PDA

Pogledaj punu verziju : Pejotle



zarko
18.04.07., 23:04
suepr ..vidim da se razumes jedan off topic.
zasto su moje pejotle pocele da dzigljaju???da li ima veze to sto nemaju dovoljno direktnog sunca?
imama ih vec 4 godine i ove godine su pocele mladice da divljaju..u visuni mislim. i to ne treba i u opste mi se ne svidja ?
i drugi off topic ...da li brsljen da bocnem u fitohormone pa direktno u zemlju ?da li ce se primiti ili imas bolji predlog?

Bogica1985
19.04.07., 00:25
Pejotle to su oni katusi sa halucinogenim sok ako se ne varam,zar ne?
Nazalost nisam nesto blisak sa sukulentima ,ajde pusti slicicu ako mozes cisto da je vidim!
Sto se tice brsljena moze na tvoj nacin ali i nema potrebe jer se brzo zakorenjuju tako da mozes reznicu da stavis u vodu ili da je zabodes u zemlju ali dobro propustljivu(+1/2 peska) i uz to da prekrijes kesom koju ces jedanput dnevno na 5minuta skidati i tako maksimum 3 nedelje!

Bogica1985
19.04.07., 00:35
E da zaboravio sam jos jedan nacin,mislim da je jos i najlaksi,pripremis saksiju isto sa dobro propusnom podlogom i izaberes jaku stabljiku sa maticne biljke i nacinis mali rez kroz koru ali da je na donjoj strani ispod cvora ,taj rez stavis u tu drugu saksiju i pritisnes je na podlogu sa kamencicem ili sa nekom zicom je pricvrstis za dno.Posle odredjenog vremena iz reza ce izrasti korenje i onda je mozes odseci od maticne biljke!
Ne znam da li sam bio najjasniji u ovom nacinu ako ne pokusacu ponovo!

zarko
19.04.07., 02:54
a ak oje stavim u vodu da li moram da pokrivam????kesom

a ejotla da to je najaci prirodni halucinogen meskalin tkaozvani,ako se drogiras onda je preporucljivo da imas nekog ko ce da te vodi kroz halucinacije. ako si labilan moze da padnes u psihoticnu reakciju il i jos gore u psihozu...

trip je jak ..

http://img337.imageshack.us/img337/484/dsc00348rd7.jpg

zarko
19.04.07., 02:56
e da skoro nemoguce ga je kupiti :)

ja imam dva i sada su mnogo mnogo veci (mozda duplo od ovog sa slike :) ),mnogo su spori

Bogica1985
19.04.07., 11:02
Citao sam pre ja o njima, to su indijanci koristili!
Nema potrebe da stavljas kesu ako zilis u vodi!

zarko
19.04.07., 19:54
meksicki indijanci uglavnom :)
super stvar

Ig0r
20.04.07., 14:59
Moze se naci bez problema na sajmovima cveca kod nas. Treba im pet do deset godina da odrastu u meksichkoj pustinji. Ovde kod nas stagniraju mnogo mnogo pa treba vishe. Dok ne odraste trip je nikakav: zero 0
Ti zare kad bi zajeo to shto imash mozda bi dobio proliv. Mene je moj smorio do jaja pa sam ga shinuo kroz prozor, a drugar je namestio sendvic od svog i... zero 0

zarko
20.04.07., 17:17
radi se o tome (nema veze sa zreloscu) nego meskalin se ne sintetise u dovoljnoj kolicini u nasim uslovima...u tome je fora.
a ja moj ne bih ni jeo niti zvakao ..to je za cuvanje :)

Bogica1985
20.04.07., 18:17
to je karakter ,drzis je u kuci a ne razmisljas o probanju iste! ;)

zarko
20.04.07., 20:27
ma jok ...ima iz holandije vec pripremljena za zvakanje i nije skupo...ali ja se ne drogiram ..ako mi verujes :)

Bogica1985
20.04.07., 21:09
Pa ako ti tako kazes ajde da ti verujem! :confused2:

zarko
21.04.07., 02:23
:D
oci mi ja se ne drogiram ::D
i ako me svistartuju zbog dredova ali .....imam ih dovoljno dugo da svi vec znaju ..kica is streght
ip ijan trenutno haha negom use ne spava :)
;)

