PDA

Pogledaj punu verziju : Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?



Srks
20.03.07., 23:14
Kao sto neki vi znate imam jednu a.versicolor koju drzim u terarijumu od 303; i isto kao sto znate avicularija voli da zamrezi terarijum i nije toliko aktivna. Pa sam mislio da vas pitam koja vi mislite tarantula odgovara ovim zahtevima.

Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

zarko
21.03.07., 00:59
genikulata :) moj favorit
impresivno dupe..ogromno

marko
21.03.07., 09:30
@žarko - sećam se da sam negde pročitao (verovatno baš ovde na forumu) kako genikulate napadaju sve i svašta (tipa pincetu, vodu, sve što mrda)
Jel se tvoja ponaša isto tako? Samo nemoj pogrešno da me shvatiš, nije to ništa loše.
Srks je pitao za neku mirnu tarantulu (doduše pitao je za mirnu a aktivnu ovo se nekako ne slaže), pa ne znam na šta je konkretno mislio kada kaže "mirnu". Sudeći po ovim karakteristikama koje sam pročitao o genikulati ne bih baš rekao da je mirna? Ispravi me slobodno, još sam unexperienced.

Geni
21.03.07., 10:22
Ako tako gledaš geniculata nikako nije mirna. Napada sve što se mrda. Moja pokušava da ugrize vodu kada joj sipam u posudicu, što nije tako čudno, ali ova to radi nekoliko puta. Za svaki slučaj, možda je ipak hrana :D. Definitivno joj ne treba stavljati ruku u terarijum.

Inače Srđan već ima jednu geniculatu.

Ja bih ovde ipak išao na klasiku i preporučio Brachypelmu smithi. Jedino što sporo raste, pa će proći dosta vremena dok lepo ne popuni taj terarijum. Može i neka druga Brachypelma - boehmei, auratum, emilia itd.

Mada, poučen reakcijama ljudi koji mi dolaze u posetu a nislu ljubitelji tarantula preporučujem Chromatopelmu cyaneopubescens. Znam da je malo čudna preporuka, ali ona me nikada ne izneveri kada neko hoće da vidi tarantulu koja se pomera (možda je u pitanju samo ova moja) i svi se odmah zagledaju u njen terarijum (valjda zato što očekuju da pauk ima mrežu pa im ova odgovara tom opisu :D). Terarijum izgleda nekako 'avetinjski' onako potpuno prekriven mrežom. Treba napomenuti da je uprkos toj količini paučine ona uvek vidljiva.

Srks
21.03.07., 12:26
Mislima na ne agresivnu tarantulu koja je aktivna u terarijumu. Inace vec sada kada pricate o geniculatama. Geni onu sto si mi dao presvukla se vec jedno 3 puta a sada ce i cetvrti. Prestala je da jede i potamnela je ocekuje presvlacenje ovih dana. :D

A ova genekulata sto ja imam nije me ni jednom napala da je mislila da sam hrana. Verujem da je to zato sto je mala.

gava
21.03.07., 12:35
Super preporuka. Mada si trebao napomenuti da tvoja Chromatopelmu cyaneopubescens nije mirna. Bar si meni tako rekao :D
Hajde da probamo nešto drugo. Grammostola aureostriata. Ne znam šta drugi misle o ovom pauku, ali evo moja neka zapažanja:
Veoma miran pauk, što znači da ne pokazuje zube. Jedan od retkih koje pomeram rukom. Međutim, postaje dosta nervozan pred presvlačenje, i tada ga ne treba uznemiravati, jer to su trenutci kada može da ujede. U svakom drugom trenutku je ladovina. Dosta je aktivan, za razliku od svoje rođake Grammostole rosee koja je kao kamen. Retko ćeš je videti kako stoji kao klada. Neumorno pretabava treset, ali ne ukopava se. Znači, možeš je uvek videti. raste dosta sporo, ali opet brže od ostalih Grammostola. I raste na veoma lepu veličinu od oko 20cm. Možda je lepo znati da u svetu je poznata kao največi pauk koji je suguran za držanje u rukama. Poznat je i po nazivu Chaco gold knee. Čokoladne boje sa zlatnim prugama po kolenima, važi za možda i najlepši primerak svog roda.

Geni
21.03.07., 13:37
Pa cyaneopubescens nije za držanje po rukama. Baca dlake i malo je plašljiva, ali to nije ni blizu ko prave agresivne vrste. Bar je aktivna.

