PDA

Pogledaj punu verziju : Zanimljivosti



Proka
06.07.07., 23:14
Evo sad sam procitao neshto zanimljivo.

Marokanci veruju da kameleoni imaju carobne moci. Na nesrecu po ove bezopasne gustere veruje se da su ta carobna svojstva najjaca kad su mrtvi. Na primer, zena koja sumnja da je muz vara, treba u hranu da mu stavi kameleonovog mesa da bi joj on ponovo bio veran. A ako covek hoce da proveri da li je baksuzan, treba da ubaci zivog kameleona u pecnicu. Ako zivotinja eksplodira, to je znak dobre srece. Ako od kameleona ostane samo rastopljena smesa to je baksuz.

nenad
07.07.07., 00:34
Neverovatno je to kako ljudi mogu da budu primitivni. Kad cujes da rade tako nesto dodje ti da poverujes u onu pricu o visim i nizim rasama.

Spike
07.07.07., 00:46
Kakva glupost, da ne poverujes kakvih sve ljudi ima!
Gde si to nasao?!?Takve ljude treba........... :icon_backstab: ,htedoh reci OBRAZOVATI!!!!!

Proka
07.07.07., 00:55
Gde si to nasao?!?Politikin Zabavnik

Filip
07.07.07., 13:05
Alo, moderatoru, kakve su nacisticke izjave!? A dje bismo mi bili ta toj lestvici visih i nizih naroda? To je sve zbog obrazovanja i nedovoljne edukacije ljudi koji zive u nekim zabacenim mestima. Siguran sam da se mnogi ljudi smeju nekom nasem primitivizmu, a sigurno nam ne bi prijalo da cujemo da misle da smo neka niza rasa...niti se mi tako osecamo, je l? Naprotiv ;)
Dakle, imajte razumevanja za ljude koji manje znaju i koji ne razmisljaju kao vi...uostalom, koliko samo ljudi zove onog ludaka tarota i veruje u te gluposti!!!!
Pozzz
Filip

gilezmaj
07.07.07., 14:35
e ako si im re ka o :icon_rabbit:

nenad
08.07.07., 00:23
Gde smo mi na toj lestvici? Pa na dnu, gde bi bili? ;) Ja samo kazem da ti dodje da poverujes u tu pricu. Muka mi je vise od uzasnih prica iz Azije npr. u kojima ljudi jedu tek izvadjeno kobrino srce, piju krv oklopnika, ili zderu mozak direktno iz glave jos zivog majmuna. I to sve u elitnim restoranima.
Postoje i zemlje u kojima se jede konzervirani ljudski fetus!!!
Zasto ocekujes od ljudi, ti ili bilo ko drugi, da uvek imaju razumevanja za tudje gadosti ii budu tolerantni? Da budu politicki ispravni, kako se to sad popularno kaze. Zar nismo svi ljudska bica, i zar ne moze i nama da se desi da se gadimo takvih ljudi, pa makar zbog toga bilo krivo njihovo obrazovanje?

Proka
08.07.07., 00:28
pa pazi nije u redu da prilazish prici sa te strane razmisli malo ... nekome je debilno to shto mi jedemo pecenje slaninu kajmak itd itd sve zavisi gde si rodjen i kako si naucen ... ### tamo odrastash sa majmunom u "kupatilu"( to jest u dvorishu) i ### malo su bolesni i to ali ### meni isto ne ulazi u mozak kako neko moze ali ### .

nenad
08.07.07., 01:35
Cekajte, da razjasnim prvo nesto - nisam ni nacista ni rasista, samo sam napisao da ti dodje da razmisljas tako, a ne i da ja razmisljam tako. Nemam nista protiv sto negde u svetu ljudi jedu zmije, kornjace, majmune, pse, macke ili bilo sta drugo od zivotinja. Nije svakom teletina dostupna u svetu. Ali postoji razlika izmedju normalnog konzumiranja neobicne hrane i izivljavanja. A ono sto cesto rade azijski narodi, npr. posto sam njih pomenuo, je bas to izivljavanje. Jedemo i mi pilice, ali ih ne nalijemo rumom i otvorimo im glavu dok su zivi, pa jedemo mozak. Pre par dana sam bas citao kako neki Kinez jede celog zivota zive zabe, miseve i pacove. To je nenormalno. Zasto bih ja tolerisao to i rekao "pa, to je njegova kultura, on je tako naucen, treba ga razumeti"? Razumem ja da neko jede zabe i tolerisem to. Ali, ne mogu da tolerisem da neko guta zive zabe, to mi je bolesno i primitivno i ne deluje ljudski nego zivotinjski. Mislim da treba postovati tudju kulturu, ali i da treba postaviti granice, pa reci da je nesto preterano i da nije u redu.

