PDA

Pogledaj punu verziju : Jupi...čekanje se isplatilo - Afričke ogromne milipede :D



kimo
03.06.07., 20:19
Evo da vam predstavim moje bebice :) Nisam mogao da verujem kada sam kopao po posudi sa milipedama, pomislio sam kakvi su sada ovo crvi ovde, kad ono :

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/milibaby2.jpg

I evo malo bliže moje bebice:

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/milibaby1.jpg

Šta kažete?

Simpatične su skroz ::D

Bogica1985
03.06.07., 20:23
Uuu, strava koliko si ih dobio,tj. koliko mogu beba da donesu na svet?!
Stvarno su super, svaka cast!!!

kimo
03.06.07., 20:40
Pa ne znam, videćemo, ja sam izbunario nekih 3-4 ali nisam hteo da rovarim baš puno. Verovatno su ovo prve, nadam se da će ih se izmiliti više...vreme će reći :)

Bogica1985
03.06.07., 20:46
Ma da ostavi ih da ih ne razbucas sa kopanjem!
Kad si se najmanje nadao dosle su.Kad sam bio kod tebe rekao si da si se razocarao po pitanju njih i eto dolijale su! ;)

kimo
03.06.07., 20:56
Ma nije, nego mi je bilo sve čudno, jer niko ne zna koliko im treba da se izlegu, a ako si dovoljno uporan, stvore se :) Inače sam nešto čitao i ovo su već dosta stare, jer kada se izlegu imaju samo 6 segmenata i samo 3 para nogu, a ova ima mnogo više segmenata i ima već boju, ok tek izlegle su neko duže vreme bečle ili sivkaste mnogo, čak sam našao i par košuljica od njih. Moguće je da sam bacanjem hrane ustajale kod njih, bacio i dosta bebica, jer su jako male kada se izlegu, a na to sam zaboravio, da su se mogle uvući u hranu da ćopaju...šteta, mada neka ih koliko god ih ima, videćemo, ali čim ima ovih biće njih još, jer sam pre neki dan prvvi put video uspešno parenje, kada je i ženka pristala i kada im se pojavljivala ona bela substanca, što mnogi misle da je od parenja, tako da će biti još beba sigurno :D

Bifrost
03.06.07., 22:32
:lol: Cestitam na prinovi. Koliko im dugo treba da potpuno porastu?

kimo
04.06.07., 00:45
Nemam pojma koliko, ali mislim da ne rastu brzo. Cenim nekoliko godina, jer ima mnogo debljih i većih od ovih mojih, ali znam da prvo dok su mali rastu sporo, pa kada dostignu neku veličinu onda ubrzaju dok su "tinejdžeri", a onda odjednom uspore opet kada su poveći :)

Videćemo kako se stvari odvijaju, ali mi nije jasno otkud samo 3-4 male, trebalo bi da ih je mnogo više...videću vremenom šta će se desiti.

Ig0r
04.06.07., 02:05
O pa ninja to su lepe vesti. Ću svratim da proverim ;)
nego koliko malih se izlegne? Onako otprilike...
Kako si ih povadio? Odstranio velike pa pročešljao celu podloigu, ili si bio rudar pravi?

marko
04.06.07., 02:28
Ne mogu da verujem, svraćao sam kod tebe par puta ali ni jednom nisam baš baš šmekn'o one tvoje velike milipede.

Uzdravlje ti ovi mališani!!!

Geni
04.06.07., 08:59
Oooo, čestitam na prinovama :D. Moraću i ja da prekopam kod ovih mojih, možda su i one nešto radile ;). Super su bebci.

kimo
04.06.07., 10:13
Samo sam im preorao malo substrat kad ono neki crvi, ja popiz....kad ono :) Ne znam koliko bi trebalo da ih bude, ali su jaja inače najčešće u obliku izmeta ili su pomešana sa njim. A o broju, to stvarno ne znam i mislim da nema podatka uopšte...slabo jako se one razmnožavaju inače i teško se prati sve to kada se ne zna skoro pa ništa o njima. Veruje se da se hrane izmetom odraslih do neke veličine da bi uneli u svoj organizam određene kulture bakterija, koje su im neophodne za život. Videćemo vremenom šta će se dešavati.

ToPa 12.02.
04.06.07., 15:37
kimo cestitam na malisanima...e a koliko si ih pronasao (jesi nasao jos neke osim one 3-4)

kimo
04.06.07., 16:54
Ne. Danas sam gledao, ali sam izbunario samo te 4 i to 2 manje i 2 veće...čudno skroz...

ToPa 12.02.
04.06.07., 22:21
moguce je da si izbacio jaja kad si bio izbacivao i one ostatke od hrane...ko zna koliko tu ima jos jaja...mozda se tu pojave jos koji...

kimo
04.06.07., 22:28
Kao što sam rekao, neki tip mi reče da su jaja "umotana u izmet" tj. u kuglice izmeta kojih ima još...videćemo kasnije, nadam se da ih ima više :)

ToPa 12.02.
04.06.07., 22:38
e a jel male i velike drzis zajedno ili si ih odvojio...

silwert
04.06.07., 22:45
cestitam i dolazim uskoro da ih vidim i malo da te uznemiravam :lol:

kimo
25.07.07., 17:54
Evo i mog prvog presvlačenja milipede...ovako sam je zatekao, a poslaću sliku i kada bude gotova. Inače je bila debela i svetlija od drugih, bukvalno braon, sklupčala se par dana kao da je mrtva i ja sam posumnjao na presvlačenje, sreća da je to i bilo u pitanju.

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/AGBpresvlacenje.jpg

Bifrost
25.07.07., 19:19
Deluje kao potpuno formirano ispod, mislim da li je odmah tvrda posle presvlacenja? (glupo postavljeno pitanje ali se razumemo :lol: )

kimo
26.07.07., 11:24
Nije tvrda ni dan posle...treba njima par dana da očvrsnu, ali je sada mnogo deblja...