Bluie
12.07.07., 15:39
"Dobro momci,jesam vam rekao da ovde nem duvanja" ;)
Te sada primetih ovu temu...a vidim i ti,Proko.
Kako to mislis niko se normalan nije vratio iz tripa?...moraju se slediti uputstva :camouflage:

Bogica1985
12.07.07., 17:32
Molim vas sa receptima preko pp-a! ;)

Filip
13.07.07., 00:58
Nemojte se zaludjivati sa tim stvarima, pejotl (Lophophora williamsi) gajen u nasim uslovima ne produkuje dovoljne kolicine halucinogena da bi izazvao bilo kakvu reakciju, a i od onih meksickih se ne umire bas tako lako...
Zarko, vec smo pricali kako da malo ozivis one tvoje, jesu li bolje?
Pozzz
Filip

zarko
13.07.07., 03:10
nisu ...zaboravio sma da ih zalijem :)
### sta da se radi :)
ma da bre toje besmislena i prica za decu...ali dobor uvek je lepo da se lozimo :)

Bogica1985
27.10.07., 11:14
Pošto je tema krenula u pogrešnom smeru primoran sam da obrišem poslednje postove, ipak ovo je deo za terarijumsko bilje i recepti za konzumiranje droge su ovde suvišni.
Tema će ostati otvorena sve dok ide u normalnom smeru ,tj. dok se govori o samoj biljci a ne o njenom konzumiranju.

coma021
27.10.07., 16:20
Ja se unapred uzvinjavam...

Kuni
30.06.08., 00:44
Jest' da je tema matora al' nije zatvorena, pa samo za mog psiho-kolegu Zarka, moji malisani,
stari nesto oko godinu i po dana, iz semena from Praha. Imam jos tri varijeteta, al' nesto mladja,
teza za uzgoj i naravno, manja. Kako tvoj, ziv il' ga pojela iguana ???

L. williamsii
http://img73.imageshack.us/img73/9272/img1703ga8.jpg

L. diffusa
http://img92.imageshack.us/img92/1429/img1706gi4.jpg

Kuni
30.06.08., 00:54
A kad si vec u terarijumsko bilje stavio meskalinske kaktuse, evo jos dva cereusa,
isto iz semena samo from Sweeden, znatno su mladji al' to je cereus, za dve godine izraste
kao ruka, posle ne znas sta sa njim :(
p.s. definitivno nije za terarijum :D

T. peruvianus (Peruvian Torch)
http://img70.imageshack.us/img70/7320/tperuvianusub1.jpg

T. pachanoi (San Pedro)
http://img76.imageshack.us/img76/6963/tpachanoiwd3.jpg

Mihajlooo
06.09.08., 10:42
To na slici nije San Pedro, on nema bodje! Pomeni je cista glupost staviti kaktuse ili sukulente u ter. jer te biljke zahtevaju minimalnu vlagu kao i mnogo sunca, osim u nekoliko slucajeva! A u terarijumu je svakako veelika vlaznost a i sunca nema dovoljno! U takvim slucajevima biljka se deformise ili od vlage istrune!

Proka
06.09.08., 10:47
nije bash tako .. imash terarijuma koji netraze vlaznost . a shto se tice sunca tu moze lako da se sredi ..

Proka
06.09.08., 10:49
a shto se tice bodlji proguglaj malo i videcesh
http://www.salvialight.com/peruvianus.htm

Filip
16.10.08., 11:44
nije bash tako .. imash terarijuma koji netraze vlaznost . a shto se tice sunca tu moze lako da se sredi ..


Ipak je bas tako kao sto mihajlo kaze, kaktusi u terarijumu su osudjeni ili na mucenje ili na propast...ne znam ni ko bi zeleo da drzi kaktuse pored svojih ljubimaca...

Filip
16.10.08., 11:53
Inace i san pedro ima bolje, samo manje, ali kod mladih biljaka sve je to drugacije, dok su mlade ne lice mnogo na odrasle i tesko ih je prepoznati...