PDA

Pogledaj punu verziju : Razni offtopic iz :Pajki i Steve Irwin



zokis
11.06.07., 23:38
Aj kad smo vec kod Damjana.
Na njegovom sajtu u galeriji je stojala slika G. Rosea-e koja je sada preimenovana u Grammostola porteri a za Roseu je stavljena neka RCF koliko vidim.
Da li je to bila njegova greska ili je to neko skorasnje preimenovanje?
Ja imam malu Roseu (nije RCF) pa me interesuje da li je ona i dalje Rosea ili je po novom (Damjanovom ili cijem vec) Porteri?

Geni
11.06.07., 23:51
Grammostola porteri (Mello-Leitão, 1936) postoji kao vrsta paralelno sa roseom. Možda je tek shvatio da je imao pogrešnu vrstu. To se dešava.

RCF je Grammostola rosea Red Colour Form. Da je ovo napisano pre mesec dana bio bih iznerviran jer ih već duže vreme bezuspešno jurim, ali sada imam 3 komada pa sam miran :D

Filip
11.06.07., 23:54
A imas li P. metallica??? Hehe, malo nemira da ti unesem :)
Poooz
F

Geni
12.06.07., 00:14
Uuuu, platićeš mi za ovo :D

Šala. P.metallicu je lako nabaviti. Ima je na tržištu. Jedino što ja (a ni bilo ko drugi odavde) neće da plati tih nekoliko stotina evra za jedan primerak.

Bifrost
12.06.07., 01:07
:lol: Pa jel Kimo moze da nabavi metallicu? Aj Kimo reci nam cenu odokativno :lol:. Ako ne moze da se nabavi u Madjarskoj mozda imam neki plan ::D

Geni
12.06.07., 01:12
Zadnja cena je bila 175EUR za malu :S

Bifrost
12.06.07., 01:15
:lol: Dzabe :lol: Stvarno ne kontam sto su toliko, mislim jesu lepe ali ne koliko i 200E :lol:

Filip
12.06.07., 01:19
Preterali ste malo, mogu da se nadju za 80Eura mali 2 presvlacenje...mada je i to skuuuuupooooooo
Ne znam zasto im drze cenu tako, verovatno zato sto im se moze...idu...
Pozzz
Filip

Geni
12.06.07., 01:27
Pazi, čuo sam da su im pale cene u evropi od početka godine. Izgleda da su ih nekoliko odgajivača uspešno razmnožili. Zadnji put kada sam imao ozbiljnu ponudu bilo je 175EUR za, valjda, 4 ili 5 presvlačenja. Ali to je bilo krajem prošle godine. I 80 je previše, ali već polako dolazi na svoje. Biće oko 50 sledeće godine i tada ću već da je jurim ;).

*A da ja opet izdvojim ovo? Da napravim novu temu? Jeste da je Kafić liberalan što se tiče skretanja sa teme ali...

Bifrost
12.06.07., 02:41
Pa ne znam posle tolike cene ovo 80 mi zvuci odlicno samo ja hocu da imam ornatu i rufilatu pre metalice ma polako :D

zarko
12.06.07., 02:48
da ima ih za 80ak evra 2 presvlacenja...
ja sma na tragu jedne i to za trampu ne za pare pa cemo videti ..mada je veca oko 4-5 cm ali mi frka da ne bude muzijak.
polako..
cena je visoka ko sto je i subfuca zato sto se teze pare.kako sam ja procitao neke komentare nepoznatih likova. za subfucu kazu ima low i high lan varijanta .potpuno su iste ali nece da se pare medjusobno ..mozda je i za metaliku neka tako fora...
pazi cyanopubenscens je prelep i prisutiv za sve one koji zele plavo ...
ali oni se lakse pare....

Geni
12.06.07., 02:55
cyanopubenscens se jako teško pari. upravo sam u nekim pregovorima za mužjaka. Verovatnoća da će preživeti dovoljno dugo da opari ženku je veoma mala. To je jedna od težih vrsti za parenje.

kimo
12.06.07., 12:58
Da, kao što smo pričali Gorane, C.cyanopsubenscens se isto teško pari, ja ću moći da uzmem relativno jeftino neke metallice, ali ako je neko stvarno zainteresovan i to da da pare unapred, mislim da će biti ispod 80 eur, jer se mogu ubaciti u narudžbinu sa drugom koji uzima 20 komada...pa zamislite cenu...

Inače nije poenta u boji, mettalica je Poecilotheria i ona ima posebno mesto u svakoj kolekciji, skoro svima iznad svi ostalih T...

P.subfusca nije toliko skupa...jedna od priuštivijih a opet skuplja je P.miranda...ali one su oko 30 eur 1-2 presvlačenja što nije toliko puno...

zarko
12.06.07., 20:48
subfuca je lepsa od mirinde ...bar meni .

mene zanima za koliko mozes da nabavis na pm i nije problem novac javi kad bude....

Bifrost
12.06.07., 22:25
Nisam siguran ali mislim da sam citao bas za cyanopsubenscensa da je zu uspesno parenje potrebno ubaciti vise muzijaka odjednom

Calyptratus
13.06.07., 21:46
Nisam siguran ali mislim da sam citao bas za cyanopsubenscensa da je zu uspesno parenje potrebno ubaciti vise muzijaka odjednom


::D Znaci samo orgije pomazu. ::D

Bifrost
14.06.07., 17:10
:lol: Ela, ela :lol: "Ajmo da zrtvujemo zeku i pravimo orgije u krvi" :lol:

Filip
14.06.07., 23:59
Ovdje svi gledaju south park :)