PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc - pronadjena iguana



GAGA KG
13.06.07., 12:39
Cao ja sam Gaga iz KG imam jedan zesci problem, pre oko dva dana uhvatio sam iguanu u svom dvoristu.Raspitivo sam se po komsiluku i provalio da niko ne trazi pa sam odlucio da je zadrzim , e da a sad problem je sto neznam sta jedu ,koja temperatura im odgovara, koliki terarijum mora da bude veliki . Zato molim vas za pomoc :shy:
unapred hvala poz :icon_rabbit:

Bluie
13.06.07., 13:44
Ovde iguana, tamo hvataju gekone...sta je ovo ljudi :shock: Dobro ovo globalno zagrevanje ::D

Ako si za varijantu na srpskom imas da nadjes dosta info na Zarkovom site-u http://www.gekkogecko.co.yu/Iguana.htm

Inace, na netu samo ukucaj u pretrazivac Iguana Iguana ili green iguana i imaces dosta stranica.
pozz

P.S. Baci neke fotke na forum ako mozes, da je vidimo...

Gaga
13.06.07., 14:44
ok hvala videcu da je slikam

gilezmaj
13.06.07., 16:02
ja od sad idem u potragu po parkovima

nenad
13.06.07., 17:02
Onda idemo zajedno, od sad tereni i izleti samo po ulicama i zgradama :camouflage:

ToPa 12.02.
13.06.07., 22:14
ja cu pogledati u podrumu i supi :idea: mozda i tamo nesko nadjem neke nove vrste(nikad se ne zna) ::D
:) ;) :D 8) :idea: :lol: ::D

gilezmaj
14.06.07., 10:46
znaci dogovorili smo se a sad pokret

GAGA KG
14.06.07., 12:31
http://img247.imageshack.us/img247/6399/zanetua7.th.jpg (http://img247.imageshack.us/my.php?image=zanetua7.jpg) evo slike nadam se da nisam nesto za*ro

ToPa 12.02.
14.06.07., 21:33
i dalje ne mogu da verujem da si nasao iguanu... :shock:

GAGA KG
15.06.07., 12:06
###### valjda mu se svidelo moje dvoriste ::D

ToPa 12.02.
15.06.07., 22:04
@gaga kg pa onda je i ostavi u dvoristu...ne treba ti terarijum... ::D

zarko
18.06.07., 17:43
kako napreduje iguana?

zokis
18.06.07., 21:51
Tek sam sad video ovo i ne mogu da verujem. :shock:
Sto i meni ne naleti nesto od gustera,paukova zmija i ostalih teraristickih zivuljki. :confused2:
A bas lepo sredjujem dvoriste.Ima vocke,trave ma ima sve....... ::D

Kad ti se vec posrecilo napravi joj jedan lep terarijum i uzivaj u njenom drustvu. ;)

Bifrost
19.06.07., 17:31
Ej nije lepo uzimati zivotinje iz prirode, tako da bi iguana trebala da se vrati tamo gde je i nadjena :lol: :lol:

dr.lucky
19.06.07., 18:02
hahhahahaahahha :D :D :D

zarko
20.06.07., 18:52
hahahaahahahhaaha
bifroste totalno se slazem sa tobom....


ja kad nadjem pauka da mi je pobego i bega po sobi ...ostavim ga tu jer sam ga tu naso i tu mu je i mesto :)

silwert
21.06.07., 22:05
da dok nebude imao bliski susret saa papucom :lol:

svarog
25.06.07., 18:09
Ha bolju foru nisam skoro cuo! :th_ROTFLMAO: :th_ROTFLMAO: :th_ROTFLMAO:
u lov na svasta po ulicama i parkovima! Mozda cemo ko u SAD-u hvatati krokodile po kanalizacijama i slicne stvorove koje ljudi spasavaju od sebe!!!!

