PDA

Pogledaj punu verziju : PLJACKA!!!



svemirac50
23.07.07., 18:10
Pozdrav svima. Zivim u Banja Luci nekih 5 god ali sam iz Sarajeva i posto ste me opasno navukli na tarantule odlucio sam da cuvam jednu. I do prije par dana bio sam u Sarajevu, pa sam navratio do zoo centra da kupim tarantulu i to smithi. Ocekivao sam priblizne cijene tarantula kao kod Zarka i Kima ali... prvo sto mi prodavaci nisu znali odgovoriti kako se koja tarantula zove a kad su mi rekli cijenu od 250 maraka (125 eura) za primjerak velicine oko 7cm samo sam im se zahvalio i izasao. i tako je nisam ni kupio jer mi je to previse para. :'(

Bifrost
23.07.07., 18:21
125e :shock: mora da je smithi od zlata :lol: ili mozda dobijes jos nesto uz njega (head job :lol:)

svemirac50
23.07.07., 18:29
Ma sve su im cijene tako paprene... Istina nema ceka nema u tom zoo centru ali i gule sa cijenama da je to nenormalno. A radnica misli da je to smithi ali nije sigurna, mada meni bas i ne lici... Kako ona kaze: "Ma ima neki latinski naziv."

Geni
23.07.07., 18:39
Pa dobro, to je u svakom pet šopu tako. I to svugde u svetu. Oni drže takve životinje koje se jako slabo prodaju čisto da bi obogatili asortiman. Stave im neku nenormalnu cenu, pa ako neko želi da kupi, isplati im ceo asortiman egzotičnih životinja :D.

Veći je problem neznanje o vrstama koje prodaju. Niko ne zna da li je to smithi i ako je mušterija manje upućena može da izvede potpuno pogrešne pretpostavke o njenom čuvanju i eventualnom kasnijem parenju. Rešenje je jednostavno, ne kupovati ništa na takvim mestima.

zarko
24.07.07., 03:57
zato je i egzoticno...u pet sopu ne mozes da nadjes ni opremu kakva treba...bar kod nas....
ali ###.!@!!!

Srks
24.07.07., 11:51
Kada sam ziveo u Kini isao sam ja malo po tim pet shopovima i u tim pet shopovim ima sve da se kupi od Nightglow lampi za reptile pa do onih vitamina itd... Inace tarantule prodaju po jako jeftinim cenama ali nemaju puno vrsta: g.rosea, b.smithi, G.pulchra i to bih od prilike bilo to od tarantula sto imaju.

terarist
01.03.11., 00:25
Svako ima svoje misljenje al npr kad bi bio u poziciji da svoji t prodas po toj cijeni,bi li?Ja bi jer ja samo pokusavam da izvucem finansijsku korist na "posten" nacin.Ako je vec odlucio da uzme takvu zivotinju trebao je da se uputi,kao i svi ostali,a opstepoznato je da ce malo sta saznati u pet shopu.Kad sam bio u hrvatskoj gledao sam t i g,rosea 75e od 5cm.Pitao sam lika da mi objasni malo vise i samo lupetao,naravno ima neceg i tacnog al nije pouzdano oslanjati se na njih,pogotovo ne ako dajes tolike pare.:S

burmanac
01.03.11., 21:29
Ljudi jel znate vi koliko vozaci traze da dovezu zivu zivotinju iz srbije,skontajte da je to krivicno djelo ma kako naivno izgledalo