A aureostriatu nisam preporučio jer imam dve i nijedna se ne pomera. Jedna stoji na zidu posude već mesec dana, a druga polu-ukopana u ćošku oko 2 meseca. Prva (i veća) je ženka a druga mislim da je mužjak mada nisam siguran. A da su mirne - jesu.

Srks
21.03.07., 13:43
Geni a da te pitam kolike su te tvoje aureostriate?

Geni
21.03.07., 13:58
Veća oko 7 a manja oko 5cm.

zarko
21.03.07., 15:00
ja sam mislio na displej tarantulu...
jendo -mirna za mene znaci da ladno moguy da sipam vodu da podignem poklopac i okrenem glavu a da en mislim da ce da izleti i pobije pola porodice...
a tu spada...
b aureostriata ..super krakata.
smiti boehmi emilija-j12323 sporo raste :(
gramostola aureostriata je superiska :)

moja cianopubensecns zenka nije nesto nemirna... jako se lepo ponasa.
inace imam genikulatu koju mogu da pipkam po opistomi ali je ne uzima u ruku..ipak ;) inace je mirna stvarno ,druga zenka -ona je onako naprgavicasta al ine skace na vodu...
svesu to superiska T

gava
21.03.07., 15:35
E pa nisam ja ni rekao da je cyaneopubescens loš predlog. Čak mislim da je sjajan. Ali da se ne završi na tome, ja sam ubacio i aureostriatu.
Kao što možeš da primetiš ponašanje tarantula varira od jedinke do jedinke. Tako da šta god izabereš može biti i pravi, ali i pogrešan izbor.
Ali pre ili kasnije imaćeš sve ovde navedene, tako da ti je stvarno sve jedno koju ćeš sad uzeti. Vidi koja ti je sad najjeftinija

Bifrost
21.03.07., 22:38
Ja bih preporucio n. chromatusa on je po meni bas ono display, inace priblizno je istog karaktera kao geniculata, ali kakve to veze imam display je pod br. 1.

PS: "mirna a aktivna" je oksimoron ;)

Srks
21.03.07., 23:05
Pa ova tema je za perporuke. Ja sve citam pa vidim sta mi odgovara i kako mi se dopada. ;)

Bluie
21.03.07., 23:35
E a kakva je T. Blondi....ima li je neko i ako da,kakva su iskustva? Nesto nisam primetio da se pominje na forumu... :confused2:

Srks
21.03.07., 23:56
Ogromna tarantula! Ekstara izgleda. evo video da vidite kolika je.
http://www.youtube.com/watch?v=PadauuWF94w&mode=related&search=

P.S. hvala na ispravci Geni.

Geni
22.03.07., 00:04
Kako se bre ne pominje. Pa evo ja na primer drvim od jednoj ženki već mesec dana. Pokušavam da je parim. Imam još 2 mužjaka.

To je najverovatnije jedina tarantula kojoj je taj terarijum definitivno premali, tako da o njoj nemoj ni da pomišljaš. I nikako nije mirna :D.

p.s. ovaj video nije blondi.

Srks
22.03.07., 00:07
A da li znas sta je ? Ma ne znam moguce. Moja greska ako nije. Ovo izgleda kao old world tarantula.

Bluie
22.03.07., 00:13
U extra brzina odgovora...a bas sam trazio teme o njoj....Na stranu sto nije mirna,a jel ovako...pojava,mislim lep,veliki pauk? Citao sam da ima ogromne helicere ili kako se vec zovu oni otrovni 'zubi'...
Ova na videu bas izgleda ogromno :shock:

Geni
22.03.07., 01:10
Pa i ovaj na videu je ogroman (u pitanju je polno zreo mužjak) i meni liči na old world tarantulu. Blondi je naravno iz Južne Amerike. Nemam ja dovoljno iskustva da bih pokušao da procenim koja je vrsta u pitanju, naročito što je u pitanju polno zreo mužjak koji je obično dosta drugačijeg izgleda u odnosu na ženke i manje mužjake.

