PDA

Pogledaj punu verziju : P rufilata zenka



zarko
03.05.07., 03:52
apsolutni favorit medju svim tarantulama( ne upada p metalica i eventualno C sp blue II i ako sma neku jos zaboravio ).MOJ naravno
jedna od najlepsih poechiloterija...mada i subfuca je tu negde :)
trebalo bi danapisem nesto o njoj
trazi vlaznost oko 70% bar joj ja drzim tkao jer vise volim vlaznije da bude....
neki kazu da je najveca poechiloterija....
ima impresivno vleiko dupe za arborijalne..bar mene impresionira :)
brza je ali vise je da bega nego da preti....
boje NAJLEPSE
raste prilicno brzo..ka jako brzo...
svi mora da je imaju da bi uspeli da ih razmnozimo kako bi ja onda drzao samo njih :)



http://img338.imageshack.us/img338/2289/dsc01721tn1.jpg

marko
03.05.07., 14:15
Na početku mi se ni jedna poecilotheria nije sviđala, ni sam ne znam zašto, ali eto mišljenje mi se vremenom promenilo (oće to tako ::D). Skoro sam video uživo kod Momčila malog pokija, čini mi se ornata, extra pauk. Moraću ga kupiti jednom, šta da se radi :)

Btw žarko, odlična slika, odličan pauk.

zarko
03.05.07., 16:42
hvala...
meni je zao sto u Srbiji ljudi ne cuvaju vise poechil...ali bice nadam se :)
sve se kanim da napsiem tekst neki ali nemam vremena jer sam poceo druge stvari...

Bifrost
06.05.07., 02:57
Meni se vise svidja bulja sa slike :lol: ali evo samo za tebe Zarko slika chromatusa sa velikom buljom :D
http://img62.imageshack.us/img62/2669/dsc00110df8.jpg

zarko
06.05.07., 13:39
haos...
hroamtusi su prel;epe T i preporucio bih svakom ko zeli T da se maje po ter....
imam drugara koji ima ter 40x60cm i hromatus od 15cm koristi ceo...samo skace lovi baca se ..samo sto ne napravi salto :)
slika jasno pokazuje bifrost...strava je

marko
06.05.07., 14:48
Žarko, daj jednu sliku ako te ne mrzi, gde se vidi ceo terarijum sa rifilatom.

zarko
06.05.07., 19:12
ok uskoro danas sutra :)

zarko
06.05.07., 19:45
evo ti slike ....
uzivo je mnogo lepsi ...
http://img515.imageshack.us/img515/3461/dsc01727iy6.jpg

marko
07.05.07., 12:29
Ok, drvo u terarijumu mi se sviđa i ovo veštačko lišće je lepo.
Nije li ta posuda za vodu velika (samo pitam čisto da se orijentišem)? Ovako po slici bi rekao da rufilata cela može da stane u nju? E da nisi napisao kolika je rufilata sada?
Ja bih možda izbacio ove drvene "stubove", u stvari koja je njihova uloga? Za stabilnost?

Gde bre svi vi nabavljate ovako lepo drveće za enterijer?

Bogica1985
07.05.07., 12:55
Potrebno je samo malo da se prosetas kroz sumu!

marko
07.05.07., 13:05
Znam ali me fax stisnuo sa svih strana...

Bogica1985
07.05.07., 13:07
E dobro to je vec stvar vremena!
Pocni da ucis u prirodi! :D

zarko
07.05.07., 17:38
pa i nije neko vestacko lisce ali suvise je opasno da se stavi prirodno jer kad treba da izvuces ili bilo sta komplikovanije da izvedes sa zivom biljkom pauk moze da se naljuti :)

nije velika..to su pametni pauci...nece ona da se udavi u ciniji pogotovusto ima izmedju 7-9 cm ? nisam merio niti zagledao...malecki oce da riknu ali ovako vleiki pauci..ne brinem :)
to su drveni klizaci i na njih se oslanja staklo koej klize gore dole...ja sma tim resenjem do sad najzadovoljniji i vise mi se svidja od plasticnih ili staklenih klizaca....
e sad moze da bude stvar ukusa..ali ja sam jako zadovoljan i stavljam na sve ter..
uopste (bvar u mm kraju) nije stvar..odes prosetas i nadjes...
mozda za tarantule pa uvek ima neke kore...ali da bi naso dobru granu drvo i sli..treba da otegnes @#$% da bi naso dobru stvar .a tek da e uklopi uf....

marko
08.05.07., 13:22
@ Bogica - odlična ideja za učenje u prirodi, ali opet nije izvodljivno, nemam laptop a komp mi je sva literatura :D

@ Žarko - ma što se mene tiče veštačko lišće je sasvim zadovoljavajućeg izgleda, znam da nije ni blizu pravog ali je ok...
Ako staviš pravu biljku onda moraš paziti i na nju i na pauka, ovako što manje posla to bolje :)
Nisam sa slike skontao da su to drveni klizači...što ne staviš neke hromirane :)
A vidiš li nekada pokija kako pije iz te činije?

Bifrost
08.05.07., 15:55
E Zarko a da li nekako pripremis to drvo prethodno, posto kad god sam stavio neko drvo ono se ubudja. A bas mi se svidja drvo u terarijumu.

zarko
08.05.07., 17:00
@marko.. rufilata je tu oko 5 dana ..inace nisma je video nikad da pije..u stvari do sad nisam ideo ni jednu od 20 poechiloterija da pije vodu...

nista nisam pripremao..jednostavno dobor osuseno...desi se i meni da se ubudja -obicno preteram sa vodom ili je to dan kad sipam vodu u supstrat. ato je i tesko naci dobra drva...
inace ove grane nisam peko nisam prao nisam pario nisam nista i najbolje se pokazu...iscistim od buba koej viidm ostalo ide sve ....i mislim da je tkao najbolje...

kimo
08.05.07., 18:20
Nemojte se tripovati oko tih pečenja i zezancija sa granama koje idu kod pauka...njima nije problem to nikakav, samo operete vrelom vodom i osušite i ako se ne ubuđa neće nikada posle toga, nravano nemojte ga natapati i prskati non-stop, a i od toga ništa ni ne doijate, nego lepo pokvasite podlogu i to je to...pogotovo ako je na dnu kokosov treset nema frke za vlagu duže vremena...

marko
09.05.07., 12:12
@ žarko - šta je sa kokosovim tresetom?

@ bif - jedan brzi offtopic, onaj chromatus sa velikom buljom je tvoj jel tako? Jel ono na slici i tenebrija ili mi se čini?
Znači ti i pored tako velike bulje daješ još hrane?

EDIT : sad sam video na tvom sajtu, jeste tvoj chromatus, ali ostaje pitanje da li je ono na slici tenebrija i da li je hraniš i pored tako velike bulje?