Ali, eto, ne bih da duzim ovu raspravu, nisam se lepo izrazio u prvom postu i ne bih hteo da neko misli da imam nacisticke stavove, jer ih nemam.

Filip
08.07.07., 01:41
Gde smo mi na toj lestvici? Pa na dnu, gde bi bili? ;) Ja samo kazem da ti dodje da poverujes u tu pricu. Muka mi je vise od uzasnih prica iz Azije npr. u kojima ljudi jedu tek izvadjeno kobrino srce, piju krv oklopnika, ili zderu mozak direktno iz glave jos zivog majmuna. I to sve u elitnim restoranima.
Postoje i zemlje u kojima se jede konzervirani ljudski fetus!!!
Zasto ocekujes od ljudi, ti ili bilo ko drugi, da uvek imaju razumevanja za tudje gadosti ii budu tolerantni? Da budu politicki ispravni, kako se to sad popularno kaze. Zar nismo svi ljudska bica, i zar ne moze i nama da se desi da se gadimo takvih ljudi, pa makar zbog toga bilo krivo njihovo obrazovanje?



Moraces mi reci dje se jede konzervirani ljudski fetus! :shock: malo mi to cudno zvuci...zamislim fabriku za konzerviranje ljudkih fetusa, lol, toga se nisu ni u South Parku setili...
Slusaj, oni jedu kobre a mi jedemo zivotinje sto se valjaju u izmetu (svinje), hmmm...pitam se sta je cudnije.
Ni meni nije bas milo sto neko kolje neku divlju zivotinju da bi joj pio krv, ali mogu da shvatim takvo ponasanje. Ipak, mislim da je u takvim, nerazvijenim, sredinama priroda mnogo bolje ocuvana i zivotinje bolje zive od mesta koja su potpuno "civilizovana" koja neprestano krce sume da bi pravile oranice i sadile monokulture i gradile betonske palate...
Mislim da moze da ti bude gadno neko ponasanje koje ti izgleda cudno, ali mislim da nije u redu da kazes da ti se ti ljudi gade zato sto oni veruju da ce ih krv kobre ili cega vec izleciti od neke bolesti ili uciniti srecnijim nego sto jesu. Meni se samo gade ljudi koji muce zivotinje, jer za tim nemaju apsolutno nikakvu potrebu i to su vec bolesni ljudi...
Pozzzz
F.

Mogu misliti koliko mi nekim ljudima izgledamo bolesno jer drzimo paukove i skorpije po kucama...pitam se ko je tu u pravu...



Cekajte, da razjasnim prvo nesto - nisam ni nacista ni rasista, samo sam napisao da ti dodje da razmisljas tako, a ne i da ja razmisljam tako. Nemam nista protiv sto negde u svetu ljudi jedu zmije, kornjace, majmune, pse, macke ili bilo sta drugo od zivotinja. Nije svakom teletina dostupna u svetu. Ali postoji razlika izmedju normalnog konzumiranja neobicne hrane i izivljavanja. A ono sto cesto rade azijski narodi, npr. posto sam njih pomenuo, je bas to izivljavanje. Jedemo i mi pilice, ali ih ne nalijemo rumom i otvorimo im glavu dok su zivi, pa jedemo mozak. Pre par dana sam bas citao kako neki Kinez jede celog zivota zive zabe, miseve i pacove. To je nenormalno. Zasto bih ja tolerisao to i rekao "pa, to je njegova kultura, on je tako naucen, treba ga razumeti"? Razumem ja da neko jede zabe i tolerisem to. Ali, ne mogu da tolerisem da neko guta zive zabe, to mi je bolesno i primitivno i ne deluje ljudski nego zivotinjski. Mislim da treba postovati tudju kulturu, ali i da treba postaviti granice, pa reci da je nesto preterano i da nije u redu.

