PDA

Pogledaj punu verziju : Evo i mojih pauka...



lukas
15.06.07., 22:37
Evo moja dva pauka(jedina, ali ne još dugo):

Nhandu chromatus(oko 2cm):

http://img404.imageshack.us/img404/4934/dsc01490pt2.jpg

http://img167.imageshack.us/img167/4866/dsc01470li8.jpg


Pterinochilus murinus USUMBARA:

http://img505.imageshack.us/img505/5267/dsc01624ut7.jpg

marko
15.06.07., 22:49
Hehe kako bezopasno izgleda mali chromatus :) ali zato kad poraste...
Kakva je ono žuta plastika na drugoj slici? Jel to neka kućica za pauka?

Btw imaš na ovom linku objašnjeno postavljanje slika:
http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,365.0.html

lukas
16.06.07., 00:36
je, to žuto je presavinuta plastika koja služi kao skrovište, i mogu vam reći da ju stvarno maksimalno iskorištava...

Obadvije se uskoro trebaju presvuć, pa kad se presvuku, dobijete još slika...

lukas
16.06.07., 22:08
Dečki, kako vi rješavate pljesanj?
ja sam sad primjetio kod usumbare malo pljesnji, ali nebi joj sad htio mjenjat interijer i kidat mrežu, jer se treba presvuć, jel se to može nekako riješit ovako?

Geni
16.06.07., 23:02
Kakva plesan? Ako se malo plesni uhvatilo oko neke nepojedene hrane, samo izvadi pincetom to parče. Ako je ozbiljnija pojava moraš da smanjiš vlagu i povećaš ventilaciju terarijuma, murinus inače ne voli mnogo vlažno. Treća solucija je da poliješ hidrogenom ali moraš da paziš da ne preteraš sa količinom i da ne poprskaš pauka.

lukas
18.06.07., 15:50
ma na drvetu se uvatila neka žuta plijesanj(vide se oni klobuci ko od gljive, a ipak su gljive...)
oba pauka su se presvukla skoro na isti dan, sad samo čekam još koji dan da se murinus malo protegne i onda ću mu to izbacit iz posude...

kimo
18.06.07., 16:56
Ma izbaci to opušteno...nisu oni toliko osetljivi koliko ljudi misle... ;)

gava
19.06.07., 21:28
Evo i jedno strucno objasnjenje kod truljenja drveta (to se kod tebe desava, drvo truli) od strane jednog arhitekte.

Drvo je organski materijal koji se ponasa nenormalno postojanu samo u dva atmosferska uslova. Prvi bi bio kad je potpuno suvo bez povremene vlage. Znaci nema ono nakvasimo ga pa ga osusimo pa ponovo. Propade. A drugi je potpuno suprotna prica: kad je uvek uronjeno u vodu. Samo u ta dva slucaja drvo opstaje. Nema trece.

Ono sto ja tebi preporucujem kod tvojih mezimaca jeste potpuno suv treset i povremeno prskanje po zidovima terarijuma dok su tako mali. Kad porastu onda samo ubacis plitku ciniju sa vodom.
Nhandu nije agresivan pauk, samo je plasljiv i on tolerise malu vlagu. Ako mu diras terarijum on ce da trci po njemu kao blesav, ali retko ce zauzeti pozu za ujedanje. Usumbara je potpuno druga prica. Njemu sve predstavlja pretnju, a evo i kako sam to primetio. Kad je onako lepo debeo i vidi se da ne moze da jede, ja mojoj zenki ubacim zohara i istog trenutka ona ga napadne i ujede. Ono sto je najlepse od svega je sto zohar prezivi taj napad jer ga ona odmah pusti. Pretpostavljam da je to takozvani suvi ujed, bez otrova. Usumbare ne podnose vlagu. Ja sam probao cinije sa vodom, ali one posle pola sata budu pune treseta

zarko
20.06.07., 00:01
ja mislimda je nandus bas agresivan. bar moj. kembridjija je 20% od hromatusa ....
sada se presvukla i na 2-3 mestu je po velicini tu oko 16 valjda....
prednje noge MASIVNE KO BALVANI i boje prelepe....
pauk koji stvarno treba da se ima.

lukas
01.07.07., 23:34
Evo i jedno strucno objasnjenje kod truljenja drveta (to se kod tebe desava, drvo truli) od strane jednog arhitekte.

Drvo je organski materijal koji se ponasa nenormalno postojanu samo u dva atmosferska uslova. Prvi bi bio kad je potpuno suvo bez povremene vlage. Znaci nema ono nakvasimo ga pa ga osusimo pa ponovo. Propade. A drugi je potpuno suprotna prica: kad je uvek uronjeno u vodu. Samo u ta dva slucaja drvo opstaje. Nema trece...


šta, znači da to ne smeta ili kako?
kako da to riješim, izbacio sam jednom i opet se pojavljuje...
jel to može škoditi tarantuli?

Ig0r
01.07.07., 23:47
Mozhe. Samo prestani da dolivash vodu. Tarantule mogu da dehidriraju na dva nachina. Bez vode. I bez hrane. 99% hidratacije potiche od ishrane. Ako pauk jede nije mu problem da pet, shest dana ne vidi vodu. Mozda po koja kapljica na zid terarijuma i dosta. A budj mozhesh slobodno zgrebati sa drveta i to je to. Sushtina je da podloga nije stalno mokra pogotovo kod terestrialnih vrsta. Ako treba pojachaj ventilaciju.
Nadam se da sam pomogao.

lukas
02.07.07., 00:01
pomogao si, povečao sam ventilaciju, vlage više skoro ni nema, a hranu dobiva svakih 2-3 dana, znači sada joj samo dnevno koju kapljicu po zidu posudice i sve ok?