GAGA KG
25.06.07., 19:52
Iguana je cool sredili smo joj terarijum kupili opremu i to navikao se na nas gotivi da se mazi , i jos jednom hvala za savete :D POZ

Proka
27.06.07., 23:49
Koje su ovo ozbiljne situacije .... ::) .... nashao iguanu ... daj da ja nadjem neshto ... :)

Dahaka
21.06.08., 14:30
Kod nas su nalazili Kobre i jos tako nekih zezancija.

To je sigurno nekome pobjegla.

nenad
21.06.08., 16:45
Ma, daj, kakve kobre, to su SVE izmisljotine. Naslusao sam se takvih prica, al tvrdim da su sve neistinite. U strahu su velike oci. Kod nas nema nikog ko cuva kobre, a sumnjam da ima i kod vas. Ljudi svasta pricaju - anakonda u dolini Zete, koralne zmije u CG, zvecarke u Valjevu, ogromni pitoni u Dalmaciji, sharka i mamba u centru BGa. Nista od toga nije istina.

Proka
21.06.08., 16:58
shta nenade nisi bio u centru kada je crna mamba napala copor kucica i svojim nevidljivim laserom ubila pticu ... ja vido ... svojim ocima ...

Dahaka
21.06.08., 20:37
Dobro ta Anakonda u Zeti. HAhhahahahaha

nenad
21.06.08., 21:14
To ljudi stalno pricaju, al bar mi, teraristi, ne treba da shirimo te price. Inace, drug i drugarica su me ubedjivali kako su u reci videli te tragove anakonde, jer su presiroki za bilo koju zmiju. Svi koji su to tad videli su strucno potrdili da je u pitanju bila anakonda. Onda su me ubedjivali da je u toj dolini mikroklima takva da mogu da opstanu tropske vrste.

esdy_11192
21.06.08., 23:34
To ljudi stalno pricaju, al bar mi, teraristi, ne treba da shirimo te price. Inace, drug i drugarica su me ubedjivali kako su u reci videli te tragove anakonde, jer su presiroki za bilo koju zmiju. Svi koji su to tad videli su strucno potrdili da je u pitanju bila anakonda. Onda su me ubedjivali da je u toj dolini mikroklima takva da mogu da opstanu tropske vrste.


MegaLOL... Ja ne V E R U J E M ! :D

zarko
22.06.08., 14:27
mega lol hahahahaha

Proka
22.06.08., 18:04
To ljudi stalno pricaju, al bar mi, teraristi, ne treba da shirimo te price. Inace, drug i drugarica su me ubedjivali kako su u reci videli te tragove anakonde, jer su presiroki za bilo koju zmiju. Svi koji su to tad videli su strucno potrdili da je u pitanju bila anakonda. Onda su me ubedjivali da je u toj dolini mikroklima takva da mogu da opstanu tropske vrste.

skim se bre ti druzish ... ccc
hahahhahhahhhhah :lol: :lol: :lol:

silwert
23.06.08., 12:21
ma daj anakonda moj komsa to vodio tastu na kupanje u benzinskom buretu mora da ste primetili one male pruge e to je od redarca sa bureta ::D

dr.lucky
11.07.08., 19:49
Pre nekoliko dana bio sam na Moravi i musicario bucove. Nalovio sam 30 kg i sve ih nanizao na vrbu. Kada sam resio da podjem kuci vidim da im odgrizeni repovi. Sta je majku mu zapitah se. Pored mene prolazio je domorodac i nosio svetlost dzakovima jer nema prozore. Kaze navukli se aligatori u Moravu. Uuu bre...kad vidim jednog kako u plicaku nosi ruku Stiv Irvinga i juri letece ptice koje laju po mesecini. Stavim najvecu varalicu i ubodem ga u oko. Poce da vristi i uzvera se uz vrbu. Dugo je trajala borba i kada sam ga najzad izvukao i rasporio u njemu sam pronasao pored repova od bucova i usi od jetija i popa. Pojavi se sumar i naplati mi kaznu jer je lovostaj na aligatore. Od glave sam napravio pikslu!

ludak
11.07.08., 20:09
::D ::DCiklidaski houmor.