PDA

Pogledaj punu verziju : Nimfa



~LeLiCa~
26.07.07., 23:50
Znam da ovo mozda nije tema za ovaj forum ali predpostavljam da nekeo od vas pored egzoticnih zivotinja zna ponesto i o ostalim kucnim ljubimcima. Moj papagaj skace na casu i zeli da proba njen sadrzaj, danas sam ga pustila da proba sveps limun i on nije hteo da me ostavi na miru dok mu nisam dozvolila da popije jos. Slicno ponasanje ima i kad je u pitanju hrana koju ja jedem. Nisam sigurna da li on to radi iz radoznalosti ili zbog nedostatka vitamina. Obracam se ovde jer su me ignorisali na mnogim sajtovima o papagajima. Ali da ne smaram vise moje pitanje da li papagajima moze da zasmetaju namirnice koje mi koristimo?

Bogica1985
26.07.07., 23:56
Ne znam da li si bila na ovom sajtu http://www.papigice.net , tamo sam nasao neke stvari o ishrani!?

~LeLiCa~
27.07.07., 00:23
ok hvala ti, potrazicu na tom sajtu, ali opet ako neko nesto zna nek rekne :D

Filip
27.07.07., 02:15
Nisi nam napisala cime ga tacno hranis i da li mu dajes kao dodatak u ishrani salate, povrca i voca? Mislim da je vrlo lako pio sveps iz radoznalosti, ali takodje mislim da takva pica moras da izbegavas...
Pozzz
Filip

~LeLiCa~
27.07.07., 23:45
Pa jede uglavnom onu klasicnu hranu za nimfe i pkusavali smo da mu dajemo nesto od voca ali nije bio bas odusevljen, on se uglavnom lepi za ono sto ne bi trebao da jede. Bila sam na ovom sajtu papigice i videla sam da moze da se koristi i razlicita kuvana hrana, tako da cu probati.

~LeLiCa~
27.07.07., 23:47
Da, zaboravila sam da napomenem da cesto jede i svoja govanca, za to sam gotovo sigurna da je zbog nedostatka vitamina...

boxnis
12.01.08., 11:46
opomena .....~~~ ne daj papagaju da pije iz case!!!
mom prijatelju se papagaj udavio u casi ...stao na ivicu, nago se da pije vodu i prevrnuo se..
dobro doduse bio je mali, ali ipak oprezno....