PDA

Pogledaj punu verziju : Exoticum anima - web shop.



Stricek matija
10.07.07., 11:42
Bok,

Evo u Hrvatskoj je otvoren prvi web shop sa terarističkom opremom. www.exoticum-anima.hr
To je uglavnom oprema od firme Namiba Terra. Ima dosta zanimljivih stvari. Kroz mjesec dva će se asortiman i povečati.

Pozdrav
Matija

Geni
10.07.07., 12:15
Već je pronađen ;): http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,39.msg11130.html#msg11130

Odličan izbor, previsoke cene. Veoma je lepo što se teraristika razvija na našim prostorima. Nabavka terarističke opreme je bio jedan od većih problema, naročito neke 'specifičnije' stvari. Ovo je jako lep korak napred.

*Još da počnu da šalju u Srbiju :D. Mada je tu naša carina najveći problem, ali to nije za ovu temu.

marko
10.07.07., 12:24
Stvrno odličan izbor, samo što kaže Geni, da počnu slati i kod nas.
Zašto kod nas neko ne otvori nešto slično, nije baš da je tako slabo razvijeno ::)

Btw, koji je odnos dinar-kuna? Stvarno nemam pojma?

Geni
10.07.07., 13:35
Jeste tako slabo razvijeno. JAKO slabo razvijeno. Ne verujem da će se tako nešto ovde otvoriti u skorije vreme. Jedina mogućnost je da postojeći pet šopovi počnu da prodaju i nešto iz terarističkog asortimana ali ne verujem ni da će to skoro početi.

/Bar da počnu da prodaju UVB lampe uz one jadne kornjače koje prodaju na kilo :evil:/

*1 kuna je oko 11 dinara.

marko
11.07.07., 09:58
S obzirom na ovaj odnos dinar-kuna, moram reći da cene stvarno jesu visoke :shock:
Verovatno im se može, jedna prodavnica bez konkurencije...možda i grešim...

Nije valda da nigde nema UVB lampi na prodaju, skoro sam siguran da sam ih video u jednom pet šopu ovde u NS-u pre dan/dva?

nenad
11.07.07., 10:17
Ima po Beogradu. I kod Pedje i u nekim pet-shopovima.

Proka
11.07.07., 12:20
Nije valda da nigde nema UVB lampi na prodaju, skoro sam siguran da sam ih video u jednom pet šopu ovde u NS-u pre dan/dva?

imash u akava bazaru .. na sajmu ... imaju raznih velicina samo shto neznam tacno cene ali znam da nisu skupi ..

nenad
11.07.07., 12:48
Obicno su one manje oko 20e.

Geni
11.07.07., 13:43
S obzirom na ovaj odnos dinar-kuna, moram reći da cene stvarno jesu visoke :shock:
Verovatno im se može, jedna prodavnica bez konkurencije...možda i grešim...


Nije stvar u tome. Mali promet znači visoku nabavnu cenu i veliku maržu neophodnu da bi se isplatili troškovi poslovanja. Zato je teško početi nešto za čime ne vlada velika potražnja. Dok je mali promet visoke su cene a dok su cene visoke malo ljudi kupuje. Vrzino kolo. Lepo je da se počelo, cene će padati vremenom.



Nije valda da nigde nema UVB lampi na prodaju, skoro sam siguran da sam ih video u jednom pet šopu ovde u NS-u pre dan/dva?


Nije moja kritika bila upućena na to da UVB lampe ne mogu da se nađu već da je to osnovna oprema i da svaki pet šop koji prodaje životinje kojima su one potrebne moraju da ih imaju. Ili BAR da kažu da su neophodne.

Proka
11.07.07., 14:07
pa ne pazi ovako kod nas ti vlada veoma loshe vreme i vladace josh dugo jer niko nezeli da ulozi vecu sumu novca u teraristiku .. i uglavno sve shto mozesh da nadjesh su UVB lampe i ,neka drva ,minerale... mislin nemamo neki izbor a to shto nadjesh je skupo .. ali lagano bice bolje ...:)

zarko
11.07.07., 17:18
s obzirom da imama i prodajem vec dugo uv lampe mogu da vam kazem da nije problemu parama.
svako ima da izdvoji 18E ali treba da im objasnis zasto i kako...
danas sam poklonio jos jednog zelembaca devojci i objasnio joj i ona nije pravila nikakvo pitanje zasto treba uv. hoce da cuva i radi kako valja...
a odite u bilo koju prodavnicu i ako znaju zasta sluzi nece znati da vam kazu za koje gustere se koja preporucuje...jadni su

ali ja kapiram i prodavce ..porez,radnici retko se prodaju i fakticki zarobljen kapital. ja sma dvojcu u nisu uspeo da ubedim da donose lampe...tako daih ima kod nas u nisu ...ali su stvarno skupe 2000-2400 din.zavisi velicinas i proizvodjac.
i jos nesto osim uv i minerala stvarno nije potrebno nista vise...eventualno spot lampe...ostalo su izmisljotine i to nikada nece se prodavati ovde...jer retko ko ce dati 7E za ciniju za vodu kad ima poklopac od tegle...tako je to kod nas :)

nenad
11.07.07., 18:42
Ovde su prodavali i druge lampe kao uv, mislim one za biljke i slicno. Znam da su ljudi uzimali. A na uv lampi mora da pise da je uv, ako ne pise, onda nije, sta god prodavac rekao. Uv lampe su neophodne i kornjacama, a to tek niko ne govori. Kornjace ce lakse od gustera dobiti rahitis, potrebno im je mnogo vise kalcijuma, zbog oklopa. A niko ne zna od prodavaca da im treba uv lampa.

Bogica1985
11.07.07., 19:05
Oni samo znaju da im treba za hranu davati racice!

marko
11.07.07., 19:51
...jer retko ko ce dati 7E za ciniju za vodu kad ima poklopac od tegle...tako je to kod nas :)
Ja prvi neću dati 7E za najjeftiniju posudu, a tako mi treba jedna uglasta :S
Stvarno su preskupe, pitam se šta sve mogu da rade te posude kad toliko koštaju :confused2:

nenad
11.07.07., 21:48
Te posude regulisu temperaturu i vazdusni pritisak u terarijumu, a vodu obogacuju mineralima. 7 e je i malo za njih. ;) ...
Ako kornjace hranis samo racicima neces ih bas dugo imati

marko
11.07.07., 22:28
Te posude regulisu temperaturu i vazdusni pritisak u terarijumu, a vodu obogacuju mineralima. 7 e je i malo za njih. ;) ...
Ako kornjace hranis samo racicima neces ih bas dugo imati

Aaaaaaaaa, u tome je fora znači 8)
Pa ništa reći ću onom prodavcu u pet šopu da izvadi regulator temperature i vazdušnog pritiska i ako može da odvoji sve minerale iz nje pa onda da mi proda :lol:
Btw, nemam kornjaču.