PDA

Pogledaj punu verziju : -MRAVI-



GUSTAV
08.04.07., 02:55
Interesuje da li ima nekog ko cuva mrave i kako izgledaju terarijumi za mrave?????Ako ima takvog neka postavi slike... napise nesto o tome

kimo
08.04.07., 10:58
Nema nikoga kod nas,bar koliko ja znam, ali imaš na nekim stranim forumima to da izbunariš, pa pogledaj, jedan od njih ti je www.arachnoboards.com

GUSTAV
08.04.07., 16:01
Steta sto nema.Kimo hvala za informaciju...

kimo
08.04.07., 16:22
Pa nije fazon držati ove naše mrave u tome, nego ima nekoliko vrsta koje se gaje, zbog svojih karakteristika, ali mislim da takvih nema kod nas...imaš tamo na tom forumu mnogo tema, a ima i slika i svega pa pogledaj.

ToPa 12.02.
13.04.07., 18:33
ja sam cuo da su neki gajili termite a ne mrave,trze ih u cudnom ter,ti ter su jako pljosnati i veliki...ja mislim da ih kod nas nema,termiti su velicine oko 3cm...ti termiti zive u juznoj americi...cuo sam da prave jako velike stete...pogotovo ako su blizu nekog naseljenog mesta...

Dahaka
25.04.08., 19:51
Evo ja sam zainteresovan za gajenje mrava.

Geldao sam taj forum gore ali ne znam koja je najbolja "marka" mrava. :D

Koji bi ste mi Vi preporucili?

Pa da pocem od toga da se organizujem.

Dahaka
26.04.08., 20:17
Evo ima valjda neki hrvat koji drzi mrave:

http://mimikologija.blog.hr/

Ima par stvari na blogu.

Teraformer
08.08.08., 18:01
jos nemam mrave ali budem ih imo pa makar se moro uvlacit u svaku rupu na zemlji da ih nadjem

pokusaj poceti s mravima koje nadjes oko kuce ili u sumi,pokusaj iskopat nesto dublje okolo ulaza u mravinjak i vidi gdje vodi
ako slucajno naidzes na maticu i za nju ponesi posudu i pincetu da bi je izvadio zatim pokupi jos nest radnika i stavi ih u terarij i vidi kaj se zbije

Dahaka
15.08.08., 23:16
Oli mi reci da li zivis u gradu ili u redgrackom razredu ili na selu?