PDA

Pogledaj punu verziju : uzmete tarantulu u ruku



ToPa 12.02.
11.04.07., 01:13
interesuje me da li neko uzima redovno tarantilu u ruku i pusta da se seta po njemu...kad treba poceti i kako se moze navici(pripitomiti)na ruku...posto imam malog brachypelma smithija 2cm i gramostola ali ona ima raspon nogu oko 12cm imam je 3 god....nju nisam nikad uzimao u ruku posto mislim da bi se navikla trebao sam je uzimati dok je bila mala ,a ja moju nisam...interesuje me kad bih mogao malog smithija da pocnem da uzimam a da se neplasim da ce me ugristi...kontam da ako tarantulu uzimas od kad je bila mala da ce se navici i da ces je moci uzimati kad bude zrela...treba mi neko ko je vec imao takvo iskustvo...da me malo bolje uputi...kad je najbilje vreme za to...i da li treba uopste da se uzima ... pomogla bi mi sva vasa misljenja... unapred se zahvaljujem... :) ;) :D :o 8) :lol: ::D :icon_blackeye: :icon_cyclops: :icon_rabbit:

Srks
11.04.07., 01:34
Kao prvo nije preporuceno da se uzima tarantula u ruke ali ako bas moras onda moras. Ja sam imao gramostol rose-u i uzimao sam je par puta u ruke. Neverujem da bi te ugrizla jer to je jako mirna tarantula, mada svaka tarantula moze da ujede zavisi u kakom je raspolozenju i da li misli da si ti neki predator. ako je drzis u terarijumu ili u nekoj posudi polako je pusti da izadje na sto ili podlogu a onda je polako pipni po nozici da bi je naterao da ti dodje na dlan kada se popenje na tvoju saku(dlan) nemoj da mrdas ruku prebrzo jer ona moze da misli da se nesto dogadja. Ako krene da se seta po tvojoj ruci nemoj da joj dozvolis nego stavi drugi dlan i pusti je da predje na njega. A ako ona samo stoji na tvom dlanu nemoj da se uzpanicis nije to nista strasno jer ona samo hoce da se zagreje. Posle je polako spusti i ona ce da sidje sa tvog dlana i operi dobro ruke zbog dlaka. Jos nesto nemoj da je pustas da ti hoda po odeci jer to nevalja za tarantulu.

P.S: Pokusaj pa mi kazi kako je proslo. POZDRAV.

Bogica1985
11.04.07., 01:41
Nista se ne mora,ali ako imas zelju da tarantule drzis po rukama imaj u vidu da moze doci do ugriza!

kimo
11.04.07., 02:02
Evo mog mišljenja...tarantule su ljubimci za gledanje a ne čačkanje, ali ako baš hoćeš i želiš da držiš neku, obavezno neka bude neka mirnija vrsta i kao što je Srks napomenuo pusti je da sama ide gde želi, a ti je navodi blagi diranjem zadnjih nogu nečim nežnim, a i imaj u vidu da može da padne i da naglo ubrza usled neke vibracije, tako da uvek radi to sve iznad neke meke površine(krevet,debeo tepih) i na maloj visini. 2cm, je jako malo za čačkanje, pogotovo često, možeš samo da istraumiraš tarantulu i da je povrediš slučajno, ali već od 4-5cm možeš da pokušavaš da je privikavaš, mada ja to nebih radio...

Bifrost
11.04.07., 02:39
Jesi siguran da ti grammostola ima samo 12 cm?, aj proveri tacno. Gorane mislis li isto sto i ja?

Geni
11.04.07., 09:27
Šta?

Ja se ne slažem da se tarantule mogu navići na uzimanje u ruke i to sam već više puta napisao. Više mislim da tarantulu koji si tek dobio i koja se još nije privikla na svoj terarijum možeš sa većom sigurnošću uzeti u ruku jer će biti manje defanzivna. Tarantula koja se odomaći u svom terarijumu postaje defanzivnija. To je neko moje iskustvo. Do sada sam nekoliko gramostoli držeo u rukama i nikada nisam imao ni najmanji problem. Pulchra i iheringi su naročito pitome, mada ni ostale grammostole ne zaostaju. Zanimljivo ali nikada roseu nisam držao u ruci.

