PDA

Pogledaj punu verziju : inkubator



Zero
05.03.07., 19:24
Evo znam da postoji vec nekoliko tema o izradi inkubatora...ali mene zanima dali netko ima slike onako step by step izrade inkubatora ili mozda neki link di je to detaljno opisano i sa slikama...

zarko
06.03.07., 02:42
ja do sad nisam naiso a i u tim step bay step jako je tesk oispratiti jer svi koriste aparate koji su im dostupni ...pa ti zavezu ruke..

inace ja sam pre 3 god ima frku oko toga pa sam sad provalio sta mi odgovara pa teram po svome :)

gava
07.03.07., 14:22
Ja znam za onu foru da u akvarijum staviš dve cigle i napuniš vodom do pola visine cigle (~6cm) koju zagrevamo grejačima za akvarijum. Voda isparava i ovezbeđuje vlagu. Na cigle stavimo kutiju sa jajima koju ne poklapamo. Akvarijum poklopimo, ali sa unutrašnje strane poklopca zalepimo sunđer da kondenz ne bi kapao na jaja. Temperaturu i vlažnost merimo termometrom i higrometrom koji su obavezni. Jednostavno i jeftino

jana
07.03.07., 14:45
Jel to i provereno??
Nije komplikovano, to bih i ja mogla sama kada dođe vreme...
Ali kako to funkcioniše u praksi? Jel neko uspeo sa jajima tako?

zarko
07.03.07., 17:57
ja sam inkubirao.
nisma lepio kutiju vec sam svaki drugi dan brisoa grake vode sa poklopca...radi
ali ne bih u njemu inkubirao jaja nekih osetljivijih gusteranpr pictusa...tokay itd
b agame naravno ne
jednostavno zbog vlaznosti...
inace i cvrcke sma izvodio u njemu i radi...
srecno

gava
08.03.07., 10:50
Da se razumemo, ja to nisam probao. Nešto sam čačkao po netu u potrazi za handmade inkubatorima za Leoparde. I ovo sam našao. Nema šanse da ću se setiti sajta na kojem sam našao uputstvo, ali imao je i slike i sve.
Verovatno rade, ne bi ih tek tako stavljali na net. Valjda zbog vlage Leopardima odgovaraju baš ovako pravljeni, ali moraš nadgledati higrometrom. To je sigurno. Probaj. Ja sam video da Peđa koristi tako pravljen inkubator i da kod njega funkcioniše. I kod Žarka kao što vidiš radi. Ne vidim zašto ne bi i kod tebe ;)

zarko
08.03.07., 18:14
ja vise ne koristim taj jer je ipak malo amaterski....upao mi tek izlegli leo u vodu kod njega i slicne stvari tipa otvori se poklopacod cvrcaka i onda imas 5000 u vodi itd itd...
drugo vlaznost je nesnosljiva....leopardi ok ali ko sot rekoh ne bih stavio neka "vrednija"jaja u njega.
naravno za pocetak je sasvim dobar....i ja sma zadovoljan njime bio.