PDA

Pogledaj punu verziju : Rod Poecilotheria - slike i komenteri



GUSTAV
23.08.07., 03:18
Vidim da se na ovom forumu ne spominju mnogo poecilotherie kao neke ostale terestrijalne tarantule pa eto da pocnem ja temu o poecilotheriama.Evo par fotki mojih poecilotheria:

P.ornata 16cm - zenka

http://img181.imageshack.us/img181/4538/dsc04573iu0.jpg

P.rufilata 7cm - zenka

http://img256.imageshack.us/img256/7218/dsc04602rotatedqr7.jpg

P.fasciata 3-4cm - neodredjen pol

http://img205.imageshack.us/img205/8/dsc04706ou1.jpg

Bice jos fotki.Ako je neko pokusao da razmnozi ili razmnozio neka napise ovde nesto o tome.

zarko
23.08.07., 04:19
fasacijata je zenka 99%
intuicija ...
ti dobro znas da sam ja do sad pogresio samo jednom i dobio si zenku :)

meni je takodje krivo sto retko ko spominje poechiloterije .....
moje omiljene..
cisto uvod...traze malo vecu vlagu ali to nije nikakav problem ako se ter koncipira napravi nacin ,a to znaci mali otvor za vent. ja teram 3x 20cm i uvek je 70-80% vlaznost

drugo jako su brze....i nezgodne ako ih stavite u mali ter..
zato predlazem svima koji cuvaju malo vise T da obavezno svoje ljubimce smeste u adekvatne i po mogucstvu sto lepse terarijume ,kako bi mogli da viite svoje T.
jer ako ih ne vidite ima da vam dosade....bar je moje iskustvo takvo...
takodje moali ter za poechilo. je jako nezgodan za hranjenje....
jedu ko lude i fenomenalni su lovci...
boje neprevazidjene....
jedina mana mozda sto su ko male sve slicne ....

evo slike formose....
http://img409.imageshack.us/img409/1327/dsc00984jy9.jpg

slike su fenomenalne lazo :)

strava ...ja jos moje nisam slikao ostale jer nikako da ih uhvatim...

GUSTAV
23.08.07., 13:12
uuu super ti izgleda ova formosa.I ja nisam mogao da fotnem onu maku ornatu jer je u skucenim prostoru pa jos mreza...Text ti je super. Bas bih voleo i sada da pogresis pa da dobijem zenku :D. Da dodam i ovo:Poecilotherie mogu da zive u komunalnim terarijumima ali kako sam cuo samo regalis i ornata [neka me neko ispravi ako nije tako].Mogu da zamislim kako to dobro izgleda...

marko
23.08.07., 13:37
Sve do jedne su odlične! Već sam rekao da mi se ovaj rod sve više sviđa i nekako mi je regalis najbolji (doduše video sam ih samo na slikama, možda mi se u stvarnosti svidi neka druga). Pošto sam već po ko zna koji put menjao redosled u wish listi sada je regalis odmah posle cyaneopubescensa (kojeg bi trebalo da nabavim u sledeće dve nedelje po mojim proračunima).
Ima li neko da okači svog regalisa ovde? Ne mora baš regalisa da okači može samo sliku ako ima :lol:

Ig0r
23.08.07., 13:41
Pročačkaj balo na BTSu, ima masa jako dobrih fotki ;)

kimo
23.08.07., 14:40
Mogu ja da slikam, ali se neće dobro videti...dođi kod mene pa vidi, toliko si puta bio i nisi našao njega??? :lol: Ima 10 cm bar...ekstra su, ali ipak ih se ljudi još uvek plaše previše...sve u svemu, imaju bar najlepše šare!

Mogu u komunalnim ali sve zavisi od slučaja do slučaja...

Neverujem da je neko imao polu odrasla- odrasla dva primerka suprotnog pola P.regalis, ali me interesuje da li je istina da ženke imaju skroz belu štraftu na abdomenu, a ako je unutar nje crna ili siva, onda se zna da je mužjak...ima neko istu informaciju?

marko
23.08.07., 14:59
Ma ne insistiram ja na slikama, video sam ih već dosta po netu, to je bilo čisto u duhu teme, da ima i te vrste.

@kimo - pa sećam se zadnji/predzadnji put kad sam bio da sam šmekao nekog velikog pokija, ne mogu da se setim koji je :icon_scratch:, mada nije baš nešto raspoložen za eksponiranje :) bolje bi bilo da je u staklu.

zarko
23.08.07., 17:13
regalis kako i sve poechiloterije mogu da se odrede vizuelno sta su ....
treba molo iskusno oko ...znaci cela slika je bitna...
to sto kimo pita, kod regalisa je mogice odrediti ...zenka grom po sredini polako gubi dok kod muzijaka ostaje..ali to kod primeraka 8cm +
takodje do tad ces provaliti koliko je muzijak karakat....
formosa moze komunalno ..ako se dobor secam ...mozda lupam....

ja imam sad 3 regalisa i sve su zenke od po 10cm neke su i 12cm....
imam ih jako dugo i broz rastu..
jos uvek ljudi kod nas ne zele da pazare ove jedinke....ali boze moj promenice se za god dana 100 %.
inace spremateke i uterus eksternus kod poechiloterija je jako slican i jako se tesko vidi kod mladih jedinki ....
katastrofa koliko je tesko....
spermateke su toliko male da se golim okom jedva vide kod 14cm + primerka....sto je bio slucaj sa mojoj formosom!!!

trenutno nemam slike (da lice na nesto) svih mojih poeciloterija
evo spiska
p regalis,striata, ornata, formosa,rufilata (moja omiljena) ,pederseni, fasciata ,
pederseni je prelep pauk....

neko je pitao da li je bilo odralih ,ne verujem da je bilo tako neceg...
http://img212.imageshack.us/img212/4756/dsc02434ih7.jpg
ovo je regalis na obe slike...
http://img211.imageshack.us/img211/3880/dsc02449am6.jpg

kimo
23.08.07., 17:45
Pa to bi trebao da bude mužjak po šari, a ne ženka...a kažeš da se menja na 8+ cm...zato te i pitam, jer je kod moje od oko 10cm ista šara kao na tvojoj slici...

GUSTAV
23.08.07., 18:53
I ja se slazem da je katastrofalno tesko odrediti pol poeciloterija pa i po sari.Moja ornata od 16 cm ima onaj tamniji deo inutar sare pa je ipak zenka...Mislim da su po meni najlepse rufilata regalis i metalika.... I interesuje me da li stvarno postoji dark form ornate ili neke druge poeciloterije ili je neko pustio buvu???I ako postoji zbog cega se te razlike desavaju?????

ToPa 12.02.
23.08.07., 21:44
i meni se u poslednje vreme svidjaju poesilotherie :D
pogotovo metalica...ona mi je bas extra...
kod poesilotherie mi se najvise svidjaju njihove sare... ::D

zarko
23.08.07., 23:00
@kimo zenke 100% su moje sve kompletno jer je provereno na mikroskopu...
ja ne odredjujem pol po igledu ..tj ne oslanjam se na to ...ali predpostavke na osnovu izgleda mogu da se prave.

bas je dobar primer moj pauk kako se gubi po sredini crno....postoje dark formovi koji imaju jako naznacenu linijuali ja ih nemam tako da ne mogu da ti pokazem razliku..s obzirom da nemam ni muzijaka ne nogu da ti pokazem ni razliku medju polovima,ali definitivno postoji.
@gustav moja predpostavka je zbog lokaliteta.....za razlike a dark form definitivno postoji i nije nista posebno ....tamno :)

moguce je da je tovja dark form ako ima jos uvek crnu liniju postavi pitanje na arachno.. tamo su iskusniji
@topa ... hahaha bas imas cudan ukus ovde na forumu niko ne bi uzeo metaliku ni damu je poklonis ....pa i da je odrasla zenka razmislio bih se da li bih je uzeo :)

lukas
24.08.07., 00:14
da decki, ali mlada Poechiloteria metallica(kada počne jesti tek) košta oko 70-90€ kolko sam razumio...
svi ju vole, ali baš su mi nešto rijetke tu ne našim područjima... :D
baš se pitam zašto... možda zbog cijene...

kimo
24.08.07., 00:48
da decki, ali mlada Poechiloteria metallica(kada počne jesti tek) košta oko 70-90€ kolko sam razumio...
svi ju vole, ali baš su mi nešto rijetke tu ne našim područjima... :D
baš se pitam zašto... možda zbog cijene...


Nadam se da neće tako i ostati ;) Trebao bih je nabaviti uskoro, ako ude sve ok...

zarko
24.08.07., 01:35
cena je problem za kupovinu a kazu da su teske za parenje....
malo je preterano sa cenom ...ali oces da svetli ko neonka kupi je :)

GUSTAV
25.08.07., 04:15
O dark form varijanti: Kada se kaze dark form misli se ili na tamniju boju koja lako moze da se promeni iz svetle u tamnu i obrnuto ili na samu tamniju verziju te vrste.Kao sto kaze zarko zavisi od stanista.Postoje Highland/lowland forme narocito vidljive kod P.subfusca.Dosta dark formi se srece i kod P.metallica.Kod starije zenke P,metallica plava prelazi u crnu ali to je diskutabilno. Ili su u pitanju varijacije boje ili zbog njihovog stanista odakle poticu....Ali niko nije jos uradio ikakve genetske testove da bi se dobili neki odgovori,, :icon_cyclops:

zarko
25.08.07., 13:37
kad si spomenuo subfucu cena je jako visoka jer se tesko pare...
neki smatraju da se lowlend i high lend forme razlikuju i da je to razlog neuspesnog parenje...

