PDA

Pogledaj punu verziju : Predlozi za odabir prvog gekona



Over_Mind
13.06.07., 09:46
Hocu da kupim jednog gekona, za pocetak, sta bi ste mi preporucili ?

gilezmaj
13.06.07., 12:37
leopard gekon

esdy_11192
13.06.07., 13:21
leopard gekon


Još jedan glas odmene za tu vrstu..

Over_Mind
13.06.07., 14:27
Za sad razmisljam o tokai gekonu, zasto ste za leoprda? Moze i neki malo opsirniji odgovor

nenad
13.06.07., 15:12
Leopardi su laksi za cuvanje. Ja bih ti preporucio leoparda, ali ja kad bih birao uzeo bih tokaja. Problem sa njima je, izmedju ostalog, sto su agresivini, i mogu dobro da ujedu. Ako ti to ne smeta, onda uzmi tokaja, veci su, lepsi i interesantniji od leoparda. Tokaj trazi malo bolje uslove.

jana
13.06.07., 15:22
Velik je dečko, preživeće koji ujed. :)

A čula sam da ih možeš i navići na sebe i kako su onda finiji. Ne znam, ali i ja bih rado probala sa ovim ljubimcem. Mislim na T.

Bluie
13.06.07., 16:36
Samo da se ne izbezumis kad krenu da ti laju u sred noci ::D
Takodje i terarijum mora dobro da ti dihtuje i da nema velikih rupa da ne bi odradili madjionicarsku tacku sa nestajanjem...penju se po glatkim povrsinama.
Inace stvarno su dobri!

gilezmaj
13.06.07., 16:51
verujmi,treba ti dosta hrane i nemogu da se pripitome,dobro grizu i treba ti svakodnevna paznja jer piju vodu samo u obliku rise
npr.15-20 tenebrijaza jedan obrok ili 8-10 cvrcaka svaki drugi dan ili 2 odrasle dubie ili 3-4 male,
ako uzmes jednog bice ti mnogo zao i onda ces traziti jos jednog(moj slucaj)a to je puta 2 sto se tice hrane

Over_Mind
13.06.07., 17:30
jel i ostali gekoni jedu toliko ?
i dalje mi se najvise svidja tokai ...

gilezmaj
13.06.07., 18:00
ne,zavisi i od samog gustera(pojedinca),temperature

nenad
13.06.07., 18:00
Ja sam citao da uglavnom ne mogu da se pripitome. Neki verovatno mogu. Zavisi koliko si srecan i koliko se trudis oko njega. Pripitome ljudi i varane i tegue, povremeno :D
Ja bih pre uzeo tokaja, poraste veliki, i zanimljiviji je. Imam leoparda, koji se uglavnom premesta od jednog do drugog skrovista i ne vidjam ga cesto. Jede jednom do dva puta nedeljno, jako malo hrane, pa je ekonomican ;)
Ako imas uslova za tokaja, uzmi ga.

gilezmaj
13.06.07., 18:12
saveta koliko oces.
uzmi tokaia ali sve pripremi za njega pa tek onda zivotinja

Calyptratus
13.06.07., 21:40
Gledao sam neku emisiju da u 95% slucajeva Tokay ne moze da se pripitomi.Ima naravno ljudi koji su to uspevali,ali genetski on je agresivan.Mada je meni jedan od najlepsih gekona koji postoje a koje sam video.Jedini gekon koji se svidja cak i mojoj kevi (koja ne podnosi gustere,bube,pauke,zmije...).Taj guster je kod mene jedan od navedenih u zamisljenom spisku narednih zivotinja. :D
Inace,ako hoces nekog mirnijeg,pored leopard gekona glasam i za Fat Tail gecko-a,on mi je isto super.Pictus gecko je isto extra po meni samo sto je manji od ostalih,al jako fascinantan.



ako uzmes jednog bice ti mnogo zao i onda ces traziti jos jednog(moj slucaj)a to je puta 2 sto se tice hrane

Zbog cega ti je zao sto si uzeo jednog?

Over_Mind
14.06.07., 00:18
fat tail mi je lep samo da ima malo zivlje boje ... drzao sam ga u ruci, jako je pitom ... mozda i njega da uzmem za pocetak ?

nenad
14.06.07., 01:13
pa da, sto da ne, meni je bolji fat tail od leoparda, mirniji, lepsi veci.

