PDA

Pogledaj punu verziju : Poklopac za terarijum?



marko
22.06.07., 16:20
Ovako, dobio sam od devojke terarijum u koji treba da prebacim chromatusa ali treba još da odradim ventilacioni poklopac jer nema nikakvu ventilaciju. Sa gornje strane ima poklopac iz dva dela, jedan je sa ručicom a drugi bez (standardno). E sad hteo sam umesto onog dela bez ručice da ubacim drugi stakleni deo koji ima onaj prorez i metalnu mrežicu preko.
Taj deo treba da je veličine 23.5x8.5 cm, prilično mali komad stakla.
Bio sam danas u staklari da vidim šta može da se uradi po tom pitanju i kaže mi čovek da bi mi on taj deo stakla dao za dž jer oni praktično bacaju tolike komade ali u čemu je problem...kaže mi da ne može da iseče prorez u sredini tog komada već može da izbuši par (tačnije 5) rupa prečnika 3.6cm jednu do druge i to bi ličilo na prorez. Sve je to lepo dok mi nije rekao da ću verovatno da odustanem kad mi kaže cenu za 5 (slovima PET) rupa, a cena je 550 din (kao ceo terarijum) !!! WTF?

Ima li neku drugu ideju za ventilacioni poklopac?
Btw kako bre onda ovi ostali staklari rade taj prorez sa metalnom mrežicom preko? Ili ja nisam dobro video (a nisam još baš toliko slep)???

Bogica1985
22.06.07., 16:38
Nisi dobro video taj prorez u staklu je odradjen ustvari od vise staklenih komada pr. 2cm sirine izmedju kojih se lepi ta mrezica. Ovo ti je za dz kakvih 550 dinara , samo da ti isece par staklenih lajsni i to je to.
Najbolje da neko stavi sliku ko ima taj rad pa da vidis o cemu se radi!

marko
22.06.07., 17:36
@Bogica - Znači već sam počeo da ćoravim od monitora a nisam još ni fax završio :lol:
Ajde može neka neko baci sliku da vidim kako to izgleda pa da opet skoknem do staklare.
Hvala!

dr.lucky
22.06.07., 17:42
Ja sam takav napravio, sa rupama i sl. ali nisam zadovoljan. Sada imam sledecu ideju. Polovina poklopca, gledano po sirini [|] ovako nekako ce biti napravljena kao ram za slike, znaci od drveta i tu ima da uglavim obicnu mrezicu za komarce, zelenu. Druga polovina je staklo koje se podize i to je to.

Bogica1985
22.06.07., 17:56
Ma uzmes 8 staklenih lajsni dimenzija za tvoj slucaj

23,5x2 -2kom
19,5x2 -2kom
8,5x2 -2kom
4,5x2 -2kom

znaci ovo je sve sa sirinom 2cm

izlepis ih kako kad zidas ciglom ,znaci ne sme da bude fugna na fugnu jer u tom slucaju neces zatvoriti ram, a izmedju naravno pre nego sto stavis gornje 4 lajsne ,stavis mrezicu i preklopis sa ove 4 i to ti je to!
to ti je ono najobicnije, sad ti mozes da odradis tu korekcije u zavisnosti koliko ce ti upadati poklopac u terarijum tj. da li ce biti u liniji sa gornjom ivicom terarijuma, a nivelaciju mozes odraditi i preko lajsni sto drze taj poklopac!

marko
22.06.07., 18:19
@dr.lucky - pa može i tako kao što ti kažeš od drveta, ali ja bi pre od stakla - da se slaže (ja sam vaga u horoskopu a kažu mi da su vage bolesne što se tiče "slaganja" - izgleda da je to tačno :) )

@Bogica - skontao sam, hvala još jednom, nabudžiću verovatno tako kao što kažeš!

miljance
22.06.07., 19:00
Ja sam imao prilike da izvodim slicnu intervenciju .Dakle poklopac sa rucicom i zalepljeni deo stakla slicnih dimenzija 35*5. Ja sam prosto umesto tog dela stakla zalepio celom duzinom i sirinom metalnu mrezicu i to je to. :D Drugi deo poklopca koji se otvara je 35*15.
Ako zelis da i dalje na tom delu imas 'mobilan' poklopac onda uradi na ovaj prvobitno predozeni nacin.

marko
22.06.07., 20:58
@miljanče - to mi je i devojka predložila, sad stvarno ne znam kako ću...
A metalnu mrežicu si zalepio silikonom pretpostavljam?