?!
tako da je moguce da postoje neke razlike s obzirom na staniste...

Over_Mind
06.09.07., 13:13
Formosa koja slabo raste se juce presvukla i jedna noga joj nije kako treba, uvijena je i zakrzljala, hoce li se to ispraviti kod sledeceg presvlacenja?

Ig0r
06.09.07., 15:11
Trebalo bi. Nego, je li se kraće redovno, da li je koristi ili je vuče?

Geni
06.09.07., 21:34
Ispraviće je za jedno ili dva pesvlačenja (zavisi koliko je velika). Ako joj je noga nefunkcionalna sama će je odbaciti.

zarko
06.09.07., 23:07
verovatno dva ili 3 ....moja je sa 5cm "nosila retardiranu nogu 3 presvlacenja

Kuni
06.09.07., 23:10
Rufi u svojoj klasicnoj pozi.
Presvlacenje verovatno tokom septembra, avgust je kulirala.
http://img253.imageshack.us/img253/2675/rufi1mz5.jpg

Over_Mind
08.09.07., 13:29
Za dva dana formosi se noga unormalila sama od sebe, cudo.

Ig0r
08.09.07., 14:00
Prvi put cujem za tako nesto... Mozda joj je samo utrnula ;)

Kuni
08.09.07., 15:12
Ma super, sve je dobro kad se dobro SVR..

Over_Mind
09.09.07., 22:50
nogica je bila bleda i jako mala ali je sad porasla i dobila boju ali i dalje nije idealna kao ova sa druge strane ...

marko
11.12.07., 17:40
Ima li neko kod nas P.mirandu? Možda Goran, Žarko...?
Jel i ona važi za jednu od skupljih?

kimo
11.12.07., 19:00
Da...imam ja u ponudi i sada, ali ne znam ko bi je hteo,jer su inače skuplje...imam i ostale skuplje,sve sem metalice ima i tigriani...

zarko
11.12.07., 20:59
koliko ja znam nema je niko usrbiji ,goran?
mirinda je jako sladak pauk...
dok tigerisavili ili kako vec se pise nije toliko interesantan, tj da pojasnim . interesantan je kolekcionarima kao najnovija vrsta al idosta lici na druge T !!
inace dobila je ime po hramu koji se nalazi u blizini mesta gdde je prvi primerak nadjen i identifikovan!!!
ali ako se odulucis za lepu poeciloteriju trazi SUBFUSCU
to je suepr pauk..prelep...druga zamena je rufilata pa regalis i ornata pa sve sotalo!!!
bar moje misljenje...
ostale su tu negde
pozdrav

evo moje najomiljenije poki T
koju imam ...inace. subfuca i metalica su lepse

http://www.gekkogecko.co.yu/Galerije/tarantule/Poechiloteria%20rufilata/poechiloteriarufilatadsc01721.html

Geni
11.12.07., 23:41
Nemam mirandu. Ne razlikuje mi se mnogo od ostalih Poecilotheria pa mi nije ni nešto interesantna. Samo metallica ::D.

zarko
12.12.07., 01:47
kakao ti se cini subfuca?

marko
12.12.07., 02:11
Omg omg omg mišljenje mi se promenilo posle par slika, subfusca je definitivno
lepša od mirande! Okrećem glavu ka subfusci :) ali zašto mislim da i ona drži
jaku cenu? Jesam u pravu?

@Goran - nije mi jasno zašto ti je metalica interesantna :icon_scratch: ::D

zarko
12.12.07., 03:33
pa zato sto se malo teze razmnozavaju i zato sto ih nema mnogo..retko ko obozava poeciloterije pa i retko ko uspe da ih razmnozi...
mada je situacija u evropi mnogo bolja nego u usa!!!

kimo
12.12.07., 10:07
Pa i nije da ih retko ko obožava, sada su to najpopularnije T u Nemačkoj i ostalim zemljama Evrope gde je teraristika razvijenija...tako da to samo kod nas nije tako, ali biće samo mora da prođe određen period...

marko
12.12.07., 15:38
U bre kako samo ubadam te skupocene primerke, prvo blondi
a sada i subfusca, koji mi je đavo :th_ask:
Kimo koja se lakše nabavlja: blondi ili subfusca?

Elem, ne mogu da se nagledam slike:
http://www.spidersmedia.com/Fotos/Poecilotheria%20subfusca.jpg

zarko
12.12.07., 17:02
blondi je jeftinija

kimo
13.12.07., 00:27
Pa zavisi i nije baš mnogo, tu su negde, smao što subfusce ima,a blondi retko...stvarno se Theraphose teško i retko pare...šteta,ali tako je...

GUSTAV
14.12.07., 02:34
http://img210.imageshack.us/img210/5302/prepravljenanv4.jpg

zarko
14.12.07., 02:58
gustav...to je FENOMENALNO!!!
apsolutno fenomenalno

GUSTAV
14.12.07., 03:54
Hvala! Videces kad svratis do mene.... vec sutra!

spiderboy
15.12.07., 22:58
nek svako misli kako hoće ali pocilotherie su biser svakog terariuma sa paukom

zarko
16.12.07., 02:29
http://img155.imageshack.us/img155/1050/picture005pp5.jpg

evo i kako nisu najlepse .....
ludilo
http://img149.imageshack.us/img149/4151/picture001os6.jpg

jedina moja zamerka je to sto us male slicne i 100X ruznije nego kad dodju do nekih 8-10cm

i naravno tesko prebacivanje ..koje mi nakostresi sve dlake kad dodje vreme

GUSTAV
16.12.07., 03:11
ali obzirom da brzo rastu brzo se i doceka tih 8-10cm..

zarko
16.12.07., 14:04
trazio si evo izvoli.... ovo je gustav ova ornata
http://img171.imageshack.us/img171/2201/picture062fs1.jpg

kimo
16.12.07., 18:05
Ako bude sve kako treba i ako je moja ženka regalisa spremna, biće neko parenje uskoro...držite mi palčeve,da ne prođem kao sa geniculatama. Trebale bi da budu jako lake za parenje P.regalis :)

P.s. Jel ima neko odraslog P.regalis mužjaka?

zarko
16.12.07., 20:16
ja imam 3 koamda ali misli m da su sve zenke...ali nije 100% pa mozes da sacekas malo..
kolika je tvoja zenka?
a sto se tice parenja jesu laki :)

kimo
16.12.07., 22:13
Pa nekih 13-15cm,kaže drugar da je verovatno zrela...inače ima 5+cm telo...

zarko
17.12.07., 00:00
?!
neznam za 13cm onda bito bila mala zenka, madaje moguce nemam sa ti iskustva...
zenke koje ja imam (rufilate su preko 16cm) a regalisi oko 11cm..
srecno i obavestavaj nas :)

Geni
17.12.07., 00:59
Pa ako ti je baš do parenja nabavi mužjaka ornate. Ja imam polno zrelu ženku kao što znaš. Potpuno odraslu.

kimo
17.12.07., 10:46
Videćemo šta se i kako odvija...ako stigne mužjak, probaću,a ako nešto ne ide, onda će ženka da se tovi na toplom i za koji mesec će se opet presvući kada će biti 100% zrela, a on će izdržati,jer je sveže presvučen...mada videćemo još, ali hoću da probam...a za tvoju ornatu nam treba neki ogroman terarijum...zato je malo problematično, mada kada prebacim kameleona, do nove godine, onda ćemo imati jedan 40x40x50cm pa ćemo tu da parimo ornate...

Geni
17.12.07., 11:22
Imam ja jedan 60x30x30 na raspolaganju, samo da znaš.

marko
20.01.08., 19:54
Pre par dana sam konačno proširio kolekciju jendim pokijem. Nije regalis kao što sam govorio (tačnije dosađivao) već ornata. Fenomenalna tarantula! Definitivno svi morate imati bar jednu iz ovog roda! Jeste nezgodna što se tiče prebacivanja i istina je da tada podiže nivo adrenalina :D
Ornata je nekih 6cm, 7cm max, pol još uvek nepoznat. Bruka mi se sviđa, totalno je drugačija od ostalih koje imam. Kada kažem drugačija ne mislim na boju već na celokupnu sliku, čudna je. Samo da pitam jesam li se ja to istripovao ili je kod ovog roda karapaks ravniji od ostalih rodova? Čimi mi se da nemaju ocular tubercle, onaj "brežuljak" na kojem se nalaze oči (tj. znam da imaju taj deo ali je nekako mali i slabo izražen što je i razlog 'ravnog' karapaksa)?



jedu ko lude i fenomenalni su lovci...
Ako jedu ko lude, jel to znači da kada odbiju hranu treba da očekujem presvlačenje?
Kao sa geniculatom, kada ona odbije hranu znam koliko je sati, isti je slučaj i sa cyaneopubescens-om, bar do sada.