Over_Mind
14.06.07., 10:58
koliko i sta jede fat tail? temperatura,vlaznost,prostor,podloga?

gilezmaj
14.06.07., 11:45
zao mi je sto je samo jeda u terarimu i mislim da bi bilo bolje da su dva ili tri

Over_Mind
14.06.07., 13:22
fat tail su kanibali ?

Bluie
14.06.07., 13:45
Imas dosta info o gekonima na sajtovima clanova ovog foruma Kima i Zarka...pogledaj njihov profil i nadji linkove.

kimo
16.06.07., 15:28
fat tail su kanibali ?


Nisu kanibali, ali ne možeš držati zajedno 2 mužjaka, ja lično ne bih držao ništa zajedno sem ako se ne pari...

Fat-tail nije uvek veći od leopard gekona, ali ima i življih fat-tailova, tj. boja, ali ne i kod nas, jako su skupi i počeli su sada da se miskuju novi morfovi...ali oni su sami po sebi meni lepi, jedino što nema nekog dešavanja sa njima, jer su dosta mirni, čak i kada ih uzmeš u ruku...

Moj glas je da za prvog uzmeš ili leoparda ili fat-tail, a kasnije neke druge vrste da razmatraš. Ustvari i piktus upada u tu grupu, oni su ubedljivo najlakši za čuvanje, jer su toliko agresivni na hranu da nikada nećeš imati problema da ne jedu ili biraju hranu. Nisu puno mali, ali su simpatični po svom izgledu, sa velikom glavom, jedino što su dosta plašljiviji i ne možeš ih čačkati po rukama puno, mada su aktivniji malo od gore navedenih...

zarko
18.06.07., 18:44
TOKAY
prvi razlog zato sto je to moj omiljeni i tvoj bi postao sto 100%
drugo zato sto ih ima jako jako malo u srbiji i svaki novi "clan " je dobrodoso/...
trece mnogo je interesantniji penjac od ovih na zemlji.
e sad ovo ti pricam zato sto se dvoumis izmedju njih,da si reko da ti se ne dopada tokai i ja bih te savetovao leo (prvo jer je zivhniji od fat i vise mnogo vise iskustva imama sa njim) i fat sa kojim sam poceo sad ali nije los. lep guster drugaciji od leo ali malo suvise opusten kao lutkica na baterije koje su na izmaku snage.....

znaci tokai ili sl penjaci .....

pripitomljavanje .to je nebitno. to ti ne treba.zar ne zelis da imas gustera od koga se svi plase/...

meni se to svidja jako .moj 260g hevivejt sampion je fenomenalan ima nepodnosljivo sazan ugriz laje dere se ko sirena i super je ...
zenkcija je vec krotkija jer je on tu ...
a jaje :) ko i svako jaje ceka da se izlegne ....daj Boze fala Bogu :)

Over_Mind
18.06.07., 19:09
ako bude sve kako treba sa malim ja ga uzimam 100% posto svakako treba da cekam mesec,dva
onda bolje da sacekam tokaia ... imam vremena da napravima ter. kako valja ...

Over_Mind
22.06.07., 17:58
Cita li neko ovu temu ? Pa Tokai bi mi zauzeo pola sobe, dajte nesto prakticnije a isto tako lepo i zanimljivo.
Nestrpljiv sam a koliko vidim nacekacu se do prvog gekona...

gilezmaj
22.06.07., 18:57
pa oda uzmi piktusa

Calyptratus
22.06.07., 19:59
Pictus,Leopard ili Fat tail...Oni nezauzimaju mnogo a dobri su i lepi.

zarko
23.06.07., 01:38
oces arborijalnog gustera da se lepi ko tokai ....
ja bih ti preporucio neke ali ih ja nemam pa mi je glupo da ti predlaze. jer jeli nisam ih cuvao pa neznam...ali ima pino gekko rod koji su super...
inace jedino sto ja imam iskustvo a da niej tokai arborijalan je guttatus...
i guster je mnogo bolji nego sto sam mislio tj ocekivao. a znao sam da je do jaja.
malisani rasut do 15cm ..jako su aktivni non stop trupkaju tamo vamo. jedu dosta...i pevaju i to je superiska.

i najbitnije sto su uvek na otovrenom ..cak se i suncaju preko dana...mogu da budu u "pustinjskom ter" sto ih cini opet lake za organizovanje ter.

superiska.ali imaju manu sto nisu popularni i fragile su pa nisu zaakanje po rukama...
osim toga ekstra...

evo slika
www.gekkogecko.co.yu/galerija%20sa%20slikama/Ptyodactylus%20guttatus.htm

to su mladi sad su krupniji i jos sladji treba da bacim jos slika na galeriju

nenad
23.06.07., 02:27
Kaze se arborealnog, zar ne? To ipak nije engleska rec da bi se citalo arborijalno. Arbore na latinskom znaci drvo, ako se ne varam.
Slazem se sa Calyptratusom i Zarkom, uzmi bilo sta od toga, i neces pogresiti.