Jedini razlog zašto su Brachypelme lošije za držanje je što bacaju dlake. Ne verujem da će te neka Brachypelma ujesti ako si pažljiv. Doduše ja imam vagansa ženku koja bi me sigurno ujela kada bih joj stavio ruku u terarijum. A, da i klaasi bi me ujela sigurno. Pokazije zube na najmanju vibraciju. Treba prvo upoznati konkretan primerak ;).

Srks
11.04.07., 11:47
Kada uzimas Brachypelmu isto radis sto sam ti napisao neverujem da bi imao ikakih problema osim to sto ti je rekao Geni da bacaju dlake. Uvek imaju u vidu da tarantula moze da ugrize. Brachypelma je malo agresivnija ili kako bih rekao aktivnija od Grammostole, mada su obe preporucene za (pocetnike) onog ili onu koji hoce da se bave hobijem teraristike.

zarko
11.04.07., 14:41
moj vagan se lud ko struja.... sve bi ugrizo....

inace drzanje nije bas preporucljivo ali boze moj i ako te ujede nista strasno za tebe tako da ako hoces da je drzis ti je drzi....ako budes je dovoljno dugo drzao ujesce te 100%.

moj stav po pitanju drzanja je indiferentan ali ne bi mogo neko da me natera da pipam poechiloterije i sl..jer mislim da je besmisleno....jedino radi tog da ljdui kazu //...le kolko si lud a to mozes da postignes na laksi nacin. izvedes devojku u grad i razbijes je od batine pred svima mislim da ce tad misliti da si jos ludji.

Bogica1985
11.04.07., 15:58
Posle ujeda nama nece nista biti ali kad do toga dodje ne mozemo biti sigurni da necemo refleksno u tom delicu sekunde pokusati da je otresemo sa ruke a to moze biti fatalno po nju!

Bifrost
11.04.07., 18:09
Ajde da se i ja izjasnim, ja ih licno ne drzim po rukama (bar ne namerno :lol:). Ali mislim da bi topa trebao da uzme u ruke tu roseu, neka je izgnjavi izmuci pa ce mu dosaditi, to je samo fraza. Za razliku od Genija ja sam samo roseu i drzao u ruci, to je neki trip koji svi vole da probaju u pocetku (topa divim ti se kako si izdrzao 3 godine a da to ne pobas :lol:). Naravno slazem se sa svim napomenama koje si dobio, pogotovo onu da pazis da se ne uspanicis pa da ispustis pauka, ako te ujede bolje pretrpi malo bola nego da je ispistis jer tebi nece biti nista a tarantulu mozes ozbiljno da povredis. Imas moju punu podrsku (ako ti nesto znaci :lol:) ali videces da nije nista posebno.

Ali evo jedna slikica za razmisljanje:

http://img63.imageshack.us/img63/6899/spinifer1yi8.jpg

zarko
11.04.07., 20:47
naravno to je faza ko sto rece bifrost...i procice te..a drugo bolje je da tvoju t ne bije glas kao mirnu jer ce svi zeleti da je drze a ti ces da pizdis zbog toga...ja ne dajem ni gustere da mi pipaju kamoli uzimaju u ruke

Calyptratus
12.04.07., 01:02
Ja sam drzao malu smithi po rukama i to mi nije bio problem,ali albopilosuma od 11cm mi je vec bio zent...Koliko god on bilo miran... ::) Inace refleks i ta trenutna mahinalna reakcija ne moze da se kontrolise,tako da po meni,bolje je ostavi i gledaj kako rucki. :D

Zero
17.04.07., 05:08
ja sam u ruci drzao g. roseu, b. boehmei-a, b. smithi-a, b .albopilosuma, a. aviculariu, c . cromatopelma....inače uzmem ih možda jednom godišnje...al po meni ih je bolje uopće ne uznemiravat....i to "handlanje" svest na minimalu...