Blondi jeste velika, ali je lepa samo nakon presvlačenja (bar po meni). Imaš sliku moje ženke na forumu pa pogledaj.

zarko
22.03.07., 01:51
meni se bas svidja njihova braon boja...
ja imam zenku 15cm
jede ko luda ,dostaje brza.
jako retko baca dlake....i trazi visoku vlaznost...visoku
imam ja neke slike u mojoj galeriji (ak ose ne varam) pa ko voli nek izvoli...
jakjo prozdrljiva i kad se presvuce pravi praznik..dupira se

Bluie
22.03.07., 03:19
Pretpostavljam da je zenka veca od muzjaka ili...?
Zna li neko kako se krecu cene blondi-ja i gde bi mogla da se nabavi?

zarko
22.03.07., 04:11
ima ih ..i zavisi kad naidju
ja sma imao jednog skoro pre 2 mes.
cena je bila 30E 8cm

gava
22.03.07., 12:03
Ženka je krupnija od mužijaka. On delije onako krakato, sa dosta dugim nogama, malim duperom i velikom glavom. Mnogo jede, brzo raste, i baš voli da baca dlaku. Dosta je velika tarantula, mislim da je još uvek najveća na svetu. Oko 25 - 30cm raspon nogu. To čudo zahteva baš veliki terarijum. Mada je dobar izbor

Bluie
22.03.07., 15:02
Kako mislis jos uvek najveca na svetu? :shock:

Geni
22.03.07., 15:20
Pa zvanično je najveći pauk na svetu, ali ima onih koji tvrde da to nije tačno. Dok se ne dokaže suprotno T. blondi ostaje najveća tarantula.

Ali ja bi pre preporučio Lasiodoru parahybanu. Isto toliko je velika i kao i blondi nije ništa posebno lepa ali je 10 puta lakša za držanje. Blondi zahteva užasno veliku vlagu.

Ako je cilj da bude nešto egzotično i veliko onda pre preporučujem Theraphosu apophysis ;). Bar je lepša od blondi dok je mala.

Ali sve ovo je prazna priča. Srđan hoće da popuni terarijum koji je 30x30x30. I tu nijedna od ove 3 vrste ne može da stane. Mislim, može... ja dva mužjaka blondi držim u 27x35, ali to je premalo. Ženka se baškari u 60x30 što joj je taman.

kimo
22.03.07., 15:48
Pauk ne može da se baškari :P Dovoljno mu je da preživi da samo ne mora da bude skroz skvrčen, mada može i tako da preživi ako se nikada neće presvlačiti, ali naravno nemojte ovo da isprobavate :)

Pazi b.smithi ti je jako mirana i u stanju je da ne mrda po ko zna koliko vremena, ali jeste lepa i displej T, ali ja bi preporučio ili N.colloratovilossum-a ili N.chromatus-a ili C.cyanopubenscens ili G.inheringi ili neku drugu Grammostolu, mada bi ja tu stavio nekog gekona ::D

Srks
22.03.07., 15:53
Bas tako mozda jednog dana uzmem blondi ali neveruje da ce to biti uskoro. Jer nemam gde da ih stavi. tako da gledam neke tarantule 19-20cm tako nesto odgovara mom terarijumu. Mada mogu da ih drzim po kutijicama ali to onda nije za display. A mogu da podelim terarijum u dva ili u cetri dela pa da stavim cetri tarantule. Mada neveruje. ako bi ga delijo to bi bilo na dva dela.

Geni a to sto kazes 60x30 to samo mogu da sanjam dok ne nabacim stan. Ja ni ovaj moj od 30x30 nemam gde da stavim a kamuli taj od 60x30. HE HE HE.

G.inheringi ekstara tarantula ali nemam sada toliko para kaze kimo da su 30-35 evra male. Stavio sam u oglase da trazim da kupim.

gava
22.03.07., 16:46
Uh... to nisi smeo da kažeš. Posebno ne njemu ::). Sad ćeš da upoznaš tamnu stranu Genijeve ličnosti ;) :D
Za tvoj terarijum će biti najbolja neka Brachypelma ili Grammostola. Mada možeš i da probaš i Achantoscurie ili neke slične, Aphonopelme npr.

Geni
22.03.07., 16:57
:th_ROTFLMAO: Ja kada bih imao prostor od 100x30x30 stavio bih tu dva terarijuma od 60x30x30 :D Snašao bi se nekako :icon_geek:. I ostale sam tako nabudžio :shock:

Srks
22.03.07., 16:58
Dobar je ovaj predlog Grammostola aureostriata, samo sto sporo raste ali je ekstra pauk.

pa dobro staces nema se prostra. :redsquare:

gava
22.03.07., 17:03
...samo sto sporo raste ....


