PDA

Pogledaj punu verziju : Rahitis



jana
10.05.07., 19:43
Opet ja sa mojom gekonkom..
Pisala sam o njoj u temi bolest kod leo.gek...
Nisam uspela da je snimim ovde u NS i kako sam nailazila na reakcije „pa nije ništa bitno.. živahna je..nemirna..ima lepe šare..“, na trenutke sam splasavala i rekoh, ajde, ok, dramim. A onda sam par puta u poslednjih 5 dana primetila da se zanosi, kako se muči da se održi na nogicama, trese.. I tako je juče snimljena na veterinarskom u BG, konstatovan je rahitis, stradali su najviše vratni pršljenovi.. :( :(
Dostavljena je danas veterinaru Jožefu iz Subotice radi terapije injekcijama i radi daljeg ispitivanja.
Eto, nadam se da će biti ok. Iskreno se nadam.
I zahvaljujem se Nenadu, Geniju i Kimu koji su pritekli u pomoć oko transporta, snimanja itd.
Ma divni momci ;)

jana
19.07.07., 09:19
Iako sam se konsultovala sa fizijatrom i ortopedom sa klinike i imala prilike da čujem kako je ipak, ipak stvarno nemoguće oporaviti se od rahitisa bez aktivnosti poput plivanja, vežbanja i pored svih mogućih lekova i injekcija, moja gekonka je sve stabilnija i aktivnija. Nadam se da će vremenom biti sve bolje. :D

zarko
19.07.07., 15:34
zavisi koja vrsta rahitisa odnosno mbd -a., i koliko je zaglibila od tog zavisi prognoza...

jana
19.07.07., 15:41
prilično je zaglibila.. teži oblik, ali nije ono bila izlomljena kako sam imala prilike da vidim neke jadne gekone, mislim da će joj koščice štrčati neprimetno uvek, ali se više ne zanosi, snažnija je, aktivnija i ima jako velik apetit