PDA

Pogledaj punu verziju : B.smithi-ujed?



Proka
19.08.07., 17:21
evo ovako da nebi otvaro novu temu bacicu posto ovde ... B.Smithi i jacina otrova {ujeda} i shta radidi posle ujeda{mislim popiti neke antibiotice ili slicno???} i nisam alergican na pcele ili paukove ... jesam na zlato :)

Srks
19.08.07., 17:41
Pa neznam koja je jacina otrova Smithia ali kada bi mene bilo koja tarantula ujela ja bih isprao ranu sa sapunom i posle alokoholom. Stavio bih led ili nesto ladno zbog otoka i eventualno proverio svoju telesnu temoperaturu da vidim u kome je stanju... imam temperaturu uzeo bih neke lekove za temperaturu i pio bih mnogo tecnosti (i da imam temperturu i da je nemam). Pokrenula se neka alergija uzeo bih histamine(imao teze disanje onda bih otisao kod doce sto pre ili hitnu). Inace to je to od prilike.

gava
19.08.07., 18:33
B. smithi ima jak otrov koliko i pčela ili osa. Ako te ujede onda samo speri mesto ujeda vodom i/ili alkoholom i stavi neki hladan oblog. Ima ovde na forumu priča o ujedu P. murinusa pa to malo čitaj. Na kraju moram da ti kažem da smithi nije tarantula kojoj je u opisu radnog mesta da ujeda. Moj savet je da izbegavaš da je uzimaš u ruke i sve će biti u redu

Geni
19.08.07., 23:28
Ipak ću da izdvojim ovo u zasebnu temu. Ako ništa drugo ima razlike u ujedima - parahybana (kada je odrasla) ima dosta veće zube i samim tim pravi mnogo veću štetu ujednom. Otrovi su im manje-više isti.

ToPa 12.02.
20.08.07., 00:37
da jacina otrova kod smithija i nije nesto jaca od pcele...

ali zato parahybana,murinus...

nenad
20.08.07., 01:28
Zasto alkoholom? Po pravilu, rane se ispiraju 3% hidrogenom, alkohol sluzi za dezinfekciju, on nagriza ranu, i mnogo je bolje koristiti hidrogen. Sto se tice sapunice i hladne vode na rani, i to bih izbegavao, samo hidrogen, verujte, mene non-stop nesto ujeda ;)

Proka
20.08.07., 01:28
Zasto alkoholom? Po pravilu, rane se ispiraju 3% hidrogenom, alkohol sluzi za dezinfekciju, on nagriza ranu, i mnogo je bolje koristiti hidrogen. Sto se tice sapunice i hladne vode na rani, i to bih izbegavao, samo hidrogen, verujte, mene non-stop nesto ujeda ;)



znaci covek koji ima iskustva :D

ToPa 12.02.
20.08.07., 01:31
sapuni takodje nagrizaju ranu

Srks
20.08.07., 01:35
Ma radite kako hocete :D ja sam svoje rekao pa tako bih i postupio.

Proka
20.08.07., 01:36
da ali ima i onaj sapun za bebe ...koji se koristi i za dezinfekciju ..

ToPa 12.02.
20.08.07., 01:39
ja ne bi koristio bilo koji sapun...ja bi pio puno tecnosti...a ubod ne bi dirao...samo ako dodje do oteka onda bi stavio led i to je to...ostalo ce organizam sve da uradi sta treba...

Proka
20.08.07., 01:40
po ovome ovde svako radi na svoj nacin ....

zarko
20.08.07., 02:34
ako imas pri ruci prazan spric pa naslonis na mesto ujeda i povuces sto jace da izxvuces i krv i otrov....to predlazu i kazu da radi...uopste kod ujeda..osim ako te ujede gabun viper onda se upucaj...
ja bih pio tecnost iskulirao i reko nekom ako pozli da zove pomoc i da kaze sta me ujelo.
i da zgazio bi to s#$%^ sto me ujelo :)

e a za alergiju dok te ne ujede neces znati da li si aleggican :)
beda

izgleda da sam ja alergican na dlake T, vec 20 dana me svrbe ruke do laktova ,pijem lekove i nista....mora da ih odsecem

Srks
20.08.07., 02:56
Kada smo vec kod alergije ne mora da znaci da svaki ujed od tarantule moze nekome ko je alegican da izazove alergiju jer postoje mnogo vrsta tarantula. Mada nisam bas siguran jer ja nisam alergolog. :D (Ja sam alergican na polen trave itako to mada je to malo ne potrebno i offtopic).

zarko
20.08.07., 12:46
mislim da je univerzalno jer ko je alergican na pcele on je na T ako sam ja dobro ukapirao ...

Srks
20.08.07., 13:10
ne veruje da je to tako, a da li je dokazano.

Geni
20.08.07., 13:30
izgleda da sam ja alergican na dlake T, vec 20 dana me svrbe ruke do laktova ,pijem lekove i nista....mora da ih odsecem


Ta alergija se, na žalost, razvija vremenom. U početku samo malo svrbucka ali posle dosta izlaganja se pretvara u pravu alergijsku reakciju.

zarko
20.08.07., 16:13
koja ubija i smeta....
strasno mene razaraju ruke vec duze vreme ....
nikako da se smiri i svaki dan pijem lekove...