PDA

Pogledaj punu verziju : sipina kost



jana
12.05.07., 22:40
Zaključana tema? Ah, pa moram da nešto priupitam..
Već neko vreme im stružem u posudicu sipinu kost, čula sam da je to ok. A sad sam se malo zamislila jer sam videla gekona da liže i liže kao nezdrav, pa sigurno jedan minut ceo.. interesuje me da li su vaši gekoni tako alavi kada je u pitanju Ca i da li je to ok..

zarko
13.05.07., 02:20
nisu tvoj ima potrebu jer mu nisi davala na vreme....

jana
13.05.07., 03:12
davala sam..al od skoro dajem sipinu da imaju u posudici..inače, milsila sam na zdravog i mladog gekona. al nema veze.

zarko
13.05.07., 18:46
pa ak onista ne mari i njemu da das....ja kod svih gustere osim kameleona i b agama drzim kalcijum...

Calyptratus
14.05.07., 17:27
Sto nedajes kameleonu i bradatom?
Dok su mladi treba im davati zbog jacanja kostiju.

LiTtLe_CaT
26.10.09., 14:04
hmm, ja dajem svojoj agami kalcijum ... on ima 16mes.

banished
13.09.10., 09:03
Ja sam mojoj Agami ubacio celu sipinu kost pre nekoliko meseci ... s vremena na vreme ga snimim kako je kida, ali bukvalno ... par puta sam se zabrinuo da se slucajno komad ne svari i da napravi problem, ali do sada je sve proslo OK ....
Moje iskustvo je ok ... sad mislim da ne treba experimentisati ako jos nekolicina ne potvrdi ovo kao dobru stvar!
:D

Igor Velevski
14.09.10., 00:53
Sipina kost je najbolji cisti biokalcijum i ako zivotinja lize njen prah, ona ima potrebe od kalcijuma i treba joj omoguciti da stalno ima kad joj zatreba.

Sava car
14.09.10., 16:57
gde ima da se kupi ta kost i dal treba da dajem gekonima kalcijum preko naprasenih zivuljki il je dovoljna ta kost?

froginho
14.09.10., 17:50
gde ima da se kupi ta kost i dal treba da dajem gekonima kalcijum preko naprasenih zivuljki il je dovoljna ta kost?

pa kao je to sipina kost ona za papige i ostale letece ljubimce onda ima u svakom pet shopu

Sava car
14.09.10., 17:53
hvala :icon_thumright:

Sinbad
08.10.10., 23:31
Ja sam ubacio mojoj agami sipinu kost ali nije je ni pipnula . Posle metar dana sam je izvadio .

Igor Velevski
09.10.10., 01:07
Ja sam ubacio mojoj agami sipinu kost ali nije je ni pipnula . Posle metar dana sam je izvadio .

Ne radi se to tako! Uzmes sipinu kost, napravis prah od nje i onda u posudicu stavis! Ako ima potrebe guster sam dodje i lize kad mu zatreba! Najcesce neces da vidis kako to radi, ali primetices da ti prah nestaje svremena na vreme!

nickme
09.10.10., 13:01
Kao shto je pitao neko gore, da li je dovoljno da se stavi samo sipina kos' u prahu ili mora josh preko hrane da se daje kalcijum?

Igor Velevski
09.10.10., 18:22
Pa sipina kost je u stvari kalcijum. Dali ces da ga dajes preko hrane ili u posudicu to ti je isto. ali pozeljno bi bilo da ga guster ima stalno na raspolaganju! On nece da jede kalcijum, ako mu ne treba!

gagi
09.10.10., 19:52
Ja sam za leopard gekone koristio Ca-Ost (kalcijum+D3 vitamin) tablete.Izmrviš ih u prah,staviš u čep od voda-vode i pravac terarijum.Ca-ost sam kupovao u humanim apotekama.

Movski
04.11.10., 22:32
Da li ima potrebe stavljati kameleonima Ca u ter? Mislim ima li svrhe? Da li neko ima takvog iskustva da je ubacio kameleonu i da je on jeo Ca iz cepa ili odakle vec?

zarko
07.11.10., 00:21
nema svrhe ...

Movski
07.11.10., 12:37
Heh... Pa to sam i ja mislio nego cisto da pitam... Hvala Zarko...