zokis
17.04.07., 13:35
Za moje kratko iskustvo, od svega mesec dana, po ruci mi setale L.Parahybana (4cm),B.Vagans (4cm) i G.Rosea (2cm).
Najnervoznija mi je bila ubedljivo B.Vagans. Veoma je plasljiva,brza i ovako mala baca dlake. Zbog svoje brzine ju je tesko kontrolisati na ruci pa mi je cak jednom pala,ali srecom postovao sam pravila i drzao sam je iznad kreveta pa joj se stoga nista nije desilo. Zakljucujem da Brachypelme preporucuju pocetnicima iz razloga manje zahtevnosti gajenja a ne iz razloga bezazlenog(lakog) drzanja po rukama. Za drzanje po rukama bi pre preporucio Grammostole jer su mnogo mirnije.Cak i Parahybana je bila mnogo mirnija od Vagansa.(mozda i to i nije cudno)
Na osnovu ovog iskustva mogu samo da potvrdim ono sto su iskusnijii clanovi napisali a to je da su T ljubimci za gledanje a ne za drzanje po rukama.
Nama pocetnicima je to malo teze objasniti dok se i sami ne uverimo u isto.
Mislim, koji pocetnik jos moze da izdrzi a da ne uzme svoju tarantulu u ruku?
Ja nisam mogao da odolim jer je osecaj fenomenalan. Pitam se samo kako bi reagovao da je pauk vec velicine 15cm. Doci ce i to na red. ;)
Molio bi samo iskusnije clanove da napisu sta ciniti u slucaju ujeda pauka? Bilo bi dobro napisati za svaki rod posebno (odn.jace otrovne i slabije otrovne).
Npr. sta u slucaju Brachypelme a sta u slucaju Poecilotheria itd.?

marko
17.04.07., 14:03
@zokis - evo ja sam početnik pa još nisam uzimao tarantulu u ruku. Padalo mi je na pamet 1000 puta da to uradim ali nemam pojma, uvek mi se mota po glavi šta ako sad pauk negde pobegne pa ga ne nađem, ako ga slučajno povredim, pa mi onda žao jer mislim da je to za njega gnjavaža cimanje i tako...
Ne znam koliko ću još moći da izdržim, kontam da ću ga uzeti u ruku kad-tad.

zarko
17.04.07., 17:00
ak ote ujede-
brahipelam iskuliraj i prati...
a poechiloterija- iskuliraj prati i kazi nekom da bude pored tebe ako ti pozli da moze da pozove hitnu pomoc

Ig0r
20.04.07., 14:50
Provalite shta sve moze da se uzme u ruku: http://www.pajki.com/

zarko
20.04.07., 17:17
ne imresionira me...to je za pozere

Bifrost
20.04.07., 17:48
ne imresionira me...to je za pozere


Slazem se sa Zarkom, samo bi ja to grublje rekao :lol: Kako uvek nadjes te uctljive reci :D Ja da bih rekao ovako nesto trebalo bi mi bar cetiri cenzure :lol:

zokis
21.04.07., 01:52
Bilo samo za poziranje ili iz nekog drugog razloga, covek ima m*da :exclamation:
Pravi je ljubitel s obzirom da se time bavi vec 10-tak godina. Ja mu zavidim i na kolekciji paukova i na hrabrosti za to drzanje po rukama. Ja sam skinuo ceo njegov sajt. Lepo ga je odradio. U delu Other stuff/oddaja na slo1 pogledajte kolika tek m*da ima njegova zena. O maloj cerkici necu ni da pricam. :shock:

Bifrost
21.04.07., 02:11
Suzdrzacu se komentara. Ali moram da priznam da mu je lepa kolekcija.

Ig0r
21.04.07., 17:01
Pa pitam se da li je pozer chovek sa tolikom kolekcijom ??? ja lichno mislim da je lik car i siguran sam da zna o paucima vishe nego vecina nas ovde na forumu(samo da se neko ne uvredi). A muda ima sigurno! + pederski je prozivati nekog ko nije prisutan

Bogica1985
21.04.07., 18:13
Reklama bato!

kimo
21.04.07., 18:20
Pazi...to je toliko poznato, da ja mislim da svako ko ima tarantulu zna za taj sajt i naišao je sigruno i pregledao njegovu galeriju, a to što neko misli da je on debil zato što ih drži po rukama, to je već skroz druga stvar...ne možeš reći da je neko debil zato što drži poskoka u ruci, ako tako tvrdite onda je i Steve Irwin bio debil jer je prilazio i čačkao sve žive opasne i bezopsne životinje, a ustvari je lik najveća faca u svetu životinja...