GUSTAV
21.01.08., 01:27
Karapax je ravniji od ostalih rodova kao sto si rekao.Ocular tubercle je toliko mali ali kad pogledas karapax iz profila ima blagu kosinu od "brezuljka" (koji je gotovo srastao sa karapaxom) ka abdomenu.Kod odraslijih pokija je to uocljivije.A i sam njihov karakteristican goticki izduzen stav ne zahteva toliki "brezuljak" :)
To sa hranom je tacno mada su dosta prozdrljive... Kada treba da se presvuku potamni im abdomen kao i noge (narocito zadnje)

Ornata ti je 6-7 cm.Sacuvaj malo adrenalina ako je budes prebacivao sa 16-17cm :D

Proka
21.01.08., 17:00
samo da pitam da li je neko imao iskustvo sa ujedom Poecilotheria ???

marko
22.01.08., 01:49
Imalo je dosta njih iskustva samo što nisu stigli da kažu kako je :lol:
Šalim se, pogledaj na AB-u, ima dosta slučajeva.
Evo ti recimo jedan link da te poštedim surfovanja http://www.bighairyspiders.com/poec.html

zokis
22.01.08., 22:55
Evo na youtube jeda snimak parenja regalisa. Da li je uspelo ne znam ali je prelepo cuti kako muzjak priziva zenku.
http://www.youtube.com/watch?v=aQ5Ah2rXxq8&feature=related

GUSTAV
25.01.08., 19:01
Presvukla se rufilata pa rekoh da pkacim neku fotku

http://img174.imageshack.us/img174/8950/prufilatatn5.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/6509/prufilata2yo0.jpg

zarko
26.01.08., 01:51
zar to nije naj sexi pauk koga ste videli?
sexiiii ill say it again !!!sexiii

stvarno vrh!!!

Geni
27.01.08., 01:34
Mužjak? Koliki je?

zarko
27.01.08., 01:46
mislim da je zenka...

GUSTAV
27.01.08., 02:46
Ne mogu da kazem da li je muzjak ili zenka dok zarko i ja ne pogledamokosuljicu.......bice obavestenja

marko
27.01.08., 18:17
Može li se pol ornate odrediti po izgledu i kada? Mislim da li je pouzdano ono po šari na dupetu?
Presvukla mi se ornata pre 5 dana i sada ima 9cm. Ne mogu po košuljici nikako zato što se koža
skupila skroz a i rekli ste da su spermateke jako sitne čak i na 15cm.

zarko
28.01.08., 00:57
moze posalji sliku
ali jako je tesko jer blic tu ####....
probamo

GUSTAV
28.01.08., 02:04
Jako je tesko ja licno mislim da je ono (moje fotke) muzjak ali maralo bi sda se pregledaju spermateke.Jesu jako sitne ali bi moglo da se utvrdi na osnovu njih. A i ako se ne utvrdi das bice sledece presvlecenje.

zarko
28.01.08., 14:17
ako bude m uzijak dacu ti moju zenku ....nije frka !!!
ti si covek sa velikim srcem za poeciloterije....
toliko srce imas da fascijatu cuvas u sobi :)

GUSTAV
28.01.08., 15:52
haha .... i da bude muzjak ne bih se bunio... ne znam sta da kazem :camouflage: :icon_blackeye: Promovisem cuvanje poecilotheria van terarijuma :D Osecaj je neponovljiv Svaki put kada legnem ocekujem susret sa fascijatom :D

Bifrost
28.01.08., 16:15
Hehehehe, a ti je jos nisi nasao :D :lol:

GUSTAV
28.01.08., 16:18
ma jok! jos uvek ima potpunu slobodu :D

Bifrost
28.01.08., 16:21
Zar ne mislis da je soba preveliki terarijum za T.? Kako je hranis? Sta si joj stavio kao podlogu, parket? :lol: ::D

zarko
28.01.08., 16:47
nema da jede ali ima da slika !~

kimo
28.01.08., 17:41
Znam slučaj kada je rufilata pobegla kao mala oko 8cm i pojavila se posle 6 meseci sa samo 4-5 nogu i posle je bilo sve kkao treba i sve su narasle...

GUSTAV
28.01.08., 18:07
haha nocu vrsi korekture na mojim slikama :D u jednom delu sobe imam topli pod pa moze da bira izmedju parketa i toplog poda. :D. I sad sam bar siguran da joj nije tesan terarijum.Valjda ce da bude dobro i valjda ce nekad da se pojavi ::D

ablacija
02.02.08., 20:48
Trebala bih uskoro da dobijem Ornatu a posto sam pocetnik ako moze neki savet?? :shock:

GUSTAV
02.02.08., 21:05
Pozdrav i dobro dosla! Imas velika muda kada hoces odmah da cuvas Poecilotheriju.Prvo bih ti rekao da procitas nesto vise o njima kopaj nesto na teraristici zato i postoji ova tema a i kopaj malo na forumu.Zensko pa odmah Poecilotheria!!!!!!!!!BRAVO!!!!!! :D

ablacija
02.02.08., 21:15
hvala gustave. ps.odusevila me je fotografija ove tvoje rufilate,kao i ornate s pocetka.procitala sam o poecilotherijama i ostajem pri tome da zelim bas nju.no,trba mi neki savet/ipak sam ja samo pocetnik.

Proka
03.02.08., 04:41
samo polako.... jbno je to za pocetnika .. pazi prste ;)

ablacija
03.02.08., 13:12
znam da su toksicnije i brze....a prsti? jedan manje vise......

Bifrost
03.02.08., 14:50
Sto tirpujete devojku. Sve je to isto :D. I da je ujede nece joj nista biti, verovatno nece ni koristiti otrov... a i da iskoristi sta je najgore sto moze da bude? Nista, mozda mucnine neke... ali nista opasno, to za komu ne verujem :)

Thoroughbred
03.02.08., 15:50
ma nista se ne brini...koliko sam bite reporta čitao,nitko nije imao bog zna kakvih problema...nekima su simptomi trajali po 2 dana...maksimalno,dok drugima,par sati...

uostalom,kakva je razlika između grammostole i poechilotherie?pa ni jednom ni drugom neces stavljat prste pod zub...nema razloga da te ujede,osim ako to stvarno želiš...jer fakat se treba potrudit da te T ujede...

jaza
09.02.08., 19:25
imam jedno pitanje. pre oko 8 dana stavio sam poeciloteriu fasciatu u novi ter. ona se pre 4 dana presvukla,i koliko njoj treba da pocne da plete svoju mrezu , a plela je nesto malo mreze pre nego sto se presvukla.

GUSTAV
09.02.08., 19:53
ako ocekujes ba sgustu mrezu npr kao kembridzija to u stvari neces da docekas.najintenzivnije pletu pred presvlacenje.napravice ona mrezu vrlo skoro ali nista impresivno.

paka
09.02.08., 20:16
moj regalis je do nedavno bio u plasticnoj posudi i sad sam ga stavio u mali terarij sa zemljom, ona ima 8 cm i sad je isplela mrezu u jednom cosku okolo grana i stavila zemlju na mrezu a unutra je iskopala rupu ;)

jaza
09.02.08., 22:06
moja p.f .isto tako iskopala rupu i okolo malo mreze i to je sve

paka
10.02.08., 21:05
zar nisu to arborealni pauci :D

zarko
10.02.08., 21:22
jesu ali ko mali vole da dizu "prasinu" pa da se skoro i zakopaju!!!
inace poeciloterije su jako zanimljvi i brzo rastu sto je do jaja

Ig0r
11.02.08., 01:34
zar nisu to arborealni pauci :D


Većina arborealnih tarantula ima običaj da u svoje mreže upliće i neki materijal. Obično je to kora od drveta ili ostatak trulog lišća koji se zadržava između stabla i grana, u suštini bilo šta što je u blizini "jazbine" koju je tarantula isplela. Naravno to se dešava u prirodi. U zatočeništvu gde uglavnom ne dobijaju dovoljno prostora naprave cevkastu mrežu koja se pruža od dna do vrha terarijuma pa još kad na mrežu navuku treset to izgleda kao da držiš neku haplopelmu...
Takođe je pogrešno misliti da arboreali žive visoko na drveću...

