PDA

Pogledaj punu verziju : Najsmrtonosnija zivotinja???



Sladjann
14.04.07., 18:32
Zanima me koja je zivotinja najsmrtonosnija na svetu?Mislim na njen otrov?DA li je to zmija, pauk, zaba guster, zanima me koja vrsta?Ili je to neka skorpija?a? :confused2

esdy_11192
14.04.07., 18:57
Cini mi se da je najpotentniji otrov jednog puza.. Tj. nije se jos ni protivotrov napravio... Mislim da i jedna obotnica ima takodje dosta potentan otrov...

E sad neki zmijski otrovi nisu toliko potentni, koliko na primer znaju da ostete tkivo ili mozak...

nenad
14.04.07., 20:22
Ne, najotrovnije bice na svetu je jedna vrsta meduze. Zivi u Australiji (a, gde bi inace), u moru, i izgleda kao ona pena sto je prave talasi, tako da ne moze cak lepo ni da se vidi.
Kad te oprlji, dobijas skoro odmah srcani udar i srce prestane da radi. Izvedu te iz vode, masiraju ti srce da te ozive, i kad te ozive, krv pocne opet da ulazi u srce kako treba i unosi novu kolicinu otrova u isto. Onda nastupa novi srcani udar i tako u krug. Kazu da ih covek dobije i 5-6, dokle izdrzi. Mada, nije uvek smrtonosna, ako se pomogne na pravi nacin.
Mislim da je to sve tako, ako neko ima tacnije informacije, nek me ispravi. :D

Srks
14.04.07., 21:19
Ja mislim da su morske zmije naj smrtonosnije zivotinje na svetu imaju naj otrovniji otrov na svetu.

nenad
14.04.07., 21:33
Ne, ova meduza ipak, gledo emisiju. Morske zmije su otrovnije od kopnenih, ali ne i od ove meduze :( steta
A, postoji ogromna razlika izmedju najotrovnije i najsmrtonosnije. Naotrovnija zmija je Belcerova morska zmija - Hydrophis belcherii, koja po podacima nikad nije ubila coveka. Retko ujeda, ima male zube, nije agresivna i malu kolicnu otrova ispusta prilikom ujeda. Dakle, najsmrtonosnija nije isto sto i najotrovnija.

ToPa 12.02.
14.04.07., 21:34
ja mislim da je jedna vrsta zabe(ne znam kako se zove)zivi u prasumama oko nila...

nenad
14.04.07., 23:01
"The World Most Venomous Animal," should go to the box jellyfish, which is found in the waters around Asia and Australia. They have long tentacles with stings at the very ends.

ovo je sa sajta
www.discoverymagazine.com

In the pantheon of venomous animals, the box jellyfish is a particularly bad creature for humans to encounter

sa sajta
www.snopes.com

To je ta meduza koju sam pomenuo. Sto se tice zmija, najotrovnija kopnena je Inland taipan, small-scale snake, fierce snake, na latinskom Oxyuranus microlepidotus. Otrov joj je oko 100 puta jaci od otrova kraljevske kobre! I, opet, koliko je poznato, ova zmija nije ubijala ljude. Jedini ljudi koje je ujedala su herpetolozi koji su isli na njihove terene da ih traze, a nijedan nije nastradao. Zivi u Australiji i ne deli staniste sa ljudima, pa su izmedju ostalog zato retki ujedi.

Bogica1985
14.04.07., 23:14
Gledao sam emisuju pokojnog Irwin-a sa taipanima gde je bas rekao da su najotrovnija vrsta!

nenad
15.04.07., 00:47
Postoji i druga vrsta tajpana, osim ovog najotrovnijeg. To je Oxyuranus scutelatus. On ima oko 3 puta slabiji otrov od microlepidotusa. Nalazi se na trecem mestu liste najotrovnijih kopnenih zmija. Ova zmija cesce ujeda i ubija ljude, zato sto je rasprostranjenija i ima je i u naseljima. Inace, otrov tajpana je neurotoxik, paralise pluca, i covek od toga umire. Mozda je to i bolje od hemotoxina, koji rastura tkivo i izaziva grozne bolove. Morske zmije imaju uglavom miotoxine, koji paralisu misice i deluju jako brzo. Takav otrov im je potreban jer se hrane ribom - treba im nesto sto ce u sto kracem roku paralisati ribu, da ne bi pobegla.

