PDA

Pogledaj punu verziju : Iguana koja ne raste!!!



Sladjann
12.04.07., 22:27
Ovako:Moja keva je slusala na jutarnjem programu nekog lika koji se bavi odgajivanjem egzoticnih zivotinja i pominjao je neku vrstu iguane koja ne raste kao ona zelena.Znaci, mnogo manje poraste, e sada ne znam tacno koliko ali je bitno da ne raste kao ona.Da li je to istina, o kojoj vrsti je rec i da li moze da se nabavi?

Sladjann
12.04.07., 23:30
Kopao sam po netu i saznao da se vrste te iguane zove Iguana delicatissima.Dosta je manja od zelene.Da li je ima kod nas, da li je neko moze nabaviti i po kojoj ceni?
Evo i slike:
http://www.repti.net/reptile_picture/Iguana+delicatissima_21895.jpg

zarko
13.04.07., 00:01
sine nemoj da se bavis tim stvarima... i da nadjes ko zna u kakvom je stanju ???
ima mnogo vrsta iguana odnosno iguanidae 700 vrsta u 4 subfamilija....

bar moj stav...ako hoces cuvaj iguanu jer za njih ima najvise info...a racionalizacije neke po tom pitanju nisu pametne. ako neces iguanu cuvaj bradatog a ne manje vrste iguana..WC su 99%

Sladjann
13.04.07., 00:03
Ok, 90 % cu da uzmem bradonju, ali prvo cu sve da pripremim, kuca mi se cela renovira tako da sam u haosu, pa cu najverovatnije gustera uzeti za mesec dana i tada ce sve biti spremno.

Aign0r
13.04.07., 01:50
Chini mi se da ova iguana sa slike nije tolko drastichno manja da bi se umesto obichne zelene odluchio za ovu... ova na slici ima bar metar...ako ne i vishe... tako da... i nije neka razlika..

zarko
13.04.07., 02:44
mislim da se zovu black iguanas...

Sladjann
13.04.07., 10:12
Te crne iguane su vodene ja mislim, nisam siguran... Nebitno....

zarko
13.04.07., 17:39
ne ne mislimo na isto....