PDA

Pogledaj punu verziju : Najlepsi gmizavac????



Sladjann
16.04.07., 13:36
Kolko-tolko smo se slozili oko najsmrtonosnije (najotrovnije) zivotinje.Sada me zanima koji je gmizavac najlepsi po vama.
Da li je to neka zmija,guster, zaba, ili pak neka tarantula, ili nesto drugo???

Meni je zeleni piton. :)

zarko
16.04.07., 18:18
sto je skuplje to je lepse :)

kimo
16.04.07., 18:55
sto je skuplje to je lepse :)


Mnogima cena nije vodič, ali ima stvarno lepih, a naravno skupih gmizavaca, ali isto tako ima i jeftinih pa opet lepih.

Ja nemam favorita zasad, ali ima nekoliko super vrsta gekona, koje bi voleo da nabavim, ali to što je lep ne mora da znači da je zanimljiv i da bi ja čuvao, isto kao i kod tarantula, najlepše tarantule su uglavnom kopači...ne vidiš ih mesecima, ali kada ih jednom vidiš, onda uživaš,ali ja takve nebi držao, bar ne zasad...

Sladjann
16.04.07., 19:01
ne bi bilo lose da postujete slike gmizavaca koji su po vama najlepsi.

P.S. Nadam se da tema nije glupa...

svarog
16.04.07., 19:20
P.S. Nadam se da tema nije glupa...
[/quote]
Pa vidi nije ukoliko ti tudje misljenje pomogne!
A ukoliko si postavio temu, teme radi?
Ako dozvolis da ti moje ili misljenje drugih, sta je naj lepse bude presudno, ondak ces sigurno piti kokakolu umesto vode, zvakati orbit posle svakog po#####og obroka iz mc donaldsa i prati gace arijelom, mozda cak pocnes da koristis i uloske tokom nekih dana!
Pogledaj malo net ili neki opstanak, emisijicu na animal planetu, procackaj taj internet koji toliko cesto koristis pa ces sigurno videti nesto sto ce ti biti naj lepse!
A da meni je naj lepsi bradati zmaj, jel ti nesto znaci to ?

Sladjann
16.04.07., 19:45
Temu sam otvorio da bih cuo vasa misljenja... rekao sam da je meni najlepsa zmija zeleni piton, a i od gustera mi je mnogooo lep bradonja ali i onaj guster sto siri vrat kao kisobran :)

zarko
16.04.07., 22:12
ma ja se salim za pare... nego dodje mu odprilike tako...mada meni su p guttatusi medju 5 najlepsih i nisu skupi...
ja sam se do sad samo u nekoliko navrata razocarao...
a i drugo kad imas ogroman br zivotinaj bitno je da ne preteras i da ne uzmes vise nego sto mozes da svaris...

Bifrost
16.04.07., 22:54
Sada me zanima koji je gmizavac najlepsi po vama.
Da li je to neka zmija,guster, zaba, ili pak neka tarantula, ili nesto drugo???


Tema je trebala da glasi "najlepsa zivotinja" kad si ovako napisao ::D. Ajde da ne kazem koji mi je pauk najlepsi, posto su mi van konkurencije (crawshayi :X). Najlepsi gmizavac mi je Varanus prasinus :D.

nenad
16.04.07., 23:23
Gmizavac je sirok pojam. Pre par godina sam bio kod veterinara i u redu je stajala neka devojka koja je na pregled donela belog pacova. Onu istu vrstu koju jedu zmije, to joj je ljubimac. Ja je pitao sto ga je donela kod Nikole Popovica, zato sto je on strucnjak za gmizavce, a ona mi kaze da je to i ona cula, pa ga je zato donela. Vrlo logicno, i pacov je po njenom misljenju gmizavac.

Sladjann
16.04.07., 23:58
Tema je trebala da glasi "najlepsa zivotinja" kad si ovako napisao icon_mrgreen. Ajde da ne kazem koji mi je pauk najlepsi, posto su mi van konkurencije (crawshayi icon_silent). Najlepsi gmizavac mi je Varanus prasinus icon_biggrin.

taj guster je veoma skup ako se ne varam,tako sam procitao.

