PDA

Pogledaj punu verziju : Alien vs predator



lukas
18.03.07., 22:12
Evo neznam kako se ovdje stavljaju slike, ali pogledajte temu sa akvarij.neta:
link: http://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=22926&PN=1

zarko
19.03.07., 03:32
simpaticno...
lepe slike ..ja nisam nesto pro skorpija jer su "dosadne" u smislu da se mnoogo kriju ..ne znam kakvo je tvoje iskustvo. kazi mi par reci .?

Geni
19.03.07., 09:15
Meni je žao ove portentose :'(

Johny da si ikada probao da ih gajiš ne bi tako lako dao ženku kao hranu. Treba im 9 meseci da dostignu tu veličinu. Greota... a i nisu neka hrana. A i prevelika je za škorpiju. Trebao si dati malu od oko 2-3cm. Hranjljivija je.

No, bar se škorpija obradovala :). Dobre su slike. Baš me je iznenadilo da je Pandinus napao odraslu portentosu. Mora da je bio mnogo gladan ;)

gava
19.03.07., 10:46
Pa lepo je čovek rekao da nije jeo 1-1,5 mesec. Naravno da je bio gladan.
Super su slike. Svaka čast

kimo
19.03.07., 11:23
Super, ja sam isto razmisljao sta bi mogao dati da vidim kako bocka plen, ali mi se ne daje neki stakor, verovatno cu kidnapovati Geniju neku veliku madagaskarsku ::D

zarko
19.03.07., 16:24
ma dajte be ljdui ... madagaskarske su da se hrane oci a ne zivotinje... imas dubiu pa daj....
zalosno ...ja imama muzijake i zenke koji su sad skoro 2 ipo godine stari... pa pre bi prst dao nego njih

lukas
19.03.07., 23:44
Je, da što Geni kaže grehota je to dat škorpionu, ali šta je tu je! nakraju je pojela samo glavu, ali sam zato prvi pu t vidio uporabu bodlje! :D, meni nije žao zato jer ih nisam ja uzgajo nego moj bratić. Platio sam mu i nije mi žao. Nije mogla pojest dalje od glave, jer su dalje bile tvrde ljuske...
KIMO, možeš nać recimo poveču dubiju i sa dugačkom pincetom dok ju škorpija uhvati uhvatiš dubiju za nogu, pa će škorpion mislit da se ova trza i možda uporabi bodlju, šta znaš. Moja je na madagaskarsuku 6-7 puta probala izbacit otrov, ali samo je jednom uspila probit tvrde ljuske, i to sa strane.
ZARKO, oni se stvarno puno kriju, i zato su dobre za neodgovorne osobe :D, kao ja :D. Ako hoćeš, ja sad pišem članak o Pandinus imperatorima, pa ako hoćeš detalje, pošaljem ti na mail?

civi
27.03.07., 00:09
Ljudi to je bila moja ženka :'(!Još sam ja mislio oću mu ju dat ili ne(dok mi se Johny kerio u lice i govorio kako mi može bit žao žohara),ali sam se ipak odlučio na "dobro" dijelo pošto je ženka bila na samrti!

P.S.Može mi neko tko uzgaja G.portentosu stavit koju sliku terarija.Hvala!

zarko
27.03.07., 03:38
koliko znam goran i ja :)
imas na mom sajtu neke sliek a ter...nisam siguran...
obican akvarium dosta mreze za ventil. i poklopac...ja sma se odusevio skoro nasao sam preko 50 malih + danas jos 20..ima ih gomila..strava
poceo sma da se lozim na bubasvabe i zaidim goranu na njegovoj kolekciji ...

lukas
27.03.07., 16:49
Civi isto ima dosta, samo mu je par komada uhvatilo maglu :lol: pa ih ima malo i po kući...

Geni
27.03.07., 17:25
Čekaj ŽIVE su mu po kući. Meni je bežala dubija i cinerea. Dubija crkne posle par dana, a cinerea preživi tako što se popne do kutija iz kojih je pobegla i zavuče se ispod. Tamo je toplo pa preživi. Kada podignem kutiju samo ih pokupim i dam nekoj tarantuli da jede.

Inače ja madagaskarske držim kao ljubimce a ne za hranu pa ih i ne gajim. Držim ih u terarijumu sa malo piljevine i mestima za sakrivanje.

http://img45.imageshack.us/img45/1103/01bh5.jpg

A ostale koje gajim držim kao i svi... u kutijama sa grejačima. Nema ništa od gajenja ovih stvorenja bez temperature. Evo i to kako izgleda:

http://img441.imageshack.us/img441/6603/01xy3.jpg
S leva na desno: Nauphoeta cinerea, Balptica dubia prva kolonija, Blaptica dubia druga kolonija, prazna kutija za neku sledeću koloniju (najverovatnije Blaberus craniifer ili discoidales) ;), Blaberus fusca i Blatta lateralis. Planiram i madagaskarske da smestim u ovako nešto i da krenem da ih ozbiljnije gajim.
*Plavi lavor sa leve strane je kolonija tenebrije a u kutiji sa plavim poklopcem sa desne strane su džinovske afičke stonoge (one ne pripadaju ovde pošto nisu hrana)

zarko
27.03.07., 18:52
fenomenalno..
da li ti je kutija sa narandzastim poklopcem najpogodnije?
meni jeste ta...i najveca

Geni
27.03.07., 19:06
Pa ona je manja od ovih zelenih. Njih sam imao 2 komada pa sam iskoristio. Zelene su bolje. Pravilnijeg su oblika i dosta su veće. Unutrašnjost im je tačne veličine kartona za jaja (po širini). Staje 5 celih kartona jedan na drugi. U ove manje ne može.

*da ja ovo o žoharima prebacim u posebnu temu?

kimo
27.03.07., 19:11
Slabo ti skupljaš te žohare, moraću da se postaram za to :P

zarko
27.03.07., 22:42
ak oprebaci


meni se cini da je ova sa poklopcem vece zapremine od ove zelene?
a ventilacija..da li je dovoljno samo mreza na one rupe za ruke?

Geni
27.03.07., 22:45
Ne. I poklopci su isečeni i stavljena je mreža.