PDA

Pogledaj punu verziju : BBC-jev serijal o reptilima



Bluie
24.06.07., 22:41
Pre par dana sam dosao do 3 emisije o reptilima
Odlicno odradjena i visokobudzetna BBC produkcija, odlicni kompjuterski efekti.
Filmovi zalaze duboko u detalje i otkrivaju neke od najcudnijih stvari u vezi sa reptilima i njihovim ponasanjem,
adaptacijom na nove urbane uslove zivljenja kao i komplikacijama koje to donosi.
Serijal se zove Dragons Alive, a epizode su:
1.Ruling Reptiles
2.Smart Reptiles
3.Future Reptiles
Vrlo je moguce da ste neke od ovih emisija vec videli na Animal planetu, Exploreru itd,
ali mislim da nije na odmet da se nadje i u privatnoj kolekciji ;)

Bogica1985
24.06.07., 22:44
Da,da gledao sam pre neki dan na Animal planet-u epizodu smart reptiles, sto se tice kolekcije ne bi nista skodilo!

Bluie
24.06.07., 22:47
Au,brzina vrlina :shock:
Meni je taj najbolji...mada jos nisam odgledao prvi ceo...kakvi su tvoji utisci?

pozz

Bogica1985
24.06.07., 22:51
Svidja mi se kako je odradjeno, ono sa dresurom krokodila je nesto danas popularno ali dobro sta ces kad su najpametniji medju reptilima!
Ja ti se javim kad budem dolazio za Bg!

esdy_11192
25.06.07., 00:04
Ja čekam serijal o reptilima i vodozemcima legendarnog Ser Dejvida Atenboroua :) Izlazi (valjda) 2009 !! :)

ToPa 12.02.
25.06.07., 15:23
ej i ja sam gledao smart reptiles...
i meni se isto svidja to kako su dresirali krokodile... :shock:

Calyptratus
25.06.07., 20:45
Ja sam gledao ceo serijal,dan za danom su bile sve tri epizode na B92,pre par meseci sa prevodom,a gledao sam i na Animal Planetu Smart Reptiles.Extra je emisija,mnogo mi se dopala.
Bila je isto na Animal Planet-u emisija o tarantulama "Tarantula: Australia's King of the Spiders",to isto treba pogledati.
Treba redje da pustaju takve emisije.

zarko
26.06.07., 03:08
redje"?>
valjda cesce?

Calyptratus
26.06.07., 03:35
Pardon! :D

dr.lucky
26.06.07., 16:23
Tarantula: Australia's King of the Spiders
Odgledao sam tu emisiju. extra je. Kraj je posebno zanimljiiv: o gastronomskim carolijama domorodaca Kambodze!

Bifrost
26.06.07., 18:08
Ja imam:
Tarantula!
Tarantula - Australia's King of Spiders
The Real Spiderman
Animal Nightmares (Spiders)

Takodje neke epidode/isecci iz:
Bug Attack Special
Insects From Hell

To je snimamno sa TV-a preko TV kartice, malo su losijeg kvaliteta posto mi je racunar govno pa moram da snimam na najmanjem kvalitetu da ne bi seckalo (nije bas toliko loseg kvaliteta).

Geni
27.06.07., 14:26
Ja imam sve delove 'Life in the undergowth'. David Attenborough naravno. I što je najgore još ih nisam odgledao :(

Bluie
28.06.07., 01:26
@ Bifrost: Ne bih da zakeram...ali kakav je kvalitet snimka? ::D

Geni
28.06.07., 08:38
E slušajte ljudi, ovo je malo otišlo predaleko što se tiče piraterije. Ostaviću ovo još jedan dan i onda ću da obrišem poruke u kojima se spominje razmena tuđe intelektualne svojine ili ću da editujem poruke ako u njima ima još nečeg smislenog.

Slobodno nastavite raspravu o kvalitetu i sadržaju ovih emisija, ali razmenu prebacite na PM. Da ne bude ovako javno ;). OK?

Geni
28.06.07., 14:32
Pa ovo je malo 'siva' zona. Za skenirane knjige koje su ranije diskutovane je jasno - čista piraterija kojoj na javnom forumu koji pretenduje da bude ozbiljan nije mesto. Ovde su u pitanju emisije koje su javno emitovane na tv-u i snimljene. Ne znam da li su ikada objavljene kao dvd izdanje ili nešto slično, tako da je po meni ovo manji prekršaj od tih skeniranih knjiga ali se plašim da je pravno gledano u pitanju ista stvar.

Jedini izuzetak je po članu 43 zakona o autorskim i srodnim pravima koji glasi:

Dozvoljeno je bez dozvole autora i bez plaćanja autorske naknade umnožavanje kratkih odlomaka objavljenih dela za nekomercijalne svrhe nastave, ispita ili naučnog istraživanja.

Tako da ovi snimci koji se ovde pominju definitivno ne podpadaju pod izuzetak i predstavljaju povredu prava njihovog vlasnika.

Geni
29.06.07., 14:00
Obrisao sam poruke gde se spominje razmena, ali bi bilo lepo kada bi se 'recenzije' ovih emisija nastavile :D. Treba znati šta valja i šta treba gledati.