PDA

Pogledaj punu verziju : Blue Skink



Spike
05.07.07., 12:52
Pretpostavljam da ste se vec sreli sa skink-ovima!? Ove dve vrste su mi najinteresantnije:
http://www.floridata.com/tracks/scrub/animals/bluetail.jpg
http://www.reptilesweb.com/images/stories/datso_pictures/med_BlueTongueSkink.jpg
E sad pitanja: Jel' ima neko bilo koju od ove dve vrste?
Jel' moze neko da ih nabavi?
I po kojoj ceni? ???
Pozzzzzzzzz

kimo
05.07.07., 14:01
Niko ovde nije imao takvih skinkova, ja sam imao 10 godina berber skinka (Eumeces schneideri) i ekstra je gušter, mada su ovi blue tongue skink-ovi strava, budu veliki i masivni a pitomi. Što se tiče cene, to ne znam tačno mada su oko 100 eur ovi blue tongue ja mislim...nisu baš česti kod nas i u okolini...

Inače kada zeliš da pitaš za cenu i nabavku, molio bih te da pišeš u potražnji, a ne u ovom podforumu. Hvala unapred!

Spike
05.07.07., 15:06
Moja greska,nisam se lepo izrazila! :shy: Nije trebalo da zvuci kao oglas.
Vise me je interesovalo da li je neko imao nekog iskustva sa njima, i kakvog? npr: da li su agresivni, jel' postoji mogucnost da se pripitome ili su uglavnom za gledanje...? Prelepi su, ali nemam dovoljno info. o njima :(

nenad
05.07.07., 18:27
Ja sam od skinkova cuvao zlatnog skinka - Mabuya multifasciata i domaceg skinka - Ablepharusa. Nisu losi. Videcu da okacim neke slike.

Spike
05.07.07., 18:32
To bi bilo super.
Kakvi su inace? Jesu interesantni? Koji im uslovi odgovaraju?
Napisi nesto ukratko,ako te ne mrzi! :)

kimo
05.07.07., 19:19
Nisam ni mislio da jesi, ali inače kada te cena i tako nešto oko nabavke interesuje tamo postavi u potražnju najlakše ćeš tako dobiti informaciju...

Inače nisu agresivni a za uslove moraš reći na kog misliš, jer ih ima iz svih predela i iz pustinje, stepe, kamenjara ... nisu za sve isti uslovi...

Spike
05.07.07., 19:32
Hvala Kimo, za ubuduce cu znati.
Najinteresantniji mi je blue-tongue skink.Pa konkretno za njega ako neko nesto zna,bilo super kad bi ga ukratko predstavio.
Pozzz... :D