Bas ima zanimljiv izgled
http://www.dhakaimportexport.com/pics/lizard/Yellow_Varanus_prasinus3.jpg

nenad
17.04.07., 00:12
Varani su najbolji, bar meni. Pored njih i tegui, agame i slicno. Od zmija vecina viperida i mnoge druge. Stvarno ne mogu da kazem. Svi su mi super.

Bifrost
17.04.07., 01:02
Ja sam ga video na nekom dokumentarcu i zestoko mi se svideo. Ako ikada budem drzao gustere to ce biti ovaj (ili mozda neki mali gekon kojeg sam video kod kima ::D)

Ova slika mi je lepsa:
http://www.reptarium.cz/content_01/03000002976_01.jpg

zarko
17.04.07., 02:34
meni se svidja tuatra-s :)

sala

Zero
17.04.07., 03:28
meni je daleko najljepsi i "najstrasniji" P. coronatum.....

http://www.sbs.utexas.edu/halldw/Bio455L/Files/Lifelist/RepAmp/Larger/Phrynosoma_cornutumL.jpg

Sladjann
17.04.07., 10:39
Svidja mi se, bas je zanimljiv.Da li se taj guster moze nabaviti kod nas i kolika mu je cena?
Glava mu izgleda super, inace, koliko moze da naraste?

nenad
17.04.07., 10:53
Zarko, napisao si tuatra-s, jesi mislio na tuatare? Oni su i meni super. Izgledaju isto kao gusteri, ali nisu, nego cine zaseban red gmizavaca. Postoje samo dve vrste. Neki primerci zive i do sto godina!

Geni
17.04.07., 11:49
Svidja mi se, bas je zanimljiv.Da li se taj guster moze nabaviti kod nas i kolika mu je cena?
Glava mu izgleda super, inace, koliko moze da naraste?


Prvo nabavi mnooooogoooo mrava ;). Razmišljao sam ja o njemu, ali je njegov izbor hrane velika prepreka.

Zero
17.04.07., 13:08
mislim da sam procitao oko 200 mrava dnevno ili mozda 800 nemogu se setiti

Sladjann
17.04.07., 13:10
Prvo nabavi mnooooogoooo mrava icon_wink. Razmišljao sam ja o njemu, ali je njegov izbor hrane velika prepreka.


Ne planiram da ga nabavim, pitam cisto informativno... :)
A nisi mi odgovorio, koliko moze da naraste i da li moze da se pripitomi, mislim da li tolerise handlanje i tako to... ::D ????

Sladjann
17.04.07., 13:10
mislim da sam procitao oko 200 mrava dnevno ili mozda 800 nemogu se setiti

Leleeeee, pa to je stvarno mnogooooooo mrava...

zarko
17.04.07., 17:03
da da na tuatare :)
ima ih berlinski zooloski vrd

Aign0r
17.04.07., 22:09
Mozhda nije najlepshi ali meni je definitivno najfamozniji gmizavac Komodo Zmaj... To chudo je jednostavno FASCINANTNO... a shto se tiche zmija... Zelena Mamba i Mlechna zmija.. a i one otrovne zhabice su skroz ekstra imaju tako lepe boje... pogotovo ona crno-narandzasta i plavo-narandzasta... ne znam ime vrste... gledao sam neki dan sajt o njima ali sam zaboravio ...

Sladjann
17.04.07., 23:01
Meni se svidja i ona crvena zaba... Da, i meni je mnogooo lepa mlecna zmija i mamba takodje, ali zeleni piton ima extra oci.

Evo ga Komodo zmaj, nadam se da je to on.Jeste lep...Ali i big!!!
http://hlod.net/bolek/myNewBlogFiles/Helluo%20librorum/Books/Douglas%20Adams/komodo.jpg

P.S. Ako vam nije tesko okacite slike vasih najlepsih gmizavaca.Bolje ce da bude, ovako svako mora da se cima da vidi kako izgleda, a neko nece ni da se cima...Nadam se da vam nije frka.