Ali, eto, ne bih da duzim ovu raspravu, nisam se lepo izrazio u prvom postu i ne bih hteo da neko misli da imam nacisticke stavove, jer ih nemam.


Zar ljudi nisu zivotinje? A koje su granice? Dje bi ih ti postavio?

nenad
08.07.07., 02:14
Ne, za mene ljudi nisu zivotinje.
Ok, evo gledaj ovako: oni su vaspitani da se ponasaju prema zivotinjama tako kako se ponasaju. A ja sam na primer (a nisam, samo pokusavam da ti objasnim) vaspitan da ih mrzim zbog toga. Ako ti postujes njih i njihovu kulturu, onda ces morati da postujes mene i moju kulturu, i neces se obazirati na to sto ja pisem. No, ovo je samo primer, niti ih ja mrzim, niti sam tako vaspitan, ali posto si pomenuo princip postovanja tudje kulture, onda ga ispostuj do kraja.
Sto se tice svinja, ne jedem svinje, mozda ponekad u pici i to je to. To sto ih ostali Srbi jedu me ne izjednacava sa njima. I ako je nekom strancu koji ih ne jede cudno to sto ih Srbi jedu, i meni je cudno.

Sto se tice postavljanja granica, sam ljudski razum ti govori gde bi mogle da se postave, zar i to treba da objasnjavam. Taj isti razum je ono sto nas razlikuje od zivotinja.

A sto se tice rasprava, mrzim rasprave, jer oduzimaju vreme i energiju i nisam na ovom forumu da bih se raspravljao sa ljudima. Misli sta hoces, pusti mene da mislim sta hocu, i ne vidim potrebu da se bilo kome od nas dokazuje da nije u pravu kad su ovakve stvari u pitanju.

Filip
08.07.07., 02:47
Nenade, kao prvo, ako ne volis rasprave, nemoj se ni upustati u njih...ja mislim da su rasprave korisne i da svi ucesnici u jendoj dobroj rapravi mogu da cuju i nauce nesto novo i dodju do nekih saznanja. Ako ti ne volis rasprave to je sasvim ok, ali ako vec pocinjes jednu onda se istrpi do kraja i pusti ljude da dovrse svoje misli i kazu svoje ideje...
Ljudi jesu jednostavno samo zivotinje, volio bih da kazem mislim, ali svi mi jesmo bioloski zivotinje, a to sto imamo nesto, sto mi nazivamo svest, nas svakako ne odvaja od ostalih zivotinja. Isto kao sto ribe mogu da disu pod vodom i ptice da lete, to ih ne odvaja od ostalih zivotinja koje to ne mogu da rade.
Mislim takodje da je jako tesko postaviti granice onoga sto je "normalno" i odvojiti ga od onoga sto nije.
Evo, uzmi kao primer nas, sta mi radimo...gajimo neke zivotinje da bi ih dali kao hranu drugim zivotinjama, zar to nije "bolesno" po tvojim standardima? Ili to sto drzimo neke zivotinje zaronbljene u skucene prostore, ko zna, kada bi mogle da govore, moda bi pre htele da ih neki kinez pojede pa da im skrati muke nego da zive citav zivot na taj nacin...



Ok, evo gledaj ovako: oni su vaspitani da se ponasaju prema zivotinjama tako kako se ponasaju. A ja sam na primer (a nisam, samo pokusavam da ti objasnim) vaspitan da ih mrzim zbog toga. Ako ti postujes njih i njihovu kulturu, onda ces morati da postujes mene i moju kulturu, i neces se obazirati na to sto ja pisem. No, ovo je samo primer, niti ih ja mrzim, niti sam tako vaspitan, ali posto si pomenuo princip postovanja tudje kulture, onda ga ispostuj do kraja.

