PDA

Pogledaj punu verziju : Kvarcni pesak



Filip
07.07.07., 23:42
Zanima me da li neko koristi akvarijumski kvarcni pesak kao podlogu za terarijum sa leopard gekonima. Cini mi se da sam citao da je neko rekao kako je kvarcni pesak jako los (a mislim da je to bio Zarko) mada nisam shvatio zasto?
Ako neko ima neko iskustvo sa tim tipom peska neka nesto malo napise...
Pozzz
Filip

Proka
07.07.07., 23:47
ja sam ga koristio .. i i posle 3 dana izbacio jer ga je moj gushter jeo . a kao shto znash kvarci pesak je jako ostar i veliki tako da ga ja vishe ne koristim . Trenutno koristim shut ili ti pesak sa gradjevine . opran i malo prosejan i takodje ispecen .

Filip
08.07.07., 01:56
Pa...pitam se da li je zaista neki gekon umro od kvarcnog peska....ribice ga jedu pa im ne bude nista...
F.

zarko
08.07.07., 03:26
vdoe sam slike na mikroiskopu ..jako je ostar...zatim tezak je i lako se talozi zbog svoje tezine...
jasno je da su umirali i od novina a ne od peska ali nikad neces znati da li je to primarni uzrok...impekcija je najcesce posledica drugih problema...

a da ne razlaze se ko sto ljudi pricaju.a dokazano je da gusterima nije potrebno peska da vare (ko kokoskama)

i ne pitaj me za kokosov treset :)
sala ...cinimi se da cu koristiti kokosov treset za bubasavabe ....

silwert
05.12.07., 13:41
jes da je malo tema stara
ali ko je video da ribice pojedu taj pesak ribe ga propuste samo kroz skrge jer ih tako odrzavaju cistim i filtriraju hranu tj mikroorganizme koji se nalaze u pesku
izvinte ali sam morao ovo da uradim ::D ::D

Sinbad
10.10.10., 23:47
Kod mog LG u teru je beli kvarcni pesak u granulacijama od 0.1 - 2 mm i nista mu ne skodi , ziv i zdrav. Jede govedinu :-) Evo 2 god nista mu ne fali . To zavisi kako je jedinla naucena . :-)

zarko
11.10.10., 23:55
govedina ima previse proteina i skodi...
ako prevrsaljs knjige pise ...tipa mader i druge vet knjige.
iz nisa osoba je dovela leoparda pre 3 meseca i impakcija ogromna-nakraju je uginuo...
bio je na kvarcu 3 god...i nije jeo pre ali eto nagutao se i 3 meseca se patio i uginuo...
moje misljenje !!!

Sinbad
12.10.10., 00:08
Desava se svasta a sto se tice govedine , ne dajem mu stalno , dobije jednom mesecno a mozda i redje.

nickme
16.10.10., 00:38
A koju govedinu mu dajesh, s'obzirom da cu od tebe uzeti tog gushtera? Chisto da znam da mi ne izvoljeva ;)

Sinbad
16.10.10., 00:55
Dajem mu svezu govedinu jednom mesecno a mozes i redje . Isecem parcence 5x5x30mm otprilike , stavim u kesicu i stavim u dzep. Posle nekih pola sata kad dostigne telesnu temp. izvadim i dam mu je a ako nece onda zna se sta mu sleduje :club: hahahahaha