PDA

Pogledaj punu verziju : Spider gecko (Agamura persica)



kimo
25.03.07., 18:50
Evo jedne slike, više će ih biti kada se privikne i opusti skroz, jer je kod mene tek 7 dana, ali su moja omiljena vrsta do sada, nažalost nisam nabavio par, ali ovo je odrasli mužjak.

Karakterističan stav :


http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/spidergecko.jpg

civi
25.03.07., 20:01
Predivan je :camouflage:!!!

gava
25.03.07., 20:02
Lepo... jako lepo. Čak bih rekao i izuzetno veoma jako lepo. A da malo napišeš nešto o njima, ili tražim previše ;)

jana
25.03.07., 20:09
Super je! Stižem ti sutra da ga vidim izbliza! :)

Sladjann
25.03.07., 20:12
Znaci,prosto je predivan, sladak je mali i bas je faca!!!!!! Hoce da kaze ,,Ja sam najveci smeker" ... Hehe, extra! 8)

kimo
26.03.07., 02:52
Nebi da pišem ništa posebno, napisaću članak na sajtu kada ga sredim do kraja, mislim noviju verziju :) Inače su mi omiljeni, kao što sam već spomenuo, jako imaju lud stav i ponašanje i što je veoma retko za gekona, non-stop su vidljivi, tj. na otvorenom sunčaju se, zahtevaju jako cisoku temperaturu i do 48 stepeni ispod lampe im je ok, a inače se drže na pesku sa kamenim pločama i vrlo rado se pentraju po njima i super koriste taj 3D prostor. Ma jednom rečju fenomenalni, jedini problem je što ih malo ljudi drži i može se reći da je zapostavljena vrsta. Inače nema nekih ozbiljnijih odgajivača tako da ih je problem nabaviti, ali kao i osalo imaih u WC varijanti, što bih preporučio svima da izbegavaju, ja sam ovog nabavio kao CB, ali to nikada neću znati da li je istina, kada se privikne, onda ću ga još slikati i pistai nešto više. Dotle uživajte uz ovu sliku ::D

zarko
26.03.07., 04:20
svaka cast....
predivan je ..video sam neke ter za njih sto ti kazes 3d...sa plocama u nivoimai jako ih dobro koriste...na taj nacin temp je u slojevima...
da li koristis uv lampu znas da im je potrebna :)
pa sitni gekoni nisu popularni medju ljudima jer svi vole nesto vece da mogu da secaju po rukama..ovo je vise "kolekcionarstvo" mada ne mislim u pravom smislu i termin mi se nesvidja ali misli mda me razumes sta hocu da kazem

kimo
26.03.07., 13:15
Da razumem te skroz. Inače ne treba im UV lampa, to su ljudi ranije mislili, jer su često, tj. non-stop napolju na svetlu, treba im grejanje odgore, tj. sijalica, a UV je ne potrebna, jer su ipak noćni gekoni, ali su aktivni i danju, a to sam siguran jer sam dosta pričao sa jednim likom iz Kanade, koji je jedini za kog znam, koji ih redovno razmnožava i njemu su omiljena vrsta, evo i njegovog sajta www.spidergecko.com

zarko
26.03.07., 19:46
znam njegov site..
ok kako kaze :)
ali ja bi im stavio jednu :) hahaha
bar paru za razmnozavanje bih stavio...

kimo
26.03.07., 22:55
Kom paru, ne može se naći kao da su dinosaurusi :) Videću šta ću samo da se ovaj mališa privikne i počne lepo da jede i tako to, biće sve onda ok, a onda i ženku da nađem nekako.

gava
26.03.07., 23:05
Kako si našao muškinju tako ćeš naći i ženskinju. Ili jedva :S ili ludom srećom ::D. To mora da se vidi izbliza

zarko
27.03.07., 03:37
meni dosta lice na guttatuse... a tja tip mi se bas dopada..lacerta izgled mi nije tol.iko privlacan ..valjda jer me asociraju na domace gustere...ato ne volim bas anole ...skinkove..ali ima nekih koji su super lepi

jana
28.03.07., 10:49
Preterano interesantan za imati ga.. Prisustvovala sam prvom obroku :)
Kada se vratim kući posle obilaska Kimove galerije, ne osećam se dobro, čudo koliko razneže ta sva malena bića..

gava
28.03.07., 10:56
Ma da, kad ga vidiš na slici želiš da ga imaš. A kad ga vidiš uživo MORAŠ da ga imaš. Treba mi veći stan

jana
28.03.07., 11:02
Imaću ga jednog dana, sasvim sigurno. Jao, meni ne treba veliki, meni samo treba SOPSTVENI stan i sve bi bilo sjajno onda

kimo
28.03.07., 12:56
Super su oduvek sam želeo da ih imam, a nikada ih nisam mogao naći, problem je što i njih ima dosta WC, pa e super ako se priviknu, ali ako ne...nadam se da ovaj moj hoće, sve manje se plaši i nadam se da će da počne da jede normalno uskoro, ono sinoć je bio sjajan prizor kada je ćapnuo cvrčka...

