PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantula i vibracije



dr.lucky
30.05.07., 22:08
Glupo pitanjew od pocetnika, ali volim da se informism pre nego sto bilo kakvu akciju zapocnem. da ne davim mnogo kako stvari stoje uzecu tarantuli i to najverovatnie smithia. Sve je ovo jos uvek u mojoj glavi i mozda neisadne nista, ali me ipak zanima sledeca informacija.
Ja bi tarnatulu cuvao u malom ter. na radnom stolu i pored nje bi stajao zvucnik. Ja imam Warfedale zvucnike, male, njihova funkcija je da budu u ormanu....jaki su 25W i ja po ceo dan slusam muziku i to najcesce punk, Ska i slicnu gde bije bas i pravi vibracije, Kada stavim ruku na sto ja ih osecam. Meni su te vibracije male i beznacajne, ali kakko one uticu na tarantulu. Mozda treset bude izolator?

kimo
30.05.07., 22:22
Ma nije to toliki problem za njih, ako ti se ne trese sto konstantno, onda mislim da neće biti problema, mada ako ti se bude plašljivo ponašala i stalno negde šećkala, moraćeš da je prebaciš ili da počneš da slušaš klasiku ::D

zarko
30.05.07., 22:25
mozda bude to mali konc logor za t....
moguceje da stavis stiropor ispod ter bice manje...ali ne sme da bude haos od tresenja. zasto?
zato sto je primarni vid snalazenja i orjentacije same T vibracije koje pokuplja nogama ....znaci ne zleis da ti tlo igra non stop/.....
:)
ali stiropo mozda works well

zokis
30.05.07., 22:31
Moje kutijice sa T vibriraju kad odvrnem muziku. Za sada bi rekao da im ne smeta ili je to mozda razlog zbog cega su agresivne. ???

dr.lucky
30.05.07., 22:38
Hvala na odgovorima.
kako stvari stoje, bolje da ne rizikujem, tako da ce cuvanje tatrantule da izozove ono sto se ne mogu resiti godinama. Da napravim policu iznad kompa tu stavim diskove i zvucnik! :D Dve muve jednim udarcem, samo sto me takvo majstorisanje smara!

Filip
30.05.07., 22:53
Ako je punk onda dobro!
Salu na stranu, posto imaju slabo culo vida, organi za vibracije su im jedno od osnovnih organa za pronalazenje plena...tako, mislim da bi za nju bilo mucenje i veliki stres da prima toliku kolicinu nepoznatih vibracija...nije valjda toliko tesko staviti je negde dalje?
Pozzz
Filip

dr.lucky
30.05.07., 23:06
Pozdrav druze,
Nije problem da je stavim negde drugde ni najmanje, ali tu bi mi bila ceo dan ispred ociju pa bi na taj nacin uzivao do maximuma u njoj. Nadam se da me kapiras. Nije da ja nesto picim muziku do besvesti, pogotovu sto su to relativno slabi zvucnici 25w kvalitet ispred kvanititeta :lol: ali kada stavim ruku na sto osecam vibracije. Kada ja konjina od 74 kg osecam, verujem da bi i mali stvor osecao. Ostaje da stavim striopor i/ili zucnik popnem na policu koju nisam napravio!

miksajlons
01.05.08., 01:25
Неће ти ту много помоћи ни стиропор, јер се звук не преноси преко стола, већ преко ваздуха, а са њим и вибрације. Ја бих ти препоручио да је макнеш што даље, јер то није природна појава и вероватно ће јој сметати. Не волим то да кажем, али замисли себе у таквој ситуацији.

zarko
01.05.08., 02:22
T nista ne fali, i lik veorvatno ence ovo procitati...
covek peca

Milos008
02.05.08., 20:45
Moje T znaju da se trgnu kada jace zatvorim vrata od sobe

dr.lucky
07.05.08., 19:59
Evo me Zare ne brini......
Tarantula je za sada cool. Sredi preuredjivanje moje celokupne gajbe pa ce i ovaj problem biti resen!

zarko
07.05.08., 21:28
ekstra ekstra....
to si sredio od para koje ti nisma uzeo za hranu ... :)