Bogica1985
21.04.07., 18:38
Sta publika trazi to i dobije ,cista reklama!

Bifrost
21.04.07., 21:52
Ma ne mislimo na to, po slikama mogu da zakljucim da on misli da je faca zato sto drzi pauka u ruci, i ono kako mazi se sa njima vidim sliku kao da ga ljubi.... Mislim da nema pojma sto se tice tarantula cim ih je shvatio kao mezimca kojeg treba maziti. Verovatno su mu svi puci stresirani, da mu posaljem moju malu cristatu da mu pojede sve one poecilotherie :lol:. Sad , kazete ima muda :S da li bi ste isto to rekli za mene kada sam bio mali i na ekskurziji da bi se dokazao skocio sa prvog sprata i polomio noge, ili bi ste rekli da sam debil (kao sto sam bio). Manite me tih tripova tipa smem da drzim murinusa.... to je sve (cenzurisano) pa i da me ujede nije smrtno opasno, treba jednostavno shvatiti da je to zivotinja koja se drzi kao akvarijumske ribice i amin, ne drzim ih da bi se nekome dokazivao ili zato sto mislim da je cool drzati ih po rukama zato sto se drugi boje, a ja ne. Nista od toga nije smrtno otrovno i ne treba se bojati pauka, on mozda to pokusava da pokaze, sto cenim, ali sam po slikama stekao utisak da on to radi i privatno za svoje zadovlojstvo sto nimalo ne cenim i gadim se. A sto se tice njegove kolekcije stvarno je dobra ali me ne impresionira nista vise nego Goranova....

Sta? uspeo sam da napisem sve sa samo jednom cenzurom :confused2: pa ajde (cenzurisano) (cenzurisano) (cenzurisano) u (cenzurisano) :lol:

zarko
22.04.07., 04:55
dosta toga je reko bifrost i slazem se .....

ja sma skocio kroz prozor na sred casa u gimnaziji i dobio sma keca iz vladanja.....ali ne mislim da sam debil :)(jer se nisma povredio )

inace meni smeta ova stvar. dobijem svaki dan oko 5 poziva (odprileike) i najmanje 2 ica oce da kupe tarantule.. od te dvoice bar jedan oce da ih drzi u rukama. da li je to zbog tv-a ili zbog sajtova ko sto je taj lik ..neam pojma ali meni su otekla !@#$ od pricanja da nisu za drzanje po rukama....
da li je neko spteman da porda poechiloteriju od 10cm i da kaze ma da polako samo nezno je drzi ko onaj sa sajta?

e samo bih sebi zelo da ustedim reci i vreme,a to ce se desiti kad ljudi budu pricali da ne treba da se drka sa takvim stvarima.
sto se tice irvniga, steta sto je poginuo "glupo", bio je kul ali nisam ga obozavao.niti me interesoval to sto je drkao svakakve zivotinje po rukama....njegova stvar. valjlda produkcija zahteva interakciju...neko je ovde spomenuo da nema vise emisija kao sto je opstanak ili film o obedskoj bari...bez ljudi u interakciji nego sama male divlje svinje :)

a ako se ne varm goran je spomenuo da su slike obradjivane u fotosopu???to je sranje..ako je tacno?

marko
23.04.07., 12:50
Hmmm što se tiče onog sajta, mišljena u meni su podeljena pa počinjem da tripujem da sam šizofrenik ::D

Prvo svaka čast čoveku što je imao hrabrosti da drži sve te T po rukama... e sad... malo mi se čini da on to sve radi kako bi drugi videli i zavideli mu na tome...bzvz...ali opet mogu samo da nagađam. Još nešto, slike sam pogledao na brzinu i video malu ćerkicu, ne znam da li je i ona držala nešto po rukama ali ako jeste tip je lud totalno (i to ne u pozitivnom smislu)
Toliko...

Bluie
24.04.07., 01:50
Prvi put gledam ovaj site....zanimljivo.
Bas se iscimao da postavi gomilu fotki ;)
A pre bih rekao da na ovaj nacin pokusava da priblizi tarantule ljudima, nego sto se kurci...niko se ne kurci sa hiljadu razlicitih primeraka na gajbi- covek je kolekcionar! Jedino sa onim lobanjama, demonima i pistoljima je malo preterano, ali dobro....sve u svemu- extra je!