GUSTAV
11.02.08., 02:25
da arborealne vrste su odlicni dekorateri.I sa slabim sredstvima napravice dobar zaklon.Kakav kontrast halpopelma-poeciloterija.

paka
11.02.08., 08:14
ona ili on je stavio hrpu zemlje na tu mrezu i prokopao si tunele sa dvije strane da moze izaci ,to sve je na podu nista visoko tek toliko da se moze ispruziti na staklu.
ja bi htjeo nabaviti metalicu ,ide mi frend na sajam u austriju krajem mjeseca pa mi mozda donese :D

marko
11.04.08., 19:52
pa slikaj lepo malo jasnije dase vidi opistoma pa da pogadjamo i mi :)

Ovo je najbolje za sada što se tiče opistosome:
http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/Pornata004.jpg

Ovo je čisto jedna slika pride :)
http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/Pornata003.jpg

zarko
11.04.08., 20:49
to je muzijak 99%
bese ornata ili regalis???
daj daj daj da parimo :)

marko
11.04.08., 20:56
Isto sam kontao po onim pričama da ako ostane ona tamna šara unutar svetle da je mužijak u pitanju. Naravno da će biti nekog parenja ali kada još malo poodraste, sada je nekih 11cm ali max raspon (kod njih se lako meri jer često visi po zidovima skroz raširen). Kontam da ima on još bar dva presvlačenja pre nego što omrsi nešto :D

Zaboravih, to je ornata.

kimo
11.04.08., 21:04
Pa da. Trebaće joj 2-3 presvlačenja verovatno, super da se javljaju i mužjaci...ženka čeka...

zarko
11.04.08., 21:07
brate ako ej on ovoliko siv ko na prvoj slici toje polno zrela poeciloterija...
da li si siguran da pn ima jos??
oni nemaju kuket na nogama...a i na drugoj slici su mu pedipalpi jako savijeni mozda krije polni organ...proveri....
moj pederseni je imao 11cm polno zreo...i bio je 2 god star

GUSTAV
11.04.08., 21:08
ako je muzjak a ja verujem da jeste mislim da , ako nije sada polno zreo a moze da se desi da jeste , trebalo bi vec sa sledecim presvlacenjem da bude spreman.

marko
11.04.08., 21:14
Ma bre ima sigurno još bar dva presvlačenja, nije ni blizu veličini Kimijevog mužijaka regalisa.
A to što su mu palpe savijene nije zato što krije nešto već se zaleteo na lateralisa i zgrabio treset umesto plena :D
Vidiš kako je ovom drugom desnom nogom zaorao po tresetu.

zarko
11.04.08., 22:00
:D
jasno ...

kimo
12.04.08., 03:19
Pa ljudi ornata je jako velika inače...nema šanse na 11 cm da bude polno zreo...nema šta da krije jasno, bi se videlo, ja imam mužjaka relagisa koji je zreo i ima bogme lepih 16-17cm sigruno...

Kuni
24.04.08., 23:33
Ponovo Poki u kolekciji, juhuuu! :)

http://img49.imageshack.us/img49/6499/img0007ft6.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/7296/img0036oo1.jpg

marko
25.04.08., 00:52
OMG kako je prelepa! Odlične slike Kole, čestitam na novom detetu :D
Nek je sa srećom! Nego koja je to, slab sam sa razlikovanjem pokija?

kimo
25.04.08., 01:18
P.regalis, koliko ja vidim i to ženka...

zarko
25.04.08., 02:12
vrati mi ....kuni. preodmislio sam se....zadrzi makulatu a reglaisa nazad. moja se zakopala da se presvuce pa neam ni jednu da gledam...
sad cu uzeti teglu da buljim u fascijatu !!!
salim se sa srecom da ti rastu,video si gutavove ter pa pravi i ti lepe...zasluzuju

GUSTAV
25.04.08., 05:07
Kuni odlicne fotke i prelepa poeciloterija - a uz to dolazi odlican terarijum :)

Evo dve fotke P.Rufilate.
Hteo bih da cujem vase misljenje da li je muzjak ili zenka ali uz obrazlozenje ako moze!!!!

http://img255.imageshack.us/img255/6697/1001912rw1.jpg

http://img108.imageshack.us/img108/5861/1002687xy2.jpg

zarko
25.04.08., 17:35
zenka jer sam ti je ja prodao....

GUSTAV
26.04.08., 00:32
Ha ha znam koliki si makro... - spermateke jos nisu pregledane pa me zanima sta i drugi misle ( ne samo Zarko ) ;)

zarko
26.04.08., 01:05
evo par slicica....
http://img74.imageshack.us/img74/2383/picteure003rf0.jpg

http://img103.imageshack.us/img103/9156/picture029ej8.jpg

Kuni
06.05.08., 00:03
U punom sjaju nakon prvomajskog presvlacenja.

http://img90.imageshack.us/img90/5241/img1074qk3.jpg

http://img90.imageshack.us/img90/8468/img1076jr0.jpg

http://img375.imageshack.us/img375/615/img1085mi0.jpg

zarko
06.05.08., 00:29
da li sam ti reko da je ZENKA ?
hahaha
fenomenalno .....
koliki je raspon sad?

Kuni
06.05.08., 00:43
Jos malo da se prosusi pa cu uzeti santimetar u ruke, javim do kraja nedelje.

GUSTAV
06.05.08., 01:52
Kuni super ti ta zenka a i fotoaparat ti ne zaostaje za tim...

kimo
06.05.08., 02:04
Nadam se da ću i ja uskoro videti nešto slično sa mojom...ali onda i nešto što do sada nismo videli :icon_rabbit:

Kuni
06.05.08., 13:37
Kuni super ti ta zenka a i fotoaparat ti ne zaostaje za tim...


Super je i tebi tekst o Pokijima, zaboravih da pohvalim. Aparat je stari Canonov Ixus, kupljen
polovan za 80e, al' imao sam srece i stvarno solidno radi. Inace, kupovina polovnih digitalaca
zna biti lutrija, ali izgleda da sam dobro prosao. Dobrovoljnio se javljam da fotkam tvoju kolekciju
cim ponovo svratim u Nis.



Nadam se da ću i ja uskoro videti nešto slično sa mojom...ali onda i nešto što do sada nismo videli :icon_rabbit:


Verujem da nisi pogresio sto si joj juce dodao posudu sa vodom i povecao vlaznost. Ja nisam znao
da je moja pred presvlacenje, "nalio" sam vode pred prvomajske praznike jer sam znao da me nece
biti desetak dana i kada sam se vratio bila je presvucena. Samo odrzavaj vlaznost, verujem da joj nece
smetati a moze da ubrza presvlacenje koje cekas, pa posle da onaj dasa moze da se druzi i da vidimo
jos jedno uspesno parenje, sretno.

Danas sam prvi put merio, ima punih 11 cm u ovoj pozi.

http://img166.imageshack.us/img166/5197/img1103me3.jpg

kimo
10.05.08., 15:38
Presvukla mi se ženka P.regalis...biće parenja uskoro, očekujte nosvosti u narednom periodu :)

zokis
10.05.08., 18:17
Konacno lepa vest. Dugo joj je trebalo. Sad da se malo nacopa pa da je bacimo u promet ::D ::D ::D

kimo
10.05.08., 22:16
Moguće je da je zbog toga, ali je moguće i da je jednostavno došlo vreme...sve u svemu baš sam bio ne strpljiv, a i dasa je sigurno...on je napunjen 100% tako da će da se okuša sa njom čim ona pojede nešto :) Najverovatnije će biti ostavljeni zajedno nekih 7 dana i onda će biti izvađen mužjak, a posle parenja ide "cooling" period od 7-8 nedelja...uglavnom, videćemo za 2-3 nedelje kako će to sve ići, a u međuvremenu će nas animirati chromatusi :D

GUSTAV
11.05.08., 02:24
Nemoj da zanemaris vlaznost.Tada su dosta osetljivije ranjivije i dosta se pasivnije ponasaju. Mislim da bi zenki trebao da odrzavas visoku vlaznost kao i da je dobro nahranis jer kazes da ce muzjak da ostane nekih 7 dana. Samo mislim da nece bas da doceka taj sedmi ili neki dan ranije - mozda je to predugo sa njom da ga ne pojede osim ako se negde ne ukopa sto je mala verovatnoca.

kimo
11.05.08., 02:37
Nemoj da zanemaris vlaznost.Tada su dosta osetljivije ranjivije i dosta se pasivnije ponasaju. Mislim da bi zenki trebao da odrzavas visoku vlaznost kao i da je dobro nahranis jer kazes da ce muzjak da ostane nekih 7 dana. Samo mislim da nece bas da doceka taj sedmi ili neki dan ranije - mozda je to predugo sa njom da ga ne pojede osim ako se negde ne ukopa sto je mala verovatnoca.


