PDA

Pogledaj punu verziju : Kanadska veverica



svarog
06.06.07., 22:42
Danas sam u radnji video kanadsku vevericu!
Inace mnogo su mi gotivne veverice, cuvao sam jednu domacu koju sam kupio od lika koji je imao par i razmnozavao ih. Ali je moj pokojni ker bio estasan sa njom i povredio je, i ona je uginula :'(.
Moje iskustvo sa vevericama je fantasticno!
Dali neko ima iskustva sa kanadskim vevericama i kakva su?
Pa sam mislio ako neko ima kontakta sa ljudima koji razmnozavaju kanadske veverice da vide koliko kostaju i neku korisnu informaciju koju ne mozemo naci na netu!
Mislim da ih po Vojvodini vise razmnozavaju nego u ovim krajevima!
Pozdrav!

kimo
07.06.07., 02:37
Imam ja drugara koji gaji veverice i mislim da su baš te kanadske, danas sam bio kod njega da vidim glajdere...one male torbare koji su nalik vevericama i isto mogu da se pripitome...takve face ne možeš da zamisliš...stvarno su mnogo ludi, a još kada su uznemireni puštaju neki jako čudan zvuk, skroz simpatično.

Filip
07.06.07., 02:52
Zvuci mnogo zanimljivo, bas bih volio da ih vidim...a jesi li siguran da su torbari?
Pozzz
Filip

Bifrost
07.06.07., 18:34
:lol: :lol: Promasli ste temu ovo treba da stoji u Hrana :lol: Sala naravno, video sam ih i ja ranije deluju zanimljivo, Zootropiko ih je ranije imao bile su prilicno skupe.

zarko
08.06.07., 04:22
tesk ose cuva ..tj kad ti dosadi da je majes po rukama treba ti veliki kavez...prakticno boks za ptice...a to je veliko..cak i za mene i ako imam ter za iguanu :)


i veverice su super ali samo ako su tudje ..ja ne bih cuvao to ...

nenad
09.06.07., 11:24
Mladen je nabavio neke juznoamericke veverice, mislim da se zovu degu. Ja sam vidjao kanadske i meksicke, a ovo je, cini mi se, treca vrsta. Mogu da vidim koliko kostaju ako nekog zanima.

marko
09.06.07., 15:29
http://www.zivotinjsko-carstvo.com/divljina/chipmunk.jpg
slika preuzeta sa www.zivotinjsko-carstvo.com

Jel to ta veverica o kojoj govorite? Extra izgleda, preslatka je mala!
Samo vidi se na slici da za nju treba baš puno mesta, kao što kaže Žarko treba veliki kavez, mada možda neko ima mesta za to.

Bluie
09.06.07., 21:35
Mislim da nije ovo kanadska veverica :confused2:
Koliko sam upucen to su kao one vev. iz crtaca Chip and Dale.... ::D
tj nemaju rep i imaju pruge na ledjima...

marko
09.06.07., 23:13
@Bluie - ne znam stvarno zato sam i pitao da li je to ta veverica, evo linka odakle je slika:
http://www.zivotinjsko-carstvo.com/divljina/veverice.php

nenad
10.06.07., 02:39
Nije to kanadska, u pravu je Bluie. Kanadska je kao Chip i Dejl

Bluie
10.06.07., 14:48
Au....NIGDE ne mogu da nadjem fotku bezrepe veverice,da je postavim :shock:
Ne znam sta je ovo!
@Marko: Dok sam razgledao slike,video sam da ova fotka sto si ti postavio jeste neka vrsta kanadske veverice,
ali sam mislio, kada se spomene kanadska,
da je automatski u pitanju ona zdepasta bezrepa.. :confused2:
Jedino da okacimo sliku Chip and Dale-a,pa da ljudi znaju na sta se misli hehe ::D

marko
10.06.07., 18:46
@Bluie - nema šanse, probao sam i ja da izguglam neku drugu sliku ali bez uspeha.
Ima par slika sa vevericama koje imaju bele štrafte preko leđa ali imaju rep :confused2:
Nema potrebe za slikom Chip&Dale, svi znaju ko su ti junaci :)
Možda je pojam "kanadska veverica" malo širi nego što je ove pretpostavljeno?

@Kimo - jesi li šmeknuo one kanadske što drži tvoj drug?

kimo
10.06.07., 22:11
Daleko mi je on, ko zna kada ću sledeći put kod njega, ali to su one što se prodaju po pet-šopovima u NS, a ovi torbari su skroz druga priča i imaju buljave oči, oni su mnogo ređi i rađaju samo jedno mladunče godišnje...

ToPa 12.02.
11.06.07., 10:55
ja sam davno imao vevericu(ne znam koju) jako su slatke...ja sam je drzao u nekom velikom kavezu koji je napravljem od drveta i stakla...mada retko sam je tu drzao...uglavnom mi je bila pustena u stanu...bas su extra :D ;) :)

svarog
20.06.07., 19:34
Evo najzad se vratih sa puta pocrneo ::D
Mislim da je na fotografiji bas ona veverica o kojoj sam se ja raspitivao, ovde ih zovu kanadskim!
@Nenade interesuje me koliko kostaju i gde se mogu naci, jer u ovoj radnji kostaju 5500 din. i malo mi deluje isfrustrirana zbog losih uslova!
@Kimo aj molim te postavi sliku tih torbara ili daj naziv da vidim kako to izgleda, a mozes i da mi se raspitas koja im je cena i dali ih ima na prodaju! iskreno me zanima!

nenad
21.06.07., 20:03
Ne verujem da ces ih naci jeftinije. Pogledacu za degue - juznoamericke, koje ima Mladen. Ali znam za kanadske i meksicke da su prosle godine bile 11000 po radnjama.

Aign0r
23.06.07., 18:40
Bile su ranije(ne znam da li josh ima) u Zoo Shop-u u Balkanskoj neke patuljaste (ne znam koja je to tachno vrsta) hteo sam da uzmem jednu ali koshtaju 16000 :(

nenad
23.06.07., 19:25
Da, u balkanskoj su bas dzabe. To su kanadske bile, inace.

loodaveverica
27.09.08., 17:26
Ja sam imala do februara kanadsku vevericu...jako su brze,nestasne ali mi je bilo super sa njom..jedino sto nije htela da se mazi nesto puno..ali inace se odazivala na ime i setala po meni i svuda po stanu..imam broj ljudi koji ih prodaju ovde u N. Sadu i okolini..mogu se naci za 50-60 eura..

EDIT: Promenjena sva velika slova

n_zoki
01.10.08., 21:49
veverice o kojim se diskusuje su a koji je na slici je sibirska veverica.ja je posedujem