Filip
27.05.07., 02:50
Ja se samo pitam sta je radio onom poskoku da bi mogao da ga drzi...ne verujem da ga je tek tako uzeo iz terarijuma, a ako ga je na neki nacin smirivao dok ga je pripremao za rukovanje, to mi nije u redu prema zivotinji...
Inace, ne mislim da je pametno "priblizavati" tarantule ljudima na taj nacin (pogotovo ne poskoke), jer ce ljudi misliti da nema sanse da mogu da ugrizu cim ih neko tako lezerno drzi...
Inace, tacno je, svaku novu, malo izmrcvarenu i neadaptiranu tarantulu mozete drzati bez problema...kada se naviknu na terarijum, tada postaju defanzivne i opasnije...
Pozzzzz
Filip

Bluie
28.05.07., 01:51
jer ce ljudi misliti da nema sanse da mogu da ugrizu cim ih neko tako lezerno drzi...

Pa ako ima 2 grama mozga,bilo ko normalan to nece shvatiti zdravo za gotovo...Ako vidim lika na tv-u koji lezerno "pakuje" krokodilce u nekoj mocvari,sigurno necu doci na zakljucak da su oni bezopasni i da cu skociti na nekog cim ga vidim...dobro,primer.
A cak mislim i da pise na par mesta da se to ne pokusava i da su zivotinje otrovne....ali to nisam siguran..

Dalje...jel iz ovog drugog dela treba doci na zakljucak da su zivotinje (konkretno poskok i tar) u punoj snazi nemoguce za rukovanje?....to ne bih rekao.
To su relativno primitivne zivotinje koje reaguju instinktivno na nadrazaj iz okoline,verovatno odredjena vrsta nadrazaja kod njih aktivira defanzivno ( a i ofanzivno) ponasanje. Mislim da ljudi koji imaju iskustva sa ovakvim zivotinjama znaju sta se ne sme raditi,i dokle se moze ici, pa i samim tim omogucavaju sebi da bezbedno barataju zivotinjom.
Zanima me i sta drugi misle...

Filip
28.05.07., 02:54
jer ce ljudi misliti da nema sanse da mogu da ugrizu cim ih neko tako lezerno drzi...

Pa ako ima 2 grama mozga,bilo ko normalan to nece shvatiti zdravo za gotovo...Ako vidim lika na tv-u koji lezerno "pakuje" krokodilce u nekoj mocvari,sigurno necu doci na zakljucak da su oni bezopasni i da cu skociti na nekog cim ga vidim...dobro,primer.
A cak mislim i da pise na par mesta da se to ne pokusava i da su zivotinje otrovne....ali to nisam siguran..

Dalje...jel iz ovog drugog dela treba doci na zakljucak da su zivotinje (konkretno poskok i tar) u punoj snazi nemoguce za rukovanje?....to ne bih rekao.
To su relativno primitivne zivotinje koje reaguju instinktivno na nadrazaj iz okoline,verovatno odredjena vrsta nadrazaja kod njih aktivira defanzivno ( a i ofanzivno) ponasanje. Mislim da ljudi koji imaju iskustva sa ovakvim zivotinjama znaju sta se ne sme raditi,i dokle se moze ici, pa i samim tim omogucavaju sebi da bezbedno barataju zivotinjom.
Zanima me i sta drugi misle...


Da li si nekad uzimao poskoka? Ajde, kad ga uzmes lepo u ruke (da ti se setka po ruci) ti posalji sliku...
Drzati poskoka koji nije letargican je potpuna ludost, a i tada moze da iznenadi...sto sam imao prilike da vidiim...
Pozzzz
F.

Evo ga jedan vice: "pomazi me Milose, necu ti nista!!!"

marko
28.05.07., 09:05
Pa dobro nemojte se sad svađati, nema potrebe.
Filipe nije baš tako kao što ti kažeš, naravno da niko to neće uzeti zdravo za gotovo, u stvari možda i hoće na nekih par sekundi i onda skontati da je reč o tarantuli tj. poskoku.
Što se tiče hendlanja (rukovanja) tarantule to je skroz diskutabilno, kao što kaže Bluie relativno primitivna, mada bi ja ovo relativno izbacio. Dakle mislim da je baš primitivno stvorenje (nemoj da je neko ovo shvatio kao uvredu za tarantulu).
Znači jesu u pitanju nadražaji, pogrešno protumačena vibracija i to je to.
Mada si ti (što se mene tiče) potpuno u pravu kada si rekao da ne treba na taj način približavati tarantule ljudima, ali ako
tamo na sajtu piše da su životinje otrovnje i da se to ne polušava onda se on ogradio i to je to...

