PDA

Pogledaj punu verziju : ukocio se ???



ToPa 12.02.
29.05.07., 00:28
ovih dana kad sam hranio tarantule sam primetio da se mali smithi vec duze vreme ne pomera i kad sam otvorio poklopac od kutije i pipnuo ga prstom po dupetu uopste nije reagovao...tako sam ga ostavio jos par dana da vidim sta ce se desiti...i nije se uopste pomerao kao da se ukocio...
sad skoro se presvukao i bio sam mu povecao vlagu...sve normalno...cak je i jeo posle par dana...

i odjedanput se ne pomera...

odneo sam ga kod kime da ga pogledamo zajedno i primetili smo da mu je "sastav"izmedju dupeta i tela jako tanko...ostavio sam ga kod njega nek stoji jos jedno nedelju dana pa cemo da vidimo sta ce biti...

cak sam cuo da je moguce da tarantula odjedanput ugine i da niko ne zna zbog cega i zasto...!?

ako neko zna sta je u pitanju ili se i njemu to desilo neka napise???

slobodno me pitajte ako vas nesto interesuje i pisite komentare???

stvarno greota :( :( :(

Bifrost
29.05.07., 00:48
Imate sliku?

zarko
29.05.07., 03:09
posalji sliku....

kimo
29.05.07., 03:49
Staviću ja sutra sliku, sada je kasno, ali stoji sve noramlno kao da je samo dehidrirao i ostao u mestu mrtav, ali je to nemoguće ako je bilo vlage i ako se šresvukao ok, a još plus što smithi zahteva malo vlage...a taj spoj mi je jedini čudan jako je tanak, mada je pauk mali...videćemo sutra.

Geni
29.05.07., 08:56
Pa čekaj jel 'death curl' ili nije? Ti bar Momčilo znaš da razlikuješ.

kimo
29.05.07., 11:28
Ma nije, pa vidiš da piše da je sve normalno, stoji kao da je živ i zdrav, znaš kako je jad dehidriraju, bar sam ja tako čitao, da se onda ne uviju, ne znam jel istina?

Geni
29.05.07., 12:54
Uviju se i kada dehidriraju. Provereno. Sipaj dosta vode neposredno pored tarantule ili je stavi u posudu sa dosta navlaženog papira (kao male gekone). Ili će da pije ili će da se skloni ako joj smeta. Ja samo to radio sa malim avicularijama.

kimo
29.05.07., 13:18
Ma ova je aufiderzen, ne pomera se uopšte, a poslaću sliku malo kasnije. Nema ništa čudno sem tog spoja, koji je jako tanak, ali neverujem da je to razlog, opet neverujem ni da je od prevelike vlage, pojma nemam. Čudno je što je ona presvučena, pa je jela par dana kasnije i onda odjednom paff...skamenila se, zato ja i mislim da je to jednostavno tako moralo da bude, to je ejdna od onih koje su morale da uginu iz ne poznatih razloga...

Geni
29.05.07., 15:18
Dobro, činjenica je da nekima jednostavno nije suđeno. Meni su nekoliko malih avicularia tako završile (doduše sve su se sklupčale). Topa žao mi je zbog tvoje tarantule. Te stvari se dešavaju.

ToPa 12.02.
29.05.07., 16:03
hvala geni

a ### desava se...takav je zivot...ali mi nije jasno sto mi sve tarantule stoje na jednom stolu i sve jedu isto i svi imaju istu temperaturu...i vlagu i zemlju...bukvalmo svima je sve isto...e sad sto se to desilo bas smithiju a drugima ne ###. verovatno je to sto kaze kimo da je ona jedna od onih koje uginu iz nekog razloga koji niko ne zna...
nabavicu novog smithija i idem dalje sta cu...

@kimo ako uspes posalji slike... da ostali vide?!

ToPa 12.02.
29.05.07., 16:04
@kimo jel ima nekih promena od juce???

marko
29.05.07., 17:50
### jako mi je žao kad se nešto ovako desi, a trudiš se da pružiš idealne uslove i sve, šta da se radi.
Mora da postoji neko objašnjenje, ne može tek tako da se desi, ali ko će ga znati...

Žao mi je Topo stvarno... :(

Bogica1985
29.05.07., 21:05
Meni se to isto desilo sa parahybanom, bila je na temperaturi kao i ostale ,vlaznost ,hrana pa cak i posuda.
Zaostajala je po par cm za ostalim,npr. ostale su 5-6cm a ona je 2cm.
Dva meseca se cudno ponasala, bila je sva skupljena i tako hodala ,nije jela ,cinilo mi se kao da joj uskoro kraj kad ono pre 10-ak dana sledilo je presvlacenje i tada sam pomislio da ide vec na bolje jer se malo rasirila ali jos uvek se cudno kretala sa polu skupljenim ekstremitetima. Nazalost pre dva dana sam je nasao mrtvu :( , pogledao sam je i ona ima taj tanak spoj.
Jednostavno joj nije bilo sudjeno!

zarko
30.05.07., 02:54
zao mi je topo....
obrati paznju da li je mirisala cudno i da li je imala mozda neku vrstu penice ili bilo kakvih "bala" na zubima?
moguce da je od neke amebe,flagele adenovirusi ili tkao nekog sranja ..svej e to u opticaju kod njih .,...

Bifrost
30.05.07., 03:10
Ma dajte sliku da vidimo kako izgleda ta pedicela.

kimo
30.05.07., 12:59
Ne'e biti slike jer je taratula ba;ena, definitivno je mrtva, a ja nisam imao aparat da slikam, pauk je imao belu tufnicu na abdomenu sa strane, ali ne znam sta bi moglo biti, jako je mala da bi uslikao. Nema nikakvih nematoda i ostalih ;uda, jednostavno je samo crkla i to je to..bedak

zokis
05.06.07., 02:05
@ T o p a
Primi moje saucesce. :'(
(cenzurisano) se desavaju.

ToPa 12.02.
05.06.07., 18:58
hvala...ma znam...sta je tu je...