Nisam ja zanemario vlažnost nego kažem ovo Koletu, a zna on i zašto...inače sam ja jako mnogo prskao svaki dan, ali to skoro sve ispari do sutradan, jer su uslovi u mom bubarniku oko 25-26 stepeni stalno...a ona je bila u premoltu oko 2 meseca, što i jeste realno i normalno za regalisa od 15-16cm...tako da je ustvari bilo moje nestrpljenje problem presvlačenja :)

To da neće da doživi 7 dan ne verujem...tj. Siguran sam da nema šanse da ga pojede tek tako, ali nema to veze, mogu one da budu zajedno i duže bez problema, ali to ću još da vidim nakom puštanja mužjaka kod ženke, ako bude dobra reakcija i ako se spare onda će ostati nekoliko dana, a možda i neće videćemo, uglavnom mi je to neki plan sa tim arborealnim, jer su one dosta tolerantnije generalno u odnosu na terestrijalne vrste, u to sam se uverio već, ali ću i potvrditi u narednim parenjima u predstojećih nekoliko meseci...

marko
27.05.08., 02:34
Problem još uvek prisutan, da li se povlači ili se povećava ne znam... samo se nadam da će nestati posle presvlačenja :S

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/pornataproblem0rk3.jpg

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/pornataproblem1wd1.jpg

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/pornataproblem2oz4.jpg

Kuni
16.06.08., 21:05
Poki je legenda, IV dan u otvorenoj tegli u novom terarijumu (made by Bogica) i jok, nece napolje ???
Tesko da mogu smisliti bolji nacin sem da budem strpljiv, sta je 4 dana u dinamici tarantule, pih !!!
A da je ostavim na stolu sutra je ne bih nasao, klasika.
http://img140.imageshack.us/img140/8518/img1552aw0.jpg

dule87
16.06.08., 21:20
hehe kralj..- probaj da je polozis mozda upali...

zarko
16.06.08., 22:37
uzmi ga nezno u ruku zatim ga kaziprstom pomazi preko karapazisa i on ce znati da ode u novi ter !
:)

Kuni
16.06.08., 23:37
Jesi lud bre Zare, ajd dodji u goste pa je ti pomazi, ko je uostalom turio u teglu ??? Ah, nisam besan, malo sale, nego neverovatno da nece napolje a stalno je pri vrhu tegle. E sad, Duletova ideja je vec sprovedena u delo, nakrivio sam koliko sam mogao teglu danas, dajem joj jos koji dan a onda zovem Marka i Bifa u pomoc, pa nek se oni snalaze a ja cu da snimam ;).
p.s. terarijum je stvarno odlican, 25x25x35, sa vratima gore i bocno, metalna mrezica 10x15 (bar), dekor nije neki jer ne mogu smontirati nista veliko zbog tegle, no, nikako da izadje u Holidej In, eto.

Bifrost
17.06.08., 00:32
Hehehe, ma ne treba ti niko Kole, samo je nekim stapicem isteraj napolje. Ja pretpostavljam da je ovo sala... sad kad drugi citaju pravite bauka od tog pauka (cool rima :D). :D

Kuni
17.06.08., 00:59
Dam ti ja dva stapica pa ceprkaj, k'o sto rekoh, ja cu da snimam :), a da'l je bauk ili pauk ti proceni :D

Kuni
07.07.08., 17:59
Nisam bas ocekivao da ce se sa 11cm presvuci ravno za dva meseca, ali eto malo me je (prijatno) iznenadila. Stavljam fotke iskljucivo zbog zanimljivog resenja " mreze lezaljke" u kojoj se presvukla. Posto joj bivsi gazda nije stavio ni stapic (ovo nije neka zestoka kritika, snalazi se ona i bez pomagala), ocigledno je pokazala umece postavljanja postelje izmedju dva zida tegle.
Sad verujem da je dobacila 12cm, ali dok se ne prosusi i ne istegne... A onda dolazi Bifrost da je prebaci u terarijum koji je spremno i zeljno ocekuje (sa stapicima ili bez, a npr. uz Markovu asistenciju ;), i ne salim se, zaista)
http://img231.imageshack.us/img231/7849/img1793eu4.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/1702/img1796ts5.jpg

zarko
07.07.08., 22:13
muzijak :) ::D

Bifrost
07.07.08., 22:19
Sta god da je lepa je :D

kimo
07.07.08., 22:49
Jel stvarno misliš da je mužjak?? Ja sam 100% da je ženka, a kontam da se i ti zezaš :)

Bifrost
07.07.08., 23:00
Epic odgovor :D. Zare voli da nagadja po slici koji je pol, a Mokija to jako nervira, a Zare to sigurno zna pa je sad iz zezanja verovatno ovako odgovorio :D.

Geni
07.07.08., 23:21
Ni ja ne volim da nagađam ali ovo stvarno liči na ženku. Šara je maltene stopljena, nema tamno u sredini.

Kuni
07.07.08., 23:34
Pa ne znam sta Zare sad zeza sa ona dva smajlija, ranije je garantovao da je zenka a sad nas'o da se sali, hm, mozda je to zbog one ne kritike da unutra nema ni grancice pa jadna mora da veze od zida do zida, al bukvalno lezaljku, na fotkama se mozda ne vidi dobro, ali mreza "lebdi" tj. ne dodiruje treset uopste.
E sad, sto se tice sare, evo jos jedan crop.
http://img92.imageshack.us/img92/4119/img1795crts1.jpg

zarko
08.07.08., 00:34
zezam se !!!
zenka je 200% na mikroskopu 3x za redom vidjeno ..s moje jedno oko sam uocio :)
bifrost me proctao ko bukvar :)

::D

Kuni
08.07.08., 01:03
Bas si vickast, provociras tu profesionalce na forumu a znas da to ne moze da prodje, no malo sale nije na odmet. Nego, ne cini li ti se da je mali razmak izmedju dva presvlacenja, doduse dosta je jela a u tegli je veca vlaznost, pa kada se to pomnozi verovatno... Nego je zbunjujuce i da je jela u petak i to bas klopala, brzo zgrabila, k'o metak. Sta bi sa pricama da ne jedu 7~10 dana pred presvlacenje? Zanimljiv pauk, mada mi i genikulata zna jesti dva dana pre presvlacenja.
edit: Zare please, ako je moguce javi koliko je stara, imao si negde podatke o pokijima, cak si mi pokazivao svojevremeno, pa ako se nije zagubila sveska...

kimo
08.07.08., 02:05
Ma opušteno bre...meni je to isto malo sumnjivije, jer je moja ženka na ultimate moltu posla muško...zato sam i pitao, jer sada vodim više računa o tome...

zarko
08.07.08., 03:15
ne sine sto kaze Zare to je 100%
nema sumljivo tu, ne bacaj prasinu i zabune ... ::D

23.12 2006 4cm raspon nogu....2 godine i dobio si ga za 20 i nesto evro i jos si se cenkao!!!
sram te bilo profesore :shock:

Kuni
08.07.08., 08:27
Hvala za informacije Zare, na cenjkanje nisi morao da pristanes, a posto je nisam kupio samu bilo je i red da malo spustis, sram te bilo studentu ;) i tako si hteo da ih se resis, sta sad, ja kao kriv. Ajd, mir medj zverima, peace!

zarko
08.07.08., 13:29
sala profesore :)
uzivaj drago mi je da mozes da uzivas u poeciloterijama, najlepse su !

marko
08.07.08., 18:10
@Kole - možda baš zbog presvlačenja nije htela svojevoljno da izdađe iz tegle u terarijum.
Lepa je ko bonbonica, rukama ćemo je prebaciti Bif i ja ::D

zarko
08.07.08., 20:37
nije cudo sto se presvukla brzo. gustavova aureostrijata se presvukal sa 2 mesecaa odrasla je

Kuni
08.07.08., 21:12
Uzivam veruj mi! Stvarno je predivna, evo jos par (odbacenih) detalja za ljubitelje pokija.
http://img147.imageshack.us/img147/7900/img1823vk9.jpg
http://img147.imageshack.us/img147/5520/img1827bk8.jpg

Kuni
08.07.08., 23:10
Pade mi na pamet i to, veruj mi, dacu joj sad jos jednom sansu u narednih par dana, pa ako nece, izvolite
primeniti strategije koje znate ;) (mada ruke ne bih turao), pouzdam se u mladi tim volontera, napravicemo nesto :)


@Kole - možda baš zbog presvlačenja nije htela svojevoljno da izdađe iz tegle u terarijum.
Lepa je ko bonbonica, rukama ćemo je prebaciti Bif i ja ::D

edit: a ako Zare kaze da se i Gustavu obrtala na 2 meseca a odrasla, onda je i do vrste, ne mogu bas da je poredim sa geniculatom koja se baca na 4~5 meseci a slicne starosti, mada mi se ni andersoni, mozda i malo stariji, ne menja bas pre 4~5 meseci. Poki je to, i nema dodirnih tacaka sa ovim sto drzim, ocigledno.

zarko
09.07.08., 01:39
aureostirjata se puno razvlaci a presvukla se za 2 meseca. poenta -desava se !!!

huana
15.11.08., 19:00
da ne otvaram novu temu....kad ima ova...:)
eo moje rufilate u sredjenom terarijum...hvala maaaarkoo za zelenish....:)

http://img368.imageshack.us/img368/3027/dsc02444ht4.jpg
http://img401.imageshack.us/img401/563/dsc02443qn9.jpg

Miroslav
15.11.08., 19:20
lepo uređeno, samo bi ja ubacio još kiju granu i možda malo zeleniša, tipa neka lijana što se spušta niz taj panj.