Sladjann
15.04.07., 00:51
Nisam ni ocekivao da je meduza najsmrtonosnija, ali ja sam mislio da je mamba najotrovnija zmija, ali sada kazete da je to inland taipan snake i Belcerova morska zmija koja je jos otrovnija od ove.Drago mi je da sam naucio nesto novo. :)

nenad
15.04.07., 01:04
Ne znam kakve ste to zene sretali do sad?! Tiganj je za palacinke.

Mamba je jedna od najopasnijih zmija jer je agresivna, brza i ima jak otrov. Kad kazem agresivna mislim na zmiju koja ujeda kad je uplasena. Vecina zmija pobegne kad se oseti ugrozenom. Mambe su velike, najbrze od svih zmija (do 12 km\h, a mozda i brze), i nekad znaju da ujedu vise puta. Tako da ti ubrizgaju kolicinu dovoljnu da ubiju verovatno oko 10 ljudi. Cesto ulaze u kuce, u kojima se desi i da izlegnu jaja. Cuo sam da su znale da ubiju i zirafu. A za kraljevsku kobru - Ophiophagus hannah vazi to da je jedina poznata zmija koja moze da ubije slona! I to ne zato sto joj je otrov nenormalno jak, nego zato sto ga ima u velikim kolicinama. Ova zmija je i najveca otrovnica - registrovano je par primeraka vecih od 5.5 metara. Video sam slike koje je drug napravio u Indiji, u zoo-vrtu, izgleda jezivo.

Sladjann
15.04.07., 01:10
To za kraljevsku kobru (za njenu velicinu) nisam znao.Sad cu da potrazim neke slike, mozda se nadje taj primer od preko 5.5 m.

Bifrost
15.04.07., 01:19
Ne znam kakve ste to zene sretali do sad?! Tiganj je za palacinke.


Otrovne :lol:

Salu na stranu, i ja mislim da je onaj blue ring octopus najotrovniji, Australija je cudna zemlja imaju naj otrovnijeg pauka, najotrovniju zmiju i jedninog otrovnog sisara. Mada ima i onih zaba sa TTR-orm valjda 5 puta jace od cijanida. Mada imaju i one zabe za lizanje ta oni aboridzani polizu i idu u lov na jaguara, i imaju trip da mogu da ga cuju i nanjuse na 5 km :lol:

Sladjann
15.04.07., 01:22
http://www3.nationalgeographic.com/animals/video/cobra_reproduction.html
Neki video o kraljevskoj kobri!


@Bifrost:Pricas iz iskustva,a?Jesi li bio zrtva neke otrovne zene???Hehehehe!

nenad
15.04.07., 01:50
Nikako da se dogovorimo oko najotrovnije. Ja i dalje stojim pri tome da je to meduza. Gledao sam emisiju o tome, a i procitao to vise puta.
U sv. slucaju, sve jedno sto se mene tice ::D
Koji je to otrovni sisar, nisam znao za to? A nisam znao ni da imaju jaguare u Australiji?!

Geni
15.04.07., 03:08
Australijska kockasta meduza. Mislim da je taj podatak još uvek aktuelan.

esdy_11192
15.04.07., 03:11
Ah da NEnade, ja potpuno zaboravio na tu meduzu... Mada ni moj puzh [isto iz okoline Australije] nije daleko.. ::D

Bifrost
15.04.07., 04:43
Onaj platipus (splatipus) tako nesto, ima kljun i lici na dabra, to je jedini otrovni sisar, na zadnjim nogama ima otrovne bodlje.

