PDA

Pogledaj punu verziju : Da li je istina....



Spike
14.07.07., 00:35
.......da su kornjace prenosioci bolesti?
Jel' se neko sreo sa tom cinjenicom? ??? :Golem:

zarko
14.07.07., 00:45
pff
pa fala bogu :)

nenad
14.07.07., 01:41
Bas si precizno odgovorio, lencugo ;)
Kornjace prirodno imaju u organizmu bakterije, koje im ne smetaju, ali mogu da se prenesu na ljude. Na primer esharihiju koli i salmonelu. Posle svakog uzimanja kornjaca, treba dobro oprati ruke. Inace, salmonela moze i od drugih gmizavaca da se dobije, ako se ne peru ruke. Npr, znam da su ljudi dobijali od boa i pitona u inostranstvu. Pamet u glavu! :D

Filip
14.07.07., 10:04
Pa svi gmizavci prenose salmonelu...to je jednostavno redovni stanovnik njihovih creva...ne prelazi lako na ljude ali moze da se desi...citao sam da su je dobijala deca koja su stavljale kornjacu u usta!!! Inace, samo se operu ruke i nema razloga za brigu...
Pozzz
Filip

nenad
14.07.07., 11:55
Da, ili ljudi koji su ljubili pitone i boe u glavu. Ja sam jednom prilikom uzeo bris kornjacama sa oklopa, usta i kloake, i odneo na veterinarski fakultet na kontrolu. Tamo su ga pregledali studenti, koji rade u laboratoriji, ambulanti, ili, gde se to vec radi, i posle toga digli paniku i dojavili mi da mi kornjace imaju esharihiju koli, i da moram da ih lecim. A njima esharihija ne smeta, osim ako se bas ne premnozi, sto mislim da se ne desava bas tako cesto. Inace, salmonelu mogu da prenesu i vodozemci.

Filip
14.07.07., 19:16
Naravno i vodozemci a i ptice i sva bica sto polazu jaja...
Pozzz
Filip

miksajlons
03.05.08., 17:46
Држао сам корњаче 10 година и никада нисам имао проблема с било каквим болестима ни ја ни оне. А слажем с Ненадом у вези паса, мада свака животиња може нешто да нам пренесе. Прочитајте неку књигу о паразитским болестима и смучиће вам се кад видите шта све можете добити од својих љубимаца. Али сви ми треба да будемо свесни да постоји потенцијална опасност од зооноза, али ако би на то мислили онда нико не би држао ни пса ни мачку или било шта.

nenad
03.05.08., 17:50
Ako peres ruke posle uzimanja zivotinja tesko da ces se razboleti. ;)