PDA

Pogledaj punu verziju : Putovanje



Jenna
15.05.07., 16:25
Sobzirom da idem na put, na 8 dana, a zivotinjice koje imam bi ostale same, pa ako neko ima iskustva sa ostavljanjem na duze, neka da savet. Zanima me kako sprovesti sve sa hranom i vodom, grejanjem, mada je toplo. Imam gekona i 2 tarantule. Savet pls! :) Fala unapred!

jana
15.05.07., 16:34
Ja sam ih ostavila na 3 dana i izludela sam od brige..
Hranu uvek možeš staviti u posudicu neku (ja imam staklenu činijicu uz čije zidove klize, pa iako je plitka, ne mogu da pobegnu..npr.dubia i tenebrija) pa bi se sam gekon poslužio, ali voda??? 8 dana je, bar ja mislim, dug period. Ispariće za dan jedan voda koju bi im eventualno ostavila. A moji, na primer, baš piju. Ne znam.

Jenna
15.05.07., 16:46
Za sada imam povecu posudu za vodu, ali ja je ne vidim da pije uopste... veorvatno nocu.

Bogica1985
15.05.07., 16:53
Ali voda bi trebala da se menja svaki dan, zar ne?
Ja licno ne bi pio vodu koja stoji nedelju dana ,a mislim da se ni njima ne svidja ta ideja.

Jenna
15.05.07., 17:06
Pa naravno da bi trebala da se menja svaki dan, ali mora da postoji neko resenje...

jana
15.05.07., 17:29
Pa koje?? Ajde..
Ja ih faktički same nisam ostavila cela 3 dana, dala im sve potrebno tog prvog i poslednjeg dana..
Snađi se. I ja planiram na letovanje dve nedelje, i već sam "organizovala stanara - gosta" koji je od poverenja. Inače se ne bih usudila.

Bogica1985
15.05.07., 17:32
Jedino resenje je to sto je rekla Jana ,nadji stanara!
Ili da kupis tajmer za vodu koji je predvidjen za zalivanje biljaka ali kosta oko 2500din pa ti sad vidi!

Jenna
15.05.07., 17:35
Dolazice drug da ih nahrani i promeni vodu, ali u principu ove zivotinje ne iziskuju toliku paznju kao psi i machke, ne kazem da ih treba zapostaviti, ali izdrzljiviji su u svakom slucaju.

jana
15.05.07., 17:38
Čemu onda sad ova frka?
Naravno da je dovoljno.
Rešeno.

kimo
15.05.07., 18:41
Joj ljudi...pa pričamo o leopard gekonima, samo im sipaj vode u posudu neku da nije jako duboka, kao i obično što držiš, isključi grejanje ioanko je toplo, a samo ih nahrani pre polaska, mada ni to ne moraš, mogu oni i po nekoliko meseci bez hrane, a leopardi i bez vode sigurno par dana, ako je ustajala ema veze, oni će i to popiti ako im je baš hića, ne brini se ti ništa, misliš da oni imaju jazak izvor u prirodi :)

jana
15.05.07., 19:00
misliš da oni imaju jazak izvor u prirodi
;)

Bez obzira, moji su naviknutii na terarijumske uslove, ne na prirodne. A ako možda nekad oni bojkotuju hranu mesecima sami od sebe prirodno jel, ne znači da bi bilo poželjno zanemarivati ih i tako prisiliti na to..

Kako ko želi..

A priča je u prazno jer, traženo je rešenje, a ima ga..

zarko
15.05.07., 19:15
meni je jedina briga ako lampa pregori....to mora da se proverava..pogotovu kod gravidnih zeni jer im je potreban dan/noc....a ako ugasim svetla preko dana je ko sumrak...tkaoda uvek zaposlim neko da dezura i proverava...
hrana nije bitno ..
voda manje vise stavi u ciniju pa koliko im ostane ...

Jenna
15.05.07., 20:01
E to sam zelela da cujem, iako sam dobila pomocnog stanara. Hvala!