Nenade, ja nikada nisam upotrebio rec "postovati" vec rec razumeti i tu postoji velika razlika. Npr. ako si ti vaspitan da nesto ili nekoga mrzis, ja to mogu da razumem, ali ne i da postujem , jer se ne slazem sa tim. Nadam se da razumes u cemu je razlika...
Nisi mi rekao dje se konzerviraju ljudski fetusi??? :confused2:
Pozzz
F.

zarko
08.07.07., 03:27
magijska verovanja i rituali imaju svoju svrhu. neki nisu lako varljivi ali boze moj. sluze svojoj svrsi koju narod tog podneblja razume. fetisi u ishrani takodje.
ja bih najradije pustio da svkao radi kako zeli a ja da cuvam zivotinje
ali sta ces kad ne moze od zivotinaj da se zivi. e sad kad nestanu rituali i veorvanja ljudi polude....
ja sam tu da ih lecim. :)

nenad
08.07.07., 11:56
Mislim da su rasprave na ovom forumu ok kada se ticu teraristike. Ova rasprava se ne tice terararistike, i nisam hteo da se raspravljam, nego sam samo bio zgrozen tim sto sam procitao i napisao ono sto sam napisao. Hocu da kazem da mene zanima misljenje drugih ljudi kada je u pitanju nacin drzanja i hranjenja zivotinja i slicno, ali me za ovakve stvari stvarno ne zanima misljenje drugih ljudi, jer imam izgradjen stav i ne mogu da ga menjam.

A nisam ti rekao gde se jedu ljudski fetusi, zato sto je tvoj stav o tome odmah bio nepoverljiv, drugim recima, imam osecaj da sam ti i rekao, da bi tvoj odgovor bio nesto tipa "sumnjam da je tako, nisam bas siguran" i slicno. Ali, ako te bas zanima, reci cu ti i da ne znam tacno koja je zemlja u pitanju jer sam za to cuo pre 6-7 godina, od druga koji je gledao emisiju o tome cini mi se. U pitanju je bila ili Indonezija, ili Tajland ili Tajvan, stvarno se ne secam. Uglavnom to je bilo navedeno kao primer najodvratnije ljudske ishrane, i prikazane su bile konzerve sa slikom ljudskog fetusa, i covek koji taj fetus kod kuce sprema i jede. Eto, toliko, ja u ovu pricu ne sumnjam, jer od ljudi mozes svasta da ocekujes.

A da li smo mi bolesni sto cuvamo zivotinje i cuvamo zivotinje za hranjenje zivotinja, ne znam. Vrlo moguce da jesmo. ;) Ali ja pravim razliku izmedju nacina na koji smo mi bolesni i na koji su oni bolesni. Toliko od mene.

Filip
08.07.07., 13:02
E, vala, Nenade, ako imas izgradjen stav o svim stvarima osim teraristike sa tvojih dvadesetak godina, onda svaka cast!!!
Za razliku od tebe ja mislim da imam sposobnost da menjam svoj stav ako mi neko pokaze da nisam u pravu i to vrlo rado radim. Takodje, mislim da su rasprave koje se ne ticu direktno teraristike (a ova se tice zivotinja i ljudi) takodje interesantne, a takodje i postoji deo foruma za to.
U pravu si, skeptican sam da postoji neka fabrika gde se konzerviraju ljudski fetusi zato sto mislim da je to u svakoj zemlju zabranjeno, mada da si mi rekao gde je to tacno ne bih imao razloga da ne verujem. Ipak, mislim da je moguce da neko kao pojedinac jede ljudske fetuse...a evo i jednog linka http://urbanlegends.about.com/library/bl_eating_babies2.htm koji ne preporucujem svakome a koji ce verovatno jos vise agaditi kineze. Pitam se da li je zapravo tako ili neka fotomontaza...
Pozzz
Filip

