PDA

Pogledaj punu verziju : NOV CLAN



Ivana
25.06.07., 15:56
Cao svima
Ja sam nov clan,sajt je sjajan...
Zmije obozavam ali ih ne gajim jer mi moji nedezvoljavaju...ali s obzirom da sam odrasla kraj Dunava u stalnom sam kontaktu sa njima. Ako je neko zainteresovan moze da mi se pridruzi u lovu na njih,naravno ne ubijam ih :)!!!

P.S.Mada ako neko poklanja koju zmiju neka se javi, cisto da je poklonim mami za rodjendan :D

gava
25.06.07., 16:03
Dobrodosla.
Eh, ti problemi sa roditeljima. Jesi li razmisljala da ih krijes?! Salim se, taj ekstremni sport ne preporucujem nikome. Mada ima nekih medju nama koji i to rade.
Sajt je extra
Uzivaj

nenad
25.06.07., 17:40
Na koga li si mislio Gavo?
Ivana, imas podforum Izleti, i u njemu temu Izleti, gde mozes da vidis slike sa nasih terena od ove godine. Ima dosta slika zmija. Ako ti slikas zivotinje u prirodi, mozes da okacis neke slike u toj temi. Sto se tice lova, ima nas par koji smo uvek zainteresovani :D
Pozdrav

Bluie
25.06.07., 19:42
Pa kako na koga je mislio...ima tu neki lik sa Ceraka koji steka zmiju u ormanu :lol:
Evo i ja da ti pozelim dobrodoslicu,a za hvatanje zmija i terene si cula.
Bice jos toga u organizaciji gore pomenutog momka sa Ceraka, dogovoricemo se vec nesto...

nenad
25.06.07., 20:48
U ormanu stekam dubie i lateralise. Zmija je u vitrini, da budemo precizni ;) A nije da je stekam, samo je ne pominjem caletu. ;)

Calyptratus
25.06.07., 20:52
Ja sam Pandinuse i Chromatusa drzao 2 meseca sakrivene od keve,jer se boji i sta ti ja znam,i tek je onda primetila i naljutila se,i dan danas mi nije oprostila.Mada je to i bio cilj,jer da sam je pitao ne bi mi dozvolila,ovako sam joj doneo,i tek kad je provalila onda su joj zasmetali,sto dokazuje da samo drami bezveze. :D
By the way Willcomen!

Over_Mind
02.07.07., 18:44
Dobro dosla Ivana, da li te interesuju i ostale exoticne zivotinje ?

Ivana
03.07.07., 09:55
Interesuje me sve sto je neobicno i interesantno. Na sta tacno mislis?

nenad
03.07.07., 11:01
I koje zmije lovis - belouske i ribarice? Pored Dunava ih ima dosta, kao i pored drugih reka.

Ivana
03.07.07., 13:00
Uglavnom belouske, stvarno ima lepih primeraka i do 2 m. Brat i ja ih redovno pratimo, posmatramo i naravno plasimo kupace... :D...mada svi su se vec navikli na nas...

nenad
03.07.07., 14:24
Ako imas neku interesantnu sliku okaci je u Izletima, dugo niko nista nije kacio. Zvacemo tebe i brata kad budemo isli na Avalu opet.

Ivana
03.07.07., 14:40
To bi bilo super,hvala unapred...cim budem napravila neke dobre slike kacim ih....

nesa80
03.07.07., 15:54
napokon nesto na srpskom da nadjem...obicno sam morao strane knjige da kupujem da bi citao o zmijama...jedno pitanje,ako neko zna,,,da li postoji neko u nisu ko prodaje zmije? hvala unapred i pozdrav svima

Over_Mind
04.07.07., 17:47
mislim na tarantule,gustere i slicne zivotinje ?
zmije su super ali tesko je nabaviti ...

Ivana
05.07.07., 16:41
U principu ja volim sve zivotinje, ali su mi zmije nekako najblize, ali mnogo volim zabe. Tarantule manje ali volim i gustere.

Over_Mind
05.07.07., 17:06
Ti si Bogicina sugradjanka, jel se znate ?
Postavi te slike da vidimo ...

esdy_11192
05.07.07., 18:25
Pa nije Pančevo toliko malo da se svi poznaju... :lol: :lol: :lol:

Over_Mind
05.07.07., 18:47
I manje nego sto sam mislio ... Imao sam devojku tamo a sluzio vojsku sa likom koji je zna pa kasnije upoznao Bogicu koji
se zna sa njenim bratom ...

Ivana
06.07.07., 09:15
Moguce je da se znamo, svet je mali. Pa nek se javi Bogica pa da zajedno idemo u pustolovine

Bogica1985
06.07.07., 20:58
Ako budem isao u nedelju na Avalu se nadjemo ako hoces pa da odemo zajedno!