P.s. Nemojte tako...šta ćete onda kada dođete u maju ::D
Ti Gavo si prošli put oterao ljude od mene, ti i te tvoje kvazi obaveze :lol:

gava
28.03.07., 15:03
Uh, to je bio trenutak slabosti :S
Neće se ponoviti... valjda ::)

:D :D :D :D

kimo
01.04.07., 16:06
Malac je počeo da klopa redovno i baca blato na sve strane :lol: tako da će biti nešto od njega, inače su jako teški za uzgojiti jer ih ima dosta WC i ne naviknu se kako treba u terarijumu i ne jedu, neće da se pare i tako. Nadam se da ženku uzimam krajem aprila, pa da ću supeti da ih sparim...da vidite samo kako lovi ludak, brz je kao munja, a ko bi rekao sa onakvim nožicama ::D

ToPa 12.02.
13.04.07., 13:38
stvarno je extra nema sta

kimo
11.05.07., 20:17
Pre 2 dana je ovaj gekon poslat veterinaru na pregled jer je prestao jesti i danas je uginuo...ne zna se još tačan uzrok, ali ja pretpostavljam da su paraziti, jer se ne zna da li je iz prirode ili ne, a ova vrsta se jako teško prilagođava na terarijumske uslove kada se uzme iz prirode...moja omiljena vrsta, dugo očekivani primerak, ali eto...nikad se ne zna šta može da se desi...

Calyptratus
11.05.07., 21:11
Koji bedak...! :( :th_crying: Toliko zelis nesto,dobijes i ono nestane. :( To je kad kupujes "macku u dzaku",nikad neznas. Bas mi je zao!Bio je extra.

jana
11.05.07., 21:29
nisam očekivala..baš mi je žao žao

kimo
11.05.07., 22:07
###, tako je to...videćemo šta će reći posle obdukcije...koji je uzrok, baš me intereuje, prvo je rekao toplotni udar, mada ja sumnjam, jer se oni mnogo sunčaju na visokim temperaturama...

zarko
12.05.07., 01:03
kimo stvarno mi je zao....
samo polako i nemoj da te to obeshrabri...ja sma b agame cekao godinama da spari..takodje i za tokai gekone...
napokon posle 5 godina truda dobio sma prve rezultata ....ali o tome ne ovde.
tkao da samo polako imas pristup dobrim stvarima ne odustaj...i ja bih uzimao samo u paru jer je jako tesko naci posle odgovarajuceg gustera...cisot moje iskustvo sa tim.mada spider geckos treba uzeti svaki put kad dobro izgledaju i priustiva cena...

beda beda beda.....

kimo
12.05.07., 12:07
kimo stvarno mi je zao....
samo polako i nemoj da te to obeshrabri...ja sma b agame cekao godinama da spari..takodje i za tokai gekone...


Ma da, neće me obeshrabriti, ali mora da se pazi, a i ja sam se jako zaleteo, tako da ću sada da povučem ručnu...pogotovo sa tim pipavim vrstama...

zarko
12.05.07., 19:44
znas kako , postoji sijaset bolesti koje u ipste ne mogu da se ni dijagnostikuju ni predvide....i to je na zalost za nas i vecina bolesti...
nabavio sma reptiles medicine and suregery knjigu koju godinama cekam...covece al je #####ano..
zato sad pocinjem iz pocetka..tj to sma resio jos pre 5-6 meseci...
pocinjem od najosnovnijeg ..hrana KVALITETNA tovljenje sve hrane 12-24H pre hranjenja i svakih nedelju dve pregled iz ruke...pa bio i krokodil....mnogo je bitno jer svasta promakne...

video sam sliek koje si poslao... da me ####s lici na sve i nista- covek moz bude pametan koliko oce ali mali je bas od jednom poceo da mrsavi ...mislim da nije nista sto si mogo da mu pomognes ...nazalost tako je

ToPa 12.02.
12.05.07., 21:38
e kimo bas mi je zao malisana al sta ces desava se

kimo
24.12.07., 18:47
Da ne bih otvarao novu temu postaviću ovde neke slike novog mališe,tj. male, mada još ne mogu da tvrdim pol, kod mene je neke 3 nedelje...ovaj put je definitivno CB primerak, od prijatelja iz Holandije...

Jede i vrši nuždu kako treba,tako da ne bi smelo da se desi ništa slično kao prethodnom,koji je očigledno bio iz divljine put parazita...

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/Apersica.jpg

ToPa 12.02.
24.12.07., 18:58
e meni su jako slatki i smesni...pogledaj ih samo kako stoje ahahhaahahah :lol:

kimo
24.12.07., 21:59
Greška...ovo na slici je fan-foot...i nije bivši :)

Ovo je Spider gekon ili ti Agamura persica :)

zarko
24.12.07., 22:25
super sot si uzeo novog...
a bas sam teo da kazem da to nije spider geko

Geni
25.12.07., 00:54
Pa kada mi uvaljuješ da slikam guštere u koje se ne razumem :shy:. Briši onda ovo.

nenad
25.12.07., 00:58
Nije, nego Kimo samo skuplja slicne gustere. Stvarno lice. ;)

kimo
25.12.07., 01:37
Nisu uopšte slični...mada se ne vidi sa slike dobro,ali ima mnogo razlika...no i dalje su mi mnogo bolji i draži Spider gekoni od fan-foot...

zarko
25.12.07., 10:22
eto t ulezi razlog sto ljudi nece sitne gekone svi lice jedni na druge...
too bad!

kimo
25.12.07., 10:29
Ma kakvi, to Goranu koji nema pojma liče...inače on ni ne voli guštere toliko,pa samo sabotira :) Šalu na stranu,ali nema puno sličnih gekona, ali da ne drvimo sada o tome, da ne bi išli u pogrešnom pravcu.

Uglavnom su ovi baš unikatni gekoni i nemaju nikakve sličnosti sa ostatkom, pogotvo njihova građa i ponašanje se ne mogu porediti sa ostalim vrstama...