PDA

Pogledaj punu verziju : Heteroscorda maculata



GUSTAV
16.03.07., 01:57
Opet ja i opet nesto napisite o ovoj vrsti!!!!!! :confused2:

NIHILUS
16.03.07., 02:53
Prelepa tarantula(barem meni), jako brza i otrovna. No ako planiras da je uzmes i ako se budes ophodio prema njoj normalno, znam da je to normalno diskutabilno, ali kada nakuckam "normalno" mislim na to da budes pazljiv, da ne trpas ruku u ter. bez potrebe, kao i svaka druga tarantula koja reaguje kada joj cackas po ter tako i maculata reaguje, samo je brza ;)

gava
16.03.07., 09:53
Arborealna tarantula, znači voli da se vere po drveću. Mužijak i ženka se razlikuju vidno. Ona ima onu fascinirajuću belu boju, a on je sivkast. Mada podjednako jep, Takođe, mužijaci su znatno manji od ženki. Prelep pauk, dosta brz i ima nezgodan ujed, ali retko ga koristi. Naravno, ako pokušaš da ga nahvataš rukom, saznaćeš i koliko nezgodan :D.
Vlaga, veličina terarijuma, ishrana... kao i kod drugih arborealnih paukova, 70%, 30x30x50cm (šxdxv), bilo šta što nije veće od nje, a mrda

marko
16.03.07., 11:59
E pa maculati imam na wish listi, doduše na 12-om mestu, ali kad tad će doći red i na nju.
Samo nešto mi ne odgovara što je jako brza i relativno otrovna. Nije da ću je hendlati po rukama
ali ovu smithi što imam sada volim da posmatram u otvorenoj posudi - skoro da zabijem glavu u posudu ::D
pa bih tako i sa maculatom...

gava
16.03.07., 16:14
Slobodno. Ja mojeg Usumbaru tako gledam. Samo ga ne pipam. Tarantule mi ne deluju kao stvorenja koja vole da napuštaju svoje terarijume. Ali treba biti pažljiv

GUSTAV
16.03.07., 18:15
Ja necu sigurno da guram glavu u terarijum :D vec imam poeciloteriu ornatu 12cm i regalisa 4-5cm i imam malog iskustva posto sam morao ornatu da prebacujem u drugi terarijum.napravio sam razne sprave izgledao sam kao da idem u lov na bizone ....ali sve je super proslo...

zarko
16.03.07., 19:23
gavo ti mnogo krasis nesto tarantule.
ne znam sta ti imas od pauka (kakav karakter) ali ja imam vagans koji da moze uvatio bi ti spansku kragnu.
takodje moja makulata leti po terarijumu..mislim da je brza od murinusa... i za nju imam respect vise nego za krokodila....
ne verume da mozes da cusnes glavu ni u ter moje kembridjije koja odma prilazi cim oseti da se nesto desava...ali oan je mirna :)
poeciloterije ufff rufilata zamao da mi skocina ruku ..to je takodje respect
samo ocu da kazem da nismo svi te srece da mozemo da imamo opustene T ..ima tu i nadrkanih dosta...pitaj ornatu genijevu.... ona ko da ima parolu ne pipaj me :)

marko
19.03.07., 13:01
@žarko - pitam se šta ti radiš sa tvojim tarantulama kada su tako nemirne ::D

@gava - pa i ja kontam da tarantule baš ne vole da napuštaju svoju teritoriju, kažem da često ostavljam skroz otvorenu posudu (naravno ja sam u blizini) iz koje tarantula može lagano da izađe ali eto neće...

Nego da ne skrećem sa teme, mislim da i Matija ima maculatu pa neka i on kaže da li je njegova tako nemirna kao Žarkova.

Bifrost
19.03.07., 14:25
Svi ce ti reci da je veoma brza. Ja imam 4 mladunca i kad sklanjam nesto iz kutijce (ostatke hrane, kosuljice, budj...) Sad vise ne tako ali se desi da izlete (bukvalno znaci zatrci se i pred kraj skoci i leti :lol:), jednom dok sam je vracao u kutiju ujela je pincetu, a tada je imala samo 1cm, ili se sjuri nazad u kutiju tako brzo da nisate sigurni da li je usla u rupu ili je nekako usla i ponovo izasla. Mada mislim da ta brzina i nije tolika kada su malo vece, Matija?.

marko
19.03.07., 14:32
@Bif - ne mogu da verujem da su tako hiperaktivne, cool. Kako ih samo vratiš nazad kad izlete iz kutije?
Imam utisak da kada bi mi tarantula izašla iz kutije, više nikad je ne bih pronašao? Grešim jel da?
Auuu ako već sa 1cm napada pincetu, šta je tek kad odraste???

gava
19.03.07., 15:13
Vidi ovako, jedina tarantula koja je pokušala da me ujede je B. albopilosa. Ali bože zdravlja, ima njih još, a ima i vremena ;) :D.
Ništa mi ne pričajte o Genijevoj ornati. Ja treba da je prebacim u drugi terarijum :S. Eh...


gavo ti mnogo krasis nesto tarantule.