Filip
28.05.07., 12:23
Pa dobro nemojte se sad svađati, nema potrebe.
Filipe nije baš tako kao što ti kažeš, naravno da niko to neće uzeti zdravo za gotovo, u stvari možda i hoće na nekih par sekundi i onda skontati da je reč o tarantuli tj. poskoku.
Što se tiče hendlanja (rukovanja) tarantule to je skroz diskutabilno, kao što kaže Bluie relativno primitivna, mada bi ja ovo relativno izbacio. Dakle mislim da je baš primitivno stvorenje (nemoj da je neko ovo shvatio kao uvredu za tarantulu).
Znači jesu u pitanju nadražaji, pogrešno protumačena vibracija i to je to.
Mada si ti (što se mene tiče) potpuno u pravu kada si rekao da ne treba na taj način približavati tarantule ljudima, ali ako
tamo na sajtu piše da su životinje otrovnje i da se to ne polušava onda se on ogradio i to je to...


Zaista se ne svadjam, samo mislim da je vazno skrenuti paznju da se poskoci ne trebaju uzimati u ruke. Ne pricam to napamet...
Evo da pojasnim, mislim da je dobra stvar pokusati da se ljudima priblize tarantule i da ih neko predstavi kao zivotinje koje nisu smrtonosne (kao sto vecina misli) i cesto nisu ni opasne. Rukovanje njima je jedan dobar primer, neko ih uzima u ruke i ljudi vide da nisu opasne. Ipak, nije mi jasno koja je poruka uzimanja poskoka u ruke? Moj zalkjucaj je- ako taj covek to radi iz prvog razloga, onda super, ako to radi da bi mu se neko divio sto je on tako hrabar, onda je to jadno...
Mozemo se sloziti da su tarantule primitivne zivotinje, ipak ne mislim da je moguce u potpunosti predvideti sta njima smeta a sta ne, svakako se moze dogoditi neki nagli pokret, neka nepaznja i sledi ugriz. Desava se, ali nije strasno, obicno je bolno ali bez nekih posledica i to je u redu, lekcija za drugi put, kod tarantula ima ucenja na greskama...kod poskoka bi se lekcije preskupo placale...
Pozzz
Filip

Bluie
28.05.07., 13:47
Ha,ha,ha.....au lud si! ::D ::D ::D
Pomazi me,Milose...hehehe....toliko sam iskusan da bih u'vatio bezaniju od poskoka u ovoj bezazlenoj pozi :D
Ne, ne, nema ovde svadje, prijateljska rasprava o razlicitim misljenjima...
Dobro,ovde za tarantule smo i dosli do nekog ok zakljucka, nisam skapirao da tako mislis iz tvoje prve poruke, pa sam zato i napisao ono...

" svakako se moze dogoditi neki nagli pokret, neka nepaznja i sledi ugriz"
Moze,ali je to ljudski faktor koji gresi, ne nepredvidivost zivotinje - zato bih pre rekao da su zivotinje opasne u rukama pogresnog rukovaoca.
Btw,cime se ti bavis? Nisam video da si napisao negde,a interesuje me.

marko
28.05.07., 13:53
Slažem se sa svime što si napisao, jedino mi ovo malo ne odgovara.



..Rukovanje njima je jedan dobar primer, neko ih uzima u ruke i ljudi vide da nisu opasne...

zarko
28.05.07., 19:07
u kontekstu u kom je filip to reko ja se slazem...jer previse je preplasenih ljudi koji kazu sta ce ti to s#$%$
jer se pase a ne zato sto im se ne svidja T.

marko
28.05.07., 19:40
Hm pa ne vredi da se raspravljamo jer sve ima svoje dobre i loše strane.
Loša strana koju ja vidim je da će se kod nekih (verovatno mnogih) ljudi javiti želja za kupovinom tarantule samo da bi je držali po rukama tj. da bi se igrali sa njima (ali koje crno igranje sa tarantulom !!!).

