PDA

Pogledaj punu verziju : Lasice i kune



Filip
24.06.07., 01:49
Zanima me da li je neko video nekad lasicu ili kunu u Novom Sadu? Naravno, ne mislim u prodavnici vec slobodnu po gradu...
Pozzz
F.

esdy_11192
24.06.07., 02:09
Po meni, dosta moguće da se desi..

Filip
24.06.07., 02:15
Pa...pricali su mi da ih ima po Zagrebu, a pre neki dan su mi javili da su videli nesto slicno kuni i u NS, mada sam ja nesto skeptican...ipak, ko zna...zanima me da li je jos neko cuo tako nesto ili video...
Cudno mi je jer bi trebalo da su kune retke zivotinje u Sr.
Pozzz
F.

nenad
24.06.07., 12:41
Ja sam ih vidjao u mom kraju kad sam bio klinac. Na Ceraku. Pre 15-20 godina. Tu je bilo nekih divljih delova gde si mogao da vidis sve i svasta. Ima fazana, a pre neki dan sam video i prepelicu sa mladuncima. Kad sam bio klinac video sam dva, tri puta lasicu. Moguce da ih jos ima. To je sve blizu zgrada.

ToPa 12.02.
24.06.07., 17:07
ja sam bio jednom video lasicu kako rovari po nekoj kanti...prvo sam pomislio da je macka...a kad sam video da je izduzena sa malim nogicama...onda sam znao da je lasica...a to je bilo pored neke travuljine...

cak su mi rekli i neki matorci da su ih i oni vidjali...ali tek kad padne mrak...

silwert
24.06.07., 19:49
hmmm. lasica nocna mora svih golubara
lepa zivuljka ali sta napravi od mojih malih fazancica za jednu noc :'( pa ta se provuce kroz zicu u trku nema sile koja je moze zaustaviti :'( nema kavezaa u koji nemoze uci :'( a onda sam nabavio nemackog lovnog terijera :lol: ::D
ko kaze da je retka u srbiji moj drug iz sumadije muku mucu sa njima kod njega se hrani a kod komsije spava

ToPa 12.02.
24.06.07., 22:23
e da...bilo je jedno vreme lasica ne prodaju u novom sadu...kazu da
se ponasa kao macka...i da su jako zanimljive... 8) :D ::D

nenad
24.06.07., 23:21
Ima ih kod nas u prodaji na vise mesta. Ja to ne bih cuvao. Mozda i nisu lose, ali nisu mi za kucu nekako. Lepe su one sarene, albino mi se ne svidjaju preterano.

esdy_11192
25.06.07., 00:05
Smrede, ali ako se kastriraju problem je rešen (ako se kupuju kao kućni ljubimac)

Lady A.
25.06.07., 15:52
Lasica ima kod nas i to sigurno, al ih ne bi preporucila kao ljubimce jer su vrlo divlje i krvolocne. Medjutim mnogo bolja varjanta su feretke (eng.Ferret) ili africki tvor(nemaju veze sa klasicnim tvorovima),koje izgledaju skoro isto kao lasice,a mnogo su pitomije i umiljatije. Jeste da se malo osecaju,ali ne mnogo vise od obicnog zeca, a i mogu da se kupaju. Ja imam jednu kuci,mlada je pa je jos bela,jos nije dobila sare kao odrasle. Inace je kao macka,tako se i hrani, po meni vrlo zanimljiva i lepa zivotinja

nenad
25.06.07., 15:57
Koja je razlika izmedju lasice i feretke, ja sam mislio da je to isto?

Lady A.
25.06.07., 16:37
Pa kazem ti razlika je najveca sto su feretke mnogo pitomije,a i to su dve potpuno razlicite vrste. Kad bi feretku pustio negde kod nas sigurno bi uginula jer ne zive na nasem podrucju. Dakle definitivno nije isto

ludak
01.11.07., 19:58
Ima u subotici na svako prolece u Fauni jer se onda odvajaju od majke i onda se najlakse priviknu na gazdu.Cena je oko 50 eu.

Lady A.
02.11.07., 08:40
Evo jedna slika moje feretke kad je jos bila mala,posto nemam trenutno novijih.
http://img248.imageshack.us/img248/7105/dscn1023by7.jpg

ToPa 12.02.
02.11.07., 16:14
bas je slatka...jel voli da se mazi? kako se ponasa?

Lady A.
03.11.07., 22:33
Ma super je,moze da se mazi,ako je stignes. :) Mislim dosta je zivahna,nece da dodje i da sedi da je mazis,stalno je u pokretu. Al zato obozava da se igra,juri mi psa po placu,luda je 100%. Inace pustam je slobodno sa kucom da se igra po placu,znaci van kaveza,naravno dok sam tu i nikad se nije desilo da je htela da zbrise. Ode,pa se vrati. Skroz je pitoma i ne plasi se nicega,ni kerova,ni ljudi. Po ponasanju je ista kao macka-juri loptice,grebe se,skakuce kao malo mace!

CrazyCus
08.06.10., 11:28
Znate li neko mozda kakve su feretke (lovacki tvorovi) kao ljubimci??? :)

JecaDJ
08.06.10., 12:01
Svi odgovori su ti u ovoj temi http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=3061
inace po meni extra ljubimci,ja ih trenutno u stanu imam dvoje :)
Malo procitaj i razgledaj slikice,a ako bice za kratko vreme i malih koji treba da se odvoje od mame :)

CrazyCus
08.06.10., 15:33
Hvala puno bas me zanimaju feretke i mislim da su zabavne nadam se da cu nabaviti jednu.... :)

Cold_Beer
08.06.10., 16:00
Hvala puno bas me zanimaju feretke i mislim da su zabavne nadam se da cu nabaviti jednu.... :)

Prvo se dobro informisi o njima,jer zahtevaju dosta vremena i truda. Ali je kao kucni ljubimac jako zanimljiv i uvek spreman za igru,tako da neces pogresiti ako ga uzmes i ako mu pruzis sve uslove;)

ivana021
12.06.10., 13:03
Zanima me da li je neko video nekad lasicu ili kunu u Novom Sadu? Naravno, ne mislim u prodavnici vec slobodnu po gradu...
Pozzz
F.


da,da,definitivno da!!!
ima ih na podbari,vidjam ih skoro redovno...i svaki put se podjednako odusevim...