Spana
22.09.08., 19:35
Cao svima!Ja sam Milos(Spana).Skoro sam poceo da se bavim teraristikom i jako sam se zagrejao ::D!imam smuka a devojka ima bou tao da mogu da kazem da gajim i jedno i drugo!Sajt je sjajan i ima puno korisnih informacija!Neka mi neko kaze ako zna kako da vidim kog mi je pola zmija?u napred hvala i pozzz

nenad
22.09.08., 20:55
Morao bi da sondiras zmiju, ili da probas da istisnesh hemipenise, ukoliko ih ima. Ja to nisam nikad radio, ali znam da na taj nacin moze lako da se
povredi zmija. Inace, dobro dosao.

aqua-zoo
22.09.08., 21:56
poz, dobro došao, bez povrede zmija možeš da prebrojiš sub-caudal štiteve i tako da odrediš pol

sub-caudal štitovi kod
kukuruzne zmije
Mužjak 67-86
Ženka 41-62
Boa constrictor constrictor
Mužjak 60
Ženka 50
Python regius
Mužjak 40
Ženka 27-36

gava
22.09.08., 23:13
Objasnjenje sta su subcaudal scales?! Direktni prevod bi bio sub=pod, ispod; caudal=repni; scales=krljusti. Ono sto ti Gandalf ;) preporucuje je da prebrojis koliko krljusti ili stitova tvoja kukuruzna ima na trbusnom delu repa (tj. onom na kome lezi) gledano od anusa pa do vrha repa. Koliko je ova metoda tacna.... to ne znam posto sam tek sad prvi put cuo za nju. Najtacnije bi bile ove sto je nenad naveo, ali nikako nemoj to da radis sam. Sanse da povredis zmiju su ogromne
Inace ovo brojanje krljusti se koristi kod Boa da bi se odredile podvrste. Cesto se desi da neko kupi Bou misleci da je dobio ono sto se u svetu zove redtail ili true redtail Boa poznate kao Boa constrictor constrictor, a ispostavi se da je manje cenjena (i manje lepsa) Boa constrictor imperator. Zbog toga se broje ventralne (trbusne), subcaudalne (podrepne) i mid-body scales (broj krljusti na sredini tela). Takodje se gledai i broj ledjnih sedala (crne sare na ledjima svake Boe) gledano od glave do anusa tj. pocetka repa

nenad
23.09.08., 00:17
Prebrojavanje shtitova je pouzdan metod, ali kod mnogih vrsta se desava da imaju broj koji se javlja i kod muzjaka i kod zenki.

gava
23.09.08., 09:34
Da. I zaboravio sam da napisem da ako ces da brojis te stitove sacekaj da se zmija presvuce pa broj na presvucenoj kozi. Inace ces da namaltretirs i sebe i zmiju a nikako neces uspeti da tacno prebrojis.

Spana
23.09.08., 21:44
Hvala svima na odgovoru!imam srece presvlacila se pre neki dan i imam kosuljicu!ali svejedno cu je nositi kod lika gde sam kupio da mi on pogleda!

Spana
23.09.08., 21:55
pogledao sam rep boi i od anusa je poceo odmah da se suzava sto bi znacilo da je zenka kako mi je gava rekao a i ima i 50 stitova ili krljusti tako da je definitivno zenka ::D!smuku cu proveriti sutra!a da kako sad da znam koja je boa imperatotr ili constrictor?Hvala :D

dule87
23.09.08., 22:19
hehe sa boom ti to i nije neka sreca sto je (ako je) zenka..posto su zenke dosta vece i krupnije od muzjaka..
a to koja je imp. ili konst. to sumnjam da ces otkriti, a i to ti nije nesto plaho bitno (sumjnam da ces ih razmnozavat)...ako ti je lijepa takva kakva jeste nemas razloga da se smaras.. hehe

Spana
24.09.08., 17:23
Smuk mi ima 70 repnih krljusti sto bi znacilo da je muzjak ::D!a sad imam drugo pitanje :D,kako da posaljem sliku na forum?

gava
25.09.08., 14:43
Dule je u pravu.. nisi se bas usrecio sa Boom. Zenke su dosta vece i masivnije od muzijaka. Odrsli muzijak izgleda kao igracka pored odrasle zenke. Ali dobro, Boze moj.
Constrictir ili imperator? Ajde otvoricu novu temu o tome pa cu napisati detaljno kako i sta, ali moje verovanje je da kod nas sve Boe su mesanci i da nijedna nece uci u bilo koju semu za ovu ili onu vrstu. Ali ako te bas interesuje onda za pocetak prebroj sedla na ledjima tvoje boe od vrata do anusa (znaci ne do kraja repa vec do mesta odakle rep pocinje). Pretpostavljam da ce ih biti 22

Spana
25.09.08., 23:07
evo slike boe,doduse slika je starija ali nema veze.

http://img253.imageshack.us/img253/8536/boafk6.jpg

Spana
25.09.08., 23:13
http://img258.imageshack.us/img258/2958/djoledi8.jpg

[url=http://g.imageshack.us/img258/djoledi8.jpg/1/]

a evo i smuka ::D