PDA

Pogledaj punu verziju : Drhtavica kod leopard gekona



jana
30.03.07., 18:48
Sad došla u stan, i ovaj mali leopard mi je u roku od 2 minuta imao dvaput napad drhtanja. Privukao mi je zvuk pažnju, pojačan zbog papira na kome je.. Kao epilepsija, samo bez padanja i balavljenja.. jel ima neko predstavu šta je to?! Kao u struju da si ga priključio! Rep mu se trese takvom brzinom kada lovi, ali sada je to bilo celim telom, bez plena na vidiku i bez razloga za paniku. Prvi put sam videla to. Sada je opet ok.

kimo
30.03.07., 19:31
Neću da te ubedačim, ali ne znam šta bi to bilo i šta bi moglo da prouzrokuje to, ali ja sam kod mog pokojnog pictusa video da se baš tresao i grčio kada je imao napade, ali to ne znam od čega je bilo, jer je bio sve jedno bolestan i nije imao snage ni da šeta. Inače sam baš sinoć čitao da je liku P.bastardi imao neke takve drhtavice i da je dan posle otpustio rep, ali se njema non-stop tresao rep, ne znam šta bi moglo da bude...

jana
30.03.07., 19:42
Ma daj, ne baksuziraj, njemu se ne trese rep iz čista mira, samo kada lovi, samo sam uporedila sa tim, neće mu otpastiiiiiiii.. Čudno mi je bilo, sad sam se zalepila uz terarijum i posmatram ga, sve je ok, pojeo dve bš, prošetao se i legao da drema. Ma neću da mislim o eventualnom kraju, samo mi nije jasno šta je to bilo. Da sam mogla da snimim, ali baš istim intezitetom drhtanje ravnomerno raspoređeno dužinom celog tela. Ne znam, pratiću.

zarko
30.03.07., 22:29
moguce da je epilepsija....kod coveka ima oko 800vrsta epilepsije moz da zamislite kako je to kod gusterea...
malo ta mozes da uradis....
dosta tecnosti i malo minerali ako ima neki disbalans al iepilepsija je promena u CNS u tako da tu nema pomoci ,dobra stvar je (ako j to to) epilepticari se ne secaju krize..samo su iscrpljeni
posveti mu vise paznje i malo stresa i pipanja

gava
31.03.07., 22:14
Pre nego što ga nakljukaš i aspirinima ili izvršiš, ne daj Bože, eutanaziju, posavetuj se sa nekim veterinarom. Probaj sa ovima iz zoo vrtova. Kažu da je ovaj sa Palića dobar

jana
31.03.07., 22:51
Pa ne mislim o eutanaziji, naravno da bih potražila pomoć, zna Momčilo veterinara, ali pratim ga evo i ništa se ne ponavlja. Jeo, šeta se, baš me gleda sada, prigušila im svetlo.. Malo se uplašila kada sam ja njega danas uplašila dodirnuvši ga, ali ništa, samo se malo štrecnuo i nastavio da kulira. Nemam veze blage šta je to juče bilo, ali izgleda mi normalno sad skroz. Kao što rekoh, pratiću. :S

zarko
01.04.07., 02:32
to i samo i ostaje....a oko tih stvari ne ocekuj mnogo...a njemu nista nece posebno smetati i da zivi sa tim....