EDIT: sad mi pade na pamet, ne vredi zalepiti mrežicu, treba mi mobilan poklopac da mogu lako da stavim a posle (za par godina) da izvadim tarantulu. U svakom slučaju hvala na predlogu! Uradiću na prvi način.

zarko
23.06.07., 01:37
pogledaj na mom sajtu ima terarijuma kako ih ja radim....
i nema da omane...

http://www.gekkogecko.co.yu/galerija%20renejmovanje/terarijumi/DSC01385.JPG

Filip
23.06.07., 02:00
Da i meni su isto rekli za rupe pa sam se shokirao! :icon_cyclops:
Najbolje ti je tako sa mrezicom, kao kod Zarka i jedan dio da je nepokretan a drugi da se otvara...
Pozzz
F.

marko
23.06.07., 12:46
Žarko - hvala za sliku.

Filipe - ma ne kontam koji je to fazon za rupe, verovatno je bušilica neka prebudžena a i rekao mi je tip da tu i pukne par komada stakla dok se sve ne izbuši pa onda mora sve iz početka, izgleda da je stvarno zaje*ano...
Anw, ne mogu da stavim nepokretan deo jer terarijum nije baš veliki a samo pola gornje stranice je malo za manevrisanje.

Bogica1985
23.06.07., 13:06
Nije busilica u pitanju vec dijamantska burgija koja je opasno skupa!

marko
23.06.07., 14:51
@Bogica - da da dijamantska tako nešto, ma kontam da i košta toliko (mislim bušenje rupe u staklu)...nema veze...

@all - hvala svima na predlozima ali odlučeno je da uradim drveni okvir i na njega nakačim metalnu mrežicu.
Popustio sam što se tiče stakla, bio sam danas opet u staklari da naručim one male staklene letvice i kaže mi žena u fazonu:
"Ko će ti seći toliko puno (osam) malih komadića za tako male pare (cena svega je 30 dinara)".
Nema veze biće od drveta i kraj.

Bogica1985
23.06.07., 15:40
Idi kod staklorezca ,privatnog ,on ce ti to iseci za 50 din cisto da ima za pivo!oni bacaju male komade a to mu nije nikakav posao, sekund!
Ja kad narucujem staklo za terarijume odmah mu kazem da mi jedno 20 lajsnica isece i to mi ne naplati skoro nista!
Ako ti to nije hitno kad budem dolazio za NS donecu ti te komade!

marko
23.06.07., 16:31
Pa ova prodavnica što sam bio i jeste privatna radnjica, sve rade tu: ogledala, stakla i sve obrade sa staklom koje ti mogu pasti na pamet. Ma bre danas je radila neka žena možda mi je ona to rekla po svom ličnom nahođenju, juče sam pričao sa čini mi se gazdom (ili sa nekim velikim dr.mr-om) i on mi je i rekao da bi mi tolike delove dao za dž. Nemam pojma možda do ponedeljka promenim mišljenje (taj staklorezac ne radi nedeljom). A možda napravim oba poklopca pa stavim koji mi se više sviđa! :)



Ako ti to nije hitno kad budem dolazio za NS donecu ti te komade!
Pa nije baš da mi je hitno ali hteo bih to da odradim sad preko vikenda (najkasnije u ponedeljak) a to onda ispada relativno hitno :)
Nema veze u svakom slučaju hvala ti što se nudiš za staklo, ipak još ima dobrih ljudi ;) (a ne ona žena što radi u staklari :evil:)

Bogica1985
23.06.07., 19:36
Onda idi direktno kod tog coveka koji reze staklo i njemu to nece biti tesko a ne kod te zene!

dr.lucky
23.06.07., 20:41
Možda je imala PMS. Treba razumeti to druže moj!

Bogica1985
23.06.07., 20:42
To Marko najbolje zna, on je isao! ::D

marko
24.06.07., 00:37
Onda idi direktno kod tog coveka koji reze staklo i njemu to nece biti tesko a ne kod te zene!
Ma da otići ću u ponedeljak opet tamo, pa ću pričati sa čovekom.



Možda je imala PMS. Treba razumeti to druže moj!
Uuuuuuuu PMS je mnogo zeznuta stvar...nema šta... :D

marko
27.06.07., 16:15
Evo uradjen je poklopac, za sada od drveta, lakše mi je bilo za budženje, možda kasnije uradim od stakla...
http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/terarium1.jpg

Pogled bez poklopca:
http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/terarium2.jpg

Front view
http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/terarium3.jpg

I naravno chromatus, već je pronašao predvidjeno sklonište
http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/terarium4.jpg

Edit: još par malih izmena i gotovo je okruženje za chromatusa. Hoću da zamenim posudu za vodu, stavio bih neku malo manju i ako je moguće uglastu (tačnije trouglastu ili pravougaonu) da je stavim u ćošak. Možda stavim i neku plastičnu puzavicu tj. par grančica i gotovo.