huana
15.11.08., 19:24
za josh koju granu nema potrebe..bilo bi prenatrpano a kazu da je lepota u jednostavnosti..panj joj je idealan jer je pauk velik pa moze ceo da stane na njega da se seta i bleji kad god pozeli...a lijane koje bi se spushtale samo bi njemu otezale put do vrha panja a meni smanjile mogucnost da ga vidim jer je i ovako stidljiv...pored panja ima i kamen i posudicu za vodu pa to sve izgleda lepshe nego na slici jer ja bash i ne znam da fotkam kako treba:))

u svakom slucaju hvaaalaaa:)

marko
15.11.08., 19:38
hvala maaaarkoo za zelenish....:)
Nema na čemu :)

Odlično sređen enterijer, ne bih ja tu ništa dirao. Ima svoj štek iza tog panja tako da joj pored posude za vodu više ništa ne treba. Izradu terarijuma sam ti već hvalio ali evo još jednom javno :)

huana
15.11.08., 19:41
za izgled mojih terarijuma (staklenih) zasluzan je Fauna made in Shabac:)

zarko
15.11.08., 20:14
imas jednu bitnu stvar, prevelika ti je ventilacija na ter .
inace kako ces ga srediti t je skoro sve jedno .lepo izgleda ,meni, sem one plastike na vrhu ko perka neka !
stavi prirodno mnogo ces lakse kontrolisati presvlacenje

marko
15.11.08., 20:19
Žare, nije to perika gore već novi izdanak (ali krenuće rasprava o ukusima ::D )
Lično mislim da nije prevelika ventilacija, mislim da ne može biti prevelika.

huana
15.11.08., 20:20
ma ne mogu prirodno kad ona isplete mrezu i pogazi sve i svaka biljka rikne unutra...i ne znam kako mislish da je ventilacija prevelika????? uopshte nije...kolika da bude za ovoliki terarijum..????
a shto se tiche perke:)))))))))))))....mislim da se rufilati jako svidja poshto je ispod od kad sam mu "perku" stavila...:)
inache..svi moji pauci imaju ovoliku ventilaciju i josh ni sa jednim nisam imala problema...mislim da je ova bash taman.:P

kimo
15.11.08., 22:15
Nevtilacija je ok, tu nema problema. Deluje prazno dok se malo ne zaplete i ne zaprlja od njihovih brloga :)

P.s. Žarko prepravi onaj naziv slike iz galerije, nije ono B.albiceps ex ruhnaui nego je to ili B.klaasi ili neka druga Brachypelma :)

toncek
16.11.08., 10:38
trebam jedan mali savjet ili pomoč.imam ornatu več nekih 20 dana.dobio sam je dan,dva nakon što se je presvukla i rekao mi je dečko od kojeg sam je kupio da je nehranim još par dana...i dobro prošlo je več 20-tak dana od presvlačenja i ja joj nudim hranu i ona neče.al štos je u tom što sam joj neki dan bacio muhu i pojela ju je(al muha više nema) a kad joj bacim malog dubija ili pola fobasa ni negleda ih a migolje joj se pored noge.šta da uradim?

Pozdrav....

marko
16.11.08., 11:04
Treba da uradiš isto ono što si i do sada radio. Nudi joj hranu povremeno, ako neće da jede izvadi hranu i ponovo ponudi za par dana. Samo se potrudi da ima vode uvek, za hranu se ne brini. Mislio sam da je ove priča već prežvakana?

toncek
16.11.08., 13:30
prežvakana je več sto puta al ###.kad u tom trenutku ne razmišlam da prelistam ostale postove :icon_bash: tako i radim...ima uvjek vode.ima posudicu i držim joj dobru vlagu.jedino mi je problem to što se dubiji odma zakopaju sa strane uz staklo pa kad se pauk makne moram kopat i tražit ga...

zarko
16.11.08., 16:17
koristim 3X 20cm ventilaciju i jako je bolje jer moze da drzi vlaznost adekvatnije. moze se staviti i cela otvorena gore ali mislim da je adekvatinije ovako.
argument ja drzim sve pa im nije nista , ne pije vodu. ali dobro ...bolje je imati malo manju vent za T koej traze mal ovisu vlaznost...
ponavljam , mislim da nece mngoo da joj skodi.
moze i ovako i onako ;)

fala kimo ispravicu ...pogresio sam naziv

huana
16.11.08., 18:33
kod mene je ventilacija 20x8cm, ali kontam da je bitna i mrezica odnosno promer okaca na mrezici...ova moja je milimetarska tako da ne verujem da im je to previshe...

zarko
16.11.08., 18:58
@ huana , sto se ticem reze najbitnije je da je metalna da ne moze da progrize istu.

Kuni
09.12.08., 19:15
Evo devojcice, sveze presvucene. Mislim da ima 12ak cm i moze biti
da je polno zrela, pa ako ima frajera u blizini, cim je malo podhranim...

http://img136.imageshack.us/img136/7065/reg2ne1.jpg

http://img136.imageshack.us/img136/1769/reg1iu5.jpg

A ovo joj je gajba, sad vec solidno ispletena.

http://img236.imageshack.us/img236/3796/img2508wo5.jpg

Miroslav
09.12.08., 19:25
Može li slika košuljice tj. spermateke. Zanima me kako ona izgleda kod ornate.

Riddler
28.12.08., 14:48
@marko

Meni nije jasno sta vecinu vas fascinira kod njih ? Ako ima veze sa njihovim ponasanjem ili nesto tako, onda to mogu da razumem jer ne posedujem nijednu jedinku iz tog roda, ali ako je to samo zbog izgleda, onda sumnjam da cu promeniti misljenje. Naravno, svako ima svoj ukus i tu nema diskusije ko je u pravu, ovo sad pitanje sam postavio cisto da znam da li mozda postoji nesto pored izgleda zbog cega se vecini na forumu taj rod svidja...

marko
28.12.08., 14:57
Jok, nema ništa pored izgleda, samo izgled ::D
Verovatno nisi video dovoljno dobru sliku odraslog primerka Poecilotherie, ali sve u svoje vreme. Inače, poštujem ukuse pa ako ti se ne sviđa poki ok, nikakav problem.

nenad
28.12.08., 15:22
Meni su Poecilotherie jedine tarantule (od onih koje sam video dosad) koje mi se sviđaju. Ne volim dlakave paukove, ni predebele, a Poecilotherie nisu ni jedno ni drugo. Usput, imaju lepe šare i izgledaju interesantno. Zato se meni sviđaju.

toncek
28.12.08., 18:05
evo i moje lipotice :D

http://img201.imageshack.us/img201/7706/pict0156pn5.th.jpg (http://img201.imageshack.us/my.php?image=pict0156pn5.jpg)

http://img258.imageshack.us/img258/6550/pict0381ph3.th.jpg (http://img258.imageshack.us/my.php?image=pict0381ph3.jpg)

zarko
28.12.08., 18:09
temperament, ako moze tako da se kaze!!!
prelepe opasne nisu agresivne i iz Indije su nekako egzoticno

007
28.12.08., 18:23
Toncek,prelepa je,sve pohvale

toncek
28.12.08., 18:33
hvala:D uskoro bi se trebala presvući jer več duže odbija hranu.i htio sam reči da baš i nisu toliko agresivne,možda zato što je vrijeme presvlačenja,al ja sam išao rukom par cm od nje dok sam namještao koru drveta i nije se ni pomaknula...::D hehe puka sreća...

zarko
28.12.08., 18:34
evo slike moje miljenice preko 20cm raspon nogu
http://img34.picoodle.com/img/img34/3/12/28/f_Pljjtgrehh0m_3f9b1bc.jpg

D@nijel
29.12.08., 01:25
I ja sam nabavio jednu.P.Formosu sam uzeo.Jako je lepa i oko 3cm joj je raspon nogu.

zarko
29.12.08., 02:18
interesantne su zapocetnike i za prvu T (medju prvim T ) jer jako brzo rastu....i boja se menja fino sve su lepse i lepse...a jako otporne za razliku od avic

Miroslav
29.12.08., 02:53
I ja da se priključim obožavaocima pokia. Meni je to ubedljivo najlepši rod tarantula, ali bi izdvojio P. metallicu. Pored boja i same građe, meni se dopada i ono što je Žarko naveo, temperament i otrov, zbog kojeg su malkice i opasne.
Pre neki dan sam ju vadio iz kutije kako bi ju slikao (pitao sam da li možete utvrditi pol po njenim slikama) i oduševila me kako tabana nogama. Kao da maršira ::D

D@nijel
06.01.09., 14:56
Ja sam napravio sranje sinoc.Uzeo sam pre nekog vremena P.Formosu,mala je i ortak mi rece da se kod njega presvukla i da je proslo nedelju dana.Od tad je proslo mozda nedelju dana nemam pojma,hranio sam je jednom i sinoc ubacim malog lateralisa i odem na spavanje.Jutros sam imao sta da vidim,lateralisa nema T se presvukla.Bojim se da se nije povredila kad ga je lovila.Nisam stigao da isproveravam sve jer sam zurio na posao ali mislim da nije povredjena.Koje su sanse da se povredila,mala je 3-4cm raspon nogu a lateralis je bio oko 1cm.

