PDA

Pogledaj punu verziju : Pola noge?!?!?



bOKi
15.03.07., 15:21
Imam malu parahybanu.Juce joj je bilo cetvrto presvlacenje i primetio sam da sada nema pola zadnje noge,tj. pola noge joj je nekako osusheno.Pa me zanima koji je razlog sto se ovo desilo i za koliko vremena ce se to regenerisati?

Stricek matija
15.03.07., 15:47
ovisno o veličini beštije... al ako je skroz mala vjerojatno prvim presvlačenjem...

samo pazi da ako je taj dio nožice baš suh..da kad eventualno se slomi ili nešto da ne počne curit...

Srks
15.03.07., 16:28
da posle jednog presvlacenja ce se regenerisati ali mozda nece biti jednaka, tek posle jedno 3 presvlacenja ce da se izjednaci. Ako krvari ili nesto tako da nebi crkla uzmi lak za nokte i premazi preko rane da zausravis krv. Ako si uspeo onda posle sledeceg presvlacenja nece imati vise lak sto si namazao zato sto se presvukla. :D

Inace ovo moze biti zbog presvlacenja. Ako je imala problema dok se presvlacila i ako nije bilo dovoljno vlazno dok se presvlacila. To moze da stvara problem.

zarko
15.03.07., 18:53
samo je prati redovno ..bice ok

bOKi
18.03.07., 11:10
Uginula je :(

Bogica1985
18.03.07., 11:52
Sta da se radi nemoj samo da se deprimiras,evo ako hoces ja cu ti pokloniti jednu parahybanicu posto ih imam vise samo se javi ako hoces!

Srks
18.03.07., 12:53
Sta da radis nisi ti tu mogao nista da uradis.

Bifrost
18.03.07., 14:13
Sta da se radi nemoj samo da se deprimiras,evo ako hoces ja cu ti pokloniti jednu parahybanicu posto ih imam vise samo se javi ako hoces!


Bogice stvarno si covek. Evo i ja imam da ti poklonim jednu (javi se na pp). I stvano nemoj se skenjati zbog toga takve stvari se desavaju. Meni je nedavno isto jedna parahabanica uginula samo je mojoj falila jedna noga i pedipalpa (premalo vlage parahabana inace trazi dosta vlage). Inace pre oko 5+ godina meni je uginula velika zenka murinusa, to je bio moj drugi pauk (dobio sam informaciju od prodavaca da prskam 3 puta dnevno). Murinus inace ne trazi puno vlage nejega uopste i ne treba prskati (samo posuda za vodu), kod mladunaca inace to ne pretstavlja toliki problem ali kod odraslog murinusa je vazno da nije puno vlazno (ako je puno vlazno ili ce uginuti ili ce mu noge biti iskrivljene). I to me je toliko skenjalo da nisam vise uopse hteo da drzim tarnatule, ja mislim da sam tek pre 1.5 - 2 godine ponovo poceo da nabavljam paukove. Nemoj to sebi da cinis. Bilo bi dobro da nabavis G. roseu.

zarko
18.03.07., 17:33
sranja se desavaju....
meni su juce s#####i smitija...vozac(dete mu dobilo ....) je drkao kutiju i okretao je verovatno ko som i kad sma doso video da jedan smiti pregnjecen grumenom zemlje...druge su ok jer je zemlja rastresita ali ovom je bulja eksplodirala...bas mi je krivo ali takve stvari se desavaju...
ko se bavi zivotinjama mora da racuna da ce stvari nekad poci naopako...

samo polako ...

Bifrost
18.03.07., 18:51
sranja se desavaju....


Palis se na "Predatora" :lol: sad mi je jasno zasto nosis dredovoe :lol:

zarko
19.03.07., 03:34
e to je on pokupio od mene...nemoj tako...
ako mi verujes bifros ja i ne slusam muziku niti sam nesto rege fazon...samo imam dredove i druzim se sa zivotinjama (i povremeno pricam ali to nije za svacije usi jer jeli ..hospitlaizacija)