Pa i nije ti neki razlog. Ajd brzo smisli nešto bolje ::)

Srks
22.03.07., 17:08
Pa kao sto kazete miran je pauk valjda je aktivan nije kao g.rosea. lepe boje ima, relativno velik kao odrasla tarantula. Odgovara mom terarijumu. Samo jedna losa stvar sporo raste. Treba mu 7 godina da postane adult.

Geni
22.03.07., 17:14
Ostajem pri C.cyanopubenscens :smoker:

Srks
22.03.07., 17:51
C.cyanopubenscens je lepa tarantula ali ja ipak preferiram G.aureostriatu. Neznam razmislicu. Dobro bi dosli jos neki predlozi.

zarko
22.03.07., 18:29
pitaj miljanceta da ti proda ,jako jeftino nudio bar meni aureostriatu i nisu male..a to sto zive 7 do odraslog ..to je dobro :)

Srks
22.03.07., 18:37
Pa pitao sam ga da li ima nesto vece ima od 3cm.

Ig0r
22.03.07., 19:51
Da se i ja izjasnim...
Trenutno imam jednog jedinog N chromatusa koji se skoro presvukao (narastao sa cc7 cm na celih 8.5 cm). Prelepe boje posebno posle presvlacenja. Ne gube se do pocetka premolt faze. Aktivan je, nikad ne odbija hranu, ali zna biti i dovoljno miran da se uzme na ruku. Bar za sada. Kad poraste - ko zna? Planiram da ga premestim u display terarijum 30x30x30 u skorije vreme. Mali breg, neka biljcica ili biljcice, skroviste, posuda i ima da mu bude taman dok ne poraste do svojih maksimalnih 20 i nesto centi. Odlican pauk, nikad se nisam pokajao sto sam ga uzeo... + prebacivanje nije nikakav problem. Iako je agresivan kad je hrana u pitanju ili cetkica ili neki drugi predmet koji mu remeti mir, poprilicno je miran kad pocnem da ga dodirujem. Malo kao nesto bezi ali posle se ukopa u mestu i ne mrda. Zadnji put je stajao u otvorenoj privremenoj posudi dok sam mu cistio terarijum. Odmah uz mene, a cak se i sto klima!!!!! Fenomenalno!
Sledeci na listi je vec spomenuti C cyaneopubescens... Prva kinta kada se skloni na stranu moj je.
Dalje mislim jos i G iheringi.
Dalje ce verovatno biti neki afrikanac ali kontam da su za ove namene bolji amerikanci.

Na chromatusu hvala Kimu. I na savetu sto se izbora tice, a i na samom pauku. ;)

marko
22.03.07., 20:05
Evo jedan glas i od mene za C.cyanopubenscens!!!
Nemam ovu tarantulu i ne govorim iz ličnog iskustva već iz onoga što sam pročitao o njoj do sada.
Druga taratnula na mojoj wish listi. Joooooooooj treba mi višak para pod hitno ::D

miljance
22.03.07., 20:39
Pa pitao sam ga da li ima nesto vece ima od 3cm.

Pa nisi me pitao za aurostriatu vec za vagansa. Aureostriate su mi je oko 7-8cm.

Srks
22.03.07., 21:31
a ne pitao sam te ja za vagansa a Genija sam pitao za njegove Aureostriate. A inace pitao sam Kima za njegove Aureostriate sto prodaje.

gava
23.03.07., 10:53
Možeš da probaš i sa Brachypelmom albopilosom. To je isto extra pauk. Raste mnogo brže od ostalih Brachypelmi, a samim tim i od Grammostola (moja je za 6 meseci sa 4cm porasla na 15cm raspona nogu). Nije nešto boga pitaj koliko atraktivan pauk, ali na sebi svojstven način veoma lep (moje mišljenje). Jede kao svinja, aktivnija je od ostalih Brachypelmi, ali nije baš da trči po terarijumu. Retko se krije i jako je tolerantna. Odabcuje dlaku, ali dosta dosta ređe od B. smithi ili B. boehmei. I još nešto, ovaj pauk je jedan od jeftinijih na tržištu

Srks
23.03.07., 11:03
Po meni jos stoji Aureostriata. Ali kada bih imao cash-a kupio bi sve ::D. Inace druga na listi mi je b.iheringi. Samo sto verujem da ce ona da se odalji na neko 10 mesto zbog svoje cene.

zarko
25.03.07., 05:12
ja bih uzeo smitija ili aureostrijatu ...a albopilosuma nemam i mozda bih nabavi osebi jednu zenku..one nisu skupe