S druge strane, dobra strana je ovo što je Žarko napisao.

Nemam pojma...

Bluie
28.05.07., 21:22
Istina,ima mnooogo aspekata da se uzme u obzir. Ono sto sam ja zeleo da kazem je da ne treba imati prenisko misljenje o ljudskoj inteligenciji i deduktivnim sposobnostima u tom smislu sto ne vidim da bas sve ide tom relaciom "Jao,vidi on drzi 1000 tarantula u ruci,mora da su bezopasne- kupicu par komada da ih motam po rukama i pravim se faca pred ortacima"
Mada,opet...ko ce ga znati ;)....mozda sam preveliki optimista....
Nego,mene zanima...imam malu aviculariu oko 3,5 cm, pa me interesuje...moze li ona da probije kozu na dlanu "zubicima"?

Filip
28.05.07., 21:43
Istina,ima mnooogo aspekata da se uzme u obzir. Ono sto sam ja zeleo da kazem je da ne treba imati prenisko misljenje o ljudskoj inteligenciji i deduktivnim sposobnostima u tom smislu sto ne vidim da bas sve ide tom relaciom "Jao,vidi on drzi 1000 tarantula u ruci,mora da su bezopasne- kupicu par komada da ih motam po rukama i pravim se faca pred ortacima"
Mada,opet...ko ce ga znati ;)....mozda sam preveliki optimista....
Nego,mene zanima...imam malu aviculariu oko 3,5 cm, pa me interesuje...moze li ona da probije kozu na dlanu "zubicima"?


Probaj!!!! :) pa nam kazi :)
Avicularia-e su super, slobodno se igraj sa njima :lol: salu na stranu, nemoj da joj dajes priliku da ti probija kozu, ali dosta su pitome, samo se pazi naglih skokova, to isto vole da rade...
Pozzz
Filip

Bluie
28.05.07., 21:48
Au,pa mi se samo ganjamo po forumu ::D
Nisam nesto zeljan da petljam svojerucno,ali to sto ti kazes...par puta mi je skocila naglo, pa se plasim ako je uzmem na neki stapic da ce skociti i polomiti nesto....zato sam hteo to polako sa rukom.

NHANDU KING
13.01.10., 11:27
Ja sam uzimao u ruku A.geniculatu prvi put i bio j eto extra osecaj ali sumnjam da ce te ujesti za ruku posto je to za nju kao neka vrsta tla.

SxOne
13.01.10., 17:46
Ja sam uzimao u ruku A.geniculatu prvi put i bio j eto extra osecaj ali sumnjam da ce te ujesti za ruku posto je to za nju kao neka vrsta tla.
a ako ti se oznoji ruka d ali ce pomisliti da je socno popiti malo vode sa vlazne podloge ???? a a a ?

(e jest' da se shalm, ali ovo je i interesantno pitanje koje sam sam sebi postavio kad god sam drzao T lol)

Dusan1992
15.01.10., 00:53
E to se meni nije desilo kada sam hteo da hendlujem parahybanu. Oprao sam ruke ali ih izgleda nisam dobro obrisao i T samo pipne sa prvim parom nogu i odleti u suprotnom pravcu. Posle sam prekrio saku tresetom (osolio :) ) i ona se ladno popela. Mozda mi ruke nisu bile vlazne da bi mogla da pije ali joj sigurno nije godio dodir ljudske koze.

BORA
28.01.10., 15:07
Dali je nekoga od vas slucajno nekad ujela tarantula?
I koliko je to opasno? Ista u takvim slucajevima treba raditi?

RastamanRastko
28.01.10., 15:19
rek'o bih da nije opasno ako te ujede T, vishe je neprijatno:icon_salut:

Dusan1992
28.01.10., 15:42
Pa sad zavisi koja te ujede.:D

Ove iz novog sveta nisu opasne, dok su neke africke vrste (nek me ispravi neko ako gresim) opasne ukoliko si alergican ili imas problema sa srcem, plucima... Ako si zdrav imaces problema samo sa kosmarima :)


Ista u takvim slucajevima treba raditi?

Zaboravih... Samo isperes hidrogenom.