PDA

Pogledaj punu verziju : Bradata agama



Sladjann
22.03.07., 19:05
Ipak sam resio da uzmem ovog gustera,da li sam izabrao pravog?Procitao sam da je mnogo manje zahtevniji od iguane i da je takodje veoma pitom???da li sam u pravu??Ko moze da mi nabavi ovu vrstu?koliko bi kostala???Takodje je mnogo lep, moram da kazem, posebno je zanimljiv kada se naduje :)

svarog
22.03.07., 21:36
Ha dobro dosao! Evo i ja se tek sada upoznajem sa tim lepotanom!
Dobio sam ga pre tri dana!
Nemam iskustva da te savetujem, i ako bih to radio bilo bi samo prepricavalje nekih citanih tekstova ili tudjih prica.
A da su lepi jesu! :shock:

zarko
22.03.07., 22:38
odi na www.gekkogecko.co.yu imas teks o njima ...

nenad
22.03.07., 22:51
Odabrao si super gustera. Laksi je za cuvanje od iguane a interesantniji od vecine drugih, ako mene pitas. Moja agama je ujutru mirna, i moze
satima da lezi u ruci, ali posle par sati suncanja ne voli da se izvlaci iz terarijuma, pa je onda i ne uznemiravam. Verujem da ima mnogo pitomijih.
Inace, ima neverovatan apetit, moja jede sve sto joj lici na hranu, tako da bi bilo najbolje da prvo napravis kolonije insekata, pa da tek onda
nabavis gustera. Probaj sa zoophobasima i dubiama, pre nego sa tenebrijama, jer agame brzo rastu i tenebrije im postanu nedovoljno velika hrana.
Imas o tome dosta u temi Ziva hrana, a o b. agamama u temi Pogona vittaceps (trebalo bi da pise Pogona vitticeps)

zarko
23.03.07., 04:12
da pametno je imati bar koloniju tenebrija ili fobasa cisto budjet da olaksas...

gava
23.03.07., 10:11
Treba da znaš takođe da povremeno će jesti i zeleniš i voće. Treba joj veliki terarijum. Kad poraste dugačka je oko 50cm, ali za razliku od 200cm iguane... bradonja je pun pogodak. Moraš obezbediti UVB svetlo. To su dnevni gušteri i da bi im se razvile kosti pravilno i da bi lepo rasli moraju imati kalcijum i sunčevu svetlost. Znaš da terarijum ne smeš izlagati direktnom suncu, zato je UVB lampa potrebna i dovoljna. Temperatura oko 40c u toplom delu, 35c u hladnijem, noću može i da padne na 20c bez problema. Neka grančina i kamen i to je to.
Ovde na forumu imaš temu o njima: Pogona vitticeps

zarko
24.03.07., 02:24
nije bas 40 ....to kazem jer moja kad je pretoplo 33C u ter a isopd lampe 40+ pizdi... tkao da muzijak koji ima 54cm i jos raste :) ne voli kad je vruce ...takodje mrzi da se kupa...
prednost njihova je sto su dosta slicni iguani (u onom sto ljudi zele ) a ne zahtevaju non stop nosenje mazenje i paznju da li ce da ti izvrnu sporet i frizider...

nenad
24.03.07., 14:00
Kod mene je oko 37C ispod lampe, a u najhladnijem delu terarijuma je dosta manja temperatura od 35. 35 je previse za hladni deo terarijuma.

gava
24.03.07., 20:48
Preterah, a? Moja greška ::)

indijanac
25.02.08., 18:33
ej,cao svima
i ja sam nov u ovome,jos uvek nemam gustera,ali nameravam da kupim bradonju,procitao sam dosta o njima,ali nigde nisam nasao da li smeju da jedu obicne crve za pecanje ::D?

nenad
26.02.08., 01:11
Ne, nikako. To nije dobra hrana iz vise razloga. Najbolje je da prvo napravis svoje kolonije insekata, pa da onda, za jedno 2-3 meseca uzmes bradonju.
Taman ce tad i biti mladunaca.

indijanac
26.02.08., 18:28
ok,hvala ti
a kako mogu da napravim svoje kolonije,mada mislim da mi to i nije bas pametno,jer bi me tada izbacili iz kuce sa sve bradonjom i crvicima ::D ::D

Koby_88
26.02.08., 18:41
ok,hvala ti
a kako mogu da napravim svoje kolonije,mada mislim da mi to i nije bas pametno,jer bi me tada izbacili iz kuce sa sve bradonjom i crvicima ::D ::D

Imas u delu hrana podforum ziva hrana, tu imas opisano kako da zasnujes koloniju insekata kojima zelis da hranis bradonju

ToPa 12.02.
26.02.08., 20:19
pa ne moze bradonja bez kolonije :lol: cime ces je hraniti? ::D
evo da pomognem:
http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,751.60.html
http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,147.0.html
http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,167.0.html

nenad
26.02.08., 20:59
Da, procesljaj te teme, pa ces naci. Ako nesto nije jasno, javi se. Bolje da pripremis ukucane na to, jer ces bez kolonija tesko moci da gajis gustere,
posebno bradate, koje dosta jedu. Ali, nisu u pitanju samo crvici, nego i bube ;)

indijanac
26.02.08., 21:14
ok,hvala ti
ja sam planirao da im kupujem hranu i tako da ce uvek imati sta da jedu ::D

Bluie
29.05.08., 21:28
Nisam hteo da otvaram novu temu...
interesuje me zna li neko gde mogu da pogledam spisak biljne i zivotinjske hrane koji se moze davati bradonjama, zajedno sa onim stavkama: moze cesto, moze ponekad, nikad...itd.
Video sam to pre nekog vremena na netu i sada ne mogu nikako opet da nadjem...inace, spisak je bio prilicno obiman, sa ranim povrckama vockama itd...
Hvala!

zarko
30.05.08., 01:29
http://www.gekkogecko.co.yu/nutricija%20biljaka.html

evo izvoli

Bluie
30.05.08., 10:56
Au,pamcenje me bas i ne sluzi :shy:
Samo tamo imas one boje u legendi (plavo,ljubicasto,crveno..),a nista nije obojeno...jel to bug?
Jel znas mozda i za zacinske biljke, tipa nana, bosiljak i to?

zarko
30.05.08., 19:45
ma ja sma s####...gledaj komentare sa strane to treba da ispravim !!!