Srks
25.03.07., 11:49
Odlucio sam da uzmem Aureostriatu. Od kad ste spomenuli Aureostriatu ja sam se napalio. Tu sigurno moram da nabacim.

gava
25.03.07., 20:31
Sjajno. Ja ću videti da ovih dana napišem nešto više o njima, i da obogatimo sve slikama

Srks
25.03.07., 20:51
To bi bilo ekstra. Da li imas odraslu i da li se vide boje?...

zarko
26.03.07., 04:22
gustav ima jako lepu aureostriatu...
jako dobar pauk

gava
26.03.07., 11:40
Nemam odraslu. Oko 4-4,5cm. Mala je još. Imaš ovde negde na forumu slike kako jede.

Zlopanja
13.11.10., 21:29
Da se i ja izjasnim...
Trenutno imam jednog jedinog N chromatusa koji se skoro presvukao (narastao sa cc7 cm na celih 8.5 cm). Prelepe boje posebno posle presvlacenja. Ne gube se do pocetka premolt faze. Aktivan je, nikad ne odbija hranu, ali zna biti i dovoljno miran da se uzme na ruku. Bar za sada. Kad poraste - ko zna? Planiram da ga premestim u display terarijum 30x30x30 u skorije vreme. Mali breg, neka biljcica ili biljcice, skroviste, posuda i ima da mu bude taman dok ne poraste do svojih maksimalnih 20 i nesto centi. Odlican pauk, nikad se nisam pokajao sto sam ga uzeo... + prebacivanje nije nikakav problem. Iako je agresivan kad je hrana u pitanju ili cetkica ili neki drugi predmet koji mu remeti mir, poprilicno je miran kad pocnem da ga dodirujem. Malo kao nesto bezi ali posle se ukopa u mestu i ne mrda. Zadnji put je stajao u otvorenoj privremenoj posudi dok sam mu cistio terarijum. Odmah uz mene, a cak se i sto klima!!!!! Fenomenalno!
Sledeci na listi je vec spomenuti C cyaneopubescens... Prva kinta kada se skloni na stranu moj je.
Dalje mislim jos i G iheringi.
Dalje ce verovatno biti neki afrikanac ali kontam da su za ove namene bolji amerikanci.

Na chromatusu hvala Kimu. I na savetu sto se izbora tice, a i na samom pauku. ;)

I ja imam N. Chromatusa 6-7 cm. Ova moja je stalno u skrovistu, nikako ne izlazi. Cak joj i hranu ubacujem unutra, nikad ne odbija. Jede svaki ili svaki drugi dan. Nervira me samo sto je stalno u skrovistu. Ti kazes da je tvoja dosta aktivna. Sta se desava onda sa ovom mojom budalom? Bas bih voleo da malo izlazi i da bude vidljiva. U ovom terarijumu je nekih 7 dana i samo je prvi dan bila napolju i skroz aktivna. Posle toga u opste ne izlazi :( Chromatus mi je jedan od lepsih paukova ali sta vredi kad se ne vidi. :help:

Sava car
14.11.10., 01:49
Moj hromatus,davno kad sam ga imao, je po prelasku u nov ter 2 meseca bio u skrovistu...tako da nemoj da ocekujes nista, izacice kad mu se bude izlazilo...uzmi jos koju tarantulu pa ce ti jedna uvek biti aktivna..:)

featherleg_but_bold
14.11.10., 11:22
grammostola species
brachypelma species
avicularia species-diversipes,huriana i magdalene su malo agresivnije
aphonopelma species-malo agresivnije al ništa specialno
euathlus pulherimaklassi-ja sam ju imao bila je ko beba ali dosta aktivna:D

Zlopanja
14.11.10., 16:42
E da znas da se bas mislim da uzmem jos koju:D Inace ovo mi je prva T. Jako dugo vremena sam zeleo da imam pauka al nisam imao uslove niti sam znao gde da nabavim jednog. Sad zivim sa devojkom :D pa mama ne moze da me izbaci iz kuce zajedno sa tarantulom i odmah sam nabavio jednu :icon_salut:. Sad samo jos malo da ubedim devojku da je jedna T malo i to je gotova stvar :D
Gde je jdena tu su i dve :) a gde su dve tu ih je....:icon_salut:

vudo
15.11.10., 02:39
to tako ide, niko se jos nije zaustavio na jednoj T, sacekaj malo da se devojka privikne, onda cje i ona hteti da uzme koju : )