Sladjann
17.04.07., 23:02
Najveci guster na svetu ja mislim, moze da poraste oko 3m.

Aign0r
21.04.07., 20:20
Komodo zmaj - Varanus Komodoensis

Velichina 2-3, najvetji uhvatjeni primerak 3,13m 165kg...

To bi bio on :)

zarko
22.04.07., 04:47
tezi je od mene :)al iza malo :)

rassa
23.06.08., 22:52
najboli je lov komodo zmaja
posto trci kao covek i ne moze da stigne npr srnu itd on iznenada izledi ujede ili raskrvari malo plen i onda ga polako prati i nekoliko dana - na kraju plen umre ne od povreda nego od bakterija koje je preneo prilikom ugriza koji najcesce nije smrtonosan
taj nacin lova nije otkriven kada i on (npr kod krokodial se odma znalo kako lovi cim je otkriven) jer se nije mogo znati kako lovi posto je *spor* pa ne moze da ulovi plen pomocu brzine

Proka
25.06.08., 00:55
najboli je lov komodo zmaja
posto trci kao covek i ne moze da stigne npr srnu itd on iznenada izledi ujede ili raskrvari malo plen i onda ga polako prati i nekoliko dana - na kraju plen umre ne od povreda nego od bakterija koje je preneo prilikom ugriza koji najcesce nije smrtonosan
taj nacin lova nije otkriven kada i on (npr kod krokodial se odma znalo kako lovi cim je otkriven) jer se nije mogo znati kako lovi posto je *spor* pa ne moze da ulovi plen pomocu brzine
neko je gledao Dragons alive bbc :)

rassa
25.06.08., 13:30
ma ja gledam sve sto je vezano za gmizavce insekte i tako te zivotinje ::D

Bifrost
27.06.08., 16:37
Juce sam gledo dokumentarac o komodao zmajevima na NG, i otkrili su da pored bakterija imaju i otrovnu zljezdu i da je to ustvari ono cime ubija plen a ne bakterija kako se smatralo. Takodje kazu da je otrov hemijski sadrzi neke supstanece koje imaju neke zmije pa smatraju da imaju istog predaka kao i neke vrste zmija navelisu ali ja nemam pojma :). Sad me bas zanima ako komodo zmaj ima otrovne zljezde, da li imaju i drugi varani.... Eto do sad je bilo samo 2 otrovna gustera sad imamo i treceg....

Edit: neke gramaticke greske...

nenad
27.06.08., 19:52
Da, svi varani (ima oko 60 vrsta), izgleda proizvode i otrov, pored ogromne kolicine bakterija u ustima. To su pokazala nova otrkrica. Pored njih
ima jos gustera koji proizvode otrovnu pljuvacku, ali samo su Heloderme stvarno otrovne, sa razvijenim otrovnim aparatom. I kod zmija ima
dosta polu-otrovnih, kao i zmija sa samo otrovnom pljuvackom. Npr. belouska ima neku vrstu otrovne pljuvacke, ali nema klasicne otrovne zlezde,
ni uvecane zube. Njen otrov brzo ubija plen, ali nema nikakvog dejstva na coveka. Takve zmije se i ne smatraju otrovnim.

Mene je pre par dana ujelo mladunac nilskog varana (zna Zare o cemu pricam ;)), i sva sreca da je bila beba, jer mogu samo da zamislim kako
odrasli grizu. Zakacio mi se za prst i pojacavao stisak na svakih 15ak sekundi. Sve sam zvezde video. Stvarno boli gadno. Zubi su mu bili mali,
pa jedva da mi je probusio kozu, ali ipak ima tako jake vilice, da sam imao osecaj da mi neko kljestima knjeci prst. Posle par minuta smo uspeli
da ga odvojimo, i srecom nisam imao nikakvih reakcija od ujeda, samo sto me je dva dana boleo zglob da prstu, od stiskanja. ::D

Bifrost
27.06.08., 20:03
Hehehe, jel moze tebe nesto da ne ujede :D. Super su varani, aema puno na forumu o njima cudno da ih malo ko drzi, za razliku od iguane...