Bogica1985
31.05.08., 02:52
Kad sam ti još skrenuo pažnju na to ,i još nisi to sredio, sram da te bude :shy:

zarko
31.05.08., 14:55
znam :(
beda izvini...

Bogica1985
31.05.08., 15:54
Nema izvini nego to da središ :D

zarko
31.05.08., 20:37
ocu .... ;)

indijanac
22.07.08., 17:53
ajde zare stvarno sredi ovo sa bojama ja sam sinoc gledao i jos uvek je isto :)

huana
23.07.08., 00:26
moja bradata agama spava u vodi..jel to ok???..sama je ushla..ima dve posude za vodu jednu vecu jednu manju i u tu vecu je ushla i spava..da li da ostane tu il da je vadim...???

indijanac
23.07.08., 00:31
hmmm,zanimljivo
pa sta ima da je vadis ako joj tako odgovara,samo pripazi da joj glava ne potone

huana
23.07.08., 00:37
pa kako da pripazim kad ce ona tu provesti celu noc....sigurno sad nece izaci....a i kontam da joj glava nece potonuti...valjda:)

indijanac
23.07.08., 00:42
pa kolika je dubina,da li glava uopste moze da joj potone u toj posudi?

zarko
23.07.08., 03:41
pa ako je glupa nek se udavi...osim ak onisi namestila neku "cinija-klopku"!

e ocu al ne stizem :(

Proka
23.07.08., 04:59
ma razgovarali smo .. kaze da je cinija duboka samo 2cm tako da ... nek kunta ;)

indijanac
23.07.08., 12:11
a pa onda nema sanse da se udavi,nego mozda moze da joj naskodi da provede celu nóc u vodi,ipak to nije vodena agama
?

Bluie
23.07.08., 12:48
Samo obrati paznju da se ta voda ne hladi previse preko noci, da se ne prehladi guster :)
I moj dosta vremena provodi u vodi, ali ne bas celu noc.

indijanac
23.07.08., 12:51
Bluie koliko je tvoj star,daj neku slicku? :)

huana
23.07.08., 13:23
pa temperatura vode bude kao i temperatura sobe....znachi oko dvadeset i neshto stepeni...do 30....a ja sam je sinoc izvadila kad sam poshla na spavanje ali se ona u roku od minut vremena opet vrnula..i eo je sad je jela:)

zarko
23.07.08., 14:46
ajde be judi ...uzivaj !
nista joj nece biti..pa nisu retardi !

MakiRF
31.07.08., 21:42
POZZZ svima :D
upravo sam se uclanila, i prvo mi je za oko zapala ova tema... od 7. razreda kukam roditeljima da mi kupe gustera, na sta oni naravno me pogledaju u fazonu ::) i evo, kao za punoletstvo su mi obecali..medjutim, vidim da je iguana bas zahtevna, pa samo dlucila da se posvetim agami. E sad, za odrzavanje nije problem, to mogu na sajtu da pronadjem, nego me interesuje gde u Bg-u mogu da se kupe i cena? 8)

Geni
01.08.08., 10:07
Ako ne nađeš nikoga iz Beograda u oglasima - ponuda, ti postavi oglas u oglasi - potražnja pa neka ti se neko javi sa ponudom.

Goran84
02.08.08., 00:52
Poz! Mozda kasnim sa porukom pomoci, ali... imas ih kod Pedje, pogledaj sajt www.reptilia.cc ima njegov kontakt! mislim da su 60 E,ali nemoj mi zameriti ako gresim! Odlican i prelep guster,uzivaj...

zarko
02.08.08., 01:11
ima i jedan lik Zarko ..kazu da nije los

evo pogledaj na sajtu http://www.gekkogecko.co.yu/Prodaja.html
mislim daih prodaje za 35E
::D ::D mislim ,ali nisma siguran , da ih je on izveo !!!

gilezmaj
02.08.08., 10:08
i ja sam cuo za tog lika zarka,imao on o jako su lepi

x3m.Marco
02.08.08., 11:02
:D Zare komercijalo.... Budi malo underground :D :D :D :D

silwert
02.08.08., 12:14
i ja sam cuo za njega ::D ::D

zarko
02.08.08., 14:53
brate ko je imao leba od undergraunda !!!

inace posto je tema b agama moze da se desi da uskoro delim besplatno 2 komada. imaju falinku jedna, videli ste sliku kkoa ima kais oko sebe :) a druga je povredila nogu.
pakao nekog zanima neka prati site i ponudu pisace tu ...
samo da ima o cemu da razmisliste...

Proka
04.08.08., 01:12
a koji je problem sa nogom ?!?

zarko
04.08.08., 02:02
ne znam. nema povreda nema niceg jednostavno je drzi uz sebe ko da je iscasena ko pas kad drzi nogu podignuto...sad je koristi mnogo vise ali ne veurje mda ce potpuno da je korisit...
neam pojma...s obzirom da ih ima pre (bilo) 50 nisam mogo svakog da pratim u 3 ter ...pre nogo sto je svako iso u ter pregledan je bio da li su prsti oci i sve ostalo na mestu ..lokomociju nisma proveravao :)