo ugodno korišćenje chata.

zarko
05.03.07., 03:21
jupiiii

esdy_11192
05.03.07., 04:11
Fancy.. :)

Bifrost
11.03.07., 22:17
Postajemo sve bolji :D. A da odredimo neki poseban termin, npr. svake nedelje u tolko i tolko sati? Mislim ono koristimo i normalno ali da jednom nedeljno imamo termin kada ce vecina doci na forum da bi malo popricali. Evo ja predlazem nedelja u 22:00.

marko
12.03.07., 14:46
Kao što reče Bifrost (rekao je na chatu tako da sam samo ja video :)), treba negde dodati listu trenutnih članova na čatu.
Može li se to doraditi?

miljance
13.03.07., 01:50
Dobra sugestija...
Videcu sta moze da se 'nabudzi' oko ovog chata... ako ne onda mozda dodje neki u javi ili tako nesto...

marko
14.03.07., 09:03
E miljanče još nešto, zašto u chatu ne prikazuje č,ć,š,đ,ž (verovatno charset ne obuhvata ove znakove, možda i lupam nemam pojma)
Može li se promeniti? Ovo i nije neka sugestija, samo pitam, ne smeta ni ovako.

miljance
14.03.07., 18:52
Heh, dobro je da is pirmetio... Ja nisam. Pogledacu

miljance
05.04.07., 13:57
Juce sam se zezao sa drugim resenjima za chat i nijedno mi se nije dopalo. Prva varijanta je bio irc chat ali kao takav on je javan.
Videcemo da stavimo neko drugo neintegrisano resenje.
Strpljenja :D .

miljance
11.05.07., 03:53
Stavljen je novi chat.
Bacite pogled i recite kako vam se svidja.

marko
11.05.07., 11:15
Odlično Miljanče, mislim da je ovo sasvim ok i da ne treba ništa više dodavati. Ima lista korisnika koji su trenutno na chatu, i odziv na postovanje poruka je extra, probao sam i naša slova šđćčž i rade ::D

Hoću li puno tražiti ako te pitam da li može umesto user name-a da mi piše ono drugo ime koje se prikazuje i u forumu.
Ne znam da li sam dobro objasnio, moj user je "syntax" ali je ime koje se prikazuje u forumu ".:marko:."

Još jednom svaka čast za chat ! ! ! klap klap klap klap

miljance
11.05.07., 12:27
@marko
Heh, malo teze tj. morala bi opet neka vratolomija da se pravi. Naime chat je vezan na bazu foruma i tako je napravljen da tamo ne postoji i display name i username vec samo username koji naravno vuce sa foruma. Username je tamo ujedno i displayname. To je tako napravljeno da biste svi mogli sa nalozima sa foruma da se ulogujete na chat. Mogu da ti napravim novi nalog sa username-om koji zelis ili da ti lepo promenis tvoj username (tj. kazes meni zeljeni username) pa ce drugacije da se vidi i na chat-u.

marko
11.05.07., 12:32
Ne moraš praviti novi nalog, samo sam pitao, i mislio sam da je to neka teška perverzija/glavolomija/vratolomija :)
Eto to možeš probati kad budeš imao slobodnog vremena (kad budeš umirao od dosade) , smisli neko parče koda pa ga ubaci. ::D

Znači ko nema nalog na forumu ne može da chat-uje je tako?

miljance
11.05.07., 12:40
Pa vrlo tesko da mogu ja tu puno da uradim sa parcetom koda. Sto ne promenis username?

Pa da - to je ideja... Samo registrovani clanovi na forumu mogu da chatuju. Ili oni koje ja dodam ali mislim da registracija na forumu nije nikakva komplikacija.

marko
11.05.07., 12:52
Ma bre miljanče sprdam se za parče koda, uopšte mi nije bitno koje ime će se prikazivati, važno je da radi i to radi veoma dobro!

E to je odlična ideja, inače bi bilo svega i svačega.

miljance
11.05.07., 13:40
Drago mi je ako vam se svijda :D .

kimo
11.05.07., 18:00
OK je skroz, jedino što nema nikoga :)

Bifrost
12.05.07., 02:24
Opa kao kod homepage.ntlworld.com/the.tarantula.store ovaj je pravi

Calyptratus
12.05.07., 13:08
Extra je...Samo sto po meni nije toliko potrebno jer ljudi (bar kad sam ja na netu) uopste nema.
Sve u svemu,lepo je uradjeno.Bolje od krstarice. :D

ToPa 12.02.
12.05.07., 13:38
e chat je odlican samo nema nikog...stvarno bi trebali da se dogovorimo da se vecina nas skupi pa da odemo na chat

marko
12.05.07., 23:47
Polako bre ljudi, nema nikoga trenutno ali jednog dana kada bude preko 1000 registrovanih korisnika biće ludilo ! ! ! ;)

IV@N
12.08.08., 01:07
samo ako bi mogle da se ubace jos dve stvari u cet
predlazem:
1 zvucni sagnal kada neko napise poruku.
2 ono kao u msn-u lupam IV@N pise poruku...

Proka
12.08.08., 05:50
za ovo prvo se slazem totalno ..
mada za ovo drugo nema potrebe ...

mare_lacerta
12.08.08., 05:52
postoji vec zvuchni signal kad neko napishe poruku ;) bar meni :lol:
a za ovo drugo,shto kaze proka,nema potreba :)

Pozz

Miroslav
12.11.08., 00:01
Zašto meni umesto broja ljudi na chat-u stoji beli kvadrat sa crvenim X :icon_scratch: ??? Čini mi se da je tako već dve nedelje :confused2:

nenad
12.11.08., 00:32
E, pa, nisi jedini :D :D :D :D

Proka
12.11.08., 00:37
meni nepishe nishta samo przno .. Members in chat:
i to je to ni krstic

Geni
12.11.08., 01:09
Da, stvarno ne radi. Neće se to ni popravljati jer ovaj forum neće još dugo. vBulletin je u finalnom podešavanju pa će tamo da ide i neki chat kada se dođe do toga.

Mada ovaj chat radi, samo nema broja korisnika na forumu.

Proka
12.11.08., 01:21
pa ja mislim da radi svima .. ali samo kao shto kazesh(kazemo) nema broja korisnika

Miroslav
12.11.08., 02:52
Nisam proveravao da li radi. Radi sigurno, ako tako kažeš. Meni se samo ne vidi broj ljudi na chat-u.

Geni
12.11.08., 10:34
Nego, jel ima neke funkcije četa koje vam trebaju ili smetaju? Nikada se nisam time bavio a sada imam neka 3 komada koja testiram za novi forum pa da znam šta da tražim.

marko
12.11.08., 10:48
Traži neki na kome se vide naša slova (č, ć, ž, đ, š) i neki koji se ne vucara posle određenog (dužeg) vremena.

Proka
12.11.08., 20:57
meni je mali smeshno sa protokom od 30mb secka mi cet :) to jest zabode ceo komp .. :)

Proka
12.11.08., 23:53
meni je mali smeshno sa protokom od 30mb secka mi cet :) to jest zabode ceo komp .. :)
htedoh reci MALO :) ....

nego kada se ocekuje prelaz ?

moglo bi da se ubaci da dvoklikom na user pristupash privatnom chatu .