PDA

Pogledaj punu verziju : Paroedura pictus



kimo
28.03.07., 17:54
Evo još jedna teme gde bi mogli da pričamo o ovoj vrsti i da se to sve lepo nalazi na jednom mestu, evo ja ću započeti sa jednom ne tako dobrom slikom...


http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/pictus.jpg

Šta kažete na oči? Gekoni imaju najluđe i najčudnije oči, zar ne?

Sladjann
28.03.07., 19:44
Da!!! Ovo oko me podseca na ono oko iz filma ,,Gospodar prstenova" !!! BES!

zarko
28.03.07., 20:45
u pictusi su jako lepi...
meni se mnogo dopadaju. planirma ter sa jedno 4 zenke da se uredi ekstra.
inace da se pohvalim u kimovo i moje ime... kao pravi teraristi kimo je poslao muzijaka kako bi parili pictuse...zenka je trudna i bice malih...
zar nije to divno :)

jana
29.03.07., 09:44
To je ona mala maza, jel, sa štrafticom belom? Preslatka je.
A okice, pogotovo kada tako širom otvore, osvajaju..

kimo
29.03.07., 13:42
Nije to ta sa štrafticom :) Ona je fat-tail ženkica, a ovo je P.pictus, kako si to mogla da pobrkaš :P
Super su oni inače,i da mogu da se priviknu na čoveka, u smislu da su mirniji kada ih uzimate, jer su inače po prirodi jako plašljivi. Ja sam jednog malog tj. malu od malena dok je imala par nedelja, odhanio do polu odrasle koju sada imam i mnogo je mirnija od ostalih, jer je povremeno uzimam u ruke i malo držim, naravno morate paziti jer su jako mali i pipavi, ali i vole da skakuću, pa mogu da iskoče iz ruke i da se povrede. Inače su simpatični zbog svog ne srazmernog izgleda, glava je veliiika u odnosu na telo, ali do sada sam primetio da i oni i druga vrsta iz te porodice jedu kao lude, kada god i šta god im date, tako da su super za držanje, a i ne zahtevni su skroz, mogu se držati u relativno malim terarijumima, bukvlano 30x30x30, mada bi ja za minimum preporučio 40x30x30.

zarko
29.03.07., 17:21
da 40x30 je jak o dobro...
njima (cisto za one koji ih ne cuvaju ) je apsolutrno neophodno vlazno mesto gde ce se skrivati..80% vlaznost pogotovu malima....ja sma to provalio na tezi nacin

kimo
04.04.07., 01:22
Nije toliki problem vlažnost, nego jednostavno neki primerci imaju potškoća a neki, ne, one ranije koje sam imao su imali uvek problema bilo puno vlage ili ne, a ovi noviji što sam nabavio, nikada nisu imali problema, čak i kada se presvlače a skroz suvo, samo poprskam malo terarijum i oni sve bez problema skinu i pojedu...to sam zaključio na 3 primerka koje imam...

Evo i slike koju sam danas napravio, sada sam siguran da imam jednog xanthic P.pictusa i to mužjaka, baš je super evo i njegove glave:

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/Ppictusxantic.jpg

zarko
04.04.07., 03:11
moguce i tu si verovatno u pravu...ja radim (ko sto znas) samo sa pictusima od istog odgaivaca i nisu se pokazali dobro roditelji...jedino je jedna zenka koju smo parili potpuno zdrava ovima svima fali po nesto.. inace deca su sjajno jer sam u kontaktu sa likom koji je kupio 7 komada i ja imam jednog muzijaka od 10cm i on je superiska ..mnogo lepse i zdravije boje ima ..
videcemo
btw.kimo ova jos nije polozila jaja koj ##### ??? ??? ???

zarko
04.04.07., 03:17
da li znas da li je dominantni ili kodominantni,line breed karakteristika?da li si citao nesto o tome ?

kimo
04.04.07., 12:42
Nisam se uopšte dosada upuštao u tu genetiku, ali ću uskoro verovatno. Misliš na ovog xanthic? Ne znam šta bi moglo biti sa ženkom, ja ti kažem da je to sve nešto s......, ali ja imam 2 para pa ću videti šta će ispasti do karaja sa njima, samo što će moći da se pare tek sledeće godine, ali mnogo zdravije deluju, od onih ranije, a onaj od tebe što mi je ostao, on je živ i zdrav i mogu ti reći da sam ga navikao lepo na ruku, nije plašljiv onako,a i ima skroz drugačiju boju i šare od ovih koje imam, tako da će biti zanimljivo videti sve to kada se udu parili.

Provalio sam da mogu da zeznu lako kod određivanja pola dok su mali, ja ono što sam uzeo kao 2 ženke i mužjaka, se ispostavilo da su 2 mužjaka i ženka, ali je ovaj od tebe, što sam mislio da je mužjak ipak ženka, sada je već oko 6-7cm i povukla mu se "jaja" nije toliko izraženo, a i formiran je tako da se vidi da nema onako zadebljan početak repa i široku glavu.

zarko
04.04.07., 16:24
ma da oni imaju one lopte koje su totalno zbunjujuce tek kad budu poodrasli malo vidi se sta su ...

ToPa 12.02.
13.04.07., 22:51
e kimo gekon ti je odlican...te njegove oci uh...ju...

Aleksa
04.01.10., 01:55
eee da vas zamolim da mi razjasnite nesto...
koliko je pozeljno pictusa uzimati u ruke...jel moze da se navikne na uzimanje i da li se to uopste preporucuje...???

kimo
04.01.10., 12:12
Teško...to su relativno mali i plašljivi gušteri...verovatno bi se vremenom privikli donekle na ruke, ali generalno nisu pitomi kao recimo Leopard gekoni ili Fat-tail gekoni i drugi njima slični...

sasha
04.01.10., 12:18
Bravo momci!
Ovo je jako lepa saradnja.Zelim Vam puno malih gekonchica.
Obe moje agame,jedna od Zarka,druga od Kime su lepe zdrave i debele.

Aleksa
04.01.10., 14:17
ok hvala...
a mozes li mi reci o guttatus...jel moze on da se privikne na ruke...?
hvala...

kimo
04.01.10., 14:31
Može, ali opet nije gušter za čačkanje...uglavnom dok su mali se mogu privići, ali su brzi i ponekad skaču, tako da nije ni to dobar gušter za ruke...ako baš hoćeš da vadiš guštera, onda uzmi bradatu agamu, leopard gekona, fat-tail gekona ili neke druge mirnije vrste...uglavnom su sve ovo životinje za gledanje...

zarko
05.01.10., 02:12
moze da se uzmu, bar ja uziam,tj uzimao dok sma ih razmnozavao.
ali su zivahniji od leo...ali svodi se na isto 15 sekundi drzanja i dosta im je :)