PDA

Pogledaj punu verziju : Nebo hierichonticus



Filip
28.05.07., 02:16
Evo slika jedne zanimljive vrste iz Izraela...dosta su aktivne i prilicno agresivne...
Pozzz
Filip

Bluie
28.05.07., 14:43
Ako budem ove godine isao u taj region, donecu par komada,pa mozemo da rukujemo njima kao i sa poskocima! :21n:

Bogica1985
28.05.07., 14:47
Stvarno lepa, jel je posedujes?
Napisi nesto o njoj ako te ne mrzi.

zarko
28.05.07., 19:04
pa naravno da je njegovasto bi onda postavio temu :)
ali ja ocu filipe dap osaljes onu sto se meni svdja sa debelim repom...nesot bese na b?

Bogica1985
28.05.07., 19:08
To ne mora nista da znaci ,znas da su neki koje necu imenovati otvarali teme i stavljali slike a da ljubimci nisu njihovi! ::D
Jel bilo tako?
Ja sam pitao, a na njemu je da odgovori da li jeste ili nije!

zarko
28.05.07., 19:20
pa to ozbiljni ljudi ne rade :)
osima ako se ne raspituju ...
ma naravno ..nego on ima gomilu prelepih skorpija ..probably najveca u srbiji i najkvalitetnija..koliko ja znam

Bogica1985
28.05.07., 19:26
Znam da ima povecu kolekciju, pokazao mi je Kimo spisak ali sam zaboravio sta sve ima pa sam ga zato pitao, a interesuje me nesto o njoj jer planiram da uzmem jos jednu pored mog scaber-a!

Filip
28.05.07., 21:24
Stvarno lepa, jel je posedujes?
Napisi nesto o njoj ako te ne mrzi.


Pozdrav svima, naravno da me ne mrzi. Jeste, to je par koji ja drzim, imam dve zenke i muzjaka...
Rod Nebo pripada porodici Scorpionidae, dakle najvecim skorpijama na svetu (tu spadaju i Pandinus i Heterometrus). Za razliku od svojih rodjaka, otrov mu nije tako bezazlen, mada nemam puno podataka o tome, izgleda da izaziva prilicne smetnje nervnom sistemu koje prolaze nakon nekoliko dana...dakle, nije za salu, mada kad mi dodje Milos u posetu mozemo da se igramo sa njima ;)
Dosta su krupni, imaju jake pedipalpe sa kljestima, manji telzon sto i odlikuje ovu porodicu a i ne ubadaju bas cesto plen, osim ako je veci...
Muzjaka imam skoro 3 godine a zenke 1,5...zaista su nezahtevni. Ne grijem im terarijume i zimi ih nocu drzim na nesto nizoj temperaturi. Prilicno su aktivni, vise nego svi ostali zajedno, izlaze najcesce nocu, mada i danju vole ponekad da se prosetaju.
Planiram da ih razmnozim, ali do sada su zenke bile izuzetno agresivne prema muzjacima...
Svakako ih preporucujem za drzanje uz dodatni oprez i obavezno terarijum sa poklopcem jer mogu da se penju uz silikon!!!
Pozzz
Filip

Bluie
28.05.07., 21:29
Igramo se,nego sta.... :shock: Sta jos imas od skorpija?

Filip
28.05.07., 21:30
pa to ozbiljni ljudi ne rade :)
osima ako se ne raspituju ...
ma naravno ..nego on ima gomilu prelepih skorpija ..probably najveca u srbiji i najkvalitetnija..koliko ja znam


Hehe, hvala Zarko, ali nemam bas mnogo :) evo spiska

Hadrurus arizonensis muzjaka, imao sam i zenku, oni su fantasticni.
1. Heterometrus sp (najverovatnije cyaneus)
2.2 Nebo hierochonticus jedna zenka izgleda ceka mlade
1.Pandinus cavimanus juvenilni
1.1 Hottentotta judaicus
2.1. Parabuthus transvaalicus 4 presvlacenje
2 Hottentotta jayakari takodje
1 Androctonus bicolor Zarkov i moj omiljeni

Imao sam jos nekoliko vrsta, najzanimljiviji su bili Scorpio maurus fuscus, ali su vrlo njezni i nisu dugo ziveli...

Filip
28.05.07., 21:32
pa naravno da je njegovasto bi onda postavio temu :)
ali ja ocu filipe dap osaljes onu sto se meni svdja sa debelim repom...nesot bese na b?


Slikam ga cim izadje prvom prilikom, ali vec mesecima se krije i ne izlazi...i ostale cu, ali ista prica, a ne ruse mi se sad njihovi brlozi da bi ih slikao...
Pozzzz
F

zarko
28.05.07., 21:37
ma jasno....
da bikolor je zakon ....

Bluie
28.05.07., 21:44
Lepo,lepo....upravo sam pogledao profile ovih vrsta...a sto vam je bicolor dobar?

Bogica1985
23.08.07., 15:20
Filipe jesi li spojio ove parove , jesu li zenke jos uvek agresivne prema muzjacima, i sta bi sa onom zenkicom za koju si rekao da izgleda ceka mlade?
Ovo te pitam jer planiram da uzmem tu vrstu!

I jos nesto jel mozes da slikas terarijum da vidim kako to sve izgleda?

Filip
28.08.07., 21:37
Cao Bogice,
Nisam ih vise spajao, cinilo mi se da zenka ocekuje mlade, ali nista se nije desilo a ona vise nije tako naduvena...
Pravim sada nove terarijume za sve skorpije pa cu okaciti cim bude gotovo...
Pozzz
Filip

Bogica1985
28.08.07., 22:00
A kako izgleda kad zenka odbija muzjaka, jel mi mozes to nekako opisati?

Hvala!

Filip
28.08.07., 22:01
Pa...recimo da hoce da ga pojede za rucak ili samo da mu otkine par nogu.. :(

Bogica1985
28.08.07., 22:03
Aha znaci tako su surove prema suprotnom polu!
Koliko si ih ti onda bezuspesno spajao, da li znas koji faktor utice na to, ili samo treba biti veoma uporan!?

Filip
28.08.07., 22:13
Aha znaci tako su surove prema suprotnom polu!
Koliko si ih ti onda bezuspesno spajao, da li znas koji faktor utice na to, ili samo treba biti veoma uporan!?


Pa znas sta, bas nije prijatan prizor...ali ne znam jos sta utice, moracu vise da se raspitam...ja sam mislio da je mozda doba parenja u pitanju, ili da je zenka mozda vec gravidna ili sparena ili mozda treba da ih navikavam dugo jedno na drugog...

Bogica1985
28.08.07., 22:22
Video sam na netu da ih je neki lik drzao pre parenja u odvojenim terarijumima ali jedno do drugog.
Verovatno da se naviknu jedno na drugo ili pak dobiju zelju za plesom.

Filip
28.08.07., 22:36
Pa znas kako, i ja ih drzim jedno do drugog, ali razdvaja ih staklo, tako da nemaju pravog kontakta te se ni ne konstatuju...

Bogica1985
29.08.07., 02:34
Onda stvarno ne znam, mozda je ipak sezona parenja u pitanju! :S