gilezmaj
09.07.07., 11:21
bla bla bla

svarog
09.07.07., 16:31
Neznam kako mi izgledamo u ocima Indijaca kada im jedemo svete zivotinje (krave)!
Pricati o normalnosti iz sobstvene perspektive je nezahvalno i preti da te ubaci u zamku zablude!
Koliko ljudi smatra da smo frikovi sto cuvamo paukove, gustere i bubasvabe protiv kojih se ljudi raznim sredstvima bore da ih oteraju iz kuca a mi ih jos i hranimo sufisticiranim hranama, bubasvabama dajemo bolju hranu nego nekoj deci po svetu!!!!!!!!!!!!!!!!
Kakvi li smo frikovi drugima ako uzmemo u obzir da se u Srbiji jos uvek kolje crni petao i njrgova krv baca u temelj kada se pocinje izgradnja kuce!!!!
Mislim da ljude ne treba osudjivati za njihovo socialno nesvesno ponasanje, jer time necemo omalovaziti njih nego poniziti sebe jer smo ograniceni.
To moze da nam se svidja ili ne sve dok ne bude ugrozavalo nasu slobodu, mozemo samo da dajemo komentare za sebe i nista vise od toga!!!
Sto se tice rasprava podrzavam stav da su zapravo jako korisne,ali ako se samo vode na nivo pristojnog i ako u njima vlada sila argumenata a ne argument sile!
Pozdrav!!!

Proka
09.07.07., 21:38
Neznam kako mi izgledamo u ocima Indijaca kada im jedemo svete zivotinje (krave)!
Pricati o normalnosti iz sobstvene perspektive je nezahvalno i preti da te ubaci u zamku zablude!
Koliko ljudi smatra da smo frikovi sto cuvamo paukove, gustere i bubasvabe protiv kojih se ljudi raznim sredstvima bore da ih oteraju iz kuca a mi ih jos i hranimo sufisticiranim hranama, bubasvabama dajemo bolju hranu nego nekoj deci po svetu!!!!!!!!!!!!!!!!
Kakvi li smo frikovi drugima ako uzmemo u obzir da se u Srbiji jos uvek kolje crni petao i njrgova krv baca u temelj kada se pocinje izgradnja kuce!!!!
Mislim da ljude ne treba osudjivati za njihovo socialno nesvesno ponasanje, jer time necemo omalovaziti njih nego poniziti sebe jer smo ograniceni.
To moze da nam se svidja ili ne sve dok ne bude ugrozavalo nasu slobodu, mozemo samo da dajemo komentare za sebe i nista vise od toga!!!
Sto se tice rasprava podrzavam stav da su zapravo jako korisne,ali ako se samo vode na nivo pristojnog i ako u njima vlada sila argumenata a ne argument sile!
Pozdrav!!!



E pazi ovako ja sam ostao bez teksta ...

veoma ... ma bre odlican ODGOVOR na sve iznad ...

Ig0r
10.07.07., 00:15
Ma ja mislim da su ovi iz zabavnika nešto pogrešili.

dr.lucky
10.07.07., 00:33
:D :D :D :D :D sjajno! najbolji odogovr u ovoj temi!

nenad
10.07.07., 00:43
Pisao sam redakciji, ispravice u sledecem broju. ;)

Ig0r
10.07.07., 01:04
Ma oni namerno seru već decenijama. Pogotovo u onoj rubrici "Verovali ili ne". Šta tamo čovek može da pročita pa to je strašno. Na primer: "na krajnjem severo-zapadu BiH, u Velikoj Kladuši otkriven džinovski stećak u obliku Đankarla učesnika Velikog Brata, samoproklamovanog umetnika i metroseksualca"

nenad
10.07.07., 01:07
Ja sam davno u Zabavniku citao o dlakavoj zmiji, koja zivi u Mexiku i ljudi je cuvaju kao kucnog ljubimca, jer je pitomija od psa. A pre par meseci su pisali i o dlakavoj kornjaci iz Kine. Samo jos da tako nesto postoji...

Bifrost
10.07.07., 01:20
Ipak, mislim da je moguce da neko kao pojedinac jede ljudske fetuse...a evo i jednog linka http://urbanlegends.about.com/library/bl_eating_babies2.htm koji ne preporucujem svakome a koji ce verovatno jos vise agaditi kineze.


Imate jos gomilu ovakvih slika na www.rotten.com tu sliku sam video ovde jos ranije ::D. Ne znam zasto vam je ovo gadno kad niste probali :lol:, ili mozda jeste pa znate, ja kazem da uopste nije tolko lose :lol:

Proka
18.07.07., 21:11
"Imate jos gomilu ovakvih slika na www.rotten.com tu sliku sam video ovde jos ranije"

koja je to boleshtina od sajta .... a evo josh neshto zanimljivije ....

www.ratemypoo.com

Ig0r
18.07.07., 22:02
I? Jesi li glasala?