PDA

Pogledaj punu verziju : Leopard gekon - problem sa jelom



civi
24.03.07., 17:30
Od kad sam premjestio leopard gakona u novi terarij dim. 90d.,40š i 30v,prije tri tjedna skoro pa uopče nejede(svaka 4-5 dana 4 brašnara),nudim mu dubije ali ih baš i nevoli.Normalno se ponaša i izgleda(uopče nije mršav s obzirom da nejede tako dugo,a i ima debel rep),neobavlja nuždu redovito pošto nejede(što me malo brine).Izmet mu je normalne boje i oblika.

jana
24.03.07., 18:57
Moja ženkica kada sam je oduzela sada već ex dečku, bez obzira na isti terarijum i unutrašnjost terarijuma, nije htela da jede mesec dana! Mišljenja su bila podeljena, ili da je kao zimsko mirovanje ili ti stres usled promene boravišta... O njoj sam pisala u temi problem sa leo.gek. , odatle se vidi da nije napredna i debela, ali usled posta je kako kad kakila, ali nije gubila na težini, bar onako vidno. Čak sam se izbedačila žešće jer sam mislila da joj nedostaje pomenuti, miris njegove sobe i šta ti ja znam sve. Glupost. Moj je slučaj bio gora varijantna za brigu, tvoj bar jede povremeno i to po 4 brašnara!
I onda je počela da jede redovno dok nisam stavila pesak kao podlogu, itd, itd, ali to sada nema veze sa tvojim problemom.
Piše dosta o njihovoj naklonjenosti postu, ali pošto sam valjda prvi put to prolazila sa njom, baš sam izludela. Mada i sada mislim da nije najnaivnije, ko zna, možda neka bolest baš takvom manifestacijom krene.

nenad
24.03.07., 19:08
Hej, kada sam ja mog leoparda prebacio u duplo veci terarijum nije hteo da jede desetak
dana i stalno je pokusavao da izadje. Onda se navikao i sve je bilo ok. Pisao sam ranije da jednom nije jeo oko 4 meseca skoro nista. Kretao se normalno i nije gubio tezinu, bar ne primetno, ali nije bila zima nego leto. Posle toga je poceo da jede normalno. Inace, sada jede dva puta ili cak samo jednom nedeljno, nekad vrlo malo a nekad se prezdere. :D

civi
24.03.07., 19:58
Po vašim postovima vidim da ste i vi imali problem u vezi s tim i da je prošlo što mi je drago.

Evo par fotka terarija od gekona koji se još nadograđuje:

http://img118.imageshack.us/my.php?image=dsc00123ur1tw9.jpg

http://img118.imageshack.us/my.php?image=dsc00125zz5gv5.jpg


Podloga:Građevinski pjesak.

Drvo:Bazga,duga 50cm.

Biljka:Umjetna biljka kupljena u Pet centru.

Lampe:Jedna obična lampa s žarnom niti od 60w i jedna flurescentna cijev od 18w.

Kamen:Pločasto kamenje.

Skrovište:Ima dva skrovišta.Jedno je ispod onog pločastog kamena, lijevo,a drugo je ona zakopana kutija s rupom u kojoj je vlažni pijesak i služi kao vlažno skrovište,desno.

Temperatura:Ispod lampe 33°C,a u hladnijem dijelu 26°C.

Vlaga:U cijelom terariju 45%.

Dužina,širina i visina terarija:90d,40š i 30v.

gava
24.03.07., 20:44
Moja sad već ex ženkica ;) je postila cela 4 meseca. Tačnije ništa nije jela ta 4 meseca, da bi posle toga nastavila da jede normalno. Nisam joj menjao terarijum. Biće da oni to vole tako. Stolica samo nije redovna, ali kake povremeno. Ako nema krvi u njoj onda je sve ok. Mislim da se ona samo malo prejela i da jedno vreme neće biti gladna, a to nema veze sa godišnjim dobom. Ne treba da brineš, ali daj slike guštera pa da ga hvalimo kako je lep i debeo :D.
Terarijum je jko lep i prostran... svaka čast. Samo mi nije jasno čemu služi fluorescentna lampa ::)

jana
24.03.07., 21:42
Zaista lep terarijum.. I moj je bio lepuškast, ali sam ga sad oskrnavila postavljanjem belog papira i pregrađivanjem i sada me to jako nervira.. Moraću nešto da preduzmem po pitanju estetike podhitno. Da, čemu služi fluorescentna? I otkad ti je gušter na pesku? Jel ga jede?

civi
25.03.07., 00:12
Hvala! Flurescentna cijev služi za jači intezitet svijtla u terariju...i da gekon nema krvi u izmetu.

