PDA

Pogledaj punu verziju : Waxworms!!!



Srks
01.07.07., 14:15
Cao ja sam zapoceo ovu temu o Waxwormsevima ili kako vec crvi za pecanje jer nemam vise tenebrija(zapoceo sam novu koloniju ali ce to malo da potraje) a dve moje tarantule su se presvukle pa verujem da su po prilicno gladne. Pa sam hteo da pitam da li je neko probao da hrani tarantule sa tim crvima. Moji utisci su ovakvi, ja sam dao mojim tarantulama:

1. geniculata je odmah zgrabila crva mada to moze da se ocekuje od nje jer je prozdrljiva(jede sve sto joj naidje). A i presvukla se tako da verujem da je poprilicno gladna.

2. a.versicolor koja se isto presvukla, stavio sam njoj nekoliko tih crva ali ih nije okusila. Sacekacu malo da vidim da li ce da ih pojede.

3. l.parahybana a ova tarantula verujem da je nesto bolesna (ili kao da je u onom periodu kada nece da jede) jer vec nejede neko duze vreme ali izgleda da je uredu jer se krece i nije potamnela tako da znam da nije pred presvlacenje. Isto znamo da je ovo prozdrljiva tarantula... Inace ovo je za drugu temu.

Sta vi mislite da li je to bila dobra idea sto sam dao svojim tarantulama waxwormove? Pokusavam da se snadjem u onim hitnim situacijama. Bolje ista nego nista.

Ig0r
01.07.07., 14:31
Jesu to oni mali beli crvi? Ako jesu, možda su tarantule prevelike da bi ih hranio nečim tako malim. Inače, islim da možeš slobodno da ih hraniš time. Ja sam mojima davao sve i svašta. Muve, zunzare plave i zelene, skakavce, velike komarce, noćne leptire... Šta god mi je uletelo ili ušlo u stan biva pojedeno. Samo gledaj u nebo. Možda preleću oni poljoprivredni avioni što prskaju komarce. Tada izbegavaj da hraniš bilo čime što nije iz kućnog uzgoja da ti ljubimci ne bi pocrkali od otrova.

Srks
01.07.07., 14:40
Da to su oni beli ima i malih i malo vecih tako da mi odgovaraju za ove manje tarantule osim za ovu a.versicolor koja je 6.5-7cm za nju vec mi treba tenebrija. Mada ti crvi nisu nesto hranljivi ali dobro stacu...

Bluie
01.07.07., 16:25
Misllim da to sto spominjes nisu waxworms...iz ovih pecaroskih se razvijaju muve,a iz wax-ova se razvijaju moljci.
Kako bilo, mislim da i nisu neka kvalitetna hrana za zivotinje...ni jedni ni drugi.

dr.lucky
01.07.07., 16:53
Ribolovacki sigurno nisu waxwormsi, vec oopgavne larve koje zive na lesevima zivotinja i hrane se tim mesom. Ja licno ne bi to davao svojim zivotinjama...ali ja sam pocetnik i nemam bas mnogo pojma!

Srks
01.07.07., 18:07
Ma dobro neznam tacno koje su ali to su one bele i znam da nisu hvalitetna hrana kao sto sam spomenuo ne bih ni ja to davao svojim tarantulam da nisam sada u ovoj situaciji. Tako da je to samo na ovih par dana dok ne nabavim malo tenebrija. Kao sto kazem bolje ista nego nista. Mislim mogu da se daju ali nisu hranjive...

Srks
01.07.07., 18:09
Ako znate tacan naziv tih crva neka neko od moderatora zameni naziv. Hvala puno.

Geni
02.07.07., 08:34
Pa ako je ono što ja mislim da jeste onda je Galleria mellonella

I slobodno njima hrani tarantule. Ako nisu kontaminirani nekim pesticidima ništa tarantuli neće faliti.

kimo
02.07.07., 11:03
To o čemu Srki priča su obični pecaroški crvi verovatno, jer neverujem da se negde prodaju crvi Galleria mellonella. Odgovor će nam dati ako kaže gde ih je kupio i koliko su veliki?

Inače waxworms su ok hrana i koriste se kada treba da se natovi neka životinja jer su bogati mastima...

Srks
02.07.07., 11:08
Ja sam ih kupio tamo pored Zemunske pijace. Ti crvi su beli obicno oko 1 cm sa jedne strane su tanji a sa druge deblji....

dr.lucky
02.07.07., 11:13
meni to lici na pecaroske crve!

Geni
02.07.07., 11:34
Ali da li je to larva zunzare kao što sam ja uvek pretpostavljao? Calliphora erythrocephala?

Srks
02.07.07., 11:37
Ne ne verujem...? Mogu da slikam pa da postiram.

Geni
02.07.07., 11:41
Ne moraš. Svi znamo kako izgleda crv za pecanje. Ja samo ne znam čega je to larva, nikada se nisam raspitao :shy:.

dr.lucky
02.07.07., 11:47
To je larva zuznare.

Geni
02.07.07., 12:08
Calliphora erythrocephala 8)

Šalim se. Sa N.

p.s. Evo i šta je u pitanju: http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=333463

jeste da nema baš veze sa larvama ali mi se fotografiaj mnogo dopada.

Srks
02.07.07., 12:12
hehe ekstra je.

Bluie
02.07.07., 12:20
Uuuu,prijatelju...ovo je CGI, nije fotka.

Srks
02.07.07., 12:43
pa nema veze ako mu se svidja nema veze dali je CGI ili fotka.

Geni
02.07.07., 12:49
Pa i ja se tešim da je ovde više u pitanju obrada nego sama fotka. Naročito što je slikano sa Canon 350D i 100mm macro objektivom koje i ja imam ali ne pravim ovakve fotke :(

Ali dobro da ne idemo više u offtopic. Znači definitivno su u pitanju larve Calliphora erythrocephala koje Srks koristi. Kao što sam već rekao, ukoliko nisu izloženi pesticidima, ne vidim ni jedan razloga da se ne koriste u ishrani tarantula. Ne znam kakva im je hranjiva vrednost, ali ne verujem da je mnogo lošija nego tenebriji.

Bluie
02.07.07., 16:45
Ok,opet offtopic...jel to Eos? gde si nasao specifikacije za ovu fotku musice?

A mislim da im je hranljiva vrednost dooosta losija od tenebrija....oni su bas vodenasti i nikakvi...

Srks
02.07.07., 16:59
Pa jesu losiji su ali verujem da imaju puno masnoce

Geni
02.07.07., 17:04
Snimi fotku i pogledaj exif. Sve lepo piše. I da jeste EOS.

jaza
07.10.07., 22:11
zasto moja tarantula nece da jede crvica vec ga samo drzi vec pola sata

marko
08.10.07., 02:28
zasto moja tarantula nece da jede crvica vec ga samo drzi vec pola sata
Ako imaš bilo kakva pitanja slobodno otvori novu temu pa pitaj šta te zanima, mislim da nisi baš potrefio mesto gde ćeš pitati. Bilo kako bilo, verovatno već gledaš kako tarantula "jede" crvića, upravo tako treba da izgleda, polako će crvić da se smanjuje...da nestaje...