PDA

Pogledaj punu verziju : Mahovina



Calyptratus
16.06.07., 12:55
Interesuje me da li mahovina moze da se primi u terarijumu i kako se gaji,...itd.?Hteo bih da je stavim u terarijum kod P.Imperatora i na taj nacin dodam malo zelenila. :)

Bluie
16.06.07., 13:35
Za mahovinu mora da ti bude dosta provetreno i niza temp, kao i vlaga.
inace i veoma stara mahovina, koja nije imala dodira sa vlagom moze da se ozivi (potopus je u ciniju sa vodom), tako da sta god da joj radis, ona bi u odgovarajucim uslovima nastavila sa rastom.
U suprotnom,samo dobije malo braonkastu boju i tako moze da stoji duuuugo..
Mislim da joj, sto se tice zalivanja (prskanja), vise odgovara destilovana voda.

Bogica1985
16.06.07., 20:54
U terarijumu gde mi je scaber stoji mahovina vec pola godine,naravno ziva(zelena) i to sto kaze Bluie za temperaturu i vlagu je tacno, ali naravno ako je temperatura recimo 28C nece joj nista biti samo malo povecaj vlagu.
Imao sam slucaj i da mi je par meseci stajala na suvom i kad sam je stavio u jednu posudu sa vodom odmah se oporavila!
Ja moju prskam vodom sa cesme

http://img2.imagetitan.com/img2/small/3/3_img_3054.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=3_img_3054.jpg)

Bluie
16.06.07., 21:46
Moguce da nisam u pravu za vodu,ali vremenom od prskanja cesmovacom nakupi se beli talog na vrhovima listica mahovine (kamenac),pa izgleda onako nezdravvo,bledunjavo :S

Bogica1985
16.06.07., 22:16
nece da ostane nista ako se mahovina ne susi tj. ako je stalno vlazna, vidis da na slici nema belog!

Bluie
17.06.07., 00:51
Jes', stvarno izgleda ko engleska travica! :D

Calyptratus
22.06.07., 20:10
Jel ima neka posebna fora kako se sadi,i kako se ona siri i raste?

Bogica1985
22.06.07., 20:52
Moras samo dobro da je priljubis na podlogu, mesto na koje hoces da je stavis nakvasis tako da se napravi kao blato da bi sto bolje mogla da legne jer ako ne legne dobro ostaju vazdusni jastuci izmedju korencica i zemlje i koren se susi.

A procitao sam i jedan dobar recept, uzmemo mahovinu ,sasusimo je i takvu je izmrvimo.
tako izmrvljenu je posejemo i pokrijemo tankim slojem zemlje, posle toga nam ostaje da je redovno prskamo ali ne i da natapamo zemlju.

zarko
23.06.07., 01:37
ili uzmes mahovinu stavis u blender. sipas mleko i miksas...posle namazes to gde god i raste....

gledao na tv i citao na netu pali.e sad da li je bilo mleko ili jogurt to moze lako dase proveri na bilo kom forumu...kazu pali

Bogica1985
23.06.07., 01:57
ja sam cuo to isto ali samo sa surutkom.

dr.lucky
23.06.07., 10:42
A da li moze Sirko? :D