P.S. Stavite i Vi slike svojih gekona i terarija.

zarko
25.03.07., 05:15
lep ter....
suepriska...

kimo
25.03.07., 13:19
Šta ti znači da nema krvi u izmetu? Kako se to reguliše neonkom i da li je to obična neonka? Inače je lep terarijum!

civi
25.03.07., 16:50
Gava je pitao jel ima krvi u izmetu pa sam mu odgovorio da nema...da to je obična neonka(ne kužim ono prvo pitanje u vezi s neonkom :shy:)...

nenad
25.03.07., 17:00
Lep je terarijum i velik, jel planiras jos nesto da ubacis unutra?
Inace, mislim da ti ta neonka nije potrebna. Leopard gekoni su nocne zivotinje, kao i vecina gekona, pa im jako svetlo nije bas potrebno.
Ja gekona grejem kabal-grejacem, koji je u sljunku, sijalicu ne koristim uopste, jer je bolje da mu toplota dolazi odozdo nego odozdo, posto
se oni ne suncaju prirodno.

civi
25.03.07., 17:36
...Možda ženku leoparda(ovaj moj je mužjak).Po meni je bolje da ima veći intezitet svijetla pošto je tako i u prirodi...a i ima sklonište u kojem se može sakrit od dnevne svijetlosti.Onaj pločasti kamen ispod žarulje jako dobro čuva toplinu poslje gašenja lampe i na njemu se jako često grije po noći...

jana
25.03.07., 20:13
A na moja pitanja odgovori??
Koliko ti je dugo na pesku, jel ga jede, jel ga kaki...
Jako me interesira..

gava
25.03.07., 20:24
Jelena dok ne vikneš ništa!
To za dnevno svetlo je ok, ali ako soba u kojoj držiš terarijum ima prozor ništa više dnevne svetlosti ni tvom mužijaku neće trebati. Neće mu škoditi, to je sigurno. Samo si bacio pare bez razloga. A ni to nije toliko strašno.
Da bi se normalno razvili treba im toplota, kalcijum i naravno voda i hrana. Ništa više

civi
26.03.07., 00:50
A na moja pitanja odgovori??
Koliko ti je dugo na pesku, jel ga jede, jel ga kaki...
Jako me interesira..
Sorry,sorry...na pijesku je od kad sam ga kupio(jednu ipo godinu) i nemam nikakvih problema u vezi s tim,pojede vrlo rijetko,a i kad pojede pojede u vrlo malim količinama i nema u izmetu pijesak!
Gekon će jesti pjesak samo kad mu nešto nevalja u vezi s prehranom,mineralima i vitaminima(pijesak mu pomaže u probavljanju hrane tako da je u umjerenim količinama normalno)...osigurajte mu sve što mu je potrebno i zaboravite jedenje pijeska!

zarko
26.03.07., 04:25
@kimo krv u izmetu je od ameba ili crevnih parazita (gliste )...ostlai paraziti ne daju najcesce tu simptomatologiju...vec proliv...

@nenad nista nece da mu smeta(odnosno samo ima da beneficira) ako mu stavis i uvb lampu lai nema potrebe neku od 7% ..to je gublkjenje para...ali ako stavis od 2 ili nesto sl...onda to moze da naprtavi promenu. npr kod parova koji nece da se pare ili sl...
ali nije neophodno..iskustvo kaze :)

gava
26.03.07., 10:40
Pa to je upravo ono što sam mislio. Ova neonka mu neće škoditi, ali je nepotrebna.
Ajde civi daj neke fotke guštera da se oduševljavamo kako je lep ;) :D

nenad
26.03.07., 12:07
Ma, da, ne moze neonka da mu skodi, to se podrazumeva. Mislim da je ispravno i jedno i drugo :D

miljance
26.03.07., 13:57
Gekon će jesti pjesak samo kad mu nešto nevalja u vezi s prehranom,mineralima i vitaminima(pijesak mu pomaže u probavljanju hrane tako da je u umjerenim količinama normalno)...osigurajte mu sve što mu je potrebno i zaboravite jedenje pijeska!

Kako mu pesak pomaze u probavi?

jana
26.03.07., 14:14
Kažu, gekonima pesak, a dinosaurusima kamenje..
I ja bih volela da neko to baš objasni

zarko
26.03.07., 19:47
to je fora od nasih starih, posto kokoske kljucaju pesak pa ostalo nam ko asocijacija u malom mozgu..ako malo ruckaju nece skoditi ali ako ima peska u izmetu poprilicno onda je to sranje

nenad
26.03.07., 20:20
Da, prica da gekonu pomaze pesak u varenju se prenosi sa kolena na koleno, ja sam je cuo od mog oca, a on od svog.... :D