Pa naravno... to su najbolja stvorenja na svetu.

gava
19.03.07., 15:18
Pazi, kad izleti neće trčati do besvesti. Staće posle prvog metra.. najviše. Mada retko će se dati u ovaj šprint. Ako budeš pažljiv i ne isprepadaš je sve će biti u redu

zarko
19.03.07., 16:22
ma T su super ne bi ih mi toliko imali ..ali nemoj da pokusavas da od drugih napravis budale zato sto ih ne vole ..probao sam i samo te zebavaju na kraju.
tako da sad kad me pitaju sto to radis ...eto tako .zebancija :)
salim se

moja makulata je sad oko 4cm ako se ne varam ...presvukla se ali ne sam je video skoro ..tuga

marko
19.03.07., 23:50
moja makulata je sad oko 4cm ako se ne varam ...presvukla se ali ne sam je video skoro ..tuga

Kako je nisi video skoro? Pa zar nije arborealna? Nije valda da zna i da kopa?

zarko
20.03.07., 03:36
kriju se dosta ok su male..i naravno zavisi od karaktera..neke bleje non stop ..to se vidi kad imas vise komada :)

Stricek matija
20.03.07., 09:16
moja odrasla ženka kopa oduvijek... i držim je u terestrialnom terariju... vidim je jednom u par mjeseci..i to u sred noći ako upalim svjetlo.. dok ne shvati što se događa..onda ode nazad u skrovište...

gava
20.03.07., 10:58
ma T su super ne bi ih mi toliko imali ..ali nemoj da pokusavas da od drugih napravis budale zato sto ih ne vole

??? ??? ???
Pa ni ja ne volim mačke, ali to me ne čini budalom. I dalje stojim iza toga da su tarantule najbolja stvorenja na svetu, ali verujem da ovim nikoga ne prozivam. Neko će se složiti sa mnom, a neko neće. Bože moj, šta da se radi

Bifrost
20.03.07., 13:28
Bilo kako bilo, preporucio bih svima da je nabave. Par razloga: Nije skupa (platio sam 200din po maduncu), jedna je od lepsih (pretpostavljam da se svima svidja), brzo raste, i nije teska za odrzavanje. Sad mnogi vole da (cenzurisano) kako je ne preporucuju za "pocetnike", a to za pocetnike mislim da se odnosi da misle da ce ona nekog da ujede, a u to ne verujem, samo obratite malo vise paznje sto se tice njene brzine i to je to, jer stvarno nije puno zahtevna, a jako lep pauk. Mislim da je glupo odgovarati nekog da je nabavi, treba ga posavetovati o njenim karakteristikama da obrati paznju i ako je shvati kako treba onda nema problema.

marko
21.03.07., 09:14
I dalje stojim iza toga da su tarantule najbolja stvorenja na svetu
:icon_thumright:

Bifrost
21.03.07., 22:32
E da dogadaj od juce. Nesto sam se uzvrteo po sobi i vidim pored mene trckara neki mali pauk. Ja ga ono nateram na ruku i krenem da ga stavim na zid, da ga nebi zgazio, a nemam obicaj da ih izbacujem napolje i usput ga pogledam i ono pomislio da nije neka lucosa... I tako ga ja razgledam i reko da mi nije pobegla neka maculata, i jeste stvarno ne znam kako i kad, ne mogu da verujem da je nisam odmah prepoznao bas sam je dugo razgledo. Pa sam se tripovao da sam je mozda malo nagazio posto joj je abdomen nesto bio pljosnast ali danas je sve ok. Verovatno je ranije pobegla pa je malo dehidrirala pa joj je zbog toga bio pljosnast abdomen. Sad sve mislim da li je mogla da otvori poklopac posto je bas taj nesto labav (ali ne toliko da je mogla da otvori), svejedno zamenio sam ga.

zarko
22.03.07., 01:51
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
sine ti si lud.

gava
22.03.07., 13:48
I bre. Pa dobro se to završilo. Mogao si da je ne nađeš. Ti si rođen pod srećnom zvezdom ;)

marko
22.03.07., 14:52
@bif - au bre, koji si ti srećković! Mogu da mislim kolika je ta maculata kad si ti morao da se zagledaš da bi je prepoznao?!
Stvarno Bif kolika je?