ToPa 12.02.
27.06.08., 23:15
vecina varana je i dosta skupa, pa je i to jedan od razloga zasto ih retko ("niko") ne drzi...

nenad
27.06.08., 23:53
Nisu skupi, nego naopaki. Varan moze da ti odfikari prst, ako je samo malo veci.

Bifrost
28.06.08., 00:48
Meni se svidjau varanus beccarii i varanus prasinus i verovatno jos dosta njih za koje ne znam, ove sam izdvojio zato sto ne narastu puno, a imaju izrazen varanski izgled. Npr onaj standardni "savanski varan" nema bas takav izrazaj (izduzena njuska i onakav vrat) ima ali nije to to :D

nenad
28.06.08., 02:10
Da, slazem se. Nilski ima najsavanskiji izgled. To je najbolje.

zarko
28.06.08., 03:56
i jako veliki ter traze...

Bifrost
28.06.08., 09:10
Zavisi sta ko smatra velikim terarijumom. Na netu sam nasao da je za ove dve sto sam ja naveo vrste dovoljno i to za par 100x70x100... To po meni bas i nije toliko veliko...

nenad
28.06.08., 11:52
Varani su dosta aktivne zverke, otud i naziv monitor, stalno su u pokretu. Mislim da je bezveze zatvoriti ih u takav terarijum.

ToPa 12.02.
28.06.08., 16:28
Nisu skupi...

pa dobro nenade ajde mi onda reci koliko kosta otprilike varanus prasinus???

Bifrost
28.06.08., 17:21
200-300e? Ili sam ga preterao :)?

ToPa 12.02.
28.06.08., 17:51
nisi preterao... kostaju oni i vise ;)

nenad
28.06.08., 19:54
Da, prasinus, ali nisu SVI skupi. Savana moze da se kupi za 50ak eur, a mislim da u Madjarskoj moze da se nadje i za 35, i to CB. Niloticus je oko
100e WC, a to stvarno nije mnogo. Nije mnogo ni 200-300 e, za takvu zivotinju. Koliko kostaju u proseku kerovi? Iako je cesto u pitanju lepa cifra,
ljudi ih i dalje kupuju. Stvar je u tome sto varani cesto imaju losu narav. Evo, ovakav vec moze da te jako bolno ujede http://www.pecespeces.com/img/catalogo/704002_2.jpg

ToPa 12.02.
28.06.08., 20:17
pa ja sam i rekao da je VECINA varana skupa i da ja to jedan od razloga sto ih ljudi kod nas ne kupuju...
naravno da varani mogu da povrede ljude i to ozbiljno...

Bifrost
28.06.08., 21:10
da ovaj varanus niloticus super izgleda to je pravi izgled :D samo sto je on sigurno dosta veci od ova dva sto sam ja naveo... ali i jeftiniji :D

nenad
28.06.08., 21:26
Do 2m raste. Obicno su oko 1,5m.

Bifrost
28.06.08., 21:32
ufff.... :shock: pa ko bi to drzao za mezimca :D osim tebe... :D

silwert
28.06.08., 22:46
nenade nemoj ker pas je mnogo lepse i to sto ti kazes za cenu to je neka pocetna za pse ::Dmoji su po 200

nenad
29.06.08., 00:03
Haha, ker nije nista uvredljivo, ja mog psa zovem ker ;) al, eto, niko se ne zali sto je pas 200e, nego sto su reptili skupi. :D

silwert
29.06.08., 14:30
i te kako se zale ja znam , ali da neko cuje kako mi pricamo o reptilima :shock: i kolike su cene :shock: bilo bi svasta