E da mozda i ja mislim na meduzu, pa sam pobrkao sa oktopusom (ponovo sam poceo da slusam beatles :lol:)

Bogica1985
15.04.07., 09:41
U kakvom svetu zivimo ne bi trebalo uopste da nas plase smrtonosne zivotinje vec smrtonosni ljudi!

Sladjann
15.04.07., 21:40
I to sto kazes...Ljudi su najopasniji na svetu.kakve zmjie, puzevi, kornjcace, zabe, meduze, itd.
A da, vise nisam clan,sada sam ljubitelj egzoticnih zivotinja... Bas sam srecan.Ni na jednom forumu nisam imao ovoliko postova, ja mislim... ::D

Zero
16.04.07., 00:53
najotrovnija vrsta zivotinje na svijetu je zaba Phyllobates teribilis izlučuje najjači životinjski toxin "Batrachotoxin" (zahvaljujem Juri S jer me to on naučio)

evo i članak

http://dnevnik.hr/naslovnica/scena/zanimljivosti/20070209_11506.php

nažalost u članku je je stavljena slika krive žabe prava Phyllobates teribilis izgleda ovako:

http://www.jjphoto.dk/animal_archive/phyllobates_terribilis_03_x.jpg

zarko
16.04.07., 00:58
mozda je bifrost mislio na blue ring octopus....oni su prilicno otrovni ali nisu oni sami po sebi vec u pljuvacnoj zlezdi imaju bakterije koje se nastane tako da otrov nije njihov ....nesto ko komodo varan

Sladjann
16.04.07., 01:03
neko kaze zmija, neko zaba... Da li je jos neko cuo podatak da je ova zaba najotrovnija?

Sladjann
16.04.07., 01:06
Jaooo da bre, jeste ova zaba.Setio sam se.Gledao sam neki dokumentarac o gmizavcima i secam se kako je neka zmija pojela ovu zabu i nakon veoma kratkog vremena zmija je uginula, jer dodir koze od ove zabe moze biti veoma opasan.A kada je zmija uginula ova zaba je lagano izasla iz zmije kao da nista nije ni bilo.

Geni
16.04.07., 01:18
I dalje tvrdim da je to Chironex fleckeri ;)

Koliko god neprecizne ovakve izjave jesu, staviću ih samo radi poređenja:

Other Comments

http://animaldiversity.ummz.umich.edu/site/accounts/information/Chironex_fleckeri.html
An individual sea wasp enough venom to kill 60 adult humans. Death occurs rapidly.

i

http://dnevnik.hr/bin/article.php?article_id=11506
Jedna takva žaba sadrži dovoljno otrova da ubije 20 tisuća miševa odnosno deset ljudi.

Naravno svima je jasno da je ovakvo poređenje krajnje neprecizno.

nenad
16.04.07., 01:45
Pa, ja sam isto gledao emisiju koju su pripremali strucnjaci neuporedivo veci od svih nas, bas o najotrovnijim zivotinjama, i prvo mesto je osvojila bas gorepomenuta meduza. Da li je to stvarno tako, ne znam, ne mora ni da bude, pomenuli smo nekoliko najotrovnijih zivotinja, ali bi glupo bilo da se ova tema pretvori u raspravu tipa da li je jaci Betmen ili Spajdermen :D
p. s. (Betmen)

Zero
16.04.07., 01:47
o tome sam pričao sa prijateljem koji je završio zoologiju u san dijegu i on je rekao toksin koji proizvodi ta zaba najmocniji medju zivotinjama...tako dan...vjerujem mu ;)

Geni
16.04.07., 01:51
Daću ja tebi betmena kada te vidim :D, Spajdermen naravno :D.

Pitanje je loše postavljeno. t.j. neprecizno. Chironex fleckeri ima najjači otrov, ali retko ga dobro iskoristi. Zmije su veštije u tome jer otrov ubrizgaju, tako da po statistikama ubiju mnogo više ljudi. A pitanje je bilo najsmrtonosnija a ne najotrovnija životinja, prema tome Bogica je dao najtačniji odgovor - čovek.