Bifrost
22.03.07., 19:19
Ma mala 1+cm (raspon noga), imam dve te velicine i dve 2+cm. Dobro kazete sreckovic, da sam primetio da je nema verovatno je i ne bi nasao, a ovako nisam ni znao da je pobegla...

marko
22.03.07., 19:53
Ne ide mi u glavu kako je tako mala tarantula uspela nešto da pomeri (mislim na poklopac).
Jel bi mogao da slikaš tu posudu u kojoj se nalazi čisto da vidim kakav je to poklopac?
(moram da pitam jer poklopac na mojoj posudi za smithi isto nije pričvršćen uopšte a smithi je 3+cm)


EDIT: a mogla bi i slika tog malog đavola od maculate (ako ima šta da se slika) ;)

gava
23.03.07., 10:43
Pa nešto ne verujem da je ona bilo šta tu pomerila. Nije logično.
Bolje da ti pričvrstiš taj poklopac. Cimnućeš ga ili slično i skliznuće a da ne primetiš. Njima je dovoljno da mogu samo nogu da proture

marko
23.03.07., 11:16
Ne moram ništa da pričvrstim samo sam stavio poklopac koji nije orgirinal zato što se lakše otvara (često otvaram pa zato).
Imam ja i originalan poklopac od te posude, ma staviću njega...nego da ne skrećem više sa teme...

Ta Bifrostova maculata se verovatno bukvalno teleportovala ::D
Šalim se bre Bif neće da prizna da tarantule ne drži u posudama nego raštrkane po sobi...

Bifrost
23.03.07., 18:42
Ma to i ja mislim da nije bio dobro zatvoren. Videcu da postavim slike.



Šalim se bre Bif neće da prizna da tarantule ne drži u posudama nego raštrkane po sobi...

Cela moja soba je jedna velika posuda :lol:

Bogica1985
23.03.07., 19:07
Ja sam pre par meseci ulovio parahybanu(3cm) kako seta po zidu,isto nisam znao da je pobegla!

oto
23.03.07., 19:20
Evo jedna prica za bajku ali nije ovo je istina,imam poznanika kome je pobegla tarantula 1-2 cm ovaj trazio i nema ga,sutra dan kad je dosao sa posla da ne poveruje pauk se vratio u terarium.Super proso neko vreme on opet nesto zezne i pobegne ljubimac trazi kao lud i nenadje,za dva dana pauk ponovo u terariumu,e sad da ne poverujes pauk je nekih 15 cm a terarium /akvarium/ stoji otvorem i pauk seta kako mu odgovara.Koristi neki kvadrat dva i uvek se vraca u svoj dom,kao da je u prirodi ima svoju teritoriju.

Bogica1985
23.03.07., 19:25
Stvarno da ne poverujes,izdresirana nema sta!
Verovatno je nazvao Lesi! :)

marko
23.03.07., 19:56
Cela moja soba je jedna velika posuda :lol: :icon_thumright:




Stvarno da ne poverujes,izdresirana nema sta!
Teško da je tarantula izdresirana...koliko ja znam tarantule su jako malo evoluirale, tako da je nemoguće dresirati ih...ali kontam da se sprdaš :)

@oto - pitaj poznanika da li tarantula kopa, možda se ona negde zakopa a on skonta da je otišla ::D

zarko
24.03.07., 02:23
parahibana je nomadska..ona sigurno zna da se vrati nazad u sovju rupu ali jednog dana kad odluci da promeni rupu otici ce i nece da se javi...
ja bih je ipak zatvorio...ali ako interesantna prica :)

Bogica1985
24.03.07., 03:08
ova moja ne zna da se vrati tako da sam morao sam da je vratim!

Bifrost
24.03.07., 04:31
ja bih je ipak zatvorio...ali ako interesantna prica :)

Slazem se, ali Oto nije rekao da je u pitanju parahabana. Bas cu da napravim jedan mali test, staviti malu posudu u veci terarijum da vidim hoce li se moja parahabana vracati. Oto a koji je pauk iz price u pitanju?




ova moja ne zna da se vrati tako da sam morao sam da je vratim!

:lol: Nasi pauci su glupi, ili im nismo dali dovoljno vemena.

Bogica1985
24.03.07., 04:47
Da to i mene interesuje,za parahybanu znam da se nece vratiti!

zarko
24.03.07., 14:42
ok missinterpretated
neam pojma odakle sam izvadio t uparahibanu haahahh :shy: ali idalje mislim da je slican fazon u pitanju

Bifrost
24.03.07., 14:54
Ali mislim da nisi pogresio parahybana bi trebala isto da zna. Ja cu da probam sa parahybanom.

oto
24.03.07., 15:49
U pitanju je albopilosa,dali dresiranje ili nije neznam ali sad je narucio terarium za ljubimca bez poklopca . Desavaju se neverovatne stvari recimo kod poznanika u isti terarium 30x25x40 vec 6-7 meseci zivi dva pauka cravsoi muzjaci,ima jedna mreza ipletena i cas je jedan u njemu cas drugi,evo jos cembridgei velicine 5-6 cm presvukla se pojela cvrcka i za dve nedelje presvukla se ponovo,i ovo je dosta neobicno.

kimo
24.03.07., 16:04
Ovo što se dešava ranije presvlačenje, sam čuo još od nekih ljudi, nemam pojma kako se to dešava, drugaru se parahybana presvukla u roku od 10-14 dana i nije između ni jela, ko zna šta je to...