PDA

Pogledaj punu verziju : Grammostola pulchra - slike



Geni
11.06.07., 23:45
Pre nedelju dana mi se presvukla Grammostola pulchra (i definitivno je ženka :D) pa sam je danas malo slikao. Upravo je završila jednu dubiju kao svoj prvi obrok.

http://img528.imageshack.us/img528/5577/pulchra01kz3.jpg

Ovo je definitivno najmirnija tarantula koja postoji pa sam je stavio na beli papir da je slikam. Nije se bunila ;).

Na žalost jako je teško dočarati tu somot crnu boju.

http://img384.imageshack.us/img384/8163/pulchra02nr6.jpg

http://img384.imageshack.us/img384/4305/pulchra03mo3.jpg

kimo
11.06.07., 23:56
Strava...baš mi je drago da je ženka :) Šta misliš koliko je stara na toj veličini?

Geni
12.06.07., 00:17
Uuu dosta. Raste istom brzinom kao i ostale moje grammostole - ne raste :D. Maltene nije promenila veličinu prilikom presvlačenja. Cenim da ima preko 2 godine. Možda i 3.

zokis
12.06.07., 01:59
Predivna je. Odlicna slika, ova u sredini.

zarko
12.06.07., 02:44
ajdek ad se hvalis ....ocu i ja

imam sad 2 zenke g pulchre..oko 3cm mozda nesto jace...
i jos 3-4 komada unsexed.naravno jedna je za mene zenka..i jeste da im je trebalo par meseci da se smisle da se presvuku ali skoro da je porasla za 75% tako da na ovoj velicini ja sam zadovoljan.
tvoje geni izgledaju impresivnoooo
suepriska..

posto znam da nisi neki ljubitelj vlage ,na koliko drzis gospdju ?

Geni
12.06.07., 03:06
Vlagu? Nema vlage :D. Ne vole vlagu kao ni rosea. iheringi i actaeon su malo drugačije, oni vole malo vlažno.

Sačuvaj jednog mužjaka, trebaće nam za parenje ;)

kimo
12.06.07., 12:52
Ako hoćeš da pariš, mogu ja da uzmem par već spreman za parenje pa ih pari, jer ako budeš čekao sa 3 cm mužjaka, možda te nadživi pa ih budeš pario ispod ljubičica :D

marko
12.06.07., 13:40
:Tomcat:

Geni naoružan sam do zuba, pulchru ili život!

Srks
12.06.07., 14:41
Super ti je ova Grammostola pulchra. Samo jedna mana kod svih Grammostola je da sporo rastu.

zarko
12.06.07., 20:50
nesot sam citao sa pulchra trazi 80% ?

???zateko si me sad???
da li si siguran?

Geni
13.06.07., 00:22
Pa ja im pustim da same biraju. Prosto je. Veoma brzo vidiš kome smeta vlaga (sećaš se i sam rosea). Pulchra mi se isto tako ponaša kada je vlažan treset, čak mi i prevrće činiju za vodu čim je napunim.

zarko
18.06.07., 18:39
nema pojma....videcu
jako se sporoi presvalce...mada za grammostole su dobre.za sad imama 3 unsexed i 2 zenkice pa cemo videti kako se ponasaju ...

poz

gava
19.06.07., 20:52
Ne nisam se vratio. Ovo ja samo moj duh.

Prica o vlaznosti vazduha je veoma cudna. Mislim da sve te informacije o procentima ne treba slepo pratiti. OK, neko je rekao 80%, ali gde. Koja je prosecna vlaznost vazduha u Beogradu? Mislim da vise racuna treba da povedemo o tome nego da greskom utapamo nase ljubimce. Smithi trazi 60%, da? Pa ipak svi ih drzimo na suvom i posuda sa vodom. Moja je retko na istom kraju terarijuma gde i posuda. Eto malo necega za razmisljanje :lol:

E bas ti je lepa ta pulchra

dr.lucky
19.06.07., 22:03
Prelep pauk, ali zaistra PRELEP.
I ko li me natera da ovako dokon se majem po sajtu, uh.....kako stvari stoje smithi ce dobiti i drugara, u neko dogledno vreme. Sada stekam za fotoaparat!
Salut!

zarko
19.06.07., 23:50
pa u mojoj sobi zavsi da li je blizu ili daleko od lampe od 45 do 55 % vlaznost...

Geni
20.06.07., 01:26
Sasvim dovoljno za sve sem blondi.

zarko
20.06.07., 19:54
hmm
wazketija drzim na tkaodje dosta vlaznom tresetu.
onda avicularie
poechiloterije na malo povecanoj vlaznosti ....tako ja radim

gava
20.06.07., 21:57
Ono sto Goran hoce da ti kaze je da bi msamo cinija sa vodom povecala vlaznost vazduha. Bilo kako bilo, ako tvoji paukovi napreduju i sa vlaznim tresetom onda je dalja rasprava suvisna... bar u ovoj temi.

gava
20.06.07., 21:58
Prelep pauk, ali zaistra PRELEP.
I ko li me natera da ovako dokon se majem po sajtu, uh.....kako stvari stoje smithi ce dobiti i drugara, u neko dogledno vreme. Sada stekam za fotoaparat!
Salut!

Da li si ti zaista mislio da ce sve da se zavrsi samo na jednom pauku?

dr.lucky
20.06.07., 22:06
;) nadao sam se, ali dzaba! 8)

Geni
21.06.07., 11:33
Nema ništa od toga. NIKADA se ne završi na samo jednoj tarantuli :D.

zarko
21.06.07., 16:21
:D
a smesno je sto skoro svi pocnu sa jednom....kakav je to entuzijazam ...

gava
22.06.07., 23:54
Ma sve to neozbiljno. Jedna tarantula?! Svasta... kakav greh

zarko
23.06.07., 01:37
:)
imas pravo.....
to je totalno neozbiljno.
a sad naiskrenije...bar 20 T ..to je neka merka jer kad porastu zelite bar 20 puta godisnje da vam se presvuku T ...
ja imam 70+ T i opet se desi da prodju i dve tri nedelje bez i jednog presvlacenja a uz to pola je poluzrele i jos 30% mlade T ...a svega 7-10 T se presvlaci jednom godisnej ....pa cak i redje

gava
23.06.07., 22:31
Pa ne. Ja se u svojoj kolekciji ne vodim brojem presvlacenja ili slicnim stvarima. Ako mi se neka tarantula ili bilo sta drugo dopadne to i nabavim. Veoma jednostavno, zar ne? Naravno uzimam u obzir i prostor kojim raspolazem i finansijsku situaciju.

Bifrost
23.06.07., 23:10
Pa ne. Ja se u svojoj kolekciji ne vodim brojem presvlacenja ili slicnim stvarima. Ako mi se neka tarantula ili bilo sta drugo dopadne to i nabavim. Veoma jednostavno, zar ne? Naravno uzimam u obzir i prostor kojim raspolazem i finansijsku situaciju.

Pi je, i bas ti je morala stromatopelma da ti se svidi :lol: :lol:

dr.lucky
23.06.07., 23:16
Mudro zborite. Mislim da bi moralo ne OBAVESTENJE da stoji na sajtu da se mladi i neiskusni ne bi navukli pa onda da se cesaju gde ih ne svrbi. Zezam se malo, ali opasno moze da se covek navuce na T.

zarko
23.06.07., 23:20
kako god ja ti reko sta je meni interesantno....
mislimda je jako zanimljivo kad se presvuce pa poraste pa kako ce izgledati...
a ja ne gledam finansijsku to je najmanji problem a i prostor za t je relativna stvar....
ali opet covek morada stavi neke granice