Bifrost
16.04.07., 02:56
Daću ja tebi betmena kada te vidim :D, Spajdermen naravno :D.


Slazem se :lol:

Kakve imam veze koja je naj otrovnija, dovoljno je da ima otrov da ubije coveka da bi bila smrtonosna. Sad tek vidim da pitanje nije dobro formulisano moram da kazem da je i slon veoma smrtonosan (ne znam koliko ljudi godisnje pogine od slona u Africi).
A ko zna oni kosci (paukolikog izgleda sa dugim nogama) po nekom mitu to je naj otrovnija zivotinja, mada su mu zubi toliko mali da ne moze da ujede i ima jako malo otrova, ali trebalo bi da bude da je veoma jak.

Djanny
16.04.07., 02:56
I ja znam podatak da je to zaba. Ali ne zivi u okolini Nila vec u okolini Amazona. I da urodjenici tamo koriste njen otrov za ctrele. Dovoljno je samo da vrh strele protrljaju o njena ledja da bi strela bila smrtonosna. Isto ima otrov koji zaustavlja rad pluca.


Dali ste uzeli u obzir da je zivotinja, ako izuzmemo coveka, koja je ubila najvise ljudi MALARICNI KOMARAC!

Ali je ipak covek na mestu No1.

zarko
16.04.07., 03:24
nije ..malarije je vise pokosila nego svi ljudi :)
po procenama 1/3 svih umrlih u istoriji covecanstva umrli su od malarije --tako kazu :)

Sladjann
16.04.07., 10:40
da li je jaci Betmen ili Spajdermen
Spiderman je naravno jaci!!!!!

Ako je zivotinja najotrovnija onda je i najsmrtonosnija.Ne radi se o tome koja zivotinja je najvise ubila ljudi, vec koja je najkobnija po coveka.

esdy_11192
16.04.07., 11:06
Ako cemo posteno da gledamo, ja bi gledao ciji je otrov naj potentnij. Ali u tom slucaju ne bi imalo veze da li ga dobro iskoristi itd. Znaci da je meduza, verovatno u tom slucaju, medju prvima ;)

nenad
17.04.07., 00:08
Sladjane, najotrovnija zivotinja ne mora da bude najsmrtonosnija, kao sto si napisao. Pogledaj sta sam pisao o najsmrtonosnijim zmijama. Najotrovnija zmija je belcherova morska zmija, ali je mamba mnogo smrtonosnija. Vec sam pisao da je u pitanju i agresivnost zivotinje, i velicina zuba, i suvi ujedi (u koliko slucajeva, pri ujedu, ne ispusta otrov - to moze da bude i u 50% slucajeva, pa i vise), i kolicina otrova koji ubrizgava pri prosecnom ujedu, i broj ujeda, i...

Zero
17.04.07., 03:44
zmije koje ubiju najvise ljudi godisnje su echisi i raselove ljutice....

esdy_11192
17.04.07., 08:24
Da gledao sam emisiju o Raselovim ljticama [sharkama] na Shri Lanci.. Jezivo... :S

nenad
17.04.07., 10:48
Echis carinata, ili Echis carinatus, to je to. Uvek stradaju ljudi u siromasnim krajevima, koji obicno ne nose adekvatnu obucu i odecu, i ne paze se. Onda odu kod lokalnog lekara (to cak i kod nas ima), pa se tamo "lece" travama. Gledao sam na TVu lika koji se lecio od ujeda kobre zvakanjem lisca od mandarine. Mozete da zamislite koliko mu je pomoglo. U takvim zemljama bolnice su u groznom stanju, i cesto i nemaju serum. Serum za neke vrste kosta i preko 1000 $, samo jedna bocica, a nekad je potrebno primiti ih brdo. U Australiji je to sve super regulisano, pa jako malo ljudi umire od zmija.