Filip
24.06.07., 01:44
Jeste, kaze se arborealno, a ja bih preporucio da prvo vidi kako izgledaju zivotinje koje zeli da uzme a tek onda da se odluci sta ce. Potpuno je bezveze uzimati nesto napamet...sta ces ako to nije ono sto si zeleo?
Ja sam svog prvog i za sada jedinog gekona dobio na poklon od Zarka (hvala jos jednom Zarko :) ) i to je zenka leopard gekona sa kojom sam potpuno odusevljuen, pogotovo zato sto je sa njom moguca neverovatna interakcija, a pravo da ti kazem tokai me malo plase, uopste nisu simpaticni...
Zato, moj predlog je, idi malo do Zarka i pogledaj pre nego sto odlucis...
Pozzzz
F.

nenad
24.06.07., 12:44
Leopardi nekad budu skroz pitomi a nekad ne. Ja imam jednog par godina i pokusavao sam da ga pripitomim jos od malih nogu, al nije vredelo. I dalje ne voli da napusta terarijum i trza se na dodir. To sve zavisi od jedinke. Mislim da su fat-tailovi generalno mirnija i pitomija vrsta.
A uzmi bilo sta od toga, neces pogresiti, jer ti to sigurno nece biti i zadnja zivotinja. Niko skoro ne ostane samo na jednom gusteru.

zarko
24.06.07., 20:45
:) nema na cemu filipe...
meni je takodje drago da si je ti uzeo.

ja sma do sad izveo i imao gomilu leoaprda i nikad nisam naiso na nekog koji ne moze da se uzme i da se smiri u ruci...jedino kad su jako mali onda su ko mali gromovi...
ali sigurno da ima nekih namcora ali to je jako rotko...

nenad
24.06.07., 23:27
Ja znam za dosta slucajeva nemirnih leoparda. Nisu bas preterano plasljivi, ali nece bas mirno da ti leze na ruci. Uglavnom krecu da se penju dalje, ili gledaju da se sklone. Nije bas da beze, ali i ne miruju. Mislio sam da je samo moj takav, al sam onda od vise ljudi cuo da imaju slicne leoparde.

esdy_11192
25.06.07., 00:06
Moja 2 leoparda su psihološki skroz različita... ::D Jedan je lud i pitom, a drugi je plašljiv.. :icon_cyclops:

Over_Mind
27.06.07., 19:08
sad se sve svelo na leoparda, debelorepog i fan fut-a ... to jedino i moze da se nabavi kod nas ... od gekona koje bi ja mogao drzati ...
pored 3 pauka jedan guster ce se plasiti pa cu kad tad morati da uzmem tokaia :) kakve su cene i hoce mi neko dati ponudu ?

zarko
27.06.07., 20:48
odi na moj sajt pogledaj sta ima...
trenutno ima ponuide i za white line koji sam ja vec uzeo. oni su VRH
bice viper gekona za koju nedelju i fat tailova ...
gutatusi to je jos jedan ostao odrasli...oni su takodje medju najlepsima
leoaprdi klasika idu ko alva .za 5 dana bice jos 2 leo spreman za prodaju ..
tokaija cekam za koju nedeljua ko je sve kako treba ..ali moze da se oduzi i do septembra :(
ima dosta trenutno...
gekko ulikovski i toga ima ...

moj spisak i preporuka
Toaki jer ih najvise volim
guttatus -kao arobrijalan i redak kod nas...a aktivniji je od bilo kog do sad sto sam video .dan noc..uvek
leo jer su stvarno najlaksi i jako lepi
fat nemam mnogo iskustva ,tj skoro nikakvog ali ovaj moj samo bleji u rupi..predpostavljam daje lencuga debela...ne jede po nedelju dana

moj predlog.i to ma gde ih kupio nemoj da ispadne da te navlacim...