Koby_88
06.01.09., 15:05
Ma nista nemoj da se cimas ok je ona ;) . Nema veze ako si joj ubacio lateralisa, posto ona nece da ga jede pred presvlacenje a ni posle dok ne ocvrsne tako da ti se taj lateralis verovatno negde sakrio... Evo moj auratum vec duze vreme zivi sa muzjakom dubije i ne namerava da ga pojede :D

Miroslav
16.02.09., 01:30
Evo malo da osvežim temu i ubacim sliku moje pobesnele ornate :th_Rage2:

http://img34.picoodle.com/img/img34/3/2/15/fric23/f_Pornatam_03aedb6.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/2/15/fric23/f_Pornatam_03aedb6.jpg&srv=img34)

Morao sam juče udovoljiti devojci. Već me dugo ganja da joj izvadim neku tarantulu da ju drži malo na ruci, pa je juče bilo pravo vreme za ispunjavanje želja :confused2::th_clap::th_love51:
Posle nije htela u ter, pa sam ju uspeo iznervirati (tarantula naravno). Na kraju je počela da beži, pa se popela na mene. U trenutku sam se setio da skupim nogavice, kako mi nebi završila u gaćama ::D (ne treba mi paraliza u tom delu). Kad je videla da će dobiti :club: kulturno se vratila u ter.

toncek
16.02.09., 18:12
dobro se usudiš tako zezat sa ornatom i djevojci je davat na ruku...

radzaa
16.02.09., 18:21
dobro se usudiš tako zezat sa ornatom i djevojci je davat na ruku...


ajde... bice devojaka:icon_cheers:

Borko
16.02.09., 21:25
U trenutku sam se setio da skupim nogavice, kako mi nebi završila u gaćama ::D (ne treba mi paraliza u tom delu)
:^):^):^)
koji si ti car :)

pazi sa tom ornatom,nije za #####anciju!

Miroslav
16.02.09., 23:59
Ma ovo je prvi put da sam ikome dao da ju drži na rukama, a najverovatnije i poslednji. Takođe je i prvi put da sam ju video nadrndanu.

Da me je ujela imali bi ste ispričane događaje iz prve ruke :th_Noooo:

zarko
19.02.09., 05:08
moja nova zenkica p formosa...
pocelo je sa njom redno je, posto muzijaka vise nema, da bude ponovo deo kolekcije mojih poecilotheria !!!

http://img18.picoodle.com/img/img18/3/2/18/f_pformosa042m_958554b.jpg

toncek
19.02.09., 18:50
uff zare dobra slika...sta ti ovo ispod nje?ko neka kutijica ili?

Ig0r
19.02.09., 19:00
Ma to je Žare samo iubacio manju kutiju u veću i ostavio tako haha, čak i piše Poec formosa... Kakav si ludak

Kuni
19.02.09., 19:14
Opet stavljas Pokije u teglu, joj, treba to kasnije prebaciti, patnja frend, provereno! Al' Poki je k'o bombona, poz!

zarko
19.02.09., 19:23
pa sta drugo da joj radim??? :)
ubacio sve zajedno stavio dosta supstrata i ona taman aranzira kako voli.

evo jos nekih poecilo
P formosa
http://img34.picoodle.com/img/img34/3/2/19/f_Pljjhjhih03m_47b4918.jpg

P rufilata ...oko 20cm raspon nogu
http://img32.picoodle.com/img/img32/3/2/19/f_Pljjhjhouhjm_1ce2930.jpg
P strita..nekada jedna od poslednjih na mom spisku poeciloterija sada sam se pokajao sto sma tako mislio...jako je lepa ..samo treba da poraste ko mlade su nekako neugledne i zarozane...
a na netu ima retko dobrih slika
http://img37.picoodle.com/img/img37/3/2/19/f_Pljjhjhouhjm_479153e.jpg

i naravno
p regalis
oko 14-15cm
http://img32.picoodle.com/img/img32/3/2/19/f_Pljjtgreohjm_971dd0e.jpg


sve su zenkice

ma de bre ja to za cas prebacim...
nije mi frka za prebacivanje.
najteze je arborijalnu T prebaciti iz kriket keepera u terarijum to je katastrofa...

Kuni
20.02.09., 18:59
Evo i mog doprinosa serijalu Pokija. Sad je vec povelika devojcica.
http://img232.imageshack.us/img232/7021/pokirr9.jpg

zarko
20.02.09., 19:54
opa bato ....div :)

Kuni
20.02.09., 20:40
Super je, samo jos malo da je podgojim, nije bas skoro jela:(

homer
20.02.09., 23:47
evo dve P.fasciate iz istog legla..velicina oko 12-13cm

zenka
http://img34.picoodle.com/img/img34/3/2/20/sucricket/f_zenkaPfascim_794c1a9.jpg

muzjak
http://img37.picoodle.com/img/img37/3/2/20/sucricket/f_muzjakPfascm_2ea953e.jpg

toncek
20.02.09., 23:51
e a kako te T.seru po staklu,ajme majko...imam nekoliko arborealnih T.i nijedna ne obavlja nuždu na staklu koliko moja ornata...e a sta je još najgore od svega to napravi pri vrhu i onda se sve scijedi do dolje...onda si zamislite na šta to liči...nije ni pola god.u ter.i več je moram vadit van da ga očistim...da li tako i vaše poe.?

homer
20.02.09., 23:58
Ove su premestene pre 2-3 meseca i vidis kako izgleda staklo..
ista pojava i kod regalisa i striate...

Miroslav
21.02.09., 00:01
I moja tako radi. To im je fetiš ::D

kimo
21.02.09., 00:25
Hehe, moj regalis je bacao čini po poklopcu terarijuma od 50cm visine...

Koby_88
21.02.09., 01:38
Kuni koji je ovo poki na tvojoj slici, ornata ?

kimo
21.02.09., 02:06
Regalis, ornata je skoro cela žuta...

Miroslav
21.02.09., 03:06
Ha, Kimo tvoj regalis se baš zainatio.

Sad sam baš gledao, ova moja je zasrala baš sve bočne stranice i to u velikoj količini. Obraduj me Kimo u skorije vreme sa terarijumom, kako bi jo mogao gledati i bez skidanja poklopca ::D

toncek
21.02.09., 21:50
sad sam stavio neonku bijelu od 6w iznad nekoliko ter.i P.ornata je počela trčati po ter.ko bez glave a drugi pauci nisu...sad neznam zašto se je tako jako uplašila,da li joj tako jako smeta ta bela svijetlost ili šta? naravno maknuo sam odma tu neonku...

marko
21.02.09., 22:46
Poznato je da rod Poecilotheria mnogo bolje vidi od ostalih rodova, verovatno je to razlog. Znala je i moja ornata da uradi isto kada sam zagledao sa lampom, rastrči se po drvetu pa pobegne negde u zaklon.

toncek
21.02.09., 22:59
očito onda njoj nebi trebao stavljat neku neonkicu...probat ču sa nekom LED diodicom i to u boji(plavu,žutu)ne bijelu

marko
21.02.09., 23:10
Ako baš hoćeš da radiš sa svetlom crvena boja ti je najsigurnija jer navodno ne prepoznaju dobro spektar crvene boje, ne samo Poecilotherie već sve tarantule.

Borko
22.02.09., 00:49
ja imam crvene sijalice i nisam primjetijo da nijednoj tarantuli smeta...

mislim da je crvena boja pravo riješenje...

Nenad_stp
28.02.09., 00:39
Moja fasciata, 10cm...

http://img222.imageshack.us/img222/4948/p2270031.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/8356/p2270061.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/337/p2270068.jpg

sale78
05.03.09., 15:45
Evo i moje fasciate

inace je kupljena kod Zareta pre godinu dana.Poecilotherie su zakon sto se tice tarantula.Najlepse a i rastu kao lude.Terarijum je dobio konacan izgled pre mesec dana iako je fasciata bila u njemu za vreme radova.Mada se nije mnogo bunila ja sam se ko zna koliko puta preznojio za to vreme.Ter. je dimenzija dsv 30/35/50

zarko
05.03.09., 17:12
prelepa zenkica nema sta!!!
poecilotherije su stvarno predivne a ter ti je bas ubav

toncek
05.03.09., 22:41
ljepo ljepo.....dosta sporo rastu pokiji..bar se meni tako čini

Miroslav
05.03.09., 23:30
Pa ne bih se baš složio sa tobom Tonček. Niti sporo rastu, a uz to i dosta porastu posle presvlačenja.

zarko
06.03.09., 00:45
pokiji rastu jako brzo...

Nenad_stp
08.03.09., 00:18
Sta mislite, muzijak ili zenka?
...fasciata,10cm
http://img25.imageshack.us/img25/1624/fasciata1.th.jpg (http://img25.imageshack.us/my.php?image=fasciata1.jpg)

http://img25.imageshack.us/img25/5886/fasciata.th.jpg (http://img25.imageshack.us/my.php?image=fasciata.jpg)

kimo
08.03.09., 01:36
Nekako mi deluje kao ženka, ali ne vidi se toliko dobro da bih mogao da pogodim tačnije.

zarko
08.03.09., 03:19
ja ne znam,zbog frontalnih sliak bih reko da je zenka ..i to pod uslovom da se u sledecem presvlacenju crtka gubi i pocne da bledi..ako ne ..muzijak je dobrodoso kod moje 15-17cm zenke :)

toncek
24.03.09., 21:20
http://www.exotic-animals.org/pajki/opis_vrst/nove_vrste_15/Poecilotheria_tigrinawesseli/index01.htm ovo je nešto novo-novo ili?

zarko
25.03.09., 01:56
relativno novo...jako su skuepe...
ako se ne varam tigrenivaseli ili kako se vec pise i cita je odkrivena kod nekog hrama u indiji koji s etako zove pa odatle ime

kimo
25.03.09., 11:06
Nisu baš kao metalice ali su skupe...nisu ništa posebno.

