PDA

Pogledaj punu verziju : PODRŠKA PRVOJ REZOLUCIJI



jana
20.07.07., 18:54
http://www.orca.org.yu/peticija.php

Ne znam koliko se može ovim putem nešto učiniti, al što-da-ne probati.

Eto, apelujem na vas da glasate za podršku prvoj rezoluciji..

Bluie
20.07.07., 19:16
Glasao bih,samo traze podatke za koje ne garantuju anonimnost i sl....
ili ja nisam taj deo video
Malo sam u paranoji... :confused2:

Proka
20.07.07., 20:02
Glasao bih,samo traze podatke za koje ne garantuju anonimnost i sl....
to sam i ja sada gledao .... al nigde da vidim ....

esdy_11192
20.07.07., 20:10
ORCA, hvala ali ne hvala.. :)

Bogica1985
20.07.07., 20:14
Pravo kazes to za ORCA-u , i ja sam cuo neke lose stvari!
Ali zakon bi trebao da se usvoji ,to je sigurno!

Proka
20.07.07., 20:15
tnf
ili ti Taj neki fazon

jana
20.07.07., 20:16
možda sam i naivna. ali sam htela pokušati. naime, zna se za prljave radnje gotovo svih ustanova i organizacija, i ne postajem sektaški član, već dajem glas za zakon pa nije mi bitno ko ga doneo, samo da se već jednom reši to, a briga me je ko će posle slaviti, ojačati i pripisivati sebi svašta. nemam pojma. dala sam glas. ###. najbolja namera


i bitan je cilj, a ne sredstvo.. sredstvo se menja, a rezultat je važan. a lične podatke za neke bitnije stvari teško da bi iko mogao da zloupotrebi bez vaše overe i potpisa.
ali dobro, ko kako oće. neću više smarati.

zarko
21.07.07., 01:14
orka - moja drugarica iz bg a ih je nazvala da dodju da pomognu nekom malisanu(psu) kog je lik u prolazu izbacio iz kola... mali ima paralizu zadnjih nogu pa ga nije hteo ...valjda.
pozove ona orku a oni joj kazu :izvinite mi se time ne bavimo pozovite sintere(ne znma kakav je drzavni naziv)
a tog dana je orka otvarala salter u centru grada za bolji kontakt sa javnoscu...kurvari!!!!
ali boze moj ....

jana
21.07.07., 01:25
AMAN BRE, NIJE PODRŠKA ORKI!!!!!!!!!!!!

ZABORAVITE DA SAM BILO ŠTA REKLA.

NISAM DEBIL, NAŠLA SAM DOSTA INFORMACIJA I PRITUŽBE NA RAD.

Filip
21.07.07., 01:58
Pa nije bas tako, i ja sam nasao neke kucice pa sam njih zvao, ali su mi rekli da jednostavno nemaju mesta gde da ih stave i da postoje druge ustanove odnosno prihvatilista za pse...e sad, to sve malo zvuci nelogicno, ali ajde...par kucica sam nekako udomio, ostale je uzela jedna fina zena koja se time bavi a oni zaista nisu pomogli mnogo, ali svakako rade na tome da se donesu neki zakoni koji ce ljudima zabranjivati da se prema zivotinjama odnose kao prema predmetima. Udomiti kucice, koliko god to surovo zvucalo, ne resava problem, jer ce biti jos mnogo bacenih kucica...
A zaista ne znam sta mogu da urade sa mojim podacima, to je nesto sto moze da se nabavi na 1000 nacina...ja pozdravljam ovu inicijativu, ali ne znam koliko ce uticaja imati na izglasavanje zakona...
Pozzz
Filip



Nemoj da se nerviras Jana...ljudi se plase da ce da ih orobi orka :)))
Salu na stranu, ja mislim da si u pravu i da treba nesto uraditi, najlakse je komentarisati i smejati se i praviti viceve na tudj racun...
Pozzz
Filip

Geni
21.07.07., 02:05
Nema nikakve potrebe za ovakvim tonom. Velika slova su po internet bontonu DRANJE i, pored toga što su nepoželjni, predstavljaju kršenje pravila foruma.

Niko tebe nije, ni napao, niti ti nešto loše rekao. Tvoja podrška donošenju zakona o zaštiti životinja je vredna hvale. Bogica je već prokomentarisao da taj zakon treba da se donese i mislim da je to mišljenje svih članova ovog foruma (mada neću da govorim u svačije ime).

Ovo je javni forum a ne privatna diskusija. Ljudi koji odgovaraju u ovoj temi to čine da iznesu svoj stav a ne da tebi lično nešto stave do znanja ili da se svađaju, tako da nema razloga da se osećaš prozvanom. Niko ti ništa loše nije rekao, čak naprotiv.

Problem je baš u ORKI čiji je, koliko vidim, jedini cilj postojanja samoproklamacija. I mislim da njihove akcije i najviše štete regulisanju stanja u ovoj oblasti. (mada neko mora nešto da uradi i možda ja nisam kompetentan da kažem da to ne treba da bude ORKA)

I za kraj: Donošenje ovakvog zakona (i promena trenutnog katastrofalnog stanja u zaštiti životinja, jer i ovi postojeći zakoni se ne sprovode, zašto bi ovaj novi bio išta bolji) je cilj svakog ljubitelja životinja i mislim da nije predmet ove diskusije.

jana
21.07.07., 02:21
Pa, naravno... Nisam inicirala pitanje morala same organizacije, već podršku kampanji koja bi, ukoliko bi bila uspešna, za posledicu imala usvojen zakon koji je ovom društvu preko potreban. Naravno da ne pravim talase na njihove navodne uspešne akcije, niti tapšem predsedniku jer je udomio mače.. i rekla bih puno toga sad, ali ne želim. Treba se imati svest da živimo bez zakona, i u Srbiji i da kada sam i ja uzela mače od društva za zaštitu životinja, bilo je bolesno, izujedano, nevakcinisano, sa kožnom bolešću a ne sterilisano, čisto i zdravo. Siromašni smo. A da li je organizacija profitabilna, ili će biti još profitabilnija i popularnija i jača ukoliko se usvoji predlog, i šta stoji iza nje, ili iza koga ona stoji, skroz me nije briga dok je ova ideja. I na početku sam napomenula da nemam pojma da li će uopšte neki uticaj imati bilo koji naš glas podrške, ali ako samo pljujemo i ništa ne preduzimamo, neka nam i bude ovako kako je. Šta reći.
Izvinjavam se zbog velikih slova, i nemam utisak da me je bilo ko napao, već da nije skapirana ideja. Nemam ništa protiv da se zaključa tema.

Bogica1985
21.07.07., 02:35
Treba probati nista nas ne kosta, ukoliko nije samo drzavin cilj da nam oporezuje nesto, e onda bi nas udarili po dzepu!