PDA

Pogledaj punu verziju : Frilled Dragon



Sladjann
26.03.07., 00:18
Da li neko ima iskustva sa ovom vrstom, meni se mnogi svidjaju... Bas su ono... opasni!! HEHE :)
Evo neke slike:
http://z.about.com/d/exoticpets/1/5/j/q/itspatfd.jpg
http://z.about.com/d/exoticpets/1/0/k/q/Pat1fd.jpg
Da li ih neko ima???

kimo
26.03.07., 02:48
Nema ih niko i to nećeš sigurno skoro ni videti ovde...oni su ti dosta skupi oko 200 eur bi bili, a i nije naivno čuvati ih, treba ti veliki terarijum isto, nemam iskustva, ali sam imao jednu ponudu za njih...moguće i da su bili 250 eur, nesećam se tačno, ima ih neko u Hrvatskoj. Tebi bi za početak predložio da uzmeš nekog manjeg guštera, nekog leoparda i da onda posle par meseci uzmeš nešto drugo, ali naravno ako si siguran šta hoćeš i da hoćeš da uđeš u svet teraristike, to znači da uzmeš neku živuljku, za vrlo kratko vreme, ako si kao i svi ostali ljudi, a jesi, poželećeš još, tako da samo dobro razmisli i gaji neku hranu ako planiraš da uzimaš više kasnije, to je najbitnije.

zarko
26.03.07., 04:20
nisu oni toliko interesantni...veruj...brzo ce uakpirati da njego kisobran nije interesantan toliko koliko je bio prva 3 meseca a opet su malo divlji i tezi za pripitiomljavanje..u francuskoj i nemackoj ih ima 200E je cena koju sma ja video i cuo od nasih ljudi...uzmi bradatu agamu bolej su ..

Stricek matija
26.03.07., 16:23
za održavanje im trebaju uvjeti kao i bradatoj agami..samo što ogrličari trebaju veliki arborealni terarij... za jedan par minimum kao odrasloj iguani... ogrlicu otvaraju samo kad se uplaše ili za vrijeme parenja ponekad... a kad se naviknu na vlasnika ogrlicu jako rijetko dižu...

ima ih moj prijatelj u Zagrebu..odrasli par..kupio ih je u dosta lošem stanju..sad se oporavljaju... pitomi su skroz... jedu iz ruke... kad vide kutiju sa šturcima skaću sa grane... :lol: :lol:

http://img253.imageshack.us/img253/7194/ckingiiuz1.jpg

cijena mladih je bila 150 eura prošle godine u St. Poltenu...

Muffy
01.12.12., 21:25
Da li ce ih uskoro biti kod nas? :)

Proka
02.12.12., 13:39
Muffy, obrati samo paznju na datum teme ;).
A evo i odgovora : Nece ako niko ne kupi :), svi gusteri mogu da se nabave samo je potrebno da se plati, tako da SVE moze da se nabavi samo to ima i cenu.

Muffy
02.12.12., 15:05
Video sam datum, al' reko' da ne otvaram novu temu... :)
A bas cudno da ih niko ne pplanira razmnozavati, kul su gusteri (sa ili bez kisobrana)... :)

Proka
02.12.12., 15:57
Pa, skupo+trazi prostora i nisu baš prosti za razmnozavati = svi dizu ruke.

nenad
02.12.12., 17:12
Svi traže životinje onda kad ih nema u ponudi. I kukaju zašto ih nema. Kad ih ima, niko ih ne kupuje, to je ovde poznata stvar. Onda je sve skupo :D

legenda
02.12.12., 17:35
Svi traže životinje onda kad ih nema u ponudi. I kukaju zašto ih nema. Kad ih ima, niko ih ne kupuje, to je ovde poznata stvar. Onda je sve skupo :D

Realna slika teraristike u Srbiji ili kupis nekog gustera na primer od 200e a bude zadnji u ponudi,stavis slike svi kao odakle ti, gde si uzeo,a svi dobro znaju ko ima u ponudi i onda napisu komentar e ### nema vise u ponudi i tako se ponavlja :D

nenad
02.12.12., 17:42
Da ne pričamo o skupim životinjama, kukaju ljudi za životinjama od 20e dok ih nema, a kad ih ima, neće niko da kupi, svi trgovci se žale na to.

Proka
02.12.12., 17:48
Pa baš tako, zato lepo ako nešto zaista zeliš nadješ načina i da ga nabaviš.
Ja sam tako kukao za tokay zenku, hteo sam da uzmem CB iz Srbije ali tada niko nije imao, na kraju sam preko kima uzeo iz Madjarske.
Naravučenije, sve se moze nabaviti samo treba kontaktirati prave ljude i naravno odvojiti malo/mnogo novca.

Muffy
02.12.12., 20:29
Ja sam samo pitao da li ce ih biti u nabavci kod nas zato sto obicno kad se kod nas nesto razmnozi malo se spuste cene (barem sam vidjao da tako rade za T). A zacudio sam se zbog cega ih nema kod nas iz razloga sto mi deluju zanimljiviji od bradatih, a i vidjao sam ih po televiziji pa bi s' time trebalo da su i popularniji/pozeljniji. :) Mada sad znam zasto ih nema i razumem. :)

Ja i jos jedan lik cemo probati da ih nabavimo iz Nemacke ako cena bude ok. :)

homelessica
03.12.12., 20:33
Zato je najbolje traziti depozit prilikom narucivanja :)))) A treba imati u vidu i godine onih koji su zainteresovani.... :)

legenda
03.12.12., 20:56
A treba imati u vidu i godine onih koji su zainteresovani.. Ne slazem se :)

Reptile Whisperer
04.12.12., 01:51
Ne slazem se :)

Ni ja se ne slazem :D

hey-ho
04.12.12., 01:54
Ja se slažem, jer su različite životinje različito zahtevne i nekima treba obezbediti veći prostor, uložiti više para u sređivanje terarijuma, pa zatim pare za vitamine, hranu, eventualno lečenje i ostalo i sve dok ti nisi svoj čovek tj. zavisiš od plate roditelja, nisi siguran da uvek to možeš obezbediti svojoj životinji a roditelji mogu često da budu nekooperativni ili čak protivni svemu tome. Rezultat je da životinji koju si prethodno kupio ne možeš obezbediti neophodne stvari da bi ona bila srećna. S druge strane, ako si baš posvećen svom ljubimcu, dovoljno informisan i želiš da mu priuštiš najbolje uslove a roditelji te pritom bez problema podržavaju i daju keš za sve potrebštine, onda ne bi trebalo biti problema bez obzira što još uvek nemaš ličnu kartu :)

legenda
04.12.12., 15:43
Ja se slažem, jer su različite životinje različito zahtevne i nekima treba obezbediti veći prostor, uložiti više para u sređivanje terarijuma, pa zatim pare za vitamine, hranu, eventualno lečenje i ostalo i sve dok ti nisi svoj čovek tj. zavisiš od plate roditelja, nisi siguran da uvek to možeš obezbediti svojoj životinji a roditelji mogu često da budu nekooperativni ili čak protivni svemu tome. Rezultat je da životinji koju si prethodno kupio ne možeš obezbediti neophodne stvari da bi ona bila srećna. S druge strane, ako si baš posvećen svom ljubimcu, dovoljno informisan i želiš da mu priuštiš najbolje uslove a roditelji te pritom bez problema podržavaju i daju keš za sve potrebštine, onda ne bi trebalo biti problema bez obzira što još uvek nemaš ličnu kartu :)

Slazem se to pricas za one koji imaju po 1-2 gustera koji tek ulaze.Meni na primer roditelji ne daju pare nego sam mnogo ulozio i sada mi se pare vrte,dovoljno za moje potrebe da im sve obezbedim,imam velik zalihe hrane i vitamina,D3,multivitamina.