GUSTAV
29.03.09., 17:50
Mala ispravka oko nastanka imena. Danski skupljac Henrik Wessel Frank je sakupio septembra 2004 bioloske varijacije ove vrste poeciloterije. Aprila 2005 Thorsten Kroes, Thomas Marklin i Henrik Krehenwinkel takodje prikupljaju varijacije ove vrste gde su prikupili dosta podataka o njjima koje je kasnije Smith publikovao neke stvari.

Wessel je zeleo da se ova poecilotheria nazove po njjemu " Wesseli" dok je druga grupa zelela da se zove " tigrina " sto bi znacilo Poecilotheria - tiger spider.
Smith je odlucio da iskombinuje oba imena i tako je doslo donaziva tigrinawesseli.

toncek
03.04.09., 00:08
evo moja se presvukla neki dan pa evo par slikica...

http://img19.imageshack.us/img19/7346/pict1669.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=pict1669.jpg)

http://img19.imageshack.us/img19/3295/pict1670y.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=pict1670y.jpg)

http://img19.imageshack.us/img19/6813/pict1673.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=pict1673.jpg)

http://img19.imageshack.us/img19/9493/pict1683.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=pict1683.jpg)

Miroslav
03.04.09., 00:19
100% mužjak. Pa dobro, bitno je da obavi svoju životnu želju.

toncek
03.04.09., 00:22
100% mužjak. Pa dobro, bitno je da obavi svoju životnu želju.

Miro ne 100% nego 120% ::D a kaj sad valjda cemo naći neku paukicu za njega... :D

toncek
13.04.09., 11:24
opet sam našao nešto novo za šta nisam znao Poecilotheria hanumavilasumica :th_ask: pridružio sam se nekoj grupi na facebooku i gledam malo slike i vidim ovu Poecilotheriu

ako nekog zanima evo link-

http://www.facebook.com/home.php?#/photo.php?pid=30060963&o=all&op=1&view=all&subj=56355193628&aid=-1&id=1496406352&oid=56355193628

marko
13.04.09., 16:15
Pa nije baš novo ali ako ti nisi znao onda je tebi novo :) Eto neke koristi od failbook-a ::D

Poecilotheria hanumavilasumica, Smith 2004

toncek
13.04.09., 17:46
heheh meni je skroz novo nisam zno za nju...sramote ::D hehe kolko ide njezina cijena na tržištu cca?

zarko
13.04.09., 18:00
pa trebalo bi da bude od 60-80E zavisno do velicine -malecki odrasle su retko u ponudi

Hornet
06.10.09., 15:44
Znam da je nezahvalno odredjivati pol preko sare, ali sta mislite jel m ili z?
Fasciata je u pitanju, sada 14cm raspon... Ja bih rekao da je zenka.

http://i228.photobucket.com/albums/ee20/igorbatinica/tera.jpg


Nadam se da moderatori nece zameriti sto sam ovo postavio u "staru" temu...

zarko
06.10.09., 16:10
zenka 99% zato sto je opistomina sara jako svetla ..

Miroslav
06.10.09., 16:11
Jeste ženka je ::D

zarko
06.10.09., 22:54
i to jako lepa zenka :)

Hornet
07.10.09., 00:16
Da da i meni se mnogo svidja :) Citav ovaj rod je extra... Tj moj omiljeni, a rufilata i miranda su mi najbolje u rodu. Bas brzo rastu, fasciata mi raste brze od geniculate cak.

zarko
07.10.09., 02:38
P. miranda zenka
http://img40.imagefra.me/img/img40/2/10/6/gekkogecko/t_wuhid8jvsnm_f22ec9e.jpg (http://imagefra.me/view.php?img=/2/10/6/gekkogecko/f_wuhid8jvsnm_f22ec9e.jpg&srv=img40)

markozmaj
08.10.09., 15:48
Evo i jdna od mene P. regalis 4. presvlacenje

http://i730.photobucket.com/albums/ww308/sheemcity/teraristika/DSCF4994.jpg

homer
08.10.09., 19:52
evo slike parova... :D

P.rufilata

http://img33.imagefra.me/img/img33/2/8/3/sucricket/f_15fqw40nqr4m_d7114ae.jpg

P.regalis

http://img31.imagefra.me/img/img31/2/7/29/sucricket/f_usgplcpsm_500310c.jpg

ZeleniMrav
08.10.09., 20:57
evo slike parova... :D

P.rufilata

http://img33.imagefra.me/img/img33/2/8/3/sucricket/f_15fqw40nqr4m_d7114ae.jpg



Super izgledaju rufilate...
Oce to biti mladih?Nisam bas pratio...

homer
08.10.09., 21:07
Pareni su vec par puta.. nadam se da ce uskoro biti nekih rezultata

zarko
08.10.09., 23:30
ja sma pario fasciate ali je muzijak ubrzo uginuo tako moz se desi da nije bilo dobro ,da je prestara sperma !
videcemo...

markozmaj
09.10.09., 04:01
Su vi regalisi roditelji od mog malca?

homer
09.10.09., 13:12
ne ovo je drugi par,zenka moja,a muzjak od drugara iz madjarske,tvoj malac je od iz ovog legla ;)

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5812

Nenad_stp
09.10.09., 14:09
ja sma pario fasciate ali je muzijak ubrzo uginuo tako moz se desi da nije bilo dobro ,da je prestara sperma !
videcemo...

pokojnik....
http://img4.imageshack.us/img4/2853/p2050066s.jpg

Miroslav
12.10.09., 13:17
Evo da i ja dodam koju sliku.

Moja ženkica P. ornata

http://img02.imagefra.me/img/img02/2/10/12/fric23/f_uemkua8m_d6b27ab.jpg (http://imagefra.me/)

Nemanjina P. metallica, koja je na kraju završila kod mene (na moju veliku radost). Presvukla se preksinoć i ovo je prvo izlaženje iz rupe, u koju se uvukla nakon presvlačenja. Popela se na poklopac, pa sam morao iskoristiti priliku da ju slikam. Slika je očajna, zbog pozadine. Nije mi se dalo podešavati. Hteo sam što pre da ju uslikam i vratim na mesto. To belo na cephalothoraxu su dlake te boje, a ne presijavanje od blica.

http://img40.imagefra.me/img/img40/2/10/12/fric23/f_urlds9mhm_286c32e.jpg (http://imagefra.me/)

zarko
12.10.09., 19:10
extra nice !
koliko mi se cini sada usrbi ima svih poeciloterija sem smithia :) i mozda jos 1 ...tigernvasumi ili kako se vec zove :) .nje valjda ima !?

koja je cena da ne trazim u ponudi ?ako nije tajna naravno :)

Miroslav
21.10.09., 00:39
Gornja slika P. metallice je slikana u žurbi, pa reko da postavim malo bolje slike, sveže slikane.

http://img02.imagefra.me/img/img02/2/10/20/fric23/f_urmgu8ffm_d076bc6.jpg (http://imagefra.me/)

http://img40.imagefra.me/img/img40/2/10/20/fric23/f_urmgu8fim_b641f84.jpg (http://imagefra.me/)

Miroslav
23.10.09., 20:13
Evo par slika posle presvlačenja P. ornate. Sam period presvlačenja sam propustio, pa nema ni slika. Presvlačila se iznad ulaza u svoju rupu. Napravila je 'ležaljku' između vertikalnog dela panja i bočnih stranica terarijuma, u ćošku.

http://img03.imagefra.me/img/img03/2/10/23/fric23/f_uemkua8m_15d7447.jpg (http://imagefra.me/)

Evo kako je izgledala 'ležaljka' iz ptičje perspektive. Puna je dlaka. Ornata je šmugnula u rupu čim sam krenuo da vadim košuljicu.

http://img03.imagefra.me/img/img03/2/10/23/fric23/f_va28g5i9m_b8981ac.jpg (http://imagefra.me/)

toncek
25.10.09., 17:03
evo da se i ja pohvalim bio sam nedavno kod strica u Njemačkoj i stavili smo na parenje dva para P.metallice i javlja mi danas da je jedna ženka napravila kokun a druga da se sprema svaki čas tako da ce napokon i u Hr.doć metallice :icon_cheers:

StevaNS
31.10.09., 09:22
@Miroslav
jesam dobro skontao na slici pokojnika da se vidi spermweb?

kimo
31.10.09., 12:56
Nisi, pažljivije čitaj :D To se pauk presvukao, nije uginuo i nije odrasli mužjak...