PDA

Pogledaj punu verziju : Varanus prasinus



Bifrost
07.03.07., 22:22
Mislim da je ovo moj prvi post ovde. Bio gledo nesto na NG i videh ovu vrstu, lubav na prvi pogled. Pretpostavljam da ga medju namam niko nema, ali cisto da vas malo napalim nadjite slike. Takodje me zanima da li moze da se nabavi pa ako moze od vidim da pravim terarijum.

nenad
08.03.07., 01:07
Dobar izbor, samo napred, varani su najbolji gusteri!

kimo
08.03.07., 01:30
Teško da će biti samo napred...em što su skupi...nego što su na citesu skoro svi varani ako ne i svi, a usput su i veliki, tako da jako teško...mada nema govora o lepoti :)

esdy_11192
08.03.07., 01:36
Pa moze da nabavi juznoamerickog Tegua kao zamena za varana... ::D

kimo
08.03.07., 01:56
Inače su jako retki CB mladunci jer iz prirode jako teško prežive, obično odbijaju hranu.
Ako si baš zainteresovan čitaj malo ovaj sajt : www.treemonitors.com

nenad
08.03.07., 02:12
Moze savana varan, on je ok. Nisu bas svi varani veliki ima i malih.
Tegui su ok, ali su agresivni, kao i varani pa mogu da gadno izujedaju gazdu.

zarko
08.03.07., 03:37
moj poznanik (ima preko 45 god) imao je nilskog varana koji je bio oko 180. ziveo je 5 godina i bio je ko pas.
fenomenalne pricem i je pricao i jako je zalio kad je uginuo. on ga je imao pre jedno 10ak godina i nije znao da pseca hrana unistava bubrege..inace cuvao ga je u svajcarskoj gde je profesionalni tatu majstor...mozete da zamislite kako izgleda :)
i doneo je u nis jednog ali je mali uginuo posle 2 godine ..prelep je bio....

esdy_11192
08.03.07., 04:14
Tegui su ok, ali su agresivni, kao i varani pa mogu da gadno izujedaju gazdu.


Bas stako.. ::D Dok trepnes ode prst... :lol:


ima neka patuljasta vrsta Varana.. Ne secam se vise imena.. ali je bas kompaktna... Valjda negde oko 50cm max [+- 10cm].. uopste vise nisam siguran kolio, ali je dosta manja od ostalih..

Stricek matija
08.03.07., 08:56
Varanus acanthurus... veličine do 70 cm... potječe iz australije... zahtijeva sve iste uvjete kao Pogona vitticeps, osim što im je potreban malo veći prostor, mogu živjeti u skupinama (al jedino ako su skupine osnovane od kad su varani skroz mladi), nisu agresivni, nisu ni skupi...

što se tiće prasinusa...prije nekoliko godina uhvaćen je jedan švercer na aerodromu u Zagrebu, sa 50ak komada... vidio sam ih uživo u azilu, vračeni su nazad u Aziju (gdje točno neznam).... dio je uginuo...
nisu me se previše dojmili... onakvi su neki mali i mršavi... kad pomislim na varana smatram životinju ako već nije velika da je barem masivna.... ::D

kimo
08.03.07., 12:16
Baš, a kada pričamo o masivnosti onda je tu savana varan, koji je i kao mali baš okrugao i debeo :) I ovaj prasinus nije toliko velik, ali mu treba ogroman terarijum, jer provodi vreme po drveću...inače može da se hrani i insektima i glodarima...

esdy_11192
08.03.07., 13:25
Varanus acanthurus... veličine do 70 cm... potječe iz australije... zahtijeva sve iste uvjete kao Pogona vitticeps, osim što im je potreban malo veći prostor, mogu živjeti u skupinama (al jedino ako su skupine osnovane od kad su varani skroz mladi), nisu agresivni, nisu ni skupi...

E bas taj.. :)

Bifrost
08.03.07., 16:21
Pa dobro Varanus prasinus nije isto veliki 90cm + mocno izgleda. Jednom prilikom... Svidja mi se oblik glave ima nesto kod nas takvo slicno? I kako se uopste krecu cene?

zarko
08.03.07., 18:15
manje zborite ajde neko nek nabavi jednog....:)
meni se dopadaju
u pocetku sam mislio daje to preveliko ali od kad imama iguanu 110cm ja sam odusevljen.
veliki guster pa kad mu visne rep pa masa pa kad te pukne repom preko glave
STRAVA

pa kad te ujede i napravi prst na falcove .pa corba na sve strane ufff..(sto mi se desilo ) STRAVA
ludilo su mogu da zmaislim terk varan

Stricek matija
08.03.07., 18:56
prasinusi izgledaju ko čačkalice prema acanthurusima...

acanthurusi imaju "kratke" repove... puno su masivniji... dok prasinusi izgledaju kao rahitični zelembači... :lol: :lol: :lol:

ja sam skoro uzeo acanthuruse...našao sam mladunce.. već sam imao sve spremno za njih... ali odlučio sam se za još jednog psa... a na godinu eventualno dolaze Chlamydosaurus kingii.... pa ćemo vidjet dal ostaje još mjesta za nešto...ustvari...vidjet ćemo..kingii ili acanthurusi.... ako se neću moć odlučit..onda oboje! :lol: :lol: :lol: :lol:

kimo
08.03.07., 19:24
Daj bože da se ne odlučiš :) najbolje je da uzmeš oboje, ali ti treba onda dosta mesta...

Stricek matija
08.03.07., 19:45
mjesto mi uopće nije problem.. problem je vrijeme potrebno za te sve životinje...

al varani su mi nešto predivno...samo što nebi uzimao ove neke velike vrste.... acanthuruse najvjerojatnije ..pa da bude neka skupina od 5 do 10 komada... uglavnom... u idućih nekoliko godina se nadam da ću se preselit... i onda bi i u dvorištu